Decizia a fost luata de sefii vasluieni ai Sindicatului Liber al Pensionarilo
Decizia a fost luata de sefii vasluieni ai Sindicatului Liber al Pensionarilor, care au dorit astfel sa se asigure ca la respectiva manifestatie vor veni cat mai multi batrani din oras, fie chiar si din interes daca nu numai pentru a-si cere drepturile.
Sefii locali ai Sindicatului Liber al Pensionarilor au spus ca metoda este neortodoxa, dar mobilizatoare. "Acest miting de protest, prin care le vom atrage atentia guvernantilor asupra nivelului extrem de scazut de trai cu care ne confruntam, nu este o actiune individuala, ci necesita o participare cat mai larga din partea batranilor afectati de saracie. De aceea, am decis ca fiecare pensionar care vine la miting sa primeasca imediat dupa aceea cate un kilogram de zahar, doua de faina si un litru de ulei, alimente pe care deja le-am obtinut din diverse sponsorizari. E drept ca metoda nu este tocmai ortodoxa, insa este mobilizatoare", a spus Dumitru Genete, liderul sindicalistilor pensionari din Vaslui.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Italia introduce detenția pe viață pentru femicid
Sursa: kudika.ro