Formatia Raza, a carei solista nu este nimeni alta decat fosta componenta a formatiei Ho-ra, Elena Vasile, vrea sa duca muzica romaneasca in topurile internationale.
Dupa c
Formatia Raza, a carei solista nu este nimeni alta decat fosta componenta a formatiei Ho-ra, Elena Vasile, vrea sa duca muzica romaneasca in topurile internationale.
Dupa ce ani buni a cantat numai piese etno, solista a hotarat sa schimbe macazul si sa treaca la rock. Ceilalti membri ai grupului sunt instrumentisti cu state vechi in muzica, George Patranoiu - chitara (Metrock, The Order, Schimbul 3, Krypton, Act, Illegal Operation,Taxi), Ovidiu Condrea - tobe (A.G. Weinberger, Nightloosers), Vlady Sateanu - bass (Thamyras, Jazztoday, Accident, Hotel FM) si Dan Ionescu - chitara (Metrock).
"Raza se vrea a fi o trupa in care toti membrii au drepturi si indatoriri absolut egale, o trupa creata dupa un model vechi, poate desuet, bazat pe prietenie si afinitati reciproce. Nu exista un producator care sa ne fi adunat de ici, de colo. Povestea a inceput la o bere", ne-a marturisit Elena.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Jennifer Lopez, surprinsă la New York în pantofi made in România. Brandul din...
Sursa: kudika.ro