Astfel, instanta de recurs s-a limitat la o reluare a argumentelor instantelor de fond si de apel, fara a justifica achiesarea la anumite argumente de drept ce au determinat respingerea recursului.
Cu toate acestea, Curtea nu a considerat necesar sa mai analizeze pretinsa incalcare a dreptului de proprietate al reclamantului, desi reclamantul obtinuse despagubiri pentru o parte din imobil, iar cealalta ii fusese restituita in natura.
In consecinta, Curtea de la Strasbourg a acordat reclamantului despagubiri totale de 5.000 de euro, numai pentru incalcarea articolului 6 din Conventie, precum si 477 de euro cu titlu de cheltuieli de judecata, precizeaza MAE.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Oracolul Fortunei: Vei avea noroc la bani în această viață?
Sursa: garbo.ro
-
Alege o cale pe care piciorul tău nu a mai călcat și află cum ți se schimbă...
Sursa: kudika.ro