EXPLICATII. ""Clubul nu e implicat cu nimic in organizarea acestui miting. Am vrut sa tragem un semnal de alarma. Pana acum s-a judecat doar pe probele lui Zambon, care detine un act in fals. Denumirea si marca au fost intotdeauna in Timisoara"", a declarat unul din liderii galeriei, Cristi Brancovan.
La inceputul lunii, TAS a decis sa oblige societatea condusa de Marian Iancu sa nu mai foloseasca numele de Poli Timisoara si culorilor alb-violet. Forul de la Lausanne a mai hotarat ca FCU Politehnica Timisoara sa plateasca 90.000 de euro drept compensatie pentru folosirea numelui, imnului, istoriei si a logoului SC FC Politehnica Timisoara SA, care activeaza in Liga a III-a.
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro