Nicolae Mitea a marcat un gol in partida pe care echipa sa, Ajax Amsterdam, a castigat-o joi seara, cu scorul de 2-0, in fata lui Willem II Tilburg, intr-un meci disputat in devans, contand pentru etapa a 28-a a campionatului Olandei.
Mitea a f
Mitea a fost integralist a deschis scorul pentru Ajax in minutul 20, iar Babel a majorat diferenta in minutul 90.
Portarul Bogdan Lobont nu a fost nici macar rezerva la acest meci * Ionel Danciulescu a fost titular pentru Shandong Lunneg in meciul castigat de echipa sa, scor 1-0 cu Yokohama Marinos in etapa a III-a din grupa F a Ligii Campionilor Asiei.
Danciulescu a fost schimbat in minutul 64 de Han Peng. Shandong este lider, cu noua puncte, dupa trei victorii din tot atatea meciuri. (MIG)