Sahtar Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a pierdut joi seara cu 1-3 (1-1) partida disputata, pe teren propriu, cu AZ Alkmaar. In minutul 30, Srna de la Sahtar a ratat un penalty. La gazde, Razvan Rat a fost integralist, in timp ce Flavius S
Sahtar Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a pierdut joi seara cu 1-3 (1-1) partida disputata, pe teren propriu, cu AZ Alkmaar. In minutul 30, Srna de la Sahtar a ratat un penalty. La gazde, Razvan Rat a fost integralist, in timp ce Flavius Stoican si Cosmin Barcauan au ramas pe banca de rezerve. Ciprian Marica, nerefacut complet dupa o accidentare, nu a fost convocat pentru acest meci. Intr-un alt meci, Sporting Lisabona, cu Marius Niculae pe banca de rezerve, a invins in deplasare, cu 3-2 (0-0), pe Middlesbrough. (MIG)
Rezultate si marcatori: Middlesbrough - Sporting Lisabona 2-3 (Job 79, Riggott 86 / Barbosa 49, Liedson 53, Douala 65), Sahtar Donetk - AZ Alkmaar 1-3 (Matuzalem 45+1 / Nelisse 27, Mathijsen 51, Perez 90+2p), Partizan Belgrad - TSKA Moscova 1-1 (Tomic 83p / Aldonin 17), Olympiakos Pireu - Newcastle United 1-3 (Djordjevic 16 / Shearer 12p, Robert 33, Kluivert 68), Austria Viena - Real Zaragoza 1-1 (Rushfeldt 32 / Savio 74), OSC Lille - AJ Auxerre 0-1 (Akale 45), FC Sevilla - FC Parma 0-0.
* partidele retur se vor disputa pe 16/17 martie.