Programul meciurilor
Vineri
POLITEHNICA IASI - OTELUL GALATI 0-0 (0-0)
* partida FCM BACAU - "POLI" TIMISOARA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Sambata
Avancronica partidelor
Programul meciurilor
Vineri
POLITEHNICA IASI - OTELUL GALATI 0-0 (0-0)
* partida FCM BACAU - "POLI" TIMISOARA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Sambata
Avancronica partidelor de sambata si duminica din DA
GLORIA BISTRITA - FC VASLUI (ora 18)
Arbitri: Cr. Balaj - Z. Szekely, I. Popa (L. Dan)
Observatori: M. Dancu, I. Igna
CFR CLUJ - JIUL PETROSANI (ora 18 - TVR 2)
Arbitri: Al. Deaconu - A. Onita, Ad. Vidan (R. Dumitru)
Observatori: M. C. Ionescu, Gh. Moise
FC FARUL - SPORTUL STUDENTESC (ora 20,15 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - D. Iliescu, D. Burloiu (A. Simion)
Observatori: Fl. Gatejan, D. Petrescu
Duminica
DINAMO - PANDURII TG. JIU (ora 18,30 - Telesport)
Arbitri: V. Berbecaru - C. Avram, Cl. Tripa (V. Bratu)
Observatori: Gh. Nedelescu, D. Lazarescu
RAPID BUCURESTI - FC ARGES (ora 19 - National TV)
Arbitri: M. Salomir - O. Sovre, Fl. Buzarnescu (M. Bocaneala)
Observatori: Fl. Verigeanu, M. Lica
STEAUA BUCURESTI - FC NATIONAL (ora 20,15 - TVR 1)
Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, M. Savaniu (T. Lajos)
Observatori: N. Dobrin, M. Salomir
CLASAMENT
1. Dinamo 1 1 0 0 4-1 3 (+ 3)
2. "Poli" Timisoara 1 1 0 0 3-0 3 ( 0)
3. Gloria Bistrita 1 1 0 0 2-0 3 (+ 3)
4. FC Farul 1 1 0 0 2-1 3 (+ 3)
5. Rapid 1 1 0 0 1-0 3 (+ 3)
6. Steaua 1 1 0 0 1-0 3 (+ 3)
7. FC National 1 1 0 0 1-0 3 (+ 3)
8. CFR Cluj 1 0 1 0 1-1 1 (+ 1)
9. Sportul Studentesc 1 0 1 0 1-1 1 (- 2)
10. Pandurii Tg. Jiu 1 0 0 1 1-2 0 (- 3)
11. FCM Bacau 1 0 0 1 0-1 0 ( 0)
12. FC Arges 1 0 0 1 0-1 0 (- 3)
13. FC Vaslui 1 0 0 1 0-1 0 (- 3)
14. Jiul Petrosani 1 0 0 1 0-2 0 (- 3)
15. Otelul Galati 1 0 0 1 1-4 0 (- 3)
16. Politehnica Iasi 1 0 0 1 0-3 0 ( 0)
Etapa viitoare
Vineri, 19 august: Jiul Petrosani - Sportul Studentesc (ora 18 - National TV), FC Vaslui - CFR Cluj) ora 18 - TVR 2), FC Arges - Gloria (ora 18 - Telesport).
Sambata, 20 august: FC National - Rapid (ora 20,15 - Telesport), "Poli" Timisoara - Steaua (ora 21 - TVR 1).
Duminica, 21 august: Otelul Galati - FCM Bacau (ora 18), Pandurii Tg. Jiu - Politehnica Iasi (ora 18 - Telesport), Dinamo - FC Farul (ora 18,30 - National TV).

Ziua

Sursa: Ziua



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.