ITALIA, Serie B, etapa a 24-a * VALI NASTASE a fost din nou integralist pentru Bologna, 2-1 acasa cu Hellas Verona * BOGDAN PATRASCU a ramas pe banca de rezerve in meciul pierdut de echipa sa, Piacenza, scor 1-2 in deplasare cu Atalanta Bergamo.
RUSIA, Cupa CIS, grupe * RAZVAN COCIS a marcat un gol, iar GEORGE FLORESCU a reusit o "dubla" in meciul castigat de echipa lor, Serif Tiraspol, scor 7-0 cu Dordoi-Dinamo Naran (campioana din Karghistan). Cocis, care a fost inlocuit in minutul 46, a deschis scorul in minutul 2, in timp ce Florescu, care a evoluat 67 de minute, a marcat in minutele 20 si 55 din penalty. CRISTIAN IONESCU a intrat pentru Serif in minutul 56. In urma acestui rezultat, Serif Tiraspol s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei, unde va intalni pe Piunik Erevan.
AMICALE * MARIUS NICULAE a marcat un gol in meciul pe care echipa sa, Standard Liege, l-a castigat in deplasare, scor 8-0 cu FC Blegny. Niculae, care a fost introdus pe teren in minutul 46, in locul lui Tchite, a inscris golul cinci pentru Standard in minutul 52 * RAZVAN RAT a fost singurul roman de la Sahtar Donetk folosit de antrenorul MIRCEA LUCESCU in partida cu Metalist Harkov, scor 1-0. Rat a fost titular, a fost schimbat in minutul 46 de Sevciuk si a reintrat in minutul 68 in locul lui Fernandinho. De la Sahtar au lipsit FLAVIUS STOICAN, COSMIN BARCAUAN si CIPRIAN MARICA * FLORIN CERNAT a jucat in prima repriza a meciului castigat de echipa sa, Dinamo Kiev, scor 1-0 cu FC Moscova. De la Dinamo au lipsit CRISTIAN IRIMIA si TIBERIU GHIOANE. La FC Moscova, POMPILIU STOICA a jucat in repriza a doua. (MIG)