Un procuror s-a deplasat deja luni la Targoviste pentru a evalua imprejurarile in care s-a produs accidentul si a stabili masurile legale care se impun. Din probele existente, deocamdata, la dosar, reiese ca nu este vorba despre un caz de legitima aparare si nici de incalcarea domeniului public. Incidentul s-a petrecut duminica dupa-amiaza, in urma unei altercatii intre fiul lui Alexandru Radulescu si un tanar venit la scaldat, impreuna cu familia si prietenii. Presedintele AFAN a intervenit sa transeze conflictul cu o pusca de vanatoare, cu care a tras dupa masina tanarului venit la scaldat, glontul nimerindu-l in cap.
Victima presedintelui AFAN se afla inca in stare grava la Spitalul Clinic de Urgenta Floreasca din Bucuresti, unde a fost internata.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Italia introduce detenția pe viață pentru femicid
Sursa: kudika.ro