Claudiu Keseru a marcat primul gol al lui FC Nantes in meciul amical pe care echipa sa l-a castigat in deplasare, scor 2-1 (1-0) cu divizionara secunda Brest. Keseru a fost titular, a deschis scorul in minutul 4 si a fost schimbat de El Mourabet in m
Claudiu Keseru a marcat primul gol al lui FC Nantes in meciul amical pe care echipa sa l-a castigat in deplasare, scor 2-1 (1-0) cu divizionara secunda Brest. Keseru a fost titular, a deschis scorul in minutul 4 si a fost schimbat de El Mourabet in minutul 65. Tot pentru FC Nantes a fost titular si Florin Bratu, care i-a pasat lui Keseru la gol, ex-rapidistul fiind inlocuit la pauza de Bagayoko. La Brest, Bogdan Hriscu a fost, de asemenea, titular si i-a lasat locul lui Hammouti in minutul 71. (MIG)