Decizia de miercuri a Executivului urmareste sustinerea proprietarilor particulari, deoarece suprafata padurilor aflate in proprietate privata a crescut semnificativ ca urmare a aplicarii Legii 247 din 2005, privind retrocedarea integrala a padurilor.
Astfel, pentru suprafetele care au cel mult 100 de hectare se acorda 500 de lei, pentru cele intre 100 si 200 de hectare - 1.500 de lei, asociatiile care au in proprietate intre 200 si 500 de hectare vor primi 2.500 de lei, iar cele care au mai mult de 500 de hectare - 3.500 de lei.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro