Potrivit acestuia, in momentul de fata nu exista nicio initiativa oficiala in ceea ce priveste privatizarea filialei de intretinere si servicii energetice Electrica Serv. Electrica Serv este organizata in opt sucursale, la nivel national, deservind cele opt filiale de distributie si furnizare a energiei ale Electrica.
Potrivit lui Batir, privatizarea Electrica Serv pe fiecare dintre cele opt sucursale poate fi o solutie pentru companiile care au cumparat filialele de distributie, insa pentru aceasta ar fi insa necesara o Hotarare de Guvern.
O a doua varianta ar fi privatizarea integrala a Electrica Serv, ce presupune un efort financiar considerabil din partea investitorului.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Rețetă de Cheesecake Red Velvet, desertul care aduce eleganța cofetăriei...
Sursa: garbo.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Viața se schimbă în ziua în care alegi să nu te mai abandonezi pentru nimeni
Sursa: kudika.ro