Potrivit companiei, numarul total al articolelor van
Potrivit companiei, numarul total al articolelor vandute in primele cinci zile a fost de aproape 270.000.
Reprezentantii firmei au anuntat recent ca vor sa deschida in Romania cel mult opt unitati, dintre care doua-trei unitati vor fi inaugurate in urmatorii cinci ani. Pentru primul an de functionare, vanzarile magazinului sunt estimate la circa 40 de milioane de euro, iar circa 2,5 milioane de persoane sunt asteptate sa viziteze magazinul, dintre care un milion vor achizitiona produse.
Centrul Ikea, amplasat in zona de nord a Bucurestiului, a necesitat investitii de 25 de milioane de euro, suma care include atat constructia, cat si amenajarea magazinului. Locatia are o suprafata de vanzare de 26.000 de metri patrati, dispusa pe doua etaje. Etajul intai include suprafata de prezentare a articolelor de mobila si decoratiuni interioare, in timp ce la parter se afla autoservirea, de unde pot fi procurate articolele.
Magazinul Ikea este operat in sistem de franciza de catre firma Maoro Trading, in baza acordului cu Inter Ikea Systems BV, care administreaza franciza Ikea la nivel mondial.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Luna Nouă în Capricorn (18 ianuarie) deschide portalul abundenței. Tot ce...
Sursa: garbo.ro
-
10 citate din Femei care aleargă cu lupii: adu-ți aminte care este valoarea...
Sursa: kudika.ro