Potrivit Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta (IGSU), zece persoane au fost ranite, iar o alta a ramas incarcerata in urma coliziunii intre un autocar si un microbuz.
Cel putin opt ambulante au fost trimise la fata locului.
"Pentru eficientizarea misiunii de raspuns, la fata locului au fost dislocate o autospeciala de stingere, o descarcerare si o autospeciala pentru transport victime multiple. De asemenea, la locul interventiei actioneaza patru ambulante SMURD si patru ambulante ale Serviciului Judetean de Ambulanta", a informat IGSU, potrivit Agerpres.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Romina Gingașu a oferit un apartament familiei rămase fără locuință în urma...
Sursa: kudika.ro