Rezultate si marcatori
l Vineri
GLORIA BISTRITA - POLITEHNICA IASI 1-0 (1-0)
Nalati 39p
SC VASLUI - "POLI" TIMISOARA 1-1 (0-0)
I. Badea 73 / Stanic 47
l Sambata
FC ARGES PITESTI - FC NATIONAL BUC. 2-3 (1-1)
Rezultate si marcatori
l Vineri
GLORIA BISTRITA - POLITEHNICA IASI 1-0 (1-0)
Nalati 39p
SC VASLUI - "POLI" TIMISOARA 1-1 (0-0)
I. Badea 73 / Stanic 47
l Sambata
FC ARGES PITESTI - FC NATIONAL BUC. 2-3 (1-1)
C. Tanasa 27, 78 / Abiodun 8, Rohat 57a, D. Marin 82
SPORTUL STUDENTESC - PANDURII TG. JIU 4-0 (3-0)
A. Ratiu 5, Curelea 39, 44, Mazilu 77
CFR ECOMAX CLUJ - DINAMO BUCURESTI 1-0 (0-0)
Jula 49
JIUL PETROSANI - OTELUL GALATI 0-3 (0-0)
D. Stan 55, 64, Baltoi 90+4
RAPID BUCURESTI - FCM BACAU 2-1 (0-0)
Val. Negru 65, I. Rada 90+4 / Verdes 77
STEAUA BUCURESTI - FC FARUL CONSTANTA 3-0 (0-0)
Nicolita 48, 78, N. Dica 58
CLASAMENT
1. Steaua 22 13 7 2 37-12 46 (+13)
2. Dinamo 24 14 4 6 45-23 46 (+10)
3. Rapid 24 13 7 4 38-19 46 (+10)
4. Sportul Stud. 24 13 5 6 42-23 44 (+ 8)
5. CFR Cluj 24 11 8 5 26-20 41 (+ 5)
6. FC National 24 11 6 7 26-26 39 (+ 3)
7. "Poli" Timisoara 24 10 8 6 30-21 38 (+ 2)
8. FC Farul 24 12 2 10 31-31 38 (+ 2)
9. FC Arges 24 8 6 10 25-27 30 (- 6)
10. Gloria Bistrita 24 8 6 10 21-28 30 (- 6)
11. Politehnica Iasi 24 8 4 12 19-25 28 (- 8)
12. Otelul Galati 24 6 7 11 23-35 25 (-11)
13. Jiul Petrosani 24 5 8 11 21-32 23 (-13)
14. SC Vaslui 24 3 9 12 15-29 18 (-18)
15. Pandurii Tg. Jiu 23 4 5 14 13-34 17 (-19)
16. FCM Bacau 23 3 4 16 14-41 13 (-20)
Etapa a 25-a
Vineri, 28 aprilie: Pandurii Tg. Jiu - Jiul Petrosani (ora 17 - Telesport), "Poli" Timisoara - FC Arges (ora 20 - National TV).
Sambata, 29 aprilie: FC Farul - FC National (ora 18,30 - TVR 2), FCM Bacau - Gloria Bistrita (ora 18,30 - Telesport), Dinamo - Sportul Studentesc (ora 20,30 - Antena 1).
Duminica, 30 aprilie: Politehnica Iasi - CFR Cluj (ora 16,30 - National TV), Otelul Galati - SC Vaslui (ora 16,30 - Telesport), Steaua - Rapid (ora 20,30 - TVR 1).
Etapa a 20-a (restanta)
Miercuri, 3 mai: Steaua - Pandurii Tg. Jiu (ora 20,30 - Antena 1).
Etapa a 26-a
Vineri, 5 mai: CFR Cluj - FCM Bacau (ora 18 - Telesport).
Sambata, 6 mai: Jiul Petrosani - Dinamo (ora 17 - TVR 2), Gloria Bistrita - Steaua (ora 18 - National TV), SC Vaslui - Pandurii Tg. Jiu (ora 18), FC National - "Poli" Timisoara (ora 20,30 - Antena 1).
Duminica, 7 mai: FC Arges - Otelul Galati (ora 17 - Telesport), Sportul Studentesc - Politehnica Iasi (ora 18 - National TV), Rapid - FC Farul (ora 20,30 - TVR 1).

Ziua

Sursa: Ziua



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.

Vrei sa fii la curent cu cele mai importante stiri?
Urmareste-ne si pe Facebook

TI-A PLACUT ACEST ARTICOL?

Aboneaza-te la 9AM pentru a primi articole similare.

Sau
Aboneaza-te prin