Mentionam ca ziarul ZIUA a furnizat autoritatilor toate informatiile pe care le detine in legatura cu aceasta scurgere de informatii, iar din acest moment este treaba serviciilor de informatii sa depisteze canalul prin care aceste secrete militare au fost sustrase din interiorul armatei.
La randul sau, Biroul de presa al Armatei a dat, ieri, publicitatii urmatorul comunicat de presa: "Ministerul Apararii Nationale a luat act de faptul ca date cu caracter militar au fost puse la dispozitia unor ziaristi. Apreciem atitudinea cotidianelor ZIUA si "Romania libera" de a trata cu maxima seriozitate acest subiect, de a nu publica informatiile care se refera la activitati militare dintr-un teatru de operatii si de a sesiza organele abilitate in clarificarea acestei situatii.
Inca de la aparitia in presa a primelor date legate de acest subiect, ministrul Apararii Nationale a dispus efectuarea unei anchete interne pentru elucidarea imprejurarilor in care s-ar fi putut produce aceasta scurgere de informatii si pentru luarea masurilor legale care se impun". (D.D.)
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro