In aceste conditii, chilianul il va intalni intr-o semifinala neasteptata pe germanul Tommy Haas, care, desi este cap de serie numarul 12, a produs la randul sau stupoare, eliminandu-l pe al treilea favorit, Nikolai Davidenko, cu scorul de 6-3, 2-6, 1-6, 6-1, 7-5. In cea de-a doua semifinala, elvetianul Roger Federer, principalul favorit al competitiei, il va intalni pe americanul Andy Roddick, cap de serie numarul 6.
ROMANI. Tenismanul Petru-Alexandru Luncanu a fost eliminat, ieri, in optimile de finala ale probei de simplu juniori, fiind invins cu scorul de 7-6 (7/4), 6-4, de australianul John-Patrick Smith. In proba de dublu junioare, perechea Andreea Vaideanu/Erika Zanchetta (Romania/Italia) a invins, in sferturile de finala, cu scorul de 6-3, 6-2, cuplul Chelsey Gullickson/Valeria Pulido Velasco (SUA/Mexic) si va juca, in semifinale, cu perechea Julia Cohen/Urszula Radwanska (SUA/Polonia).
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro