Conf
Conform Ralucai Turcan, procurorul-sef al DNA, Daniel Morar, a solicitat acest raport Comisiei de cultura din Camera, in prezent fiind in curs o ancheta la SRR, pe baza informatiilor din raport.
Deputatul PNL si-a exprimat speranta ca o ancheta similara va fi declansata si la televiziunea publica. Pe de alta parte, ea a sustinut ca neregulile financiare constatate la cele doua institutii de comisia parlamentara de ancheta se regasesc in raportul intocmit ulterior de Curtea de Conturi.
Raluca Turcan si-a exprimat nemultumirea fata de faptul ca raportul comisiei parlamentare nu a fost dezbatut de plen, desi au trecut mai mult de sase luni de la intocmirea acestuia.
Ea a adaugat ca nu este de acord cu schimbarea Consiliilor de Administratie ale societatilor publice de radio si televiziune in baza rapoartelor de activitate ale celor doua institutii, deoarece acestea nu sunt cuprinzatoare.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
27-30 noiembrie, final de lună cum nu am mai văzut. Saturn, Mercur și Venus...
Sursa: kudika.ro