Rapid a invins ieri cu 3-2 intr-o partida amicala disputata in Antalya cu echipa a doua a Borrusiei Monchengladbach, formatie ce evolueaza in liga a patra germana. Golurile "feroviarilor" au fost marcate de Daniel Niculae (20), Burdujan (34) si S. Il
Rapid a invins ieri cu 3-2 intr-o partida amicala disputata in Antalya cu echipa a doua a Borrusiei Monchengladbach, formatie ce evolueaza in liga a patra germana. Golurile "feroviarilor" au fost marcate de Daniel Niculae (20), Burdujan (34) si S. Ilie (65). Razvan Lucescu a inceput meciul folosind urmatorul 11: Coman - M. Constantin, Perja, Cr. Ionescu - Postolache, Negru, Ilyes, Art. Karamian - Aliuta, Nicolae, Burdujan. Meciul a debutat prost pentru giulesteni, formatia germana reusind deschiderea scorului in minutul 12 insa rapidistii au controlat apoi practic jocul. In repriza secunda Rapid a jucat in urmatoarea formula: Curca - Rusu, Maftei, Fl. Moldovan - Badoi, Maldarasanu, Grigore, Stancu - Arm. Karamian, Buga, S. Ilie. Vineri, giulestenii vor disputa un nou triunghiular, cu Lokomotiv Moscova si FC Moscova, iar pe 31 ianuarie vor intalni pe Hajduk Split. (N.G.)