DINAMO a remizat ieri, in Antalya, scor 4-4 (1-3) cu Legia Varsovia. Pentru Dinamo au marcat Cl. Niculescu (2, 55p, 74) si Mihalcea (70). Ioan Andone a folosit echipa Gaev - Galamaz (60 L. Goian), Tamas, Ad. Iordache (81 R. Stefan) - Fl. Petre (76 Pa
DINAMO a remizat ieri, in Antalya, scor 4-4 (1-3) cu Legia Varsovia. Pentru Dinamo au marcat Cl. Niculescu (2, 55p, 74) si Mihalcea (70). Ioan Andone a folosit echipa Gaev - Galamaz (60 L. Goian), Tamas, Ad. Iordache (81 R. Stefan) - Fl. Petre (76 Pacurar), Margaritescu (70 Burca), I. Badea (53 Ad. Cristea), Semeghin (33 Ilin) - Mihalcea (77 T. Moldovan), Cl. Niculescu, Zicu (63 I. Balan). Legia a condus cu 3-1 la un moment dat, dupa ce Dinamo a deschis scorul, insa "cainii rosii" au revenit la 4-3 pentru a fi egalati in ultimul minut * UNIV. CRAIOVA a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat sambata, pe Stadionul "Tineretului", in compania divizionarei secunde FC Caracal. Golul Universitatii a fost marcat de Edu Mogri (18), in timp ce pentru FC Caracal a inscris Al. Piturca (88). Pavel Badea a inceput partida cu Guso - Buhus, Daouda, Rachita, Bordeanu - Bundea, Plesan, Papura, Lutu - Edu Mogri, Cl. Dragan. In repriza a doua au jucat Banica - L. Dobre, Murgan, Moti, Marquez - Vigariu, Papura, Schumacher, I. Iordache, Borbely, Stoianof * OTELUL GALATI a castigat sambata, scor 2-0, partida cu Petrolul, jucata la Ploiesti, prin golurile lui Izvoranu (30) si M. Alexandru (71). Mihai Stoichita i-a introdus pe teren pe Cernea - Ghidarcia, Rohat, D. Munteanu - Craciun, Zeciu, Tanase, Izvoranu, I. Badescu - Iacob, D. Oprea. Au mai jucat: Barbu, Mozacu, Tudose, Mogos, Macare, Scarlat, Ionescu, Toporan si M. Alexandru * "POLI" AEK TIMISOARA a invins cu 1-0 (0-0) pe Polonia Varsovia, intr-o partida disputata sambata in cadrul turneului de pregatire din Cipru. Unicul gol al meciului a fost marcat de Caramarin, in minutul 52, din penalty. Cosmin Olaroiu a inceput cu M. Popa - Olah, Batranu, Canu, Balace - Contra, R. Stancu, Caramarin, G. Coman - Silvasan, V. Moldovan. Au mai evoluat Velcea, Poenaru, Rus, Constantinescu, Naidin, Paleacu, M. Oprea si Mehmetovic * FC FARUL a terminat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci amical disputat in cadrul turneului de pregatire din Cipru, in fata lui Kairat Alma Ata, din Kazahstan. Golul Farului a fost marcat de Gurita (40). Petre Grigoras a inceput meciul cu G. Curca - Farmache, Schiopu, Barbu, Florea - Voiculet, Todoran, Lungu, Gurita - Cristocea, Baicu. (MIG)