Criteriile de selectie a ofertantilor sunt cele mai mari cifre de afaceri pentru ultimele trei exercitii financiare incheiate si experienta de peste 10 ani in productia si/sau comercializarea diamantelor sintetice, precizeaza AVAS.
Celorlalti competitori ramasi, Electroaparataj si Asociatia Salariatilor Rami Dacia Comisia de privatizare le-a cerut sa aduca completari si precizari la documentele depuse, pana la data de 6 noiembrie, se mai arata in comunicat. Rami Dacia este unicul producator de diamante sintetice din Europa de Sud-Est. Privatizarea acestuia se va face prin negociere pe baza de oferte finale, imbunatatite si irevocabile. Printre conditiile puse de AVAS noului investitor sunt pastrarea numarului de salariati, efectuarea de investitii in societate, continuarea activitatii de baza, interdictia valorificarii in scop imobiliar.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro