back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
 
alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 20:38

Mytcor ...bine-ai revenit ...!


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 20:40

De la: alehin, la data 2009-11-15 20:38:33Mytcor ...bine-ai revenit ...!


Bine V-am Regasit !...


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 08:55

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 20:23:36
De la: gabigabi, la data 2009-11-15 18:38:58taaaare : vezi ca sunt si niste ofiteri care,desi nu au voie sa faca politica, o fac ! si mai sunt si sustinatori de profesie -chiar pe forum....e plin de ei !



Nu te supara, aici este o regula, o manie sau o sarcina de partid sa te bagi in discutiile altora?
Nu o lua personal, dar am vazut ca apar tot felul fonflai care se baga in seama. Inteleg ca si aici exista cate un faneduru local care, precum cainii de lant, latra trecatorii, dar nici chiar asa.

Eu i-am adresat cuvantul lui Black, dar desigur iti poti expima si tu parerea LA SUBIECT. Ceea ce ai si facut, desi foarte criptic. Eu nu sunt nici ofiter, nici sustinator de profesie. Recunosc, sunt mai degraba critic fata de cei care pe care ii consider nocivi pentru tara, pentru societate. Zburlitii de pe forumuri nu intra in aceasta categorie, ei sunt nocivi doar pentru un segment redus, nesupravegheat de parinti.

Am observat entuziasmul si emulatia galbena de aici, dar cred ca inteligenta va semnaleaza deja ceea ce majoritatea analistilor anti-portocalii au sesizat. Antonescu a fost mizerabil consiliat, daca nu chiar sabotat, fiind pus sa-si iroseasca energia si vorbele intr-o "trânta" inutila cu Basescu... fara ca Basescu sa fie de fata. Abia acum si-a dat seama ca adversarul lui este Geoana. Prea tarziu. Cand inveti pentru doctorat neglijand total bacul, sansele sa termini liceul sunt minime.

Sper ca ai inteles ce vreau sa spun.

Talibanismul vostru de inspiratie nicolai-orbanistica este patetic, dar neproductiv. Nu vedeti ca in politica dictonul "never say never" e tot mai valabil. Va recomand calmul. Istericalele si sloganurile pancarta gen "votati Antonescu!" sunt ridicole si va pun in pozitia de mici agitatori scosi in ploaie sau convocati la miting.
Daca castiga Geoana, PSD-ul va pune prim ministru.
Daca castiga Antionescu, PSD-ul va pune prim ministru.
Daca castiga Basescu, PDL-ul va pune prim ministru.
PNL-ul unde e? Iti spun eu... La remorca sau in opozitie.
Din pacate, ce va fi bine pentru tara, VOI, liberalii fanatizati, veti decide in turul doi: Basescu sau Iliescu. Daca nici asta nu vedeti, desi nu e chiar foarte greu, e miopia voastra.


ma scuzati domnu' c-am intervenit ! am crezut ca-i un topic liber la pareri si m-am adresat tie,ptr.ca si eu cred ca tu esti black si esti ofiter si rostul tau pe aici este sa faci propaganda lui B ! sa fii sanatos ! micii agitatori stind in ploaie au si ei o scuza : NU dispun de banul public sifonat si folosit de PDL ! nu au nici-o companie a lignitului care sa le puna la dispozitie 60 de autobuze si autocare ....mi-ar fi si jena sa mai pomenesc de cit de curata si de bun simt este aceasta campanie portocalie !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 09:03

De la: Horus, la data 2009-11-15 02:34:11
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 19:08:50
De la: gabigabi, la data 2009-11-14 17:57:21
De la: alehin, la data 2009-11-13 23:04:48frumos,frumos....iata ca sti sa scri si fara acele multe puncte,puncte, pe care le folosesti in mod curent ! acest text ,bine scris ,iti apartine sau ai uitat- cum ti s-a mai intimplat pe un alt topic- sa spui de la cine,,




Sunt cateva persoane care posteaza ...nu multe una -doua trei ...si de care mi-e drag ...accept tot ce posteaza ,aproape ma confund ....ar trebui sa le enumar dar ...poate altadata ......
Mai sunt sunt si alte 2-3 persoane care sunt in tabara (e mult spus ...dar nu stau sa caut alt termen...) credinciosilor si pe care ii accept ,ii citesc, caut sa inteleg ce i-a facut pe ei sa inteleaga altceva decat am inteles eu din Biblie si alte surse ....ii respect ...si cred ca asemenea oameni pot convietui oricand impreuna indiferent de confesiunea , apartenenta lor religioasa sau nu .
Insa exista o categorie , in care Gabigabi ocupa locul fruntas ..cu care n-o sa pot comunica in veci (am eu termeni mai duri ...dar cred ca mi-am cam epuizat arsenalul....)...
Eu nu-mi pot inchipui cum se impaca RAUTATEA ,suspiciunea egoismul cu credinta ...
Da Gabi gabi ...m-ai exasperat ..nu te poti abtine ....raspunsul pt tine (nu vreau sa intru in alte amanunte ,,picante ,, ...cu marinarul tau ...) este ca uneori postez citate de pe net ...care corespund cu ceea ce cred sau stiu si eu ....de regula fac o delimitare cu emoticonuri ...sau detasez textul meu de cel citat ....

Oricum ce postez ma reprezinta .....
Nu ma intereseaza acum atat de mult Basescu ...parerea mea este ca oricand si acum si acum 20 de ani ca forma de guvernamant as fi ales MONARHIA .


ei vezi ca nu-i chiar atit de negru si deja avem 2 puncte comune tocmai bune de comunicat ? unul ar fi basescu ,da-i trecator ca orice ocupa functia de presedinte ....si al doilea : MONARHIA pe care o sustin din toata inima !


gabi...voteazã-l pe crin pentru cã și el e monarhist....

lasã cheliosul ãla....




Eu as vota cu unul din cei trei ,care conduc in sondaje ,cu o conditie - pana la alegeri sa -i dea afara pe toti cei care au furat folosindu-se de influenta partidelor lor
La Antonescu ,primul pas ar fi delimitarea de grupul de la iasi
In alta ordine de idei ,nenea crin cred ca nu prea este barbat,sta prost cu hormonii, cred ca are, dar din cei feminini si cred ca e si cam span ,daca stii ce inseamna asta !


zau ca ar trebui sa va hotariti in privinta masculinitatii lui Crin,ptr.ca daca e asa cum spui tu , cu ce bre a fost el atit de macho de nu i-a scapat nici musca ?cu ce a sedus el acele multe minore ,despre care fac unii vorbire postind pe toate topicurile aceasta informatie + faptul ca ,cica ,mai are un copil din flori ! acu' stii si tu : daca dai rateuri o data,de doua ori,ti se duce buhul si aleluia coada de pustoaice care asteapta sa fie seduse !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 09:15

De la: mytcor, la data 2009-11-15 20:29:16
De la: gabigabi, la data 2009-11-15 18:38:58
De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 18:34:05
De la: black10131307, la data 2009-10-21 19:50:18
De la: obgabor53, la data 2009-10-21 15:28:49basescu este egeal Diavol...nu votez cu el nici mort.Am reuºit spre fericire sã conving foarte mulþi elevi de ai mei sã nu voteze cu el.


Nu te cred, doar te lauzi! Hai n-ai ambitie, taie-ti venele ca sa ne convingem ca nu votezi cu el nici mort!



Aiurea, astia nu-si taie venele, ca se poarta lungi.

Faptul ca face politica in scoala unde preda, desi este ilegal, este emblematic. Adultii nu-l iau in serios si atunci pacaleste sau ameninta si santajeaza copiii. Probabail ca umbla cu propaganda si prin saloanele capitonate ale sectiilor de psihiatrie. Astia sunt EI.



taaaare : vezi ca sunt si niste ofiteri care,desi nu au voie sa faca politica, o fac ! si mai sunt si sustinatori de profesie -chiar pe forum....e plin de ei !




Stimata doamna G. ai inceput sa-ti etalezi obsesiile-ti?...unde naiba ai intalnit tu site fara sa n-aiba ochiul si timpanul pe forum dupa 11 Septem bre ?...

Stress, panica, cumva nu se platesc pensiile-n Ro in luna Dec?..sau Ian-Feb ?...hai c-ati fi de rasul curcilor !...
sper sa ai rezerve !...nu cumva sa te fi pus la mintea lui Tariceanu si sa fii cheltuit totul asta vara la Moeciu !




nu este nici-o obsesie,mytcor ,este o realitate pe care o stii foarte bine si tu ....chiar ieri,pe topicul lui Basescu am aflat cu de la Silviu lamurire ca ,desi amindoi sunteti proB, tu ii faceai opozitie ca sa Provoci....apoi,am aparut noi ! care noi ? gugustiucii care am pus botul si-n naivitatea noastra v-am/ te-am si crezut si ne-am deschis inima spunind ce credem sincer despre ce se-ntimpla cu noi si cu tara asta ! si-n tot timpul asta,voi v-ati ris in barba de prostia noastra si ati notat in carnetel : cine cu cine tine ; cit de mult ; cit de dispus este sa faca compromisuri ;daca vrea sa se implice mai mult.....cit de periculos poate fi : doar macane sau ? ....cit despre pensie: inca de acum 2 ani mi-a spus presedintele ca daca ni se mareste pensia nu mai avem bani in pusculita.....traim cu sabia de'asupra capului si, Dumnezeu cu mila !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 09:21

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 20:23:36
Eu i-am adresat cuvantul lui Black, dar desigur iti poti expima si tu parerea LA SUBIECT.
(....)
Daca castiga Geoana, PSD-ul va pune prim ministru.
Daca castiga Antionescu, PSD-ul va pune prim ministru.
Daca castiga Basescu, PDL-ul va pune prim ministru.
PNL-ul unde e? Iti spun eu... La remorca sau in opozitie.
Din pacate, ce va fi bine pentru tara, VOI, liberalii fanatizati, veti decide in turul doi: Basescu sau Iliescu. Daca nici asta nu vedeti, desi nu e chiar foarte greu, e miopia voastra.


Domnu' Mitache,are voie si je sa vorbeasca cu dumnevoastra sau trebuie sa primiti intai acceptul PDL?

In primul rand bai 'nea Mitache daca vrei sa vorbesti intre patru ochi cu Black incearca prin email sau pe YahooMessenger. Forumul asta nu l-a castigat Basescu la belciuge ca sa stabileasca un marlan ca tine ce este si ce nu este voie sa facem!Pe forum nu te mai ocupa tu cu moderarea ca eu unul nu dau doi bani pe un propagandist gaunos si tupeist ca tine, care ii dedica ode lui Nutzi Udrea, zeitate PDLista,si care ne explica ce persoana inteligenta ,sensibila si frumoasa este dansa.Treci la propaganda ieftina basesciana pe care o faci pretutindeni pe net,pentru asta esti platit. nu ca sa te dai moderator pe forumuri.

Ah,imi cer scuze ca nu sunt la subiect , sper sa ma scuzi .Efectiv asa au vrut muschii mei,sa vorbesc despre adoratia ta fata de Nutzica lu' sefu' tau.Nu te superi durule,nu ? .Daca te superi scoate-ti cercelul din ureche si da cu el de pamant de necaz!

Acu' ,si daca imi permiti si daca nu (imi este "perpendicular")hai sa-ti spun eu cum stau lucrurile.

Indiferent daca va castiga Geoana ,Basescu sau Antonescu ,ministrul desemnat de acestia trebuie sa aiba o majoritate parlamentara.Geoana si Antonescu o au, iar solutia Johannis Klaus este acceptata de ambele partide in acest moment.Base insa nu o are in acest moment (dupa mine nu o va avea niciodata)asa ca si daca iese si daca nu iese presedinte Basescu, PDLul nu va mai pupa guvernare .Poate sa mai apuce la guvernare doar alaturi de PSD in acest caz aratand iar ca isi bat joc de propriul electorat(ca dupa alegerile parlamentare in care,ca si acum,se luptau de zor cu PSDul) si ca NU SUNT ABSOLUT DELOC OPOZITIE A LUI ILIESCU, sau alaturi de PNL caz in care nu voi mai vota niciodata in viata mea cu PNLul.Sansele ca sa ceva sa se intample sunt practic NULE.Basescu a reusit sa distruga si PDLul,propriul sau partid ,si sa-i blocheze toate sansele de reforma sau de a mai ajunge la putere.Opozitie placuta si LA REVEDERE LUI BASESCU!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 09:36

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 20:23:36
Din pacate, ce va fi bine pentru tara, VOI, liberalii fanatizati, veti decide in turul doi: Basescu sau Iliescu. Daca nici asta nu vedeti, desi nu e chiar foarte greu, e miopia voastra.


Mitache,daca vrei sa prinda chestia asta cu alesul intre Basescu si un dusman ingrozitor de care ne salveaza Base incearca variantele cu Basescu vs Stalin,Hitler,PolPot,ciuma neagra,SIDA,Bin Laden si martienii agresivi! Daca pui problemele asa,la un mod mai grav ,onest si serios, ma mai gandesc si cine stie,poate iti votez idolul in turul doi .Deh,decat sa se prapadeasca toata omenirea mai bine sa se prapadeasca doar Romania...


gcristea

70 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 10:00

De la: vaneamarin, la data 2009-11-16 09:36:02
De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 20:23:36
Din pacate, ce va fi bine pentru tara, VOI, liberalii fanatizati, veti decide in turul doi: Basescu sau Iliescu. Daca nici asta nu vedeti, desi nu e chiar foarte greu, e miopia voastra.


Mitache,daca vrei sa prinda chestia asta cu alesul intre Basescu si un dusman ingrozitor de care ne salveaza Base incearca variantele cu Basescu vs Stalin,Hitler,PolPot,ciuma neagra,SIDA,Bin Laden si martienii agresivi! Daca pui problemele asa,la un mod mai grav ,onest si serios, ma mai gandesc si cine stie,poate iti votez idolul in turul doi .Deh,decat sa se prapadeasca toata omenirea mai bine sa se prapadeasca doar Romania...

Mai vanele sau venghelie sau trepadusul GRIVCO, ia de citeste astea:
www.agentia.org/anchete/Omul-lui-Vanghelie-angajat-de-Geoana-la-...

nufigeoana.ro/ionut-costea-directorul-eximbank-castiga-20-760-de...

www.agentia.org/anchete/A-disparut-dosarul-Johannis-de-la-Crima-...

www.agentia.org/anchete/ANI-il-numara-pe-Geoana-108.html

www.agentia.org/anchete/Cine-nu-se-vaccineaza-114.html

www.agentia.org/anchete/Scenariu-Oprescu-se-retrage-si-il-sustin...

www.agentia.org/anchete/Marian-Vanghelie-momeste-electoratul-cu-...

www.agentia.org/anchete/Deputatul-Mazilu-face-afaceri-ilicite-si...

www.agentia.org/anchete/Chiliman-cheltuieste-bani-publici-pentru...

www.agentia.org/anchete/Geordan-pune-in-pericol-vietile-oamenilo...

www.agentia.org/anchete/Candidatul-european-Ciolos-a-subventiona...

www.agentia.org/anchete/Deputatul-PSD-Mazilu-face-afaceri-scanda...
www.agentia.org/anchete/Mircea-Geoana-in-lanturile-lui-Viorel-Hr...
www.agentia.org/ponturi/Nita-si-Saniuta-tradatorii-PSD-ului-87.html
www.agentia.org/ponturi/Colegii-lui-Oprescu-luati-la-rost-de-PSD...
www.agentia.org/ponturi/UDMR-se-gudura-pe-langa-PD-L-73.html
www.agentia.org/ponturi/PSD-vrea-sa-schimbe-primarul-pedelist-al...
www.agentia.org/ponturi/-Piticul-lui-Croitoru-de-la-Agricultura-...
www.agentia.org/ponturi/Hrebenciuc-l-a-trimis-pe-Ontanu-in-brate...
www.agentia.org/ponturi/Curtea-Constitutionala-in-jocul-de-inter...
www.agentia.org/anchete/Ghidul-anti-radar-125.html
www.agentia.org/anchete/Ghidul-anti-radar-125.html
www.agentia.org/anchete/Cine-nu-se-vaccineaza-114.html
www.agentia.org/anchete/Cine-nu-se-vaccineaza-114.html
www.agentia.org/anchete/Victor-Surdu-vrea-o-lege-pentru-afaceril...
www.agentia.org/anchete/Victor-Surdu-vrea-o-lege-pentru-afaceril...
www.agentia.org/anchete/Marian-Vanghelie-momeste-electoratul-cu-...
www.agentia.org/anchete/Marian-Vanghelie-momeste-electoratul-cu-...
www.agentia.org/ponturi/Nita-si-Saniuta-tradatorii-PSD-ului-87.html
www.agentia.org/ponturi/Nita-si-Saniuta-tradatorii-PSD-ului-87.html
www.agentia.org/ponturi/Voiculescu-se-lauda-pe-Net-82.html
www.agentia.org/ponturi/Voiculescu-se-lauda-pe-Net-82.html
www.agentia.org/ponturi/Vanghelie-s-a-intalnit-cu-Vulpea-11.html
www.agentia.org/ponturi/Adrian-Minune-il-paraseste-pe-Mircea-Geo...
www.agentia.org/ponturi/Geoana-calul-troian-a-lui-Basescu-din-PS...
www.agentia.org/ponturi/Miza-Anca-Alexandrescu-19.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Experimentul-109.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Scandalul-HPV-revine-52.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Adeptii-lui-Grig-Bivolaru-sp...
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/DNA-a-nceput-urm-rirea-penal...
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Guvernul-Romaniei-participa-...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/142548/Geoana-cheltuie-...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/142565/Pizza-expirata-d...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/142546/S-R-Stanescu-si-Bo...
Mai ai atat tupeu? Am scapta cateva informari si despre "buba neagra" AH1N1 si altele dar o sa-ti prinda bine daca citesti...nu doar stai pe forumul asta care, d.p.v.s. este unul de dezbateri libere, unu-si spune parerea iar altu' o combate dar, ARGUMENTAT nu asaaaa......lipsit de orice fundament si mai ales probe!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 10:13

De la: gcristea, la data 2009-11-16 10:00:22
De la: vaneamarin, la data 2009-11-16 09:36:02
De la: alexandrumitache, la data 2009-11-15 20:23:36
Din pacate, ce va fi bine pentru tara, VOI, liberalii fanatizati, veti decide in turul doi: Basescu sau Iliescu. Daca nici asta nu vedeti, desi nu e chiar foarte greu, e miopia voastra.


Mitache,daca vrei sa prinda chestia asta cu alesul intre Basescu si un dusman ingrozitor de care ne salveaza Base incearca variantele cu Basescu vs Stalin,Hitler,PolPot,ciuma neagra,SIDA,Bin Laden si martienii agresivi! Daca pui problemele asa,la un mod mai grav ,onest si serios, ma mai gandesc si cine stie,poate iti votez idolul in turul doi .Deh,decat sa se prapadeasca toata omenirea mai bine sa se prapadeasca doar Romania...


Mai vanele sau venghelie sau trepadusul GRIVCO, ia de citeste astea:

(Bla ,bla,bla,linkuri catre propaganda basesciana de doi bani)

Mai ai atat tupeu? Am scapta cateva informari si despre "buba neagra" AH1N1 si altele dar o sa-ti prinda bine daca citesti...nu doar stai pe forumul asta care, d.p.v.s. este unul de dezbateri libere, unu-si spune parerea iar altu' o combate dar, ARGUMENTAT nu asaaaa......lipsit de orice fundament si mai ales probe!


Doamna Gristea,linkurile dumnevoastra contin probe ?Le considerati argumente sau sunt pur si simplu o colectie de "scriituri" basesciene?Nu am auzit pana acum de la dumnevoastra o perere personala ci doar ati citat tot felul de texte propagandistice ieftine din presa portocalie!Asta intelegeti dumnevoastra prin"dezbateri libere si argumentate"?

ps:Imi place noua sintagma "Grivco",este mai tare decat aia cu "cei 322" care a fost distrusa de alianta de dupa alegerile parlamentare, dintre PSD si PDL.


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 10:42

De la: black10131307, la data 2009-11-13 15:42:10
De la: danielemarcos, la data 2009-11-13 15:19:05NU POT SA INTELEG CE TOT RASCOLITI MORTII ATAT ????

CE LEGATURA ARE RELATIA FAMILIALA A ORCARUIA DINTRE EI CU PROFESIONALISMUL POLITIC SAU CU SUCCESUL LOR IN AFACERi???

NOI CA TARA AVEM NEVOIE DE OAMENI CARE STIU SA ATRAGA INVESTITII,INVESTITORI,SI LA RANDUL LOR SA FACA INVESTITII.

NU MAI AVEM NEVOIE DE DICTATORI,CARE SA CONTROLEZE TOT SI SA AJUNGEM SA MUNCIM CU TOTII PENTRU O SINGUIRA FAMILIE,BASESCU SI METRESELE LUI.

NU AVEM CUM PROGRESA CU UNUL CA BASESCU SAU CU UN MAIMUTOI CA GEOANA.

ASA CA LASATI CARCOTELILE IEFTINE CA NU VA TINE NICI DE CALD SI NICI DE FOAME.
NU CONTEAZA NICI FRUMUSETEA NICI PARINTII,UNCHII SAU NEPOTII,CONTEAZA VIZIUNEA LARGA PE CARE O ARE ANTONESCU SI ECHIPA LUI.
DESPRINDETI-VA DE GANDIRILE ASTEA DISTRUCTIVE DE AI URA SAU DEFAIMA PE CEI CE STIU SA FACA AFACERI.
A NU SE CONFUNDA AFACERI CE FACE UDREA ,VIDEANU,POTERAS.
IN MARE PARTE HOTIILE SE FAC DE CATRE CEI CE FAC AFACERI CU STATUL NU DE CATRE CEI CE FAC AFACERI IN SECTORUL PRIVAT.
DETURNARI DE FONDURI TOT DIN BANII STATULUI SE FAC NU DIN SECTORUL PRIVAT.ASA CA INCERCATI SA FITI RATIONALI IN CE GANDITI SI IN CE TRANSMITETI MAI DEPARTE.
PENTRU CA TREBUIE SA AVEM O ECHIPA LIBERALA LA CONDUCERE.CA SIGUR POATE INTARI CLASA DE MIJLOC SI LA RANDUL EI ACEASTA CLASA SA-I TRAGA DUPA EA SI PE CEI MAI PUTIN EVOLUATI.

AVETI GRIJE CA DACA NE TRAG CEI INVOLUATI IN JOS O SA AJUNGEM CA IN BANGLADESH.SAU SA TRAIM CA NISTE SCLAVI PE PLANTATIE.


Care este doamna viziunea lui Antonescu, ca pina acum, in afara de jos Basescu eu nu am auzit de la el! Are vreun program economic, vreo perspectiva clara de viitor?

Care sunt afacerile necurate ale lui Udrea, Videanu, Poteras? Daca stiti ceva ilegalitati facute de ei, spuneti-ne si noua si mai ales sesizati organele abilitate! Nu mai veniti cu vorbe goale de genul "ei, mai lasati-ma cu doveziile ca e clar pentru toata lumea!" Uite ca nu e clar! Faceti intai dovada si dupa aia acuzati!

Trebuie sa avem o echipa liberala la conducere? De ce? Nu am avut-o timp de 4ani? Si ce au facut?
Daca ar fi fost atat de buni i-ar fi votat lumea in 2008 si ar fi avut mai mult decat PD-L-l sau PSD, nu 18%!
De buna ce a fost guvernarea, l-au schimbat pe presedinte (fostul prim-ministru care se presupune ca era apreciat de populatie, cu un individ sters, fara caracter


IMI PARE RAU DAR NU-TI POT DA O REPLICA,DIN PRINCIPIU .MIE IMI PLAC BARBATII IN CHILOTI DOAR IN INTIMITATE.


9am072632

6 mesaje
Membru din: 11/06/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 11:04



UN SIMPLU MUZEOGRAF FARA CAPACITATI MAMAGERIALE ,IMI PARE RAU DAR DIN PUNCT DE VEDERE ESTE MULT INFERIOR LUI BECALI , IN REST CE SA MAI SPUNEM 00000000000000000000000000000 BARAT


gcristea

70 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 14:29

mai "vanghlioane" marin, poate nu ai citit ce este postat inainte sau...deh, ca tot mi-ai recomandat sa dau fuga si sa postez in toate forumurile, ei na, ca asta-m si facut
Baaa, tu tii cu psd-ul?! Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28

Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei lalti, dar este prizo nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro ma nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato rilor, MTS trebuia sa dispa ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina lul” Anto nescu nu e in stare sa lamureasca de pen den ta fata de miliar darul Patriciu, care i-a asigu rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul tan tii si fondurile de campa nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone scu nu are ras punsuri nici la alega tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa rea unui grup de inte rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo reas ca, unde se afla coo pe rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga jate selectate la concur suri de miss ii con vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina lul. Si nu poate da expli catii nici despre liderul judetean liberal amenin tat cu taierea contrac telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre sul parti dului. Iar fostii di rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo zioane NATO, nu sa tra ga sforile pentru un can didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini tatea politica.




gcristea

70 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 14:33

Mdaaaa, ei uite ce am scris din mineta-mi luminata de parsivenia politica, Base este raul cel mai mic dintre toate relele!!!
DEMOCRATIE este atunci cand poti face orice cu O SINGURA EXCEPTIE, SA NU FACI NIMIC RAU IMPOTRIVA NIMANUI!!!
Democartia este gresit inteleasa, ca atare si aplicarea ei este gresita. Va amintiti ca si comunistii aveau vorba, "v-a intrat democratia in cap"?

Recunosc sincer ca aveam o problema legata de initiativele partidelor si parlamentului si, cred ca am gasit raspunsul. Ma intrebam de ce oare revendica PNL si PSD toate initiativele legislative privind votul uninominal, parlament unicameral, reducerea numarului de parlamentari si multe astfel de initiative. Ma gandeam ca guvernul Boc este unul de plagiatori si vezi doamne le fura ideile. Am constatat ca, initiativele astea ce se declara, se scot la suprafata acum au fost propuse cu 4-5 ani in urma. Am realizat ca era o strategie pe termen mediu-lung si, ma indoiesc sa fi fost neintentionata.
A fost o strategie bine gandita deoarece se presupunea ca va veni momentul cand populatia nu mai poate fi prostita si, or sa vrea aceste legi. Atunci ce “bine s-au gandit” partidele parlamentare sau MAJORITARE, cum vreti, tot aia este, care au facut un plan. Propunem acum legile in discutiile de partid (2004-2005) le tinem in sertare, nu le propunem dezbaterii, nu le dam spre discutie comisiilor, cand or vrea unii sa le scoata pe lista o sa consideram in “unanimitate” ca nu sunt prioritare, o sa insiste dar noi lipsim, declaram ce putem neconstitutional si ce mai tura-vura o tinem langa cat se poate. Pentru ce, mi-am pus intrebarea, ca de furat (prin inginerii financiare gen Vantu) nu mai este mare lucru. Mda, imi zic pana sa aud de, Negoita si autostrada, Tariceanu si afacerile cu foraj maritim, cumnatu’ lu’ Geoana, afacerea sotiei lu’ Tariceanu si altele.
Se pare ca inca sunt sume gigantice si patrimoniul fostului UGSR ce se vrea impartit intre SINDICALISTI si nu sindicate, poate or mai fi si altele insa, mi s-a scarbit de GUVERNANTII ROMANIEI!
De vrei sa-mi cunosti opiniile....iti dau de stire daca vrei, mai am!!!!


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 14:51

De la: 9am072632, la data 2009-11-16 11:04:17

UN SIMPLU MUZEOGRAF FARA CAPACITATI MAMAGERIALE ,IMI PARE RAU DAR DIN PUNCT DE VEDERE ESTE MULT INFERIOR LUI BECALI , IN REST CE SA MAI SPUNEM 00000000000000000000000000000 BARAT


DIN CE PUNCT DE VEDERE?????NU TI-AI TERMINAT IDEEA.


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 15:30

De la: gabigabi, la data 2009-11-16 09:15:37
nu este nici-o obsesie,mytcor ,este o realitate pe care o stii foarte bine si tu ....chiar ieri,pe topicul lui Basescu am aflat cu de la Silviu lamurire ca ,desi amindoi sunteti proB, tu ii faceai opozitie ca sa Provoci....apoi,am aparut noi ! care noi ? gugustiucii care am pus botul si-n naivitatea noastra v-am/ te-am si crezut si ne-am deschis inima spunind ce credem sincer despre ce se-ntimpla cu noi si cu tara asta ! si-n tot timpul asta,voi v-ati ris in barba de prostia noastra si ati notat in carnetel : cine cu cine tine ; cit de mult ; cit de dispus este sa faca compromisuri ;daca vrea sa se implice mai mult.....cit de periculos poate fi : doar macane sau ? ....cit despre pensie: inca de acum 2 ani mi-a spus presedintele ca daca ni se mareste pensia nu mai avem bani in pusculita.....traim cu sabia de'asupra capului si, Dumnezeu cu mila !




REMEMBER PROVOCAREA STIMATA D-NA G:


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 13:11
Citeaza Raspunde

De la: Atotputernicul, la data 2008-11-14 03:04:32Mytcor
Ai timp nu gluma ...
Le-ai copiat doar sau le-ai si compus ?
Legea informatiilor publice te ajuta sa gasesti si presupuneri...?
In fine, mi-a placut, desi am pierdut firul la un moment dat. Am inteles, tipul e un ticalos, hot si mincinos...
Ma, da ce frumos minte ... doamne ce frumos minte...
Mi-a placut povestea cu presul tras de sub picioarele lui Roman. Ce induiosator, mi-au dat lacrimile... Ce frumos explici tu cum ii obliga Basescu pe cei din teriotriu sa se axeze pe parlamentare si nu pe prezidentiale si cum ei toti ascultau supusi de Basescu si nu de Roman ... Cred ca esti de acord ca din cauza lui Basescu Roman a obtinut 2% pentru prezidentiale in raport cu 10% cat a luat PD-ul. Nu era evident ca Roman trebuia trimis la plimbare ?
In loc sa fie o locomotiva pentru partidul lui devenise un vagon deraiat. L-a sapat Basescu ? Asa si ? Care e treaba ? Unde e ceva nefiresc ? Ai auzit de lupta interna pentru putere ? Crezi ca trebuie sa-ti dea cineva voie ?

Mie imi place si mai mult de Basescu dupa "dezvaluirile" astea "incendiare".
Trebuie sa fie un om foarte puternic daca a facut macar jumate din ce se spune despre el.
Doamne, cand ma gandesc pe langa cati magazioneri am trecut in viata mea, cate avize de reparatii cu hotii am semnat fara sa primesc un leu, pe langa cati hoti nu m-am frecat si ce dosar de hot mi-ar face si mie vreun organ, bazandu-se pe "declaratiile de buna-credinta" tocmai ale hotilor...
Mytcor, ma gandesc ca tu ori esti la SRI ori lucrezi la trusturile lui Voiculescu. Sau oi fi vreun pasionat ?
Sa fi sanatos ! Sunt convins ca posturile astea atat de elaborate nu sunt intamplatoare si nici scrise de amatori ...




...Nu, n-am prea mult timp la dispozitie dar atat cat il am caut a ma informa, apoi confrunt informatiile gasite cu faptele si-mi rezulta concluzia.
Nu, nu lucrez nici pt. SRI nici pt. vr-un trust media, numai ca dupa vre-o 10 ani si mai bine de " dat pe net "stiu cum sa-mi obtin informatiile necesare pt. a-mi forma o opinie cat mai aproapiata,(pe cat posibil) de esenta problemei, informatiile de acest gen, cum de fapt o consider si pe cea postata, (evident relativa), avand un anumit grad de adevar dar s-unul de dezinformare, rea credinta, etc.etc...
Daca relativitatea adevarului etic sau juridic poate fi subiectiv, adevarul constintei proprii cat si adevarul absolut ma determina sa devin sceptic intr-o asa masura incat nu pot spune decat atat:
Mira-m-ar cunoasterea lui de catre mai multi cu exceptia celor doua entitati; una umana si strict personala, cealalta universala.
D-aceea dau Cezarului ce-i al Cezarului si lui D-ze ce-i al lui D-zeu, nu-mi fac chip cioplit si nici nu ma-nchin idolilor. ( ceea ce va doresc si Dv.)
De fapt, inginerii sunt o parte a Atlasilor ce trudesc din greu la-mpingerea umanitatii pe panta adaptarii si-a evolutiei,
Ne intereseaza mai mult persoane decat docrtine, ideologii sau curente politico-economice ce-ar putea sa ne faca o viata mai placuta ori sa ne-asigure un confort cat mai acceptabil din punct de vedere socio-economic.
Cu bine " Dl.Silviu "...!...astept sa sustii cu tot atata vehementa teoriile si practicile vreitabile indiferent de persoanele ce le aplica, Cezarii vin si trec, panfizicistii raman !...


Subredul
Avatarul lui Subredul
1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 14:50
Citeaza Raspunde

De la: lasciva1, la data 2008-11-16 14:37:21 FLORIN BAD BOY DRACUSOR I-TI DAI PALME SINGUR ? saracul ai ajuns sa vorbesti singur,dar tot pierde PDL ul alegerile



Fata, se scrie "iti" nu cum ai scris tu. Tot mai bantui, tot ?

Mytcor, te astept sa-mi prezinti cu aceeasi meticulozitate si "dosarele" celor care sunt contracandidatii lui Basescu la presedintie. Pentru inceput il astept pe cel al lui Adrian Nastase. Abia mai apoi o sa-mi dau seama daca esti obiectiv. Mi-am adus aminte ca stai in Austria si singurele tale informatii sunt de pe net, din ziare...


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 16:36
Citeaza Raspunde

I. Nomenclaturistul Adrian Nastase


Iata golurile din CV-ul lui Adrian Nastase:


Adrian Nastase este fiul unui nomenclaturist comunist de rangul doi, care, de dragul privilegiilor oferite de regimul comunist, a trecut din slujba Regelui Mihai in slujba lui Gheorghe Gheorghiu Dej. Adrian Nastase a urmarit si el, inainte de 1989, cu tenacitate, sa urce in ierarhia comunista. Doua au fost modalitatile folosite in acest scop de Adrian Nastase.

Prima modalitate a fost cea matrimoniala. Adrian Nastase a fost casatorit de doua ori. Prima sotie era urmasa unui foarte important lider comunist, fost ministru de externe, Grigore Preoteasa. A doua sotie (Dana Nastase) este, si ea, fiica a unui lider comunist, Angelo Miculescu. A doua cale a ascensiunii comuniste a lui Adrian Nastase a fost devotamentul lui total atit pentru regimul comunist, cit si pentru Nicolae Ceausescu. Adrian Nastase s-a nascut in 22 iunie 1950 la Bucuresti.

Familia lui provine din satul Hanul de Pamint, comuna Tartasesti, judetul Dimbovita. Tatal lui Adrian Nastase, Marin Nastase, a absolvit Scoala Militara de la Minastirea Dealu. In scoala militara, Marin Nastase a fost coleg cu Regele Mihai. Sarac fiind, a beneficiat de ajutor pentru a-si termina studiile. Dupa absolvirea scolii, a primit sabia de lupta si a jurat credinta Regelui, devenind ofiter al Armatei Regale.

In 1947, dupa venirea comunistilor la putere, Marin Nastase este scos din armata. La scurt timp dupa aceasta, fostul ofiter al Armatei regale renunta la vechile convingeri si face cerere de inscriere in Partidul Comunist Roman. In aceasta perioada, Marin Nastase isi obtine diploma de inginer si doctoratul in izotopi radioactivi si, ulterior, calatoreste foarte mult in Occident, intr-o perioada in care acest lucru era permis doar privilegiatilor regimului.

In anii '70, Marin Nastase intra in rindul nomenclaturii comuniste de rangul doi, odata cu numirea sa in functia de director in Ministerul Invatamintului. Adrian Nastase, ca si sora lui mai mica Dana, sint copiii lui Marin Nastase din casatoria cu Elena Dragomirescu. Si Adrian si Dana beneficiaza din plin de faptul ca tatal lor era un privilegiat al regimului comunist. Iata un singur exemplu: desi s-a nascut si a copilarit in cartierul Colentina de la periferia Bucurestiului, Adrian Nastase se muta in anii '70, odata cu familia, in cartierul Primaverii.

Adrian Nastase absolva Liceul Sfintul Sava din Bucuresti si devine, in 1969, student al Facultatii de Drept. Inca student, Adrian Nastase se casatoreste cu fiica lui Grigore Preoteasa. Grigore Preoteasa, important nomenclaturist comunist, care a murit in octombrie 1957, fusese ministru al Afacerilor Externe (1955-1957), membru al CC al Partidului Muncitoresc Roman (1955-1957) si secretar al CC al PMR (1957).

