In urma discutiilor purtate de acesta cu reprezentantii Ministerului Administratiei s
In urma discutiilor purtate de acesta cu reprezentantii Ministerului Administratiei si Internelor s-a decis infiintarea unei comisii mixte, din care fac parte si liderii Aliantei Federative a Sindicatelor Functionarilor Publici Sed Lex, scopul principal fiind elaborarea legii salarizarii functionarilor publici. Protocolul de infiintare a acestei comisii a fost semnat pe 12 iulie 2006, la sediul MAI.
Dupa semnare, presedintele Aliantei SED LEX, Vasile Marica, a anuntat ca sindicalistii renunta la protestele programate in aceasta luna. Comisia are ca termen limita data de 2 octombrie pentru finalizarea proiectului de lege, potrivit Rompres.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Andreea Raicu, reacție tranșantă la piesa Mamacita: M-a întristat cât de...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 20-26 aprilie: Ce zodii dau lovitura financiară
Sursa: garbo.ro