back to top ∧

Info
x
info

OK

Info
x
info

Cine este crin antonescu?

Pagini: << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> Sari la pagina:

gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Ianuarie 2010, ora 14:35

Desi aici este vorba(pacat ca cei mai "titrati"din cei ce posteaza aici-ca intindere-nu citesc titlul postului)de Crin Antonescu citind ce posteaza ei gasesti alte subiecte!!Specific romanilor ce nu-si mai pot corecta gandire deformata de sistemul ala de ocupatie ruseasca si fac doar ce au invatat atunci:scuipa cu otrava in ceea ce reprezinta altceva decat mentalitatea in care s-au obisnuit ei sa traiasca.Frica de schimbare autentica si insanatosire a gandirii ii sperie,constientizand ca ori nu pot sa se schimbe,ori ca ii "aranjaza"vechile metehne....Fiind vorba de Antonescu gasesti zeci de pagini despre altul...mai ales dnul Vanea a scris cat nu-si imagineaza nici dansul ca ar fi citit(zeci de pagini).E vorba de Antonescu aici,daca aveti cev de zis despre Basescu mergeti la postul "Basescu" ca exista!!Antonescu despre care este vorba aici,dincolo de faptul ca a dovedit ca mai mult de a fi un farsor si un chiulangiu notoriu este DOAR UN STIFT al PSD-ului,cum altfel sa te aliezi cu urmasul partidului ce a aruncat in inchisori toata ELITA liberala autentica romaneasca?!?Si daca PNL-ul nu se dezmeticeste sa debarce acest STIFT politic si social isi va semna singur disparitia de pe esicherul poiltic romanesc.

broscuta_super_verde

1273 mesaje

Postat pe: 2 Ianuarie 2010, ora 14:57

O parere pe care am mai auzit-o trambitata si pe la curti inalte. Desigur, cu totii avem dreptul la o parere sau sa ne insusim anumite puncte de vedere. Suna insa urat de tot cand totul e vadit tendentios. Deranjeaza. Nu risc sa fiu tendentioasa daca subliniez doua aspecte reale :
- Crin Amntonescu a depasit scorul partidului si asta e meritul lui fie ca vrem sau nu vrem;
- ca si candidat a adunat in medie cu 10 procente mai putin decat fiecare dintre candidatii celor doua mari partide in parte (cele de sorgite ceausista). Diferenta intre potential este imensa dar diferenta de scor NU.
Asta nu justifica epitetele folosite de tine mai sus. E tendentios si tare urat. Pentrui ce faci asta ? Nu mai e campanie si oricum nu o sa ne intre in cap tuturor ca in tara asta existra un signur partid de elite, de cinstiti si harnici (ne-chiulangii).

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
9am178165

4580 mesaje
Postat pe: 2 Ianuarie 2010, ora 19:33

BUN SA VEDEM, CRIN ANTONESCU ESTE UN OM ONEST. DE CE?!
1. CRIN ANTONESCU ESTE UN OM DE ONOARE, DACA SI-AR FI DAT CUVANTUL CA VA DEMISIONA CHIAR AR FI FACUT-O!!!!.....................................JOS PALARIA D-LE ANTONESCU
2. DL. ANTONESCU ESTE UN OM CINSTIT, NU A FURAT NU VANDUT NIMIC, NICI FLOTA COMERCIALA, NICI ALTE BUNURI PUBLICE!!!!!...............................PENTRU ACEASTA VA RESPECTAM D-LE ANTONESCU
3. DL. ANTONESCU NU A BATUT PE NIMENI, NICI ADULTI NICI COPII, NU AFOST NICIODATA AGRESIV SAU VIOLENT!!!!!....................................................VA ADMIRAM AUTOCONTROLUL D-LE ANTONESCU
4. CRIN ANTONESCU ESTE UN OM EDUCAT, NU FOLOSESTE EXPRESII DE GENUL: PASARICA, TIGANCA IMPUTITA, GAOZAR!!!!!..........................VA STIMAM PENTRU ELEGANTA D-LE ANTONESCU
5. CRIN ANTONESCU ISI RESPECTA INTOTDEAUNA`FISA POSTULUI`, VAZANDU-SI STRICT DE ATRIBUTIILE SALE DE SEF DE STAT, RESPECTAND PRINCIPIUL SEPARATIEI PUTERILOR IN STAT FARA NICI O IMIXTIUNE!!!!..................................................VA RESPECTAM SPIRITUL DEMOCRATIC D-LE ANTONESCU
6. CRIN ANTONESCU NU SI-AR ETALA PRIN FATA NATIUNII, AMANTA, EVENTUAL, DACA AR AVEA-O AR FACE-O SECRETARA IN NICI UN CAZ MINISTRU, SI SI-AR PLATI-O PENTRU FAVORURI DIN PORTOFEUL PERSONAL SI NU DIN BANUL PUBLIC UNDE COTIZAM CU TOTII SI DECI PENTRU CARE CEREM SOCOTEALA!!!!!..........................................VA MULTUMIM CA AVETI RESPECT PENTRU BANII CONTRIBUABILILOR D-LE ANTONESCU

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 4 Ianuarie 2010, ora 11:29

Da` crin asta , el insusi , stie cine e ?? Sic.

Asta e intreberea !!

9am178165

4580 mesaje
Postat pe: 4 Ianuarie 2010, ora 20:38

De la: camioneros70, la data 2010-01-04 11:29:44Da` crin asta , el insusi , stie cine e ?? Sic.

Asta e intreberea !!

Eu cred ca stie din moment ce are pareri proprii. De exemplu, a conceput proiectul Johannis ceea ce inseamna ca a avut un scop atunci cand a candidat la presedintie.
Dupa aceea, daca nu a putut fi premier ca daca Basescu l-ar fi numit era clar ca ar fi avut un alt spin in coaste mai rau ca Tariceanu dar cu desemnarea asta Basescu s-ar fi dovedit chiar tare-n muschi, cred ca incepeam sa am putina stima fata de marele sef daca ar fi avut nervi sa-si exercite mandatul cu Antonescu. Dar desigur ca nu se puteau face manevrele care se fac cu Boc cel mititel.
Iar sa accepte postul de vicepremier si sa participe la guvernare in conditiile oferite( 2-3 ministere amarate), ar fi fost rusinos si sub demnitatea PNL. Stia ca ne-ar fi tradat pe noi ce sustinem ideologia liberala, in masura slabuta in care mai sunt ideologii in Romania.
Oricum amice camioneros, Crin Antonescu are ceva vlaga in el s-a vazut, a fost singurul de care marele sef nu a facut misto, si pe care il fixa cu ura la dezbaterea de la Cluj, si mai e si un om nepatat. Cred ca nu e putin lucru, despre care politicieni mai putem spune acest lucru?

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 4 Ianuarie 2010, ora 23:05

ei , fata draga asta este provocare !!
Crin , de unul singur , este o nulitate . Lezata in onoarea ta de liberala convinsa ar fi trebuit sa fi cand crinutu tau drag s-a aliat cu stanga. Marii ideologi liberali sau rasucit in morminte cand au auzit asa ceva( si-acuma , facand parte din europa l-au auzit si starinii din mormintele lor !!) . Eu unul , la inceput de campanie , m-a cam speriat crin venind cu discursuri bine tintite !! Pe parcurs , din pacate , si-a dat cu arama pe fata si l-am vazut in toata splendoarea lui de om supus ...grupurilor de interese si culmea nu al propriilor grupari , ci a celor adverse ...
Aliantele se fac , draguta fata , sa dureze o strategie , un plan , saiasa ceva din mainile noastre dupa mandat...Planul lui crin care era ? Jos basescu ! Si dupa ? Care era urmarea daca pica base si castiga crinutu tau ?? Cum , nu o sti ?? Pai el ce v-a zis la intrunirile cu voi , tinerii penelisti ? Aaa , tot jos basescu , jos basescu !! Da` nu-i nimic , acuma o sa vina altul in locul lui...
Naspa !!

Dar , eu as vrea , totusi sa stiu cum e , amar ca pelinu!

9am178165

4580 mesaje
Postat pe: 5 Ianuarie 2010, ora 12:10

De la: camioneros70, la data 2010-01-04 23:05:47ei , fata draga asta este provocare !!
Crin , de unul singur , este o nulitate . Lezata in onoarea ta de liberala convinsa ar fi trebuit sa fi cand crinutu tau drag s-a aliat cu stanga. Marii ideologi liberali sau rasucit in morminte cand au auzit asa ceva( si-acuma , facand parte din europa l-au auzit si starinii din mormintele lor !!) . Eu unul , la inceput de campanie , m-a cam speriat crin venind cu discursuri bine tintite !! Pe parcurs , din pacate , si-a dat cu arama pe fata si l-am vazut in toata splendoarea lui de om supus ...grupurilor de interese si culmea nu al propriilor grupari , ci a celor adverse ...
Aliantele se fac , draguta fata , sa dureze o strategie , un plan , saiasa ceva din mainile noastre dupa mandat...Planul lui crin care era ? Jos basescu ! Si dupa ? Care era urmarea daca pica base si castiga crinutu tau ?? Cum , nu o sti ?? Pai el ce v-a zis la intrunirile cu voi , tinerii penelisti ? Aaa , tot jos basescu , jos basescu !! Da` nu-i nimic , acuma o sa vina altul in locul lui...
Naspa !!

Sa nu exageram!!! Totii PD-L-istii o tin una si buna, ca vai ce oroare ca s-a aliat PNL-ul cu PSD-ul dar cu totii va aflati in aceeasi eroare. Amice, partidele acestea nu au fuzionat, au fiecare propriile programe si propria ideologie, doar cand interesele lor se potrivesc, atunci, in mod pur conjunctural pot forma impreuna o majoritate. De exemplu, au format o majoritate inainte si in timpul campaniei electorale deoarece au ajuns la aceeasi concluzie: ca Basescu doreste sa instaureze un regim autoritar, dictatorial si politienesc( nu ma contrazice ca am contraargumente: ascultarea telefoanelor, bataia aplicata studentilor in campus, etc.) si deci el si PD-L-ul nu vrea dezvoltarea tarii prin initiativa privata( specific PNL), nici nu-l doare capul de amaratul de rand, protectie sociala( specific PSD). Au constatat ca sunt suficienti lor insisi ei PD-L-istii, ca se simt suficienti in toate si toate sunt suficiente in ei. Dar acum in opozitie fiind, nu stiu ce alianta mai vezi, pentru ca ambele partide au inceput sa mearga fiecara pe drumul sau.
Apropo, cum explici ca, acesti caini de paza ai presedentiei, SRI, SIE, STS, etc, au primit o gramada de bani de la buget pe 2010( oare ce se recompenseaza?), nu mai spun de fermecatoarea blondina ce provoaca asa niste frisoane prezidentiale, e bine sa te iubeasca sefu`, nu-i asa?!

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 09:36

mai fetelor , nu mai fiti tute(scuze) asa !!! O tineti voi sus si tare cu statu` politienesc al lui basescu !!!!? Voi stiti ce vorbiti ?? Aveti argumente pe tema asta , sau voi stati cu ochii lipiti pe antena 3 si preluand de acolo , aberatii si dejectii verbale , care , cu tarie credeti voi ca ala este ADEVARUL ?? Stat politienesc , tradu-mi te rog si mie ...! Pe dracu` !!! Voi nu sunteti obisnuiti , voi astia de ati ocupat posturi prin fripturistii de veri si unchi ai vostrii , ati cam uitat ce este legea !!! Acuma , ca base vrea sa dea mana libera justitei , cum este normal intr-un stat de drept , voi faceti pipilica in pantaloni de frica....!!!! Normal sa aveti reactii dure la adresa lui base , "care nu intelege ca LA CIOLAN !! , trebuie sa fie doctrina politicianului roaman , ca , ce dracu`, asa a fost pana acum !!! Vine chelu` asta chior sa faca el pe curatu` si justu`... Fr-ar el al dracului de tradator . Jos cu el !! Ne ia el painica aia buna fara munca si fara dosare pe la parchete ..."
DESTEAPTATE ROMANE
DIN SOMNUL CEL DE MOARTE !!
Asta este imnul nostru national.., iti spun ca tu oricum nu te intereseaza de romani si de romania...Te intereseaza sa-l dai jos pe base...DREAM ON , BABY !!!!!

gabigabi

12108 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 09:42

De la: camioneros70, la data 2010-01-06 09:36:14mai fetelor , nu mai fiti tute(scuze) asa !!! O tineti voi sus si tare cu statu` politienesc al lui basescu !!!!? Voi stiti ce vorbiti ?? Aveti argumente pe tema asta , sau voi stati cu ochii lipiti pe antena 3 si preluand de acolo , aberatii si dejectii verbale , care , cu tarie credeti voi ca ala este ADEVARUL ?? Stat politienesc , tradu-mi te rog si mie ...! Pe dracu` !!! Voi nu sunteti obisnuiti , voi astia de ati ocupat posturi prin fripturistii de veri si unchi ai vostrii , ati cam uitat ce este legea !!! Acuma , ca base vrea sa dea mana libera justitei , cum este normal intr-un stat de drept , voi faceti pipilica in pantaloni de frica....!!!! Normal sa aveti reactii dure la adresa lui base , "care nu intelege ca LA CIOLAN !! , trebuie sa fie doctrina politicianului roaman , ca , ce dracu`, asa a fost pana acum !!! Vine chelu` asta chior sa faca el pe curatu` si justu`... Fr-ar el al dracului de tradator . Jos cu el !! Ne ia el painica aia buna fara munca si fara dosare pe la parchete ..."
DESTEAPTATE ROMANE
Asta este imnul nostru national.., iti spun ca tu oricum nu te intereseaza de romani si de romania...Te intereseaza sa-l dai jos pe base...DREAM ON , BABY !!!!!

te-mbeti cu apa rece,fratzicule ! daca tu spui ca lansarea la apa a lui Prigoarna fiul e cushera, atunci eu sunt Ileana- Cosinzeana !

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 09:49

Noi , suntem liberi sa credem ce vrem , acuma n-o sa ne luam gatu` pentru crezurile noastre ...ca ne-am intorce in evul mediu si numai vasile_vali ne poate spune cum a fost pe-acolo...!

Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 10:04

De la: gabigabi, la data 2010-01-06 09:42:56
De la: camioneros70, la data 2010-01-06 09:36:14mai fetelor , nu mai fiti tute(scuze) asa !!! O tineti voi sus si tare cu statu` politienesc al lui basescu !!!!? Voi stiti ce vorbiti ?? Aveti argumente pe tema asta , sau voi stati cu ochii lipiti pe antena 3 si preluand de acolo , aberatii si dejectii verbale , care , cu tarie credeti voi ca ala este ADEVARUL ?? Stat politienesc , tradu-mi te rog si mie ...! Pe dracu` !!! Voi nu sunteti obisnuiti , voi astia de ati ocupat posturi prin fripturistii de veri si unchi ai vostrii , ati cam uitat ce este legea !!! Acuma , ca base vrea sa dea mana libera justitei , cum este normal intr-un stat de drept , voi faceti pipilica in pantaloni de frica....!!!! Normal sa aveti reactii dure la adresa lui base , "care nu intelege ca LA CIOLAN !! , trebuie sa fie doctrina politicianului roaman , ca , ce dracu`, asa a fost pana acum !!! Vine chelu` asta chior sa faca el pe curatu` si justu`... Fr-ar el al dracului de tradator . Jos cu el !! Ne ia el painica aia buna fara munca si fara dosare pe la parchete ..."
DESTEAPTATE ROMANE

te-mbeti cu apa rece,fratzicule ! daca tu spui ca lansarea la apa a lui Prigoarna fiul e cushera, atunci eu sunt Ileana- Cosinzeana !
VRABIA MALAI VISEAZA SI........

9am178165

4580 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 10:32

DESTEAPTATE ROMANE

S-ar putea sa te uimeasca, dar tocmai ca mi-am obtinut painica printr-un concurs cinstit vorbesc asa. Sigur, la mentalitatea matale e foarte greu sa crezi asta pentru prin cercurile prin care te invarti e de neconceput sa mai obti un post in functie de competenta( vai scuze, iar te sochez "competenta" ce prostie dom`le!!) , dar imagineaza-ti ca am reusit fara sa ma ajuta vreun fripturist de neam de-al meu, ca nu prea mi-ai sesizat profilul, e asa cam prea onest frate.
LA CIOLAN O FI DOCTRINA POLITICIANULUI PD-L- IST, completeaza amice sa inteleaga oamenii de care politician roman vorbesti!!!!!!!
La B1 TV nu ma uit ca mi-e frica sa nu-mi zboare creierul de atatea fantome cu clarvazatorii lui peste, mai nou Basescu si secta PD-L.
Eu n-am chef sa fac acu pe profesoara, mai pune dom`le mana pe un manual scolar ceva si citeste despre statul politienesc, ca esti adult si gasesti materiale si singur.
HA, HA, HA, SAU AHA, AHA, AHA, ....., Basescu vrea JUSTITIE PE BUNE?????????!!!!!!!!!!!! PAI SA INCEAPA CU EL AMICE, CA ARE ADUNATE PER TOTAL VREO 7-8 INFRACTIUNI NUMAI IIN PRIMUL MANDAT.
Si stai linistit ca nu m-am jignit, formularile tale nu ma pot jigni!!!!

gabigabi

12108 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 10:35

De la: camioneros70, la data 2010-01-06 09:49:15Noi , suntem liberi sa credem ce vrem , acuma n-o sa ne luam gatu` pentru crezurile noastre ...ca ne-am intorce in evul mediu si numai vasile_vali ne poate spune cum a fost pe-acolo...!

deci si noi suntem liberi sa credem ce vrem si sa ne si exprimam convingerea, chestia este cum o facem : cel care tocmai il ameninta pe Vasile-vali esti tu ! asadar, de ce te contrazici si nu esti consecvent cu tine insuti ? ....si eu care iti luasem apararea,ba chiar te-am laudat in fata lui Silviu,pe topicul lui BAS ESCU....mare greseala !!!

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 11:56

Viata are , dupa cum toti stiti pe propria voastra piele , suisuri si coborasuri . Asa si eu pe forum , uneori sunt laudat , alteori apostrofat si jignit... Ce nu intelegeti voi , este ca eu sunt de fier forjat si nu ma debusolez asa cu una cu doua...
Ce sa-i faci , viata e grea...

Eu am zis inca de la prima postare pe anul in curs , ca o sa fie un an greu , pana si pe forum...
Va dati seama ce tare e criza asta !!

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:00

De la: 9am178165, la data 2010-01-06 10:32:58
DESTEAPTATE ROMANE

S-ar putea sa te uimeasca, dar tocmai ca mi-am obtinut painica printr-un concurs cinstit vorbesc asa. Sigur, la mentalitatea matale e foarte greu sa crezi asta pentru prin cercurile prin care te invarti e de neconceput sa mai obti un post in functie de competenta( vai scuze, iar te sochez "competenta" ce prostie dom`le!!) , dar imagineaza-ti ca am reusit fara sa ma ajuta vreun fripturist de neam de-al meu, ca nu prea mi-ai sesizat profilul, e asa cam prea onest frate.
LA CIOLAN O FI DOCTRINA POLITICIANULUI PD-L- IST, completeaza amice sa inteleaga oamenii de care politician roman vorbesti!!!!!!!
La B1 TV nu ma uit ca mi-e frica sa nu-mi zboare creierul de atatea fantome cu clarvazatorii lui peste, mai nou Basescu si secta PD-L.
Eu n-am chef sa fac acu pe profesoara, mai pune dom`le mana pe un manual scolar ceva si citeste despre statul politienesc, ca esti adult si gasesti materiale si singur.
HA, HA, HA, SAU AHA, AHA, AHA, ....., Basescu vrea JUSTITIE PE BUNE?????????!!!!!!!!!!!! PAI SA INCEAPA CU EL AMICE, CA ARE ADUNATE PER TOTAL VREO 7-8 INFRACTIUNI NUMAI IIN PRIMUL MANDAT.

Tu mititico , tu ! Ma uimesti cat de plina de cultura esti !!
Si ma mai uimesti cum de te cobori la un nivel atat de jos...adica al meu...
Sa sti ca nu-i frumos ! Cei ce te urmaresc o sa fie foarte dezamagiti...

Dorinel

3855 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:01

De la: camioneros70, la data 2010-01-04 23:05:47ei , fata draga asta este provocare !!
Naspa !!

Hai sa-ti amintesc ceva: alegerile din 2004. Intrebare: Atunci PNL-ul nu si-a lezat onoarea cand s-a aliat cu ... atentie (!!!) ... un partid de stanga, PD-ul, membru al Internationalei Socialiste ? Marii ideologi liberali nu sau rasucit in morminte ?

Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:06

De la: gabigabi, la data 2010-01-06 10:35:07
De la: camioneros70, la data 2010-01-06 09:49:15Noi , suntem liberi sa credem ce vrem , acuma n-o sa ne luam gatu` pentru crezurile noastre ...ca ne-am intorce in evul mediu si numai vasile_vali ne poate spune cum a fost pe-acolo...!

deci si noi suntem liberi sa credem ce vrem si sa ne si exprimam convingerea, chestia este cum o facem : cel care tocmai il ameninta pe Vasile-vali esti tu ! asadar, de ce te contrazici si nu esti consecvent cu tine insuti ? ....si eu care iti luasem apararea,ba chiar te-am laudat in fata lui Silviu,pe topicul lui BAS ESCU....mare greseala !!!

Nu-l amenint ! I-am raspuns cu moneda care a folosit-o domnia sa ! Nu i-am adus injurii verbale de nici o culoare , dar se vede ca ceva l-a infuriat tare la mine...Eu de unde vrei sa stiu...
In alta ordine de idei , ma bat pentru convingerile mele , iar daca unul mai inteligent decat mine ma va face sa inteleg ca acele convingeri sunt gresite , argumentand dovedibil , sunt primul care ma schimb

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:10

Dorinel , ilumineaza-ma tu ! De ce pd a devenit pdl. ? Ca io tot uit...

9am178165

4580 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:51

De la: camioneros70, la data 2010-01-06 12:00:26
De la: 9am178165, la data 2010-01-06 10:32:58
DESTEAPTATE ROMANE

Tu mititico , tu ! Ma uimesti cat de plina de cultura esti !!
Si ma mai uimesti cum de te cobori la un nivel atat de jos...adica al meu...
Sa sti ca nu-i frumos ! Cei ce te urmaresc o sa fie foarte dezamagiti...

Nu intereseaza aici stratificarea inteledtuala, sociala, etc, aici conteaza ca suntem cu totii cetateni romani, si e important sa ne gandim situatia nationala cat mai corect si mai realist cu putinta!!!!
Hai fii sincer, au facut ceva pentru tine astia de la putere, ai simtit vreo binefacere sau macar intretinerea unei stari echilibrate in viata ta sau pur si simplu tii s-a pus pata pa PD-L si pe Basescu, ai asa o simpatie inexlicabila si inexprimabila, absolut neinteresata?

nastasemihail

47672 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 12:59

De la: camioneros70, la data 2010-01-06 12:10:21Dorinel , ilumineaza-ma tu ! De ce pd a devenit pdl. ? Ca io tot uit...
Ca sa nu ne gindim la pnl prea mult.

Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 13:06

Iubire (9am178..) , eu am batut strainataturile ceva timp...neinteresant cat , si m-am intors cam de cand l-au suspendat pe base...eu , draga sustin un ideal politic si nu un om sau niste oameni...Nu stiu de ce , voi credeti ca sunt nevasta lui basescu...? Eu zic numai , sa incercam sa lasam totusi ,pe cineva sa ne conduca tara asta batuta de soarta !! Daca eu l-am ales pe base , asta este !! Omoara-ma acuma !! Lacunele politice si economice ale statului roman , ITI JUR , daca vrei , nu sunt datorate lui basescu . NOI TOTI SUNTEM VINOVATI !! Ca am stat cu mana in san 20 de ani si n-am auzit o initiativa de la nimeni , ca ar dori schimbare ...Acum , ne dam toti mari analisti politici , dar nu suntem...nici eu nu sunt . Am un crez , doar atat.... Stiu ca e o crima sa ai crezuri si mai ales sa-l bagi si pe basescu in crezul tau... Da` eu asa sunt...Lasa-ma si pe mine , te rog !!!!!

nastasemihail

47672 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 13:12

Chiar esti nevasta lui Base? Iar in privinta statului, nu sintem intrebati de cei care iau decizii, nici cind e alba nici cind e neagra. Fac numai de capul lor legile si deciziile. Si cind dau de greu, vin si ne spun sa ne sacrificam, iar...Dar de fapt vorbesc cu microfonul....

Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 13:13

Asa ca vina in privinta deciziilor lor, le apartin in intregime. Nu este nici un referendum pe legi sau decizii.

Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 14:26

De la: camioneros70, la data 2010-01-06 13:06:36Iubire (9am178..) , eu am batut strainataturile ceva timp...neinteresant cat , si m-am intors cam de cand l-au suspendat pe base...eu , draga sustin un ideal politic si nu un om sau niste oameni...Nu stiu de ce , voi credeti ca sunt nevasta lui basescu...? Eu zic numai , sa incercam sa lasam totusi ,pe cineva sa ne conduca tara asta batuta de soarta !! Daca eu l-am ales pe base , asta este !! Omoara-ma acuma !! Lacunele politice si economice ale statului roman , ITI JUR , daca vrei , nu sunt datorate lui basescu . NOI TOTI SUNTEM VINOVATI !! Ca am stat cu mana in san 20 de ani si n-am auzit o initiativa de la nimeni , ca ar dori schimbare ...Acum , ne dam toti mari analisti politici , dar nu suntem...nici eu nu sunt . Am un crez , doar atat.... Stiu ca e o crima sa ai crezuri si mai ales sa-l bagi si pe basescu in crezul tau... Da` eu asa sunt...Lasa-ma si pe mine , te rog !!!!!

rinso54

14 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 14:50

Cine este Antonescu... stie toata lumea, asa cum stie toata lumea "cine" e basescu!!!
Oricum, constat cu tristete ca in Romania sunt multi descreierati!!!!
PS: fi-var chioru` al dracului si sa-i su-ge-ti peleul toti admiratorii!!!!!!!!!!!!

Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 14:55

Aoleuuu , scuze !! Aici era vorba de crin !! Bai , da` voi nu-l mai bagati in seama pe crinutu asta ???
Strategul si neprihanitul politicii romanesti , de la Decebal ( si nu remes) incoace ?? Acest Zamolxe al culturii conceptului LIBERAL din tara noastra si de peste hotare....
Cus al amma ammak , u`utkea `ut fak !! Cu drag Nielu , pe romaneste !!

Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 15:14

pt.gabigabi !
pai soru-mea, tu eshti de-a'mea...adica tot copila lu' Israel, asha-i ca te-am ghicit ?
de la chestia cu expresia aia relevanta; "cusher" !
ca doar mata n-o ai taiata ! (adica , botezata cu...briciu'). sau mai shtii ?

si electronica !
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 15:33

De la: rinso54, la data 2010-01-06 14:50:04Cine este Antonescu... stie toata lumea, asa cum stie toata lumea "cine" e basescu!!!
PS: fi-var chioru` al dracului si sa-i su-ge-ti peleul toti admiratorii!!!!!!!!!!!!
care antonescu ?? fetita lui prostanacul??? sauuuuconcubina luiii.... boc!

Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 15:49

De la: 9am045616, la data 2010-01-06 15:33:49
De la: rinso54, la data 2010-01-06 14:50:04Cine este Antonescu... stie toata lumea, asa cum stie toata lumea "cine" e basescu!!!
care antonescu ?? fetita lui prostanacul??? sauuuuconcubina luiii.... boc!

eshti un pork !
pai asha se vorbeshte cu...doamnele !?
ma refer la...camioneros shi altzii ca el !
de ce, camioneros ? pai nu vezi ce basmalutza poarta pe cap...ca chivutzele din ferentari !?

shi in fond, ce-ar fi sa le-o sugi tu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

si electronica !
Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Postat pe: 6 Ianuarie 2010, ora 16:10

smeni bine la exprimare si vocabular cu vasile_vali...
Onanistii , spune o vorba straveche , sunt obsedat de sex...!
Tu ai trecut de obsesie...

Pagini: << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: