HCM Constanta a facut, ieri, un pas important catre sferturile de finala ale Cupei Cupelor la handbal masculin, dupa ce a invins, pe teren propriu, in meciul tur, cu scorul de 31-20 (16-7), formatia Dinamo Baumit Bucuresti.

Liderul Lig

Liderul Ligii I la handbal masculin s-a facut de ras, ieri, la Constanta, in prima mansa a Cupei Cupelor, fiind umiliti de marii rivali din campionat, HCM Constanta, la un scor care nu lasa loc la prea multe comentarii:

31-20 (16-7)! Victoria la 11 goluri diferenta confera „marinarilor” prima sansa in duelul romano-roman al acestei competitii. Cea mai mare diferenta s-a inregistrat in min. 51, cand HCM a avut un avans de 13 goluri! Desi lideri in campionat, handbalistii de la Dinamo nu au reusit sa conduca niciodata pe tabela de marcaj.