Acestia au fost martori la inecul unei fete de 14 ani, in iazul Lipoveni, din judetul Suceava.
Un singur barbat a intrat in apa sa incerce sa o scoata pe fata care se zbatea in apa, dar nu a reusit sa se descurce si a chemat ajutoare.
Ceilalti barbati stateau pe mal si priveau scena terifianta. Si au continuat sa priveasca si dupa ce pompierii de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Suceava au fost chemati in ajutor. Mai mult, martorii tragediei au facut fotografii si s-au fotografiat cu pompierii care au inceput cautarile fetitei.
Reprezentantii ISU au reusit sa recupereze cadavrul fetei, dar printr-un comunicat de presa, isi exprima indignarea fata de modul in care au reactionat martorii la inec.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop sănătate 27 aprilie-3 mai: Un moment astral RAR îți influențează...
Sursa: garbo.ro
-
5 lucruri pe care să nu i le spui unei femei care încearcă să aibă un copil...
Sursa: kudika.ro