O banda de hoti care furau marfuri din tirurile aflate in mers a fost prinsa in flagrant de politisti, luni noaptea, pe Autostrada Soarelui. Oamenii legii au fost uimiti de modul de operare al acestora. Hotii aflati la bordul unui autoturism A
O banda de hoti care furau marfuri din tirurile aflate in mers a fost prinsa in flagrant de politisti, luni noaptea, pe Autostrada Soarelui. Oamenii legii au fost uimiti de modul de operare al acestora. Hotii aflati la bordul unui autoturism Audi se apropiau de TIR-urile cu marfa si stingeau farurile. Unul dintre ei iesea pe trapa masinii, mergea pe capota si cu ajutorul unor clesti speciali deschidea partea din spate a tir-ului. Apoi urca in TIR si arunca marfa pe marginea soselei. Soferii isi dadeau seama ca au ramas fara marfa abia cand ajungeau la destinatie. Luni noapte, insa, TIR-ul pe care au incercat sa il jefuiasca era gol.
Despre autor:
Sursa: Gardianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Adrian și Vlad Iliescu, Atelierele Ilbah: ”din nemulțumire se naște evoluția...
Sursa: start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Etalare Tarot Luna Plină în Rac din 3 ianuarie 2026: ce adevăr emoțional iese...
Sursa: garbo.ro
-
Cristina Cioran, confesiuni dureroase despre absența tatălui din viața...
Sursa: kudika.ro