Atacantul Ionel Danciulescu a marcat doua goluri pentru echipa sa, Shandong Luneng, in partida castigata cu scorul de 4-1, in fata formatiei Chongqing Qiche, in etapa a III-a a campionatului Chinei. Danciulescu, care a marcat in minutele 5 si 90+1, a
Atacantul Ionel Danciulescu a marcat doua goluri pentru echipa sa, Shandong Luneng, in partida castigata cu scorul de 4-1, in fata formatiei Chongqing Qiche, in etapa a III-a a campionatului Chinei. Danciulescu, care a marcat in minutele 5 si 90+1, a inscris astfel primele goluri de la transferul la formatia chineza. Celelalte goluri ale formatiei Shandong au fost marcate de Li Jinyu, in minutul 66, si Zheng Zhi, in minutul 78, in timp ce Chongqing a inscris prin autogolul lui Shu Chang, din minutul 10.