Formatia Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a fost invinsa cu scorul de 1-0 (1-0), de Besiktas, intr-un meci amical disputat pe stadionul "Inonu" din Istanbul.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Tumer Metin, in minutul 3. Inte
Unicul gol al partidei a fost marcat de Tumer Metin, in minutul 3. Internationalul roman al lui Besiktas, Daniel Pancu, a evoluat in repriza a doua, fiind introdus in joc in locul atacantului John Carew.
La Sahtior Donetk, Razvan Rat a jucat pana in minutul 57, cand a fost schimbat cu Daniel Florea, iar Cosmin Barcauan a intrat pe teren in minutul 46, in locul lui Lewandovski.
Lucescu a antrenat pe Besiktas in perioada 2002-2004, el castigand titlul in primul sezon petrecut la aceasta echipa.