Florin Cernat (foto) a fost titular in partida pe care formatia sa a terminat-o la egalitate, scor 0-0, cu CF Villarreal. Mijlocasul roman a evoluat pana in minutul 71 cand a fost inlocuit de Ninkovic, si a ratat cateva bune ocazii de a marca. In min
Florin Cernat (foto) a fost titular in partida pe care formatia sa a terminat-o la egalitate, scor 0-0, cu CF Villarreal. Mijlocasul roman a evoluat pana in minutul 71 cand a fost inlocuit de Ninkovic, si a ratat cateva bune ocazii de a marca. In minutul 23, Cernat a tras putin pe langa poarta lui Reina, pentru ca sapte minute mai tarziu sa incerce un lob ce a trecut peste bara transversala. Dupa pauza, cel supranumit candva "Diamantul" a mai irosit o buna sansa de a-si pune echipa in avantaj, atunci cand intr-o faza de contraatac a tinut nejustificat mingea, in conditiile in care avea doi coechipieri demarcati. Ceilalti doi jucatori romani de la Dinamo Kiev, Cristian Irimia si Tiberiu Ghioane, nu au fost inclusi in lotul pentru acest meci
* Laurentiu Reghecampf a fost tinut pe banca de rezerve in partida disputata de formatia sa Alemannia Aachen contra celor de la AZ Alkmaar, scor 0-0. Reghecampf a fost introdus pe teren in minutul 76, in locul lui Michalke * Meciul dintre TSKA Moscova sI Benfica Lisabona, scor 2-0, a fost arbitrat de o brigada din Romania, formata din Alexandru Tudor - centru, Cristian Nica, Marcel Savaniu - asistenti si Augustus Constantin - rezerva. (N.G.)