Medicii legisti au stabilit ca moartea tinerei Irina s-a datorat tratamentului inuman la care a fost supusa de cei care s-au dat slujitorii lui Dumnezeu.
Preotul si maicutele care l-au ajutat au fost exclusi din randurile Bisericii, apoi au fost arestati pentru omor deosebit de grav si lipsire ilegala de libertate. Dupa ce au petrecut catva timp dupa gratii, cot la cot cu detinutii de drept comun, preotul Corogeanu si "ajutoarele" lui au fost eliberati de judecatorii Curtii de Apel Bucuresti, care au hotarat cercetarea lor in libertate. Preotul si calugaritele incearca si azi sa obtina reprimirea in sanul bisericii, fie si numai ca "ultimele slugi".
Despre autor:
Sursa: Libertatea
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Sărindarele din Postul Mare: Când se fac, cum se scriu pomelnicele și când se...
Sursa: garbo.ro
-
Andreea Esca spune sincer de ce nu și-a pensat niciodată sprâncenele: E...
Sursa: kudika.ro