Programul meciurilor
Sambata
FC FARUL - "POLI" TIMISOARA (ora 17 - TVR 2)
Arbitri: V. Stanisteanu - N. Marodin, Ad. Vidan (M. Ene)
Observatori: R. Pascu, M. Nesu
FCM BACAU - SPORTUL STUDENTESC (ora 18 - Telesport)
Arbitri: R. Dumitru - I. Onicas, S. Gheorghe (V. Paduraru)
Observatori: Al. Boc, N. Grigorescu
PANDURII TG. JIU - FC ARGES PITESTI (ora 18)
Arbitri: T. Lajos - C. Fecioru, C. Avram (L. Uihely)
Observatori: A. Comsa, D. Petrescu
OTELUL GALATI - FC NATIONAL (ora 18 - National TV)
Arbitri: C. Dansa - Z. Szekely, Tr. Marchis (D. Corcescu)
Observatori: Fl. Gatejan, G. Ionescu
DINAMO - SC VASLUI (ora 20,30 - Antena 1)
Arbitri: D. Berbecaru - Cr. Nica, M. Nagy (M. Ianovschi)
Observatori: Al. Popescu, P. Abrudan
Duminica
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI (ora 17 - Telesport)
Arbitri: Al. Tudor - Fl. Stanescu, I. Radu (Cr. Sava)
Observatori: V. Ciocan, C. Gheorghe
STEAUA - CFR ECOMAX CLUJ (ora 20,30 - TVR 1)
Arbitri: A. Constantin (central) - M. Savaniu, Ed. Dumitrescu (S. Coltescu)
Observatori: I. Turculeanu, M. Lica


* partida RAPID BUCURESTI - GLORIA BISTRITA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Etapa a 23-a (restanta)
Miercuri, 17 mai: FCM Bacau - Steaua Bucuresti (ora nu a fost inca stabilita - TVR 1).
CLASAMENT
1. Sportul 26 15 5 6 49-28 50 (+11)
2. Rapid 26 14 8 4 40-19 50 (+11)
3. Dinamo 26 15 4 7 52-29 49 (+10)
4. Steaua 25 14 7 4 38-15 49 (+10)
5. CFR Cluj 26 12 8 6 30-21 44 (+ 5)
6. FC Farul 26 13 3 10 35-31 42 (+ 3)
7. FC National 26 12 6 8 27-30 42 (+ 3)
8. "Poli" Timisoara 26 10 9 7 30-22 39 ( 0)
9. Gloria Bistrita 26 10 6 10 24-29 36 (- 3)
10. Politehnica Iasi 26 9 4 13 21-27 31 (- 8)
11. FC Arges 26 8 7 11 25-32 31 (- 8)
12. Otelul Galati 26 7 8 11 29-36 29 (- 10)
13. Jiul Petrosani 26 5 9 12 23-36 24 (- 15)
14. SC Vaslui 26 4 10 12 18-31 22 (- 17)
15. Pandurii Tg. Jiu 26 4 6 16 15-38 18 (- 21)
16. FCM Bacau 25 3 4 18 15-47 13 (- 23)
Etapa a 28-a
Vineri, 19 mai: Jiul - FCM Bacau (ora 17 - Telesport), FC Vaslui - Politehnica Iasi (ora 18 - National TV).
Sambata, 20 mai: "Poli" Timisoara - Otelul Galati (ora 17 - TVR 2), FC Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti (ora 18 - National TV), FC National Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu (ora 18 - Telesport).
Duminica, 21 mai: Gloria Bistrita - FC Farul Constanta (ora 17), CFR Ecomax Cluj - Rapid Bucuresti (ora 17 - Antena 1), Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti (ora 17 - TVR 1).