In scurt timp, Adrian Nastase divorteaza si se casatoreste cu Dana Miculescu, fiica unuia dintre cei mai importanti demnitari comunisti din perioada Ceausescu, Angelo Miculescu. Angelo Miculescu (nascut in 1929 - decedat in 1999) a fost ministru al Agriculturii si Silviculturii (1969), ministru secretar de stat la Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii si Apelor (1971-1972), ministru al Agriculturii, Industriei Alimentare si Apelor (1972), ministru al Agriculturii si Industriei Alimentare (1975-1981), viceprim-ministru al guvernului (1975-1981), ambasador in Republica Populara Chineza (1983 - martie 1990).

Angelo Miculescu a fost membru al Comitetului Central al PCR intre 1969 si 1983. Prin intermediul socrului sau, Adrian Nastase l-a cunoscut pe Sorin Tesu, cel care avea sa-i devina unul dintre colaboratorii cei mai apropiati. In 1981, in locul lui Angelo Miculescu este numit ministru al Agriculturii si Industriei Alimentare Ion Tesu. Acesta fusese subordonatul lui Angelo Miculescu in minister, fiind, pe rind, secretar general si adjunct al ministrului Agriculturii (1969-1971) si ministru secretar de stat (din 1980).

Intre 1984 si februarie 1990, Ion Tesu a fost ambasador in Polonia. Ion Tesu a fost membru supleant al Comitetului Central al PCR intre 1979 si 1984). Ion Tesu este tatal lui Sorin Tesu, cel care avea sa devina omul de incredere al lui Adrian Nastase. Dupa alegerile din 2000, Sorin Tesu este numit de Adrian Nastase in functia de sef de cabinet al primului ministru, functie pe care a fost nevoit sa o paraseasca dupa ce numele sau a fost legat de afacerile primului ministru in Raportul Armaghedon 2. Intre 1973 si 1990, Adrian Nastase a fost jurist la Institutul de Cercetari Juridice din Bucuresti, unde a fost coleg cu Rodica Stanoiu.

Institutul de Cercetari Juridice se afla in directa responsabilitate a ofiterului de Securitate Marian Ureche. Desi inca tinar, Adrian Nastase a devenit in anii '80 un om de mare incredere al partidului comunist si a fost trimis sa reprezinte regimul Ceausescu la institutiile internationale care se ocupau de drepturile omului. Intr-o perioada in care drepturile omului erau sistematic incalcate in Romania, Adrian Nastase sustinea politica regimului comunist, in calitate de vicepresedinte al Asociatiei de Drept International si Relatii Internationale, de membru fondator al Human Rights Information and Documentation System, de membru al Societatii Franceze de Drept International etc.

Incepind din 1984, Adrian Nastase a fost trimis ca "specialist din Europa de Est" in cadrul Institutului International pentru Drepturile Omului de la Strasbourg. Tot la Strasbourg fusese si colega de Institut a lui Adrian Nastase, Rodica Stanoiu, care, in 1982, obtinuse aici o diploma in drept comparat. In anii '80, Adrian Nastase a reprezentat regimul Ceausescu si la Oslo, in cadrul Institutului Norvegian pentru Afaceri Internationale. In toamna lui 1989, Adrian Nastase a participat la Phenian, in Republica Populara Coreeana, la Festivalul International al Tineretului.

Alaturi de Nastase, din delegatia tinerilor comunisti romani mai facea parte si Ioan Mircea Pascu. Lucrarile publicate de Adrian Nastase pina in decembrie 1989 il situeaza alaturi de mari adulatori ai regimului comunist si ai lui Nicolae Ceausescu, ca Adrian Paunescu si Corneliu Vadim Tudor. Daca acestia din urma erau purtatorii de cuvint ai politicii interne a lui Nicolae Ceausescu, Adrian Nastase trimbita obsesiile secretarului general in privinta politicii externe, sustinind cu entuziasm pretentiile de mare om politic international ale dictatorului.

Adrian Nastase nu implinise bine 19 ani cind se lansa in presa comunista printr-un "Jurnal de boboc" publicat in revista lunara "politica, sociala si culturala" a studentilor din Universitatea Bucuresti. In 1972, anul in care dizidentul Paul Goma era dat afara din serviciu deoarece, neavind posibilitatea de a-si edita cartile in tara, trimisese manuscrisul romanului sau unui editor german, studentul Adrian Nastase semna articole in Tinarul leninist, revista de cultura social-politica pentru tineret a CC al UTC.

Urmeaza o serie nesfirsita de "lucrari stiintifice" in care Adrian Nastase glorifica "magistralul raport prezentat de presedintele Nicolae Ceausescu, exemplu stralucit de abordare creatoare a realitatilor internationale contemporane", "gindirea creatoare, stiintifica, profund originala a secretarul general al partidului", "magistrala expunere a presedintelui Nicolae Ceausescu".

In 1982, cind Paul Goma, aflat in exil, era victima unei tentative de otravire puse la cale de Securitate, Adrian Nastase vorbea despre "contributia majora a presedintelui Nicolae Ceausescu" in institutiile internationale. In 1987, cind revolta muncitorilor de la Brasov era reprimata de Securitate, Adrian Nastase elogia o afirmatie a lui Nicolae Ceausescu potrivit careia "se discuta mult in lume despre drepturile omului, dar se uita, sau nu se vrea sa se ia in seama dreptul fundamental al fiecarui popor, al omului la independenta, la pace, la viata".

Trimis sa reprezinte regimul comunist intr-o serie de institutii internationale, Adrian Nastase era unul dintre principalii propagatori ai ideilor de politica internationala ale lui Nicolae Ceausescu: "apararea pacii - bunul cel mai de pret al intregii omeniri", lupta impotriva "cursei inarmarilor", "raportul dezarmare-pace".

Una dintre directiile in care excela Adrian Nastase era atacul indreptat impotriva "amestecului in treburile interne ale altor state". In ianuarie 1983, de pilda, Adrian Nastase infiera activitatea asociatiei pentru apararea drepturilor omului Freedom House, care, spune Nastase, practica un "gen de abordare cantitativa nerealista, superficiala". In acelasi an, 1983, Doina Cornea era destituita abuziv din postul de profesor al Universitatii din Cluj in urma unei scrisori pe care o trimisese la Radio Europa Libera.

In fine, cu 2 luni inainte de Revolutie, in octombrie 1989, intr-un moment in care regimurile comuniste din Est se prabuseau, Adrian Nastase ii ataca virulent pe "occidentalii" care cereau respectarea drepturilor omului in Romania. "Nici un stat nu are dreptul de a interveni in vreun fel pentru a impune drepturile omului in alt stat" - spunea Nastase, dupa care se dezlantuie din nou impotriva raului pe care il reprezentau O.N.G.-urile pentru apararea drepturilor omului: "un aliat tot mai activ in cautarea cailor de evitare a prerogativelor suveranitatii in domeniul drepturilor omului il reprezinta in prezent organizatiile internationale neguvernamentale (O.N.G.).

Nedorind sa fie acuzate de atingeri la adresa suveranitatii, uneori "guvernele sau organizatiile interguvernamentale utilizeaza O.N.G.-urile ca instrumente discrete ale politicii lor pe teren". Peste numai citeva luni, Adrian Nastase avea sa devina ministrul de externe al Romaniei "democratice".

..pentru acest motiv devine angajat al CFSN inca din 26 -27 dec 1989....

D-le Silviu, ma onoreaza invitatia Dv. am sa va raspund si la com-ul Dv. precedent, .....scuzati intarzierea !...

* Glx0610001vanzare sau in
Glx0610001vanzare sau inchiriere pensiune in buf...
* Glx261003
Glx261003 apartamentul este situat intr o vila l...
* Vinzari
Nissan almera fab 2001 motorina cap 2000 germani...
* Instructor auto
Instructor auto ofer scolarizare in vederea sust...
* Fac traduceri
Fac traduceri retroversiuni translatie limba fra...
* Ofer ajutor
Ofer consultanta persoanelor care doresc sa isi ...
* Vand teren intraviran 28
Vand 2800 mp teren intraviran construibil in loc...
* Cabinet avocatura brasov
Cabinet avocatura cu experienta foarte bogata va...
* Client misterios
Obul este de a te comporta ca un client obisnuit...
* Vand balansoar electroni
Vand balansoar leagan electronic graco swing sil...

Toate anunturile »

Adauga anuntul tau »
mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 12:28
Citeaza Raspunde

Am vazut rezultatul.

TRIST !...in pragul unei crize economice romanii habar n-au ce-nseamna a vota peponderent in favoarea unui partid ( politici, ideologii & & & )...
Ceea ce reprezinta totusi o speranta , este votul insumat PDL- PNL,

Ce parare aveti, D-na G. D-le "S" ?...va reusii presedintele T. Basescu o alianta absoluta si-o majoritate confortabila parlamentara intre PDL - PNL+ UDMR ?..
Cred c-ar fi cea mai buna solutie din toate punctele de vedere (parerea mea )

Poate cineva sa-si permita acum suprapunerea unei crize politice pe fondul viitoarei crize economica ?????...

Da-le doamne romanilor mintea cea de pe urma !...


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 12:59
Citeaza Raspunde

"... avem intâi nevoie de oameni de caracter ºi oneºti ºi numai pe urmã de oameni pricepuþi in conducerea treburilor publice; intre un hoþ fãrã caracter, dar priceput ºi intre un om cinstit, dar mai puþin priceput, eu am preferat toatã viaþa pe acesta din urmã. Astfel de oameni sunt mai de nãdejde decât secãturile obraznice cãrora nu le sticlesc ochii decât dupã afaceri; (...) cum am putea noi astãzi, in calitatea noastrã de conducãtori, sã dãm cu piciorul acestor caractere ºi sã aºezãm peste ei pe toþi pungaºii care i-am dat afarã?

Eu cât voi fi la conducerea partidului nu voi admite niciodatã o astfel de blestemãþie".

Iuliu Maniu


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 17:35

De la: mytcor, la data 2009-11-16 15:30:20
De la: gabigabi, la data 2009-11-16 09:15:37
nu este nici-o obsesie,mytcor ,este o realitate pe care o stii foarte bine si tu ....chiar ieri,pe topicul lui Basescu am aflat cu de la Silviu lamurire ca ,desi amindoi sunteti proB, tu ii faceai opozitie ca sa Provoci....apoi,am aparut noi ! care noi ? gugustiucii care am pus botul si-n naivitatea noastra v-am/ te-am si crezut si ne-am deschis inima spunind ce credem sincer despre ce se-ntimpla cu noi si cu tara asta ! si-n tot timpul asta,voi v-ati ris in barba de prostia noastra si ati notat in carnetel : cine cu cine tine ; cit de mult ; cit de dispus este sa faca compromisuri ;daca vrea sa se implice mai mult.....cit de periculos poate fi : doar macane sau ? ....cit despre pensie: inca de acum 2 ani mi-a spus presedintele ca daca ni se mareste pensia nu mai avem bani in pusculita.....traim cu sabia de'asupra capului si, Dumnezeu cu mila !




REMEMBER PROVOCAREA STIMATA D-NA G:


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 13:11
Citeaza Raspunde

De la: Atotputernicul, la data 2008-11-14 03:04:32Mytcor
Ai timp nu gluma ...
Le-ai copiat doar sau le-ai si compus ?
Legea informatiilor publice te ajuta sa gasesti si presupuneri...?
In fine, mi-a placut, desi am pierdut firul la un moment dat. Am inteles, tipul e un ticalos, hot si mincinos...
Ma, da ce frumos minte ... doamne ce frumos minte...
Mi-a placut povestea cu presul tras de sub picioarele lui Roman. Ce induiosator, mi-au dat lacrimile... Ce frumos explici tu cum ii obliga Basescu pe cei din teriotriu sa se axeze pe parlamentare si nu pe prezidentiale si cum ei toti ascultau supusi de Basescu si nu de Roman ... Cred ca esti de acord ca din cauza lui Basescu Roman a obtinut 2% pentru prezidentiale in raport cu 10% cat a luat PD-ul. Nu era evident ca Roman trebuia trimis la plimbare ?
In loc sa fie o locomotiva pentru partidul lui devenise un vagon deraiat. L-a sapat Basescu ? Asa si ? Care e treaba ? Unde e ceva nefiresc ? Ai auzit de lupta interna pentru putere ? Crezi ca trebuie sa-ti dea cineva voie ?

Mie imi place si mai mult de Basescu dupa "dezvaluirile" astea "incendiare".
Trebuie sa fie un om foarte puternic daca a facut macar jumate din ce se spune despre el.
Doamne, cand ma gandesc pe langa cati magazioneri am trecut in viata mea, cate avize de reparatii cu hotii am semnat fara sa primesc un leu, pe langa cati hoti nu m-am frecat si ce dosar de hot mi-ar face si mie vreun organ, bazandu-se pe "declaratiile de buna-credinta" tocmai ale hotilor...
Mytcor, ma gandesc ca tu ori esti la SRI ori lucrezi la trusturile lui Voiculescu. Sau oi fi vreun pasionat ?
Sa fi sanatos ! Sunt convins ca posturile astea atat de elaborate nu sunt intamplatoare si nici scrise de amatori ...




...Nu, n-am prea mult timp la dispozitie dar atat cat il am caut a ma informa, apoi confrunt informatiile gasite cu faptele si-mi rezulta concluzia.
Nu, nu lucrez nici pt. SRI nici pt. vr-un trust media, numai ca dupa vre-o 10 ani si mai bine de " dat pe net "stiu cum sa-mi obtin informatiile necesare pt. a-mi forma o opinie cat mai aproapiata,(pe cat posibil) de esenta problemei, informatiile de acest gen, cum de fapt o consider si pe cea postata, (evident relativa), avand un anumit grad de adevar dar s-unul de dezinformare, rea credinta, etc.etc...
Daca relativitatea adevarului etic sau juridic poate fi subiectiv, adevarul constintei proprii cat si adevarul absolut ma determina sa devin sceptic intr-o asa masura incat nu pot spune decat atat:
Mira-m-ar cunoasterea lui de catre mai multi cu exceptia celor doua entitati; una umana si strict personala, cealalta universala.
D-aceea dau Cezarului ce-i al Cezarului si lui D-ze ce-i al lui D-zeu, nu-mi fac chip cioplit si nici nu ma-nchin idolilor. ( ceea ce va doresc si Dv.)
De fapt, inginerii sunt o parte a Atlasilor ce trudesc din greu la-mpingerea umanitatii pe panta adaptarii si-a evolutiei,
Ne intereseaza mai mult persoane decat docrtine, ideologii sau curente politico-economice ce-ar putea sa ne faca o viata mai placuta ori sa ne-asigure un confort cat mai acceptabil din punct de vedere socio-economic.
Cu bine " Dl.Silviu "...!...astept sa sustii cu tot atata vehementa teoriile si practicile vreitabile indiferent de persoanele ce le aplica, Cezarii vin si trec, panfizicistii raman !...


Subredul
Avatarul lui Subredul
1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 14:50
Citeaza Raspunde

De la: lasciva1, la data 2008-11-16 14:37:21 FLORIN BAD BOY DRACUSOR I-TI DAI PALME SINGUR ? saracul ai ajuns sa vorbesti singur,dar tot pierde PDL ul alegerile



Fata, se scrie "iti" nu cum ai scris tu. Tot mai bantui, tot ?

Mytcor, te astept sa-mi prezinti cu aceeasi meticulozitate si "dosarele" celor care sunt contracandidatii lui Basescu la presedintie. Pentru inceput il astept pe cel al lui Adrian Nastase. Abia mai apoi o sa-mi dau seama daca esti obiectiv. Mi-am adus aminte ca stai in Austria si singurele tale informatii sunt de pe net, din ziare...


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 16:36
Citeaza Raspunde

I. Nomenclaturistul Adrian Nastase


Iata golurile din CV-ul lui Adrian Nastase:


Adrian Nastase este fiul unui nomenclaturist comunist de rangul doi, care, de dragul privilegiilor oferite de regimul comunist, a trecut din slujba Regelui Mihai in slujba lui Gheorghe Gheorghiu Dej. Adrian Nastase a urmarit si el, inainte de 1989, cu tenacitate, sa urce in ierarhia comunista. Doua au fost modalitatile folosite in acest scop de Adrian Nastase.

Prima modalitate a fost cea matrimoniala. Adrian Nastase a fost casatorit de doua ori. Prima sotie era urmasa unui foarte important lider comunist, fost ministru de externe, Grigore Preoteasa. A doua sotie (Dana Nastase) este, si ea, fiica a unui lider comunist, Angelo Miculescu. A doua cale a ascensiunii comuniste a lui Adrian Nastase a fost devotamentul lui total atit pentru regimul comunist, cit si pentru Nicolae Ceausescu. Adrian Nastase s-a nascut in 22 iunie 1950 la Bucuresti.

Familia lui provine din satul Hanul de Pamint, comuna Tartasesti, judetul Dimbovita. Tatal lui Adrian Nastase, Marin Nastase, a absolvit Scoala Militara de la Minastirea Dealu. In scoala militara, Marin Nastase a fost coleg cu Regele Mihai. Sarac fiind, a beneficiat de ajutor pentru a-si termina studiile. Dupa absolvirea scolii, a primit sabia de lupta si a jurat credinta Regelui, devenind ofiter al Armatei Regale.

In 1947, dupa venirea comunistilor la putere, Marin Nastase este scos din armata. La scurt timp dupa aceasta, fostul ofiter al Armatei regale renunta la vechile convingeri si face cerere de inscriere in Partidul Comunist Roman. In aceasta perioada, Marin Nastase isi obtine diploma de inginer si doctoratul in izotopi radioactivi si, ulterior, calatoreste foarte mult in Occident, intr-o perioada in care acest lucru era permis doar privilegiatilor regimului.

In anii '70, Marin Nastase intra in rindul nomenclaturii comuniste de rangul doi, odata cu numirea sa in functia de director in Ministerul Invatamintului. Adrian Nastase, ca si sora lui mai mica Dana, sint copiii lui Marin Nastase din casatoria cu Elena Dragomirescu. Si Adrian si Dana beneficiaza din plin de faptul ca tatal lor era un privilegiat al regimului comunist. Iata un singur exemplu: desi s-a nascut si a copilarit in cartierul Colentina de la periferia Bucurestiului, Adrian Nastase se muta in anii '70, odata cu familia, in cartierul Primaverii.

Adrian Nastase absolva Liceul Sfintul Sava din Bucuresti si devine, in 1969, student al Facultatii de Drept. Inca student, Adrian Nastase se casatoreste cu fiica lui Grigore Preoteasa. Grigore Preoteasa, important nomenclaturist comunist, care a murit in octombrie 1957, fusese ministru al Afacerilor Externe (1955-1957), membru al CC al Partidului Muncitoresc Roman (1955-1957) si secretar al CC al PMR (1957).

In scurt timp, Adrian Nastase divorteaza si se casatoreste cu Dana Miculescu, fiica unuia dintre cei mai importanti demnitari comunisti din perioada Ceausescu, Angelo Miculescu. Angelo Miculescu (nascut in 1929 - decedat in 1999) a fost ministru al Agriculturii si Silviculturii (1969), ministru secretar de stat la Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii si Apelor (1971-1972), ministru al Agriculturii, Industriei Alimentare si Apelor (1972), ministru al Agriculturii si Industriei Alimentare (1975-1981), viceprim-ministru al guvernului (1975-1981), ambasador in Republica Populara Chineza (1983 - martie 1990).

Angelo Miculescu a fost membru al Comitetului Central al PCR intre 1969 si 1983. Prin intermediul socrului sau, Adrian Nastase l-a cunoscut pe Sorin Tesu, cel care avea sa-i devina unul dintre colaboratorii cei mai apropiati. In 1981, in locul lui Angelo Miculescu este numit ministru al Agriculturii si Industriei Alimentare Ion Tesu. Acesta fusese subordonatul lui Angelo Miculescu in minister, fiind, pe rind, secretar general si adjunct al ministrului Agriculturii (1969-1971) si ministru secretar de stat (din 1980).

Intre 1984 si februarie 1990, Ion Tesu a fost ambasador in Polonia. Ion Tesu a fost membru supleant al Comitetului Central al PCR intre 1979 si 1984). Ion Tesu este tatal lui Sorin Tesu, cel care avea sa devina omul de incredere al lui Adrian Nastase. Dupa alegerile din 2000, Sorin Tesu este numit de Adrian Nastase in functia de sef de cabinet al primului ministru, functie pe care a fost nevoit sa o paraseasca dupa ce numele sau a fost legat de afacerile primului ministru in Raportul Armaghedon 2. Intre 1973 si 1990, Adrian Nastase a fost jurist la Institutul de Cercetari Juridice din Bucuresti, unde a fost coleg cu Rodica Stanoiu.

Institutul de Cercetari Juridice se afla in directa responsabilitate a ofiterului de Securitate Marian Ureche. Desi inca tinar, Adrian Nastase a devenit in anii '80 un om de mare incredere al partidului comunist si a fost trimis sa reprezinte regimul Ceausescu la institutiile internationale care se ocupau de drepturile omului. Intr-o perioada in care drepturile omului erau sistematic incalcate in Romania, Adrian Nastase sustinea politica regimului comunist, in calitate de vicepresedinte al Asociatiei de Drept International si Relatii Internationale, de membru fondator al Human Rights Information and Documentation System, de membru al Societatii Franceze de Drept International etc.

Incepind din 1984, Adrian Nastase a fost trimis ca "specialist din Europa de Est" in cadrul Institutului International pentru Drepturile Omului de la Strasbourg. Tot la Strasbourg fusese si colega de Institut a lui Adrian Nastase, Rodica Stanoiu, care, in 1982, obtinuse aici o diploma in drept comparat. In anii '80, Adrian Nastase a reprezentat regimul Ceausescu si la Oslo, in cadrul Institutului Norvegian pentru Afaceri Internationale. In toamna lui 1989, Adrian Nastase a participat la Phenian, in Republica Populara Coreeana, la Festivalul International al Tineretului.

Alaturi de Nastase, din delegatia tinerilor comunisti romani mai facea parte si Ioan Mircea Pascu. Lucrarile publicate de Adrian Nastase pina in decembrie 1989 il situeaza alaturi de mari adulatori ai regimului comunist si ai lui Nicolae Ceausescu, ca Adrian Paunescu si Corneliu Vadim Tudor. Daca acestia din urma erau purtatorii de cuvint ai politicii interne a lui Nicolae Ceausescu, Adrian Nastase trimbita obsesiile secretarului general in privinta politicii externe, sustinind cu entuziasm pretentiile de mare om politic international ale dictatorului.

Adrian Nastase nu implinise bine 19 ani cind se lansa in presa comunista printr-un "Jurnal de boboc" publicat in revista lunara "politica, sociala si culturala" a studentilor din Universitatea Bucuresti. In 1972, anul in care dizidentul Paul Goma era dat afara din serviciu deoarece, neavind posibilitatea de a-si edita cartile in tara, trimisese manuscrisul romanului sau unui editor german, studentul Adrian Nastase semna articole in Tinarul leninist, revista de cultura social-politica pentru tineret a CC al UTC.

Urmeaza o serie nesfirsita de "lucrari stiintifice" in care Adrian Nastase glorifica "magistralul raport prezentat de presedintele Nicolae Ceausescu, exemplu stralucit de abordare creatoare a realitatilor internationale contemporane", "gindirea creatoare, stiintifica, profund originala a secretarul general al partidului", "magistrala expunere a presedintelui Nicolae Ceausescu".

In 1982, cind Paul Goma, aflat in exil, era victima unei tentative de otravire puse la cale de Securitate, Adrian Nastase vorbea despre "contributia majora a presedintelui Nicolae Ceausescu" in institutiile internationale. In 1987, cind revolta muncitorilor de la Brasov era reprimata de Securitate, Adrian Nastase elogia o afirmatie a lui Nicolae Ceausescu potrivit careia "se discuta mult in lume despre drepturile omului, dar se uita, sau nu se vrea sa se ia in seama dreptul fundamental al fiecarui popor, al omului la independenta, la pace, la viata".

Trimis sa reprezinte regimul comunist intr-o serie de institutii internationale, Adrian Nastase era unul dintre principalii propagatori ai ideilor de politica internationala ale lui Nicolae Ceausescu: "apararea pacii - bunul cel mai de pret al intregii omeniri", lupta impotriva "cursei inarmarilor", "raportul dezarmare-pace".

Una dintre directiile in care excela Adrian Nastase era atacul indreptat impotriva "amestecului in treburile interne ale altor state". In ianuarie 1983, de pilda, Adrian Nastase infiera activitatea asociatiei pentru apararea drepturilor omului Freedom House, care, spune Nastase, practica un "gen de abordare cantitativa nerealista, superficiala". In acelasi an, 1983, Doina Cornea era destituita abuziv din postul de profesor al Universitatii din Cluj in urma unei scrisori pe care o trimisese la Radio Europa Libera.

In fine, cu 2 luni inainte de Revolutie, in octombrie 1989, intr-un moment in care regimurile comuniste din Est se prabuseau, Adrian Nastase ii ataca virulent pe "occidentalii" care cereau respectarea drepturilor omului in Romania. "Nici un stat nu are dreptul de a interveni in vreun fel pentru a impune drepturile omului in alt stat" - spunea Nastase, dupa care se dezlantuie din nou impotriva raului pe care il reprezentau O.N.G.-urile pentru apararea drepturilor omului: "un aliat tot mai activ in cautarea cailor de evitare a prerogativelor suveranitatii in domeniul drepturilor omului il reprezinta in prezent organizatiile internationale neguvernamentale (O.N.G.).

Nedorind sa fie acuzate de atingeri la adresa suveranitatii, uneori "guvernele sau organizatiile interguvernamentale utilizeaza O.N.G.-urile ca instrumente discrete ale politicii lor pe teren". Peste numai citeva luni, Adrian Nastase avea sa devina ministrul de externe al Romaniei "democratice".

..pentru acest motiv devine angajat al CFSN inca din 26 -27 dec 1989....

D-le Silviu, ma onoreaza invitatia Dv. am sa va raspund si la com-ul Dv. precedent, .....scuzati intarzierea !...

* Glx0610001vanzare sau in
Glx0610001vanzare sau inchiriere pensiune in buf...
* Glx261003
Glx261003 apartamentul este situat intr o vila l...
* Vinzari
Nissan almera fab 2001 motorina cap 2000 germani...
* Instructor auto
Instructor auto ofer scolarizare in vederea sust...
* Fac traduceri
Fac traduceri retroversiuni translatie limba fra...
* Ofer ajutor
Ofer consultanta persoanelor care doresc sa isi ...
* Vand teren intraviran 28
Vand 2800 mp teren intraviran construibil in loc...
* Cabinet avocatura brasov
Cabinet avocatura cu experienta foarte bogata va...
* Client misterios
Obul este de a te comporta ca un client obisnuit...
* Vand balansoar electroni
Vand balansoar leagan electronic graco swing sil...

Toate anunturile »

Adauga anuntul tau »
mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 12:28
Citeaza Raspunde

Am vazut rezultatul.

TRIST !...in pragul unei crize economice romanii habar n-au ce-nseamna a vota peponderent in favoarea unui partid ( politici, ideologii & & & )...
Ceea ce reprezinta totusi o speranta , este votul insumat PDL- PNL,

Ce parare aveti, D-na G. D-le "S" ?...va reusii presedintele T. Basescu o alianta absoluta si-o majoritate confortabila parlamentara intre PDL - PNL+ UDMR ?..
Cred c-ar fi cea mai buna solutie din toate punctele de vedere (parerea mea )

Poate cineva sa-si permita acum suprapunerea unei crize politice pe fondul viitoarei crize economica ?????...

Da-le doamne romanilor mintea cea de pe urma !...


mytcor
Avatarul lui mytcor
5323 mesaje
Membru din: 30/11/-0001

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 12:59
Citeaza Raspunde

"... avem intâi nevoie de oameni de caracter ºi oneºti ºi numai pe urmã de oameni pricepuþi in conducerea treburilor publice; intre un hoþ fãrã caracter, dar priceput ºi intre un om cinstit, dar mai puþin priceput, eu am preferat toatã viaþa pe acesta din urmã. Astfel de oameni sunt mai de nãdejde decât secãturile obraznice cãrora nu le sticlesc ochii decât dupã afaceri; (...) cum am putea noi astãzi, in calitatea noastrã de conducãtori, sã dãm cu piciorul acestor caractere ºi sã aºezãm peste ei pe toþi pungaºii care i-am dat afarã?

eu nu-ti cer nici-un fel de socoteala Mytcor ! poti sa crezi ce vrei,in ce vrei; sa-ti schimbi opinia de cite ori vrei ;dar sa ai grija sa n-o faci prea des ptr ca-ti pierzi credibilitatea si chiar daca nu ne-am vazut niciodata la fata si nici nu stim cine suntem unii sau altii,oameni de onoare fiind avem niste standarde !....in rest ,intreaba-l atunci pe Silviu de ce a spus ca tu nu esti antiB ,ci doar provocai si apoi, am aparut noi !

Eu cât voi fi la conducerea partidului nu voi admite niciodatã o astfel de blestemãþie".

Iuliu Maniu


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 17:37

@mytcor, din greseala mea,raspunsul a aparut intercalat in textul postat de tine,mai pe la sfirsitul lui ....


danika

28 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 18:23

Prost sa fii ,dintre bugetari ,dupa ce li s-au "acordat" patru zile de concediu fara plata in fiecare luna ,sa-l mai votezi pe dobitocul de basescu.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 19:07

In anii 90, eram in concediu fara plata cam un sfert pina la jumate din timpul de lucru. Dar cu salariu peste 50%, pe perioada respectiva. Nu spunea nimeni nimic. Nu ne puneam problema ca e legal sau nu. Dupa 2 ani s-a sfirsit tot ptr acele intreprinderi.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 20:55

De la: 9am072632, la data 2009-11-16 11:04:17

UN SIMPLU MUZEOGRAF FARA CAPACITATI MAMAGERIALE ,IMI PARE RAU DAR DIN PUNCT DE VEDERE ESTE MULT INFERIOR LUI BECALI , IN REST CE SA MAI SPUNEM 00000000000000000000000000000 BARAT


De unde lipsa asta de respect fata de orice alta meserie in afara de cea de comandant de nava ? In tara asta s-a cultivat constat dezinteresul fata de munca pe ambele planuri. Din punct de vedere material cam toti am ajuns la concluzia ca nu merita sa ai o slujba pentru a fi un sarac de la un salariu la altul, indiferent de pregatire, sau daca te duci la slujba muncesti in dorul lelii, adica munca prost facut din lipsa cointeresarii si a frustrarii ca nu esti platit si respectat pentru ceea ce faci. Celalat punct de vedere este cel al dispretului afisat sistematic fata de cate o meserie, luate pe rand, ba isi bat joc de doctori, ba de juristi, ba de profesori, ba de jurnalisti, ba de muncitor (vezi subalternul etern), asa "in rem" ca asa le place. Consider ca munca oricui trebuie respectata, nu batjocorita. Numai asa se pastreaza cultul pentru munca si constiinta lucrului bine facut.
Oamenii normali la cap gasesc de cuviinta sa respecter si vanzatorul de covrigi, hamburger, forneti sau ziare, casiera care iti incaseaza factura, operatorul bancar. Simti nevoia sa interactionezi civilizat cu cel care iti ofera un serviciu si care iti pune munca lui la dispozitie.O societate nu poate functiona daca unul din cei enumerati ar lipsi. Fiecare meserie, calificare, functie are rolul sau intr-o societate si sunt importante in egala masura.
Actualmente, fiecare dintre noi nu se simte bine daca nu-l umileste pe celalalt. Suntem o natie de sefi facuti dupa chipul si asemanarea marelui grangur.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:00

@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:16

De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic ºi acum, voteazã-l pe Cernea !... este dalmaþianul cel mai puþin sau deloc pãtat .

nuº'ce am dar nu sport ripiblica rominiscã, mã pastrez pt.monarhie hi hi hi !....


Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:20

De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic ºi acum, voteazã-l pe Cernea !...


pe antonescu , mytcor


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:23

De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.

...Zic ºi acum, voteazã-l pe Cernea !... este dalmaþianul cel mai puþin sau deloc pãtat .
nuº'ce am dar nu sport ripiblica rominiscã, mã pastrez pt.monarhie hi hi hi !....
Interesanta imagine Remus Cernea ... Cu siguranta imaginea lui de rocker ne-ar imbunatati substantial imaginea de tara bananiera ...


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:35

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 21:20:18
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic ºi acum, voteazã-l pe Cernea !...


pe antonescu , mytcor



...pe Ion Antonescu ?...nu poci, l-au ciuruit comuniºtii !...


Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 22:04

De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:35:50
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 21:20:18
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic ºi acum, voteazã-l pe Cernea !...


pe antonescu , mytcor



...pe Ion Antonescu ?...nu poci, l-au ciuruit comuniºtii !...


mytcor....

recunosc cã acuzațiile la adresa lui geoanã au întinat puțin imaginea de gentleman a lui crin antonescu , dar...astea sunt doar simple vorbe spuse într-un moment de furie....toți oamenii când se eneveazã vorbesc mai urât....chiar și tu
mytcor..un gentleman ca tine nu se poate sã nu-l susținã pe antonescu....


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 22:09

Doamne, ma uit la mesajele mele si le vad pline de greseli de redactare. Suna tare analfabet. Sa va mai spun ca e vina degetului ? Ma credeti ?


All Things Grow With Love
dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 22:33

Cata risipa domnule!Singurul lucru real din tot ce se spune aici este ca indiferent cine ajunge presedintele tuturor romanilor,o sa traim mai prost decat in mandatul anterior.Un alt adevar este ca deocamdata Traian Basescu este singurul lider politic care a indraznit sa condamne comunismul si singurul care a luat atitudine impotriva privilegiatilor din parlament!A mai fost careva???Asa cum a zis un general este SINGURUL BARBAT DE STAT printre "mironositele"ce candideaza acum!Este unul mai bun decat el,dar nu are sanse fiind independent,EUGEN !Pacat!!!ps.Vanica poti sa ne spui de unde detii informatiile alea???


Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:11

De la: 9am118716, la data 2009-11-14 17:46:09Antonescu nu are singe in scula sa poata face fata functiei de presedinte al Romaniei .
O sa ia intre 9 si 12 la suta din votur
Cu cine sa conduca el tara , cu Daniela Buruiana si cu alde Patriciu & company
Cel mai bun lucru pe care il poate face este sa curete PNL ul de mafioti si sa promoveze in structurile de conducere a partidului oameni care nu sunt legati de grupurile de interese din spatele partidului , profesionisti care sa lucreze in interesul cetateanului
Darimarea guvernului Boc , daca intradevar nu mai realiza performante la guvernare trebuia sa se faca dupa
ce se rezolva problema legii salarizarii , a pensiilor NESIMTITE , a bugetului pe 2010 si nu n ultimul rand absorbirea transei de la FMI bani care sunt necesari societatii romanesti acum la sfirsit de an ,dupa care ,cred eu ca simplu cetatean puteau sa demita guvernul de 1000 de ori .
Pe el si pe ceilalti care au votat motiunea de cenzura nu ia interesat decat ambitiile si interesele personale
si de grup , nu interesele natiunii asa ca sa nu se mai maimutareasca cu programulu lui electoral
Chiar daca nu il agreez prea mult pe BASESCU cred ca a procedat corect pina acum privind numirea noului prim ministru .
De GEOANA ce sa mai zic , un populist care incearca sa pacaleasca populatia cu discursurile si cu promisiuni fara acoperire .
Daca insasi ION ILIESCU a afirmat ca este PROSTANAC , eu pot vota un prostanac
Am sa aleg la vot raul cel mai mic, BASESCU si doresc romanilor care vor merge la vot sa gindeasca de 10 ori inainte de a pune stampila pe buletinul de vot.
i




Raul cel mai mic ar fi sa nu te duci la vot -decat sa alegi o jigodie ca basescu !


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:12

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 14:37:18
De la: danielemarcos, la data 2009-11-14 13:38:00TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


subscriu


Vaniucika, ce le faci tata la femeile astea?
Te iubeste femeile si e moarte dupe tine ca dupe cretin antonescu! N'oi fi el si te-ai deghizat?

Doamna, daca vreti ca dl. Vanea, va ordon sa treceti Prutul! Acolo veti gasi cu duiumul! Chiar si pentru tine Ioana s-o gasi un Aliosa!

PS: luati-l si pe cretin antonescu cu dvs! Ma ofer sa-i platesc eu biletul, doar dus!


Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: