Vremea se va mentine in general instabila in jumatatea de sud-est a tarii, unde cerul va prezenta innorari accentuate si vor cadea averse. In Moldova, Muntenia si Dobrogea cantitatile de apa vor mai depasi local 10-15 l/mp si izo
Vremea se va mentine in general instabila in jumatatea de sud-est a tarii, unde cerul va prezenta innorari accentuate si vor cadea averse. In Moldova, Muntenia si Dobrogea cantitatile de apa vor mai depasi local 10-15 l/mp si izolat 25-30 l/mp. In restul teritoriului cerul va fi temporar noros, iar ploile se vor semnala cu precadere dupa-amiaza, mai ales in zona de munte. Temperaturile maxime se vor situa intre 14 si 22 de grade, iar cele minime intre 4 si 12 grade.
La Bucuresti
Vremea se va mentine in general instabila. Cerul va prezenta innorari accentuate si indeosebi ziua va mai ploua. Temperatura maxima se va situa in jurul valorii de 16 grade, iar cea minima va fi de 8-9 grade.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Sărindarele din Postul Mare: Când se fac, cum se scriu pomelnicele și când se...
Sursa: garbo.ro
-
Andreea Esca spune sincer de ce nu și-a pensat niciodată sprâncenele: E...
Sursa: kudika.ro