back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
 
sorinflorut1954

61 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Postat pe: 28 Noiembrie 2009, ora 17:09

Îmi pare rău, dar un stat se conduce altfel decât o navă, fie ea maritimă, fluvială sau chiar spațială. Deci comparația e complet inutilizabilă. Comandantul de navă să conducă nave, nu primării și țări, căci la ultimele două nu se pricepe. Rezultatele lui Băsescu vorbesc de la sine!


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 28 Noiembrie 2009, ora 18:48

Ca lider al PNL l-am stimat si apreciat la fel electoratul tinerilor apolitici, care au fost profund dezamagiti ca l-a votat si acum indrazneste sa dea voturile PSDului. A fost si in Brasov si toti liberalii in frunte cu el purtau esarfe rosii ca erau cu Mircea Geoana in campanie Electorala pt turul 2 a prezidentialelor.Rusine ANTONESCULE ca te alaturi comunistilor si securistilor PSD.


GINA
vv_computer

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Noiembrie 2009, ora 19:28

O intrebare am?De ce apare mizeria asta abia acum si opinia publica nu a avut acces la aceste informatii?
Pentru ca sunteti de partea cealalta.


eugor43

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 08:45

UN MANIPULATOR CARE IN ZIUA VOTULUI a TRIMIS SMS-uri {DESI ERA INTERZIS}SA FIE VOTAT PENTRU A SCAPA DE GEOANA PENTRU CA APOI SA SE ARUNCE IN BRATELE COMUNISTULUI


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 10:12

De la: giova, la data 2009-11-28 15:40:45Intre un comandant de nava (care raspunde cu viatza de echipaj si nava)si un neispravit care nu stie ce inseamna raspunderea concreta il prefer de o mie de ori pe primul.nu ca ar fi cel mai bun dar nu avetzi pe altul macar -pe o scara de la 1 la 10 pe 8.


probabil ca nu-ti mai aduci aminte cum a scapat - povestit de el insus i- de'o dandana cu un incendiu in portul Anvers si cum i-a pacalit pe fraierii aia si a cazut magareata pe un altul....hahaha !
si mai cred ca ai uitat ca Geoana a fost Ministru de Externe si in aceasta calitate, a fost Romania acolo unde era ,ca si Base la Anvers ....si-n timp ce unul incendia si pacalea pe altii, Geoana ne-a reprezentat cu brio si relatiile bune cu America i se datoreaza !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 10:25

De la: vv_computer, la data 2009-11-28 19:28:03O intrebare am?De ce apare mizeria asta abia acum si opinia publica nu a avut acces la aceste informatii?
Pentru ca sunteti de partea cealalta.


ptr.ca atunci cind s-a intimplat "glumita" cu pumnul si palma, SPP a luat toate casetele de la cei care filmau atunci si le-a pus sub cheie.....dar ce cheie nu se pierde si uite ca, dupa 5 ani apareeee ! cine l-a vazut pina acum ce fel de om este ,acest filmulet,e o confirmare ; ptr. cine il iubeste ORBESTE ,e un fals,bineinteles !

p.s . era vorba despre omul INSEMNAT si nu urit !


gcristea

70 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 12:10

In ultimele zile s-a vorbit timid despre alegerea lui Antonescu de a merge cu psd-ul ca fiind un gest poiltic de verticalitate, citat din CTP:

“Gestul său a fost unul mai degrabă moral, decât politic, ceea ce mi se pare extraordinar. După toate regulile curluntrismului, tehnică politică deosebit de îndrăgită pe la noi, d-sa trebuia să joace cel puțin o săptămână la două capete, să facă fițe, să-și crească prețul. Dl. Tăriceanu, de altfel, foarte dotat pentru curluntrism, deja se declara "deschis tuturor posibilităților".
Putetzi citi articolul in intregime la:
www.gandul.info/opinii/fara-curluntrism-5128072

Bun, acum sa va spun parerea mea pe scurt.
Amintirea “convietzuirii” cu PDL-ul inca este vie, si-au pus piedici amandoi, pnl cand a votat suspendarea presedintelui iar PDL cand l-a demis pe Tariceanu. Deci ura este veche, ranchiuna inca mai este vie si, situatzia a fost pregatita cu multa vreme inainte dar, inca nu aparuse momentul prielnic sa se manifeste. Psd-ul fiind la guvernare mishcarile le erau limitate, incorsetate. Prilejul a aparut cand don. Nica a facut declaratzia cu autocarele fraudarii, moment in care, si PDL-ul le-a cam facut jocurile psd-istilor, le-a oferit prilejul ruperii intzelegerii de guvernare psd-PDL. “Atunci i-am condamnat pe totzii la moarte” parca asa se numea filmul insa, nu este vorba despe ei, politicienii ci, de noi cei 22 de milioane minus cei cca. 500 de parlamentari.
Atunci s-a declansat razboiul deschis, la vedere, au inceput manipularile mediatice pe fatza. Daca pana atunci se manipula opinia publica discret de aici incolo se face fara rusine, la vedere pentru ca, NU MAI AU NIMIC DE PIERDUT !
Psd-ul a urlat ca a fost dat afara de la guvernare, NU SPUNEAU CA TOTZI MINISTRII PSD SI-AU DAT DEMISIA IN BLOC, DEMISIILE LOR FIIND SEMNATE “IN ALB” invocand cazul nica.
CONCLUZIE: Avand inca vie-n memorie ESECUL GUVERNARII PDL-PNL in doua situatzii despre care am vorbit mai inainte, orgolios si mandru, anton al nostru a decretat “Revolutzia bunului simtz” si ne-a indicat o linie. Pai imaginatziva si dumneavoastra, pnl-PDL=eshuat, psd-PDL=eshuat...
Mai bine ar fi avut sloganul: Rechinii bunului plac, era o completare a tabloului politic.
Asa ca gestul moral nu este personal ci unul impus de conjunctura, sa nu mai trambitzeze votantul CTP ca este unic in istoria de dupa marea-nghesuiala din’89 la care am participat din plin insa fara a avea pretentzia recunoasterii si emiterii unei diplome. Este adevarat, este un gest unic de lashitate, perseverentza-n interese de grup, imoralitate.
Cam asa vad eu situatzia. PRECIZEZ CA AM FOST MEMBRU UFD PANA LA DIZOLVARE, ACUM SUNT APOLITIC!
Mi-am spus si eu parerea insa, importanta este viziunea presedintelui despre viitorul Romaniei!
www.hotnews.ro/stiri-media_in_campanie-6554651-ctp-marturiseste-...
Daca suntetzi interesatzi cititzi articolul la care face trimitere link-ul, in continuare redau cateva pasaje.
CTP marturiseste la Realitatea TV. Hop si CVT!
de Dan Tapalaga HotNews.ro
Marți, 24 noiembrie 2009, 15:32 Mass-media in alegerile prezidentiale 2009

Cristian Tudor Popescu a marturisit, luni, la Realitatea TV ca a votat cu Crin Antonescu. Acum capata ceva mai mult sens editorialele generoase in superlative la adresa candidatului PNL, "un politician de prima linie in Romania anilor ce vin, indiferent daca intra sau nu acum in turul doi" sau "Antonescu a redevenit rational, corect, consecvent si ferm. Gestul sau a fost unul mai degraba moral, decat politic, ceea ce mi se pare extraordinar". La TRU sau la alt gazetar, recunoasterea calitatilor unui candidat, cu oricata onestitate s-ar fi produs, s-ar fi numit limba sau pupincurism. La CTP, merge. E ceva firesc.
...........................................................................................................................................................................
E bine ca si-a marturisit public simpatia politica, desi alegerile nu s-au incheiat iar sustinerea lui Antonescu poate influenta turul II. E de preferat oricand atitudinea onesta ipocriziilor fals echidistante. Altceva nu pricep. O fi CTP omul contradictiilor totale, dar nu inteleg cum poate, un gazetar atat de consistent, sa aleaga un personaj politic atat de gol, de inconsistent si usor ca petalele de crin. Vorbele lui Antonescu se pierd in neant ca fumul de tigara iar singurul sau proiect clar se rezuma la Jos Basescu!. Ce altceva l-o fi convins pe CTP sa-l voteze pe Antonescu?

Cum de n-a vazut umbra lui Dinu Patriciu intinsa peste politicianul de prima linie, iesit pe locul trei? Ce l-a orbit? Cum se impaca cu ideea ca a votat un lider politic care se depune astazi fara ezitare la picioarele lui Hrebenciuc, Nastase, Iliescu, Mazare, Vanghelie? Unde vede CTP coerenta la Antonescu: cand a sters pe jos cu Geoana & co in campanie sau cand s-a aruncat in bratele PSD? Cum va vota CTP in turul doi? Din editorialul domniei sale de astazi, inteleg ca tot Basescu e mai rau decat toti ceilalti la un loc. A uitat atat de repede ispravile Guzganului Rozaliu? De ce si-ar vara singur gatul in lesa PSD? I-a placut acolo?
..................................................................................................................................................................

www.revista22.ro/nervii-domnului-patriciu-stupid-people-351i-tel...

Cand avetzi timp deschidetzi link-urile urmatoare!
www.agentia.org/anchete/Omul-lui-Vanghelie-angajat-de-Geoana-la-...

nufigeoana.ro/ionut-costea-directorul-eximbank-castiga-20-760-de...

www.agentia.org/anchete/A-disparut-dosarul-Johannis-de-la-Crima-...

www.agentia.org/anchete/ANI-il-numara-pe-Geoana-108.html

www.agentia.org/anchete/Cine-nu-se-vaccineaza-114.html

www.agentia.org/anchete/Scenariu-Oprescu-se-retrage-si-il-sustin...

www.agentia.org/anchete/Marian-Vanghelie-momeste-electoratul-cu-...

www.agentia.org/anchete/Deputatul-Mazilu-face-afaceri-ilicite-si...

www.agentia.org/anchete/Chiliman-cheltuieste-bani-publici-pentru...

www.agentia.org/anchete/Deputatul-PSD-Mazilu-face-afaceri-scanda...
www.agentia.org/anchete/Mircea-Geoana-in-lanturile-lui-Viorel-Hr...
www.agentia.org/ponturi/Nita-si-Saniuta-tradatorii-PSD-ului-87.html
www.agentia.org/ponturi/Colegii-lui-Oprescu-luati-la-rost-de-PSD...
www.agentia.org/ponturi/UDMR-se-gudura-pe-langa-PD-L-73.html
www.agentia.org/ponturi/PSD-vrea-sa-schimbe-primarul-pedelist-al...
www.agentia.org/ponturi/-Piticul-lui-Croitoru-de-la-Agricultura-...
www.agentia.org/ponturi/Hrebenciuc-l-a-trimis-pe-Ontanu-in-brate...
www.agentia.org/ponturi/Curtea-Constitutionala-in-jocul-de-inter...
www.agentia.org/anchete/Ghidul-anti-radar-125.html
www.agentia.org/anchete/Victor-Surdu-vrea-o-lege-pentru-afaceril...
www.agentia.org/ponturi/Voiculescu-se-lauda-pe-Net-82.html
www.agentia.org/ponturi/Vanghelie-s-a-intalnit-cu-Vulpea-11.html
www.agentia.org/ponturi/Adrian-Minune-il-paraseste-pe-Mircea-Geo...
www.agentia.org/ponturi/Geoana-calul-troian-a-lui-Basescu-din-PS...
www.agentia.org/ponturi/Miza-Anca-Alexandrescu-19.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Experimentul-109.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Scandalul-HPV-revine-52.html
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Adeptii-lui-Grig-Bivolaru-sp...
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/DNA-a-nceput-urm-rirea-penal...
www.agentia.org/teoria-conspiratiei/Guvernul-Romaniei-participa-...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/142548/Geoana-cheltuie-...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/142565/Pizza-expirata-d...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/142546/S-R-Stanescu-si-Bo...
prezidentiale.evz.ro/emain/
prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877298/Baronii-PSD-despre-J...
www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/143334/Basescu-mai-vrea...


johndumi1809

1 mesaj
Membru din: 12/02/2009
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 15:21

JOS BASESCU! JOS SCLAVII RETARDATI!


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 17:08

M-a dezamagit si nu vreau sa-l jignesc catalogandul mai bine ma abtin din cauza bunului simt al meu nu a lui.


GINA
dana_radu2000

1 mesaj
Membru din: 24/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 19:24

CORECT CORECT CORECT. VENITI LA VOT


Daniela
aminav2001

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 19:34

parca era topic de antonescu nu de "insemnat". si daca a inchis SPP casetele iar acum e dictatur, cum indraznesc sa le scoata acum? daca e dictatura, pesemne sint impuscati deja cei ce le-au dezvaluit! hai sa fim seriosi!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 19:47

De la: aminav2001, la data 2009-11-29 19:34:23parca era topic de antonescu nu de "insemnat". si daca a inchis SPP casetele iar acum e dictatur, cum indraznesc sa le scoata acum? daca e dictatura, pesemne sint impuscati deja cei ce le-au dezvaluit! hai sa fim seriosi!


raspunsul cu "insemnatul" era ptr.dl care a zis ceva despre ezoterism ,nu ptr tine si probabil ca n-ai urmarit discutiile si deci,nu sti cum s-a ajuns la acea remarca !
- despre SPP : e clar ca acele informatii si filmuletul incriminat a "rasuflat " de undeva ! daca nu de la PDL ,ca ei erau atunci acolo,atunci de la serviciul de paza de acolo ! asta inseamna ca si in servicii se da o "lupta" intre pro si anti basescu !...dictatura bate la usa in urmatorii 5 ani,ne vom da pumni in cap : cum de n-am vazut; cum de nu ne-am dat seama....scuze d'astea d'ale nostre !


aminav2001

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 19:48

tinerilor le-a ramas o noua sansa GEOANA????????ASTA CHIAR E PREA DE TOT/ztineri ca si ei au murit ca sa nu se mai auda de comunisti vreodata. Dar aceia sint deja morti, nu?


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 23:04

DA. Geoana in alianta actuala e singura sansa a tinerilor NE-PDL-ISTI !!!! Parca nu se stie ca in PDL se practica nepotismul de la varf ? Fara perdea de bun simt. Asta e, la vedere. Mai si contraziceti ? Tinerii ne-pedelisti nu vor avea nici o sansa in urmatorii 5 ani. Ma refer la cei capabili care ar avea dreptul sa promoveze acolo unde le e locul dar in cinci ani s-ar putea pierde pe drum daca nu le este pus in valoare potentialul. Da, PDL-ul este exclusivist, subiectiv oblojind propriile odrasle. Restul e niste prosti.. fara succesuri !.


All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

1276 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 23:15

Atentie la modul in care ne dorim sa promovam !!! Daca suntem capabili, nu trebuie sa ne puna in valoare un partid sau altul...Despre ce vorbim !???


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 23:51

Site-ul petitieonline.ro este mai mult blocat sau blocat de tot in perioada asta. Acolo se simtea pulsul real si orientarea utilizatorilor de internet. In schimb au aparut diverse soindaje pe blog-uri si publicatii care in mod surprinzator il dau net pe Basescu castigator in tuturl II :
un exemplu (o diferenta astronomica intre cei doi) :

www.my-press.ro/comentarii_sondaje_my-press.php?pollid=141

am votat si eu undeva in dreapta paginii dar cred ca degeaba. Nu cred ca inregistreaza voturile anti-base decat din doi in trei.


All Things Grow With Love
giovausaro

4610 mesaje
Membru din: 21/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2009, ora 00:29

cat ai incasat sa-i fabrici dosarul?vad ca te pricepi .ai lucrat cu baietzii cu ochi albastri?


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2009, ora 07:25

De la: sorinflorut1954, la data 2009-11-28 17:09:26Îmi pare rău, dar un stat se conduce altfel decât o navă, fie ea maritimă, fluvială sau chiar spațială. Deci comparația e complet inutilizabilă. Comandantul de navă să conducă nave, nu primării și țări, căci la ultimele două nu se pricepe. Rezultatele lui Băsescu vorbesc de la sine!

BASESCU A DORIT SA INCENDIEZE NAVA ROMANIA,sa nu se afle unde a vindut FLOTA


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2009, ora 07:31

De la: super_green_frog, la data 2009-11-29 23:04:46DA. Geoana in alianta actuala e singura sansa a tinerilor NE-PDL-ISTI !!!! Parca nu se stie ca in PDL se practica nepotismul de la varf ? Fara perdea de bun simt. Asta e, la vedere. Mai si contraziceti ? Tinerii ne-pedelisti nu vor avea nici o sansa in urmatorii 5 ani. Ma refer la cei capabili care ar avea dreptul sa promoveze acolo unde le e locul dar in cinci ani s-ar putea pierde pe drum daca nu le este pus in valoare potentialul. Da, PDL-ul este exclusivist, subiectiv oblojind propriile odrasle. Restul e niste prosti.. fara succesuri !.

AI MARE DREPTATE,PDL ul este un surogat folosit de Basescu pentru PRADUIREA ROMANIEI,impreuna cu Udrea,Ridzi,Berceanu,Videanu,Blaga si camarila,numai o politica social-liberala,poate salva Romania de la starea groaznica din prezent.PE 6 DECEMBRIE 2009 ,ROMANIA VOTEAZA GIOANA PRESEDINTE


florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2009, ora 18:22

Mare pacaleala sa declari ca geoana este mai bun decat actualul presedinte...Am fugit de iliescu si tot la el ne intoarcem...Asa...?


Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 17/08/2009
Postat pe: 1 Decembrie 2009, ora 23:32

Crin Antonescu este un demagog prost ,crescut in cafenele si baruri , miroase a p------- si ca atare trebuie f-------- chiar daca Patriciu i-o serveste 24 din 24 ore pe zi
Fetitele de companie trebuiesc servite incontinuu ,ca sa nu ne auzim vorbe
Carei vina noastra ca s-a urcat in barca PSD ului imbracat in costumul lui adam


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2009, ora 23:51

De la: 9am118716, la data 2009-12-01 23:32:27Crin Antonescu este un demagog prost ,crescut in cafenele si baruri , miroase a p------- si ca atare trebuie f-------- chiar daca Patriciu i-o serveste 24 din 24 ore pe zi
Fetitele de companie trebuiesc servite incontinuu ,ca sa nu ne auzim vorbe
Carei vina noastra ca s-a urcat in barca PSD ului imbracat in costumul lui adam
Inca o data ... inca o data ... o sa o facem si mai ... si mai ... lata ...
Deci, limbaj tipic electoral basescian. Halal !


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2009, ora 23:56

De la: florescu_vasile2001_2, la data 2009-12-01 18:22:12 Mare pacaleala sa declari ca geoana este mai bun decat actualul presedinte...Am fugit de iliescu si tot la el ne intoarcem...Asa...?
Asa-i ! Dar parca si Basescu fugea de mostenirea lui Iliescu, de basca lui de comunist, si ... a ajuns sa o sustina si sa o poarte pe capatana ... fara nici un efort ....


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
demelza_st

40 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 09:05

era mai comod sa nu se amestece crin antonescu, sa faca o opozitie cu un discurs incantator si sa revina la presedintie la viitoarele alegeri.
faptul ca se amesteca dovedeste insa ca poate mai mult decat doar atat, doar simpla putere, doreste sa puna umarul, sa aduca o rezolvare intr-un moment ingrozitor, in care inca mai exista fani basescu! incredibil! dupa cinci ani, in care toata lumea a avut timp suficient sa se lamureasca cum ne-a pacalit in fel si chip.
in situatia in care electoratul a votat masiv basescu si geoana, ce era de facut? sa alegi ce poti mai bun din tot raul. solutia cu johannis dovedeste maturitate politica, angajare civica si mult curaj. iar fara curaj, nu ne ramane decat pasivitatea.
eu votez geoana, ca sa-l sustin pe crin antonescu, proiectul economic si speranta unei discutii despre reconciliere, in lipsa unei legi a lustratiei, care a intarziat prea mult ca sa mai conteze acum.
cei trei: antonescu-geoana-johannis mi se par triada de speranta in acest moment. a stat in puterile lui crin sa mobilizeze lumea la acest proiect. eu il urmez si sfatuiesc toti liberalii si simpatizantii s-o faca, cu curaj si speranta.


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 12:46



La facerea lumii, Dumnezeu, pentru a-i ajuta pe oameni sa prospere, a hotarât sa dea printr-o “Lege Divina” fiecarei natii câte doua virtuti. Astfel, El i-a facut:
- Pe elvetieni - ordonati si respectuosi fata de legi;
- Pe englezi - perseverenti si studiosi;
- Pe japonezi - muncitori si rabdatori;
- Pe francezi - culti si rafinati;
- Pe spanioli - veseli si ospitalieri etc.

Când a ajuns la români, I-a spus îngerului consilier care si nota:
- Românii vor fi inteligenti, cinstiti si buni politicieni;
Dupa ce a publicat-o în “Monitorul Celest”, îngerul a remarcat:
- Doamne, ai dat tuturor popoarelor câte doua virtuti, iar românilor trei. Oare în acest fel, nu cumva ei îi vor depasi si exploata pe toti ceilalti?

- Aoleu, asa e! Ai dreptate! Atunci sa revenim cu o “Ordonanta”.

Pentru ca virtutile Dumnezeiesti, o data acordate, nu se mai pot lua înapoi, precizez ca nimeni nu va putea avea mai mult de doua virtuti, din cele trei, în acelasi timp!

Si astfel, se explica de ce românii care:
- Sunt inteligenti si cinstiti, în nici un caz nu fac politica;
- Sunt cinstiti si fac politica, categoric nu sunt inteligenti;
- Fac politica si sunt inteligenti, fara nici un fel de dubiu, nu sunt deloc cinstiti!





Este bine că au ieșit "mogulii" unora în luminile reflectorelor, ar fi bine să iasă absolut toți "mogulii" de prin toate partidele politice românești la rampă, să vedem și noi cine sunt și ce pot face pe viitor pentru cetățenii româniei.

Aaaa, pot lua cu ei de mânuță și baronașii locali, nu de alta, dar s-ar putea simți nedreptățiți sieracii, ș-apoi să demonstreze cetățenilor români ce pot face spre binele tuturor, că destul și-au umplut buzunarele-n ultimii 20 de ani numai pentru ei.

Dacă aș fi în locul viitorului președinte, indiferent care ar fi acesta, dacă tot se desfinnțează o cameră a parlamentului (senatul), aș înființa o cameră consultativă formată numai din acești "moguli și baroni locali"...

Având în vedere cele anterioare și potența lor financiară, n-ar trebui să primească nici un fel de indemnizație din partea statului Român, munca lor ar trebui să se transpună mai întâi în interesul tuturor cetățenilor români și mai apoi în al lor personal.

Pragmatic sau utopic,...aaaa ?!


Are să vină sărbătorile de iarnă, o să așteptați să vă facă alții cadouri copiilor voștri de Crăciun așa cum au făcut-o anul trecut ?...

Hilfskonvois nach Rumänien
Weihnachtsgeschenke für Kinder in Armut

Die meisten Kinder in Deutschland werden an Heiligabend auch dieses Jahr wieder jede Menge Geschenke bekommen. In Rumänien sieht das anders aus. Dort erhalten viele Kinder gar kein Geschenk, weil die Armut so groß ist. Die Stiftung Kinderzukunft und der Service-Club Round Table Deutschland starten deshalb auch in diesem Jahr zum mittlerweile achten Mal einen Weihnachtspäckchenkonvoi nach Rumänien.

...sau o să vă băgați mințile-n cap și-o să vă solidarizați pentru a vă obține drepturile necesare unor cetățeni demni ai unui stat de drept și democrat ?...

am să repet acest com. până o să vă plictisiți, poate așa o să vă reveniți !...

picătura chinezească, ..n-așa?!...


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 16:43

Acum nu mai are valoare cine este.important este faptul ca a dezamagit electoratul majoritatea fiind tineri care au sperat ceva nou.Nu a fost cinstit cand s-a aluturat PSD-ului pt al sustine pe MIRCEA GEOANA, fiu de securist.Un om fara coloana vertebrala si fara cuvant.


GINA
aminav2001

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Decembrie 2009, ora 02:09

eu cred ca nu a ramas in opozitie cu nici un mesaj ptr ca nu putea; patriciu nu ar fi tolerat una ca asta! nu stiu care este raspunsul la gravele probleme din tara asta, dar saltul in barca adversarului de ieri, in numele patriotismului...sa fim seriosi. ori esti pro ori esti contra, nu directia vintului iti dicteaza convingerile!


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Decembrie 2009, ora 14:28

De la: bilbe, la data 2009-11-30 07:31:21
De la: super_green_frog, la data 2009-11-29 23:04:46DA. Geoana in alianta actuala e singura sansa a tinerilor NE-PDL-ISTI !!!! Parca nu se stie ca in PDL se practica nepotismul de la varf ? Fara perdea de bun simt. Asta e, la vedere. Mai si contraziceti ? Tinerii ne-pedelisti nu vor avea nici o sansa in urmatorii 5 ani. Ma refer la cei capabili care ar avea dreptul sa promoveze acolo unde le e locul dar in cinci ani s-ar putea pierde pe drum daca nu le este pus in valoare potentialul. Da, PDL-ul este exclusivist, subiectiv oblojind propriile odrasle. Restul e niste prosti.. fara succesuri !.

AI MARE DREPTATE,PDL ul este un surogat folosit de Basescu pentru PRADUIREA ROMANIEI,impreuna cu Udrea,Ridzi,Berceanu,Videanu,Blaga si camarila,numai o politica social-liberala,poate salva Romania de la starea groaznica din prezent.PE 6 DECEMBRIE 2009 ,ROMANIA VOTEAZA GIOANA PRESEDINTE


poate presedinte de C.A.P,
cacomunishtii ashtia o sa reinfiintzeze cap-rile.
pa matale tov.bilbe, daca erai mai bighidiu te faceam tractorist de frunte, da' asha te facem responzabil cu coltzu' roshu.
am zis !


si electronica !
demelza_st

40 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 3 Decembrie 2009, ora 14:33

draga gcristea
ma uit dupa profilul lui gcristea- nu are, poza-nu are. nu a avut timp pt.aceste amanunte... e mai convenabil sa stea ascuns si sa ne verse in fata tot felul de linkuri.
la acest moment, problema nu mai este ca basescu ar avea "fani" sau "ultrasi", ci ca acesti asa-zisi sunt ascunsi, joaca "sub acoperire", sub nume de coduri, pe forumuri.
domnilor, lasati-va de aceasta ocupatie - sau sunteti platiti sa raspanditi zazanie si asazise opinii, care,toate, incearca sa ne manipuleze?
CTP este un om integru, dar poate si mai important in prezent, un om inteligent si vizionar, dincolo de talentul de scriitor si jurnalist. Un adevarat formator de opinii, urmat pentru transantele metafore sugestive si absolut originale si nu-l puteti combate pe un forum.
documentul semnat la timisoara este unul istoric, iar cine minimalizeaza excelenta mutare a lui crin antonescu ignora mersul istoriei. e departe notiunea de patriotism de populismul lui basescu, ba chiar la polul opus. cei care combat acum adevarul, ne vor multumi dupa aceea, intr-o buna zi, ca am sacrificat orgoliile liberale pe o constructie politica, singura de iesire din profundele crize care ne dezbina de 20 de ani de la prima speranta in revolutie. o avem acum pe a doua. e pacat,domnule gcristea, sa ne batem joc de ea, in loc s-o cultivam, nu vi se pare?


Fosta membra 9am.ro

28 mesaje
Membru din: 3/12/2009
Postat pe: 3 Decembrie 2009, ora 16:52

Crin Antonescu nu stiu cine a fost, pt. ca a lipsit de pe scena politica, dar stiu cine este:
-unul care unde scuipa linge;
-o marioneta (nu are nici o idee toate sunt spuse Patriciu);
-un jucator prost (la cum alege);
Sg. lui calitate (sa zic asa) vorbeste.


Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: