UTA - JIUL / Jiul a terminat meciul fara portar
Jucatorii aradeni au luat in serios avertismentul antrenorului Marius Lacatus, care le-a spus ca-i va amenda drastic in cazul in care nu inving Jiul, si au dispus la scor de forfait de petrosanen
Jucatorii aradeni au luat in serios avertismentul antrenorului Marius Lacatus, care le-a spus ca-i va amenda drastic in cazul in care nu inving Jiul, si au dispus la scor de forfait de petrosaneni. In minutul 81, portarul Jiului, Hotoboc, a fost eliminat pentru un pumn pe care i l-a aplicat in figura lui Simion. Cum ""minerii"" efectuasera toate schimbarile, in poarta a intrat Dulcea, care a incasat doar un gol. VASLUI - PANDURII / Oltenii n-au mai repetat jocul bun
Gorjenii n-au mai repetat evolutia buna din meciul cu Dinamo, din Cupa, si n-au izbutit sa mai dea o noua lovitura si la Vaslui. Chiar daca echipa gazda a dominat meciul cu autoritate, elevii lui Eugen Neagoe pot invoca ghinionul, in conditiile in care golul victoriei vasluienilor a fost opera echipierului lor Popete. ""Galben-verzii"" au bifat al treilea succes consecutiv in Liga I si au parasit locurile retrogradabile. ARGES - CEAHLAUL / Florin Marin, start ratat la nemteni
Florin Marin a debutat cu stangul pe banca tehnica a nemtenilor si are motive serioase sa fie ingrijorat. Ceahlaul n-a aratat nimic si doar imprecizia atacantilor pitesteni, Tanasa fiind, de departe, campionul ratarilor, a facut ca diferenta de pe tabela sa fie la final de doar un gol in favoarea gazdelor. Unicul gol al partidei a fost marcat de Prepelita (foto dreapta), in minutul 39, mijlocasul fructificand o centrare a lui Daniel Rednic. DINAMO - OTELUL / Din nou victorie pentru ""caini""
Elevii lui Mircea Rednic au intrerupt seria infrangerilor din ultima saptamana, trecand cu 3-0 de Otelul. Dinamovistii au deschis scorul in minutul 17, prin Cristea, dupa o faza in care galatenii au cerut vehement fault in atac, antrenorul Petre Grigoras fiind trimis in tribuna. Gazdele au mai punctat apoi prin Cl. Niculescu (a€™61) si Danciulescu (a€™90), iar galatenii au terminat meciul in zece oameni, dupa eliminarea lui Marius Baciu. RAPID - URZICENI / Inca o data salvati de Coman
Giulestenii au invins cu 1-0 echipa fostului lor antrenor, Dan Petrescu, si au trecut, cel putin pana astazi, pe locul secund in clasament. Golul gazdelor a fost marcat de Buga, in minutul 35, balonul sutat de atacant fiind retinut de Bogdan Stelea abia dupa ce a trecut de linia portii. Echipa lui Razvan Lucescu putea irosi avantajul minim in minutul 82, cand Marius Constantin a faultat in careu, dar portarul Danut Coman a aparat penalty-ul executat de Cristi Vlad. ETAPA 15