Ionel Danciulescu a marcat doua goluri pentru echipa chineza Shandong Luneng in partida castigata in deplasare, cu scorul de 4-0 (2-0), in fata thailandezilor de la BEC-Tero Sasana, intr-o partida din cadrul Grupei F a Ligii Campionilor Asiei la fotb
Ionel Danciulescu a marcat doua goluri pentru echipa chineza Shandong Luneng in partida castigata in deplasare, cu scorul de 4-0 (2-0), in fata thailandezilor de la BEC-Tero Sasana, intr-o partida din cadrul Grupei F a Ligii Campionilor Asiei la fotbal, disputata miercuri. Danciulescu, imprumutat de Dinamo la gruparea chineza pana la sfarsitul acestui an, a reusit deschiderea scorului in minutul 3 si a inscris pentru a doua oara in repriza secunda, in minutul 64. Celelalte goluri ale lui Shandong au fost marcate de Liu Zhao (21) si Liu Zheng (91)/. Shandong Luneng, castigatoarea Cupei Chinei in anul 2004, era deja calificata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei inaintea acestui joc, clasandu-se pe prima pozitie in Grupa F, cu un numar dublu de puncte (18) fata de a doua clasata, puternica echipa japoneza Yokohama Marinos. Meciurile din sferturile de finala ale competitiei asiatice vor avea loc pe 14 si 21 septembrie. (B.G.)