Premierului Calin Popescu Tariceanu ii revine sarcina de a-l alege pe cel care va reprezenta Guvernul in Consiliul de Administratie (CA) al televiziunii publice dintre Marcela Feraru, Ducu Bertzi si Vlad Velcu.
Dupa ce Parlamentul a respins raportul SRTv pe anul 2006, intregul Consiliu de Administratie al TVR a fost demis, iar grupurile parlamentare si comisiile de cultura au avut termen sapte zile, care a expirat in 30 mai, pentru a propune un inlocuitor al lui Tudor Giurgiu si un nou Consiliu. Grupurile parlamentare ale PSD au solicitat amanarea cu inca o saptamana a termenului pentru formularea propunerilor nominale in acest sens.
Olteanu cere comisiilor de cultura audiere a candidatilor la conducerea TVR
Despre autor:
Sursa: Gardianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Irina Columbeanu revine la pasiunea pentru artă. Tânăra își prezintă...
Sursa: kudika.ro