Echipa Real Madrid a castigat, cu scorul de 2-1, meciul cu Real Sociedad, din care
s-au disputat, miercuri, ultimele sase minute. Golul victoriei madrilenilor a fost inscris de Zinedine Zidane, in minutul 88, din penalti. Partida dintre Real
s-au disputat, miercuri, ultimele sase minute. Golul victoriei madrilenilor a fost inscris de Zinedine Zidane, in minutul 88, din penalti. Partida dintre Real Madrid si Real Sociedad, din etapa a XV-a a campionatului Spaniei, era programata pentru data de 12 decembrie 2004. Meciul a fost intrerupt atunci, in minutul 88, la scorul de 1-1, din cauza unei amenintari cu bomba pe stadionul Santiago Bernabeu. Real Madrid deschisese scorul prin Ronaldo, in minutul 40, iar oaspetii egalasera prin Nihat '71.