Potrivit aceluiasi proiect de norma, elaborat de CSSPP si publicat pe site-ul institutiei, taxa de autorizare pentru prospectul de schema de pensie privata facultativa va fi de 10.000 de euro, iar taxa de autorizare a agentilor de marketing din domeniul pensiilor facultative private va fi in valoare de 50 de euro.
Taxele de autorizare vor fi achitate de catre: fondatori, in cazul taxei pentru autorizarea de constituire, solicitanti, persoane juridice, in cazul autorizatiei de administrare de fonduri de pensii facultative, administrator, pentru autorizarea fondului de pensii facultative, administrator, pentru autorizarea agentilor de marketing, se mai mentioneaza in proiectul de norma al Comisiei de Supraveghere.
Despre autor:
Sursa: Cotidianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro