STELIAN CARABAS a fost titular in partida pe care echipa sa, Xanthi Skoda, a castigat-o pe teren propriu, scor 1-0 cu Aigaleo Atena, grupare antrenata de ILIE DUMITRESCU, in prima mansa din optimile de finala ale Cupei Greciei. Carabas a fost inlocui
STELIAN CARABAS a fost titular in partida pe care echipa sa, Xanthi Skoda, a castigat-o pe teren propriu, scor 1-0 cu Aigaleo Atena, grupare antrenata de ILIE DUMITRESCU, in prima mansa din optimile de finala ale Cupei Greciei. Carabas a fost inlocuit in minutul 77 de Maghradze. In aceeasi faza a competitiei, Panathinaikos Atena, fara LUCIAN SANMARTEAN si DUMITRU MITU (acestuia i-a fost reziliat contractul), a terminat la egalitate, in deplasare, scor 1-1 cu AEK Atena * NICOLAE MITEA a fost titular in partida pe care echipa sa, Ajax Amsterdam, a castigat-o acasa, scor 2-0 cu SC Heerenveen, in optimile de finala ale Cupei Olandei (un singur meci). Mitea a fost schimbat in minutul 59 de Babel. De la Ajax a lipsit BOGDAN LOBONT, accidentat. In sferturile de finala ale competitiei, Ajax Amsterdam va intalni pe Den Haag * GIANI KIRITA, care evolueaza la Samsunspor, a fost suspendat pe trei etape de Comisia de disciplina a Federatiei de Fotbal din Turcia, dupa cartonasul rosu primit in meciul de cupa cu Gaziantepspor. Pe 23 ianuarie, in optimile de finala ale Cupei Turciei, Gaziantepspor a invins cu 3-2, dupa prelungiri, pe Samsunspor, iar Kirita a fost eliminat in minutul 95, pentru cumul de cartonase galbene * GABRIEL TAMAS nu mai intra in calculele antrenorului Aleksandr Starkovs pentru acest sezon, el nefiind inclus in lotul lui Spartak Moscova deplasat la Marbella pentru un stagiu de pregatire. Din lot fac parte insa ADRIAN IENCSI si FLORIN SOAVA. Tamas a fost convocat de antrenorul echipei nationale de tineret a Romaniei, Nicolae Manea, pentru meciul amical cu selectionata similara a Slovaciei, care va avea loc pe 8 februarie la Larnaca lFLORIN BRATU a cerut conducerii lui FC Nantes sa nu-l cedeze la Le Mans (liga a doua). Bratu, care a marcat doar doua goluri pentru "canari", ar fi urmat sa plece in liga secunda, sub forma de imprumut. Bratu, transferat in vara de la Galatasaray, are contract cu FC Nantes pana in 2008
* CRISTIAN IANU a marcat un gol in meciul amical pe care echipa sa, AC Bellinzona, l-a castigta cu 2-0 in fata Bresciei (tineret). (MIG)