In primul rand conducerea propune capitalizarea rezervelor constituite din profitul net, a caror valoare se ridica la 84,16 milioane lei. Din totalul rezervelor, 127.517 lei reprezinta rezerve constituite din profitul aferent anilor anteriori. Astfel, vor fi emise 841,65 milioane de actiuni cu valoare nominala de 0,10 lei in beneficiu actionarilor inregistrati in registrul actionarilor la data de 11 mai.
Peste 94,19 milioane lei reprezinta primele de emisiune integral incasate, iar suma de 39,33 milioane lei va constitui aportul in numerar al actionarilor.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro