In urma cu putin timp, radauteanul Ovidiu Rusu a transmis unui cotidian sucevean o declaratie pe propria raspundere, potrivit careia seful Politiei Municipale Radauti, chestorul sef Tarasiuc, i-ar fi cerut suma de doua mii de euro pentru a bloca transmiterea, la Parchet, a unui dosar in care acesta este cercetat pentru inselaciune.
IJP Suceava a anuntat, ieri, printr-un comunicat redat de Mediafax, ca situatia semnalata in presa va fi "temeinic verificata". "In acest sens, conducerea IJP Suceava va dispune constituirea unui colectiv de audit vizand acuzatia formulata de catre Ovidiu Rusu, care, se banuieste, face parte dintr-o campanie de discreditare a sefului Politiei municipiului Radauti, comisar sef Dorel Tarasiuc. Acesta si-a exprimat disponibilitatea de a fi cercetat procedural de Parchetul Tribunalului Suceava, in legatura cu acuzatiile ce i se aduc", se arata in comunicatul IJP Suceava.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
3 zodii pentru care lucrurile se aliniază în mod divin în viețile lor odată...
Sursa: garbo.ro
-
Psihologii dezvăluie frazele preferate ale oamenilor falși. 11 replici care...
Sursa: kudika.ro