back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:19

De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic și acum, votează-l pe Cernea !... este dalmațianul cel mai puțin sau deloc pătat .

nuș'ce am dar nu sport ripiblica rominiscă, mă pastrez pt.monarhie hi hi hi !....
Tu esti sau ti-a spart contul........... Ca spunea ca poate...la oricine.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:25

De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:12:10
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 14:37:18
De la: danielemarcos, la data 2009-11-14 13:38:00TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


subscriu


Vaniucika, ce le faci tata la femeile astea?
Te iubeste femeile si e moarte dupe tine ca dupe cretin antonescu! N'oi fi el si te-ai deghizat?

Doamna, daca vreti ca dl. Vanea, va ordon sa treceti Prutul! Acolo veti gasi cu duiumul! Chiar si pentru tine Ioana s-o gasi un Aliosa!

PS: luati-l si pe cretin antonescu cu dvs! Ma ofer sa-i platesc eu biletul, doar dus!


am 21 de ani și nu sunt căsătorită....nu-mi mai spune *doamnă*...pentru femeile necăsătorite se folosește un alt apelativ...


oare trebuie să repet pentru fiecare susținător al lui băsescu în parte că nu îl cunosc pe vanea în realitate și nu am nimic cu el?

și..da...mă înfioară gândul că mulți români vor vota cu băsescu...nici nu pot să-mi închipui că românia va fii condusă încă 5 ani de un asemenea om

am spus pe topicul despre băsescu care sunt argumentele mele și nu am chef să le repet....


ps: nah..și dacă tot vrei....pe primul loc în topul celor mai frumoși candidați la președinție se află crin antonescu (deci..lumea consideră că el e cel mai frumos) și pe ultimul ...băsescu (deci...e cel mai urât)....
de fapt...inițial cel mai urât fusese desemnat nati meir , dar dacă s-a retras....a rămas băsescu....
mulțumit , black?


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:41

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 23:25:45
De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:12:10
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 14:37:18
De la: danielemarcos, la data 2009-11-14 13:38:00TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


subscriu


Vaniucika, ce le faci tata la femeile astea?
Te iubeste femeile si e moarte dupe tine ca dupe cretin antonescu! N'oi fi el si te-ai deghizat?

Doamna, daca vreti ca dl. Vanea, va ordon sa treceti Prutul! Acolo veti gasi cu duiumul! Chiar si pentru tine Ioana s-o gasi un Aliosa!

PS: luati-l si pe cretin antonescu cu dvs! Ma ofer sa-i platesc eu biletul, doar dus!


am 21 de ani și nu sunt căsătorită....nu-mi mai spune *doamnă*...pentru femeile necăsătorite se folosește un alt apelativ...


oare trebuie să repet pentru fiecare susținător al lui băsescu în parte că nu îl cunosc pe vanea în realitate și nu am nimic cu el?

și..da...mă înfioară gândul că mulți români vor vota cu băsescu...nici nu pot să-mi închipui că românia va fii condusă încă 5 ani de un asemenea om

am spus pe topicul despre băsescu care sunt argumentele mele și nu am chef să le repet....


ps: nah..și dacă tot vrei....pe primul loc în topul celor mai frumoși candidați la președinție se află crin antonescu (deci..lumea consideră că el e cel mai frumos) și pe ultimul ...băsescu (deci...e cel mai urât)....
de fapt...inițial cel mai urât fusese desemnat nati meir , dar dacă s-a retras....a rămas băsescu....
mulțumit , black?


Foarte multumit!
1.Daca nu ai visa atat la Crinel (nu am suportat niciodata barbatii cu nume de flori), ai fi mai perspicace si ai fi observat ca nu tie ti-am adresat apelativul in cauza!
2.Nici eu nu te-am acuzat ca ai avea o relatie cu domnul V, care este un om onorabil si nu s-ar incurca cu o pustoaica, mai ales ca nu are timp de asa ceva pentru ca el este El Comandante, seful gherilei peneliste de pe forumul asta.
3. Da-mi voie sa cred ca nu asta este varsta ta, pe care ti-o tot declari! Eu te consider mai necoapta, undeva sub varsta la care primesti cartea de identitate.


Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:44

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 22:04:36
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:35:50
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 21:20:18
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic și acum, votează-l pe Cernea !...


pe antonescu , mytcor



...pe Ion Antonescu ?...nu poci, l-au ciuruit comuniștii !...


mytcor....

recunosc că acuzațiile la adresa lui geoană au întinat puțin imaginea de gentleman a lui crin antonescu , dar...astea sunt doar simple vorbe spuse într-un moment de furie....toți oamenii când se enevează vorbesc mai urât....chiar și tu
mytcor..un gentleman ca tine nu se poate să nu-l susțină pe antonescu....




Ioana , crezi ca mytcor nu se prinde ca umbli cu mesaje subliminale !???

daca vrea omul sa voteze cu cernea lasa-l in pace -asta inseamna democratie-nedemocratic este sa votezi cu basescu-geoana-antonescu-oprescu-vadim sau becali !


Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:53

De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:41:41
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 23:25:45
De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:12:10
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 14:37:18
De la: danielemarcos, la data 2009-11-14 13:38:00TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


subscriu


Vaniucika, ce le faci tata la femeile astea?
Te iubeste femeile si e moarte dupe tine ca dupe cretin antonescu! N'oi fi el si te-ai deghizat?

Doamna, daca vreti ca dl. Vanea, va ordon sa treceti Prutul! Acolo veti gasi cu duiumul! Chiar si pentru tine Ioana s-o gasi un Aliosa!

PS: luati-l si pe cretin antonescu cu dvs! Ma ofer sa-i platesc eu biletul, doar dus!


am 21 de ani și nu sunt căsătorită....nu-mi mai spune *doamnă*...pentru femeile necăsătorite se folosește un alt apelativ...


oare trebuie să repet pentru fiecare susținător al lui băsescu în parte că nu îl cunosc pe vanea în realitate și nu am nimic cu el?

și..da...mă înfioară gândul că mulți români vor vota cu băsescu...nici nu pot să-mi închipui că românia va fii condusă încă 5 ani de un asemenea om

am spus pe topicul despre băsescu care sunt argumentele mele și nu am chef să le repet....


ps: nah..și dacă tot vrei....pe primul loc în topul celor mai frumoși candidați la președinție se află crin antonescu (deci..lumea consideră că el e cel mai frumos) și pe ultimul ...băsescu (deci...e cel mai urât)....
de fapt...inițial cel mai urât fusese desemnat nati meir , dar dacă s-a retras....a rămas băsescu....
mulțumit , black?


Foarte multumit!
1.Daca nu ai visa atat la Crinel (nu am suportat niciodata barbatii cu nume de flori), ai fi mai perspicace si ai fi observat ca nu tie ti-am adresat apelativul in cauza!
2.Nici eu nu te-am acuzat ca ai avea o relatie cu domnul V, care este un om onorabil si nu s-ar incurca cu o pustoaica, mai ales ca nu are timp de asa ceva pentru ca el este El Comandante, seful gherilei peneliste de pe forumul asta.
3. Da-mi voie sa cred ca nu asta este varsta ta, pe care ti-o tot declari! Eu te consider mai necoapta, undeva sub varsta la care primesti cartea de identitate.


da...mă acuzase un alt susținător al lui băsescu de o chestie aiurea și am crezut că ai preluat-o și tu...
îmi cer scuze...m-am repezit....

altfel..nu am nimic cu tine...

ce zici...batem palma?


Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 23:56

De la: karpov, la data 2009-11-16 23:44:37
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 22:04:36
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:35:50
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 21:20:18
De la: mytcor, la data 2009-11-16 21:16:15
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 21:00:03@mytcor. Nu stiu ce se intampla si nu sunt sigura daca imi amintesc bine dar parca in vremea cand eu ma intrebam "eu cu cine votez bibicule ? parca tu ai fost primul care mi-ai sugerat pe Crin. Eu il detestam pe atunci fiindca l-am perceput negativ de cand il stiu. Am aflat ulterior de unde se tragea incarcarea sa negativa, vezi problemele personale pe care le-am avut sau le avem unii dintre noi dar care nu sunt de dorit nimanui.
In perioada asta am fost cu cohii pe el si nu a calcat stramb pana acum in opinia mea. Pana azi consider ca merita sa-i dau votul in conunctura actuala, n-am de ales.
Intotdeauna am considerat ca parerea ta are o anumita cadere dar lucrurile nu mai stau asa, parca posteaza altcineva de pe contul tau.



...Zic și acum, votează-l pe Cernea !...


pe antonescu , mytcor



...pe Ion Antonescu ?...nu poci, l-au ciuruit comuniștii !...


mytcor....

recunosc că acuzațiile la adresa lui geoană au întinat puțin imaginea de gentleman a lui crin antonescu , dar...astea sunt doar simple vorbe spuse într-un moment de furie....toți oamenii când se enevează vorbesc mai urât....chiar și tu
mytcor..un gentleman ca tine nu se poate să nu-l susțină pe antonescu....




Ioana , crezi ca mytcor nu se prinde ca umbli cu mesaje subliminale !???

daca vrea omul sa voteze cu cernea lasa-l in pace -asta inseamna democratie-nedemocratic este sa votezi cu basescu-geoana-antonescu-oprescu-vadim sau becali !


nedemocratic ar fii să nu mergi la vot ...:(


democratic este să te duci acolo și să votezi cu candidatul care îți place cel mai mult...cel care te-a convins că merită votul tău....
desigur...mytcor și oricine altcineva poate vota cu cine dorește , însă...pentru că suntem în campania electorală îmi permit și eu să-i mai fac propagandă lui antonescu , în care văd o șansă reală de a scăpa de băsescu....





Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:01

Conjugări pseudo-politice

FSN-ul a pus rahat pe clanță,
PNL-ul a pus rahat pe clanță,
PNȚ-ul a pus rahat pe clanță,
UDMR-ul a pus rahat pe clanță,
Iliescu a pus rahat pe clanță,
Constanitinescu a pus rahat pe clanță,
Băsescu a pus rahat pe clanță,
Ei/Ele au pus rahat pe clanță,
Voi ați pus rahat pe clanță,
Noi am pus rahat pe clanță,
El / Ea a pus rahat pe clanță,
Tu ai pus rahat pe clanță,
Eu am pus rahat pe clanță ?

Morală : Nu-ncerca să dai din clanță,
Câtă vreme răhătită-i clanța.



Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:07

De la: mytcor, la data 2009-11-17 00:01:31 Conjugări pseudo-politice

FSN-ul a pus rahat pe clanță,
PNL-ul a pus rahat pe clanță,
PNȚ-ul a pus rahat pe clanță,
UDMR-ul a pus rahat pe clanță,
Iliescu a pus rahat pe clanță,
Constanitinescu a pus rahat pe clanță,
Băsescu a pus rahat pe clanță,
Ei/Ele au pus rahat pe clanță,
Voi ați pus rahat pe clanță,
Noi am pus rahat pe clanță,
El / Ea a pus rahat pe clanță,
Tu ai pus rahat pe clanță,
Eu am pus rahat pe clanță ?

Morală : Nu-ncerca să dai din clanță,
Câtă vreme răhătită-i clanța.




mytcor...uite aici conjugări...www.youtube.com/watch?v=X33tlFVLjrQ&feature=related


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:13

Mai Mytcor ...tu nu-ntelegi ?? cu rahat sau tot cu rahat ...Ioana (n-ai ce-i face ....e cu fixatiile ...pardon ...convingerile ...)tot cu ,, frumosul ,, de Crin ....o sa voteze daca era maritata si divorta ca sa voteze cu el....
Treaba serioasa dom'le ...e chestie de aparenta ...de cat de frumos vorbeste ...de-astea serioase ....


Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:22

De la: alehin, la data 2009-11-17 00:13:51Mai Mytcor ...tu nu-ntelegi ?? cu rahat sau tot cu rahat ...Ioana (n-ai ce-i face ....e cu fixatiile ...pardon ...convingerile ...)tot cu ,, frumosul ,, de Crin ....o sa voteze daca era maritata si divorta ca sa voteze cu el....
Treaba serioasa dom'le ...e chestie de aparenta ...de cat de frumos vorbeste ...de-astea serioase ....


nah....eu am adus multe argumente pentru care vreau să votez cu el...nu m-ai citit și pe topicul cu băsescu?...ți-am răspuns și acolo....

nu am spus niciodată *votați-l pentru că e frumos*.....am spus doar că pe lângă faptul că e foarte inteligent mai e și frumos....dar...asta doar așa...ca o chestie....
motivele pentru care ar trebui votat sunt altele....și am enunțat deja o parte dintre ele....


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:30

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-17 00:22:14
De la: alehin, la data 2009-11-17 00:13:51Mai Mytcor ...tu nu-ntelegi ?? cu rahat sau tot cu rahat ...Ioana (n-ai ce-i face ....e cu fixatiile ...pardon ...convingerile ...)tot cu ,, frumosul ,, de Crin ....o sa voteze daca era maritata si divorta ca sa voteze cu el....
Treaba serioasa dom'le ...e chestie de aparenta ...de cat de frumos vorbeste ...de-astea serioase ....


nah....eu am adus multe argumente pentru care vreau să votez cu el...nu m-ai citit și pe topicul cu băsescu?...ți-am răspuns și acolo....

nu am spus niciodată *votați-l pentru că e frumos*.....am spus doar că pe lângă faptul că e foarte inteligent mai e și frumos....dar...asta doar așa...ca o chestie....
motivele pentru care ar trebui votat sunt altele....și am enunțat deja o parte dintre ele....


Am citit ...am inteles ca nu e doar frumos ...sunt de acord este inteligent cat sa te atraga (ti-am zis ca la inceput credeam ca am sa votez cu el...) insa ...sigur nu este atat de curat cat crezi .....


Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 00:51

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-17 00:22:14
De la: alehin, la data 2009-11-17 00:13:51Mai Mytcor ...tu nu-ntelegi ?? cu rahat sau tot cu rahat ...Ioana (n-ai ce-i face ....e cu fixatiile ...pardon ...convingerile ...)tot cu ,, frumosul ,, de Crin ....o sa voteze daca era maritata si divorta ca sa voteze cu el....
Treaba serioasa dom'le ...e chestie de aparenta ...de cat de frumos vorbeste ...de-astea serioase ....


nah....eu am adus multe argumente pentru care vreau să votez cu el...nu m-ai citit și pe topicul cu băsescu?...ți-am răspuns și acolo....

nu am spus niciodată *votați-l pentru că e frumos*.....am spus doar că pe lângă faptul că e foarte inteligent mai e și frumos....dar...asta doar așa...ca o chestie....
motivele pentru care ar trebui votat sunt altele....și am enunțat deja o parte dintre ele....




Las gluma la o parte-atunci cand votezi pe cineva trebuie sa tii cont de ce ...prieteni are !
Studiaza grupul de la iasi -studiaza cati liberali au fost trimisi la incheierea mandatului liberalilor ,pe la consulatele din strainatate -cu salarii in valuta-unde stau in asteptare -sau unde stau departe de presa
Atata timp cat ai sau ai avut in partid oameni precum Alexandru Paleologu (turnator securitate ) mona Musca (turnatoare )-Dan Amadeus Lazarescu -tatal vitreg al lui tariceanu (turnator la securitate )
oameni controversati precum viorel catarama -stolojan-Dinu Patriciu- grupul de ministri liberali de la iasi si alte nume sonore -toti de aceeasi teapa -nu vad de ce sa dai gir unuia care nu a renuntat la cei care au compromis partidul sau care l-au discreditat -sa faca cel putin o delimitare fata de acestia
Tu nu stii cum se dau contractele in teritoriu sau la primariile de sector -au acces doar cei din randurile partidelor iar PNL-ul nu face nota discordanta
Daca tolerezi hotia -nu ai dreptul sa candidezi
Si iliescu a tolerat hotii -el avea puterea sa intervina si nu a facut-o !
Antonescu e mult mai slab si sigur nu va face nimic -va fi sters -ca si constantinescu-va avea de platit ajutorul primit,din umbra ,din partea celor care si-l doresc -ca si presedinte
Toti cei care isi doresc un presedinte ca reprezentant al partidului lor nu o fac decat pentru a le fi lor bine
Acum in perioada de criza ,daca ar fi avut suflet,s-ar fi gandit si la noi -ar fi lasat orgoliile si interesele ca sa scoata tara din criza-insa interesul lor e sa fie la putere caci altfel nu mai au acces la banii publici si ei nu stiu sa faca afaceri decat cu statul
Asa ca atentie mare-pune mana pe istorie si vezi ce faceau liberalii si in perioada interbelica -vei observa ca nu aveau alt interes decat sa se mentina la putere -se schimbau guvernele precum ciorapii-istoria liberala se repeta si in prezent....



Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 01:05

De la: karpov, la data 2009-11-17 00:51:18
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-17 00:22:14
De la: alehin, la data 2009-11-17 00:13:51Mai Mytcor ...tu nu-ntelegi ?? cu rahat sau tot cu rahat ...Ioana (n-ai ce-i face ....e cu fixatiile ...pardon ...convingerile ...)tot cu ,, frumosul ,, de Crin ....o sa voteze daca era maritata si divorta ca sa voteze cu el....
Treaba serioasa dom'le ...e chestie de aparenta ...de cat de frumos vorbeste ...de-astea serioase ....


nah....eu am adus multe argumente pentru care vreau să votez cu el...nu m-ai citit și pe topicul cu băsescu?...ți-am răspuns și acolo....

nu am spus niciodată *votați-l pentru că e frumos*.....am spus doar că pe lângă faptul că e foarte inteligent mai e și frumos....dar...asta doar așa...ca o chestie....
motivele pentru care ar trebui votat sunt altele....și am enunțat deja o parte dintre ele....




Las gluma la o parte-atunci cand votezi pe cineva trebuie sa tii cont de ce ...prieteni are !
Studiaza grupul de la iasi -studiaza cati liberali au fost trimisi la incheierea mandatului liberalilor ,pe la consulatele din strainatate -cu salarii in valuta-unde stau in asteptare -sau unde stau departe de presa
Atata timp cat ai sau ai avut in partid oameni precum Alexandru Paleologu (turnator securitate ) mona Musca (turnatoare )-Dan Amadeus Lazarescu -tatal vitreg al lui tariceanu (turnator la securitate )
oameni controversati precum viorel catarama -stolojan-Dinu Patriciu- grupul de ministri liberali de la iasi si alte nume sonore -toti de aceeasi teapa -nu vad de ce sa dai gir unuia care nu a renuntat la cei care au compromis partidul sau care l-au discreditat -sa faca cel putin o delimitare fata de acestia
Tu nu stii cum se dau contractele in teritoriu sau la primariile de sector -au acces doar cei din randurile partidelor iar PNL-ul nu face nota discordanta
Daca tolerezi hotia -nu ai dreptul sa candidezi
Si iliescu a tolerat hotii -el avea puterea sa intervina si nu a facut-o !
Antonescu e mult mai slab si sigur nu va face nimic -va fi sters -ca si constantinescu-va avea de platit ajutorul primit,din umbra ,din partea celor care si-l doresc -ca si presedinte
Toti cei care isi doresc un presedinte ca reprezentant al partidului lor nu o fac decat pentru a le fi lor bine
Acum in perioada de criza ,daca ar fi avut suflet,s-ar fi gandit si la noi -ar fi lasat orgoliile si interesele ca sa scoata tara din criza-insa interesul lor e sa fie la putere caci altfel nu mai au acces la banii publici si ei nu stiu sa faca afaceri decat cu statul
Asa ca atentie mare-pune mana pe istorie si vezi ce faceau liberalii si in perioada interbelica -vei observa ca nu aveau alt interes decat sa se mentina la putere -se schimbau guvernele precum ciorapii-istoria liberala se repeta si in prezent....



karpov...liberalii în perioada interbelică erau într-adevăr exponenții burgheziei financiare și bancare...dețineau bnr și teritorii imense de teren în țară (iar la împropiretărirea țăranilor au avut grijă să nu împartă și pământul lor )....
da, karpov...au fost foarte bogați....și au avut (cel putin ionel brătianu) o influență foarte mare chiar și asupra casei regale...
însă nu poți să contești faptul că perioada lor de guvernare a fost poate cea mai prosperă din istoria româniei....cele mai mari reforme atunci s-au dat (constituția , împroprietărirea țăranilor , unificarea administrației , desființarea pcr...înființarea patriarhiei române etc)....
liberalii conduc imediat după mare unire , iar situația din țară era foarte dificilă..trebuiau integrate noile provincii în structura româniei....lucru extrem de complicat dar pe care liberalii l-au rezolvat foarte abil....tot ei au rezolvat și problema minorităților care apăruse atunci (printr-un articol din contituție care le garanta aceleași drepturi ca și românilor)...
ei au făcut și încoronarea regelui ferdinand....
of...sunt atât de multe lucruri încât mi-ar trebui ore în șir ca să ți le enumăr pe toate....
perioada lor de guvenare de atunci a fost cea mai benefică pentru românia...
ce-i drept...la un moment dat oamenii s-au săturat de ei....după moartea lui brătianu țărăniștii au câștigat alegerile având 70% din voturi, dar..de îndată ce au venit ei ...a venit și criza economică și s-a ales praful...:(....
în plus...tot ei l-au adus și pe regele carol al 2-lea în țară(ceea ce nu s-ar fii întâmplat sub nicio formă dacă rămânea pnl la guvernare)....:(
nu-i acuz pe ei de criză , însă nu pot să nu remarc că de îndată ce au plecat liberalii de la guvernare s-a ales praful de tot....



crin antonescu președinte


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 01:37

De la: ioanna_dark, la data 2009-11-17 01:05:56
nu-i acuz pe ei de criză , însă nu pot să nu remarc că de îndată ce au plecat liberalii de la guvernare s-a ales praful de tot....
Mai putin de Rompetrol ...


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 02:22

IOANA

Liberalii si taranistii au facut mari greseli de-a lungul istoriei !
Inainte de a veni legionarii la putere ei au renuntat sa guverneze tara ,desi aveau o larga majoritate
Din acest motiv ,dupa alungarea legionarilor s-a instaurat dictatura lui antonescu si imediat dupa razboi comunistii au pus mana pe putere deoarece vechile animozitati dintre liberali si taranisti nu au reusit sa fie aplanate si astfel ne-am ales cu ce ne-am ales
nu e bine sa transformam scena politica intr-un stadion de fotbal -sa tinem cu o aceeasi echipa chiar daca e buna sau nu
In momentul in care echipa iti inseala asteptarile renunti la ea
Antonescu nu e liderul carismatic de care ar avea nevoie liberalii-daca era liderul providential s-ar fi remarcat de mult
Eu simt pericolul-unchiul meu a fost arestat la 16 ani si a facut 9 ani de inchisoare ,pe vremea comunistilor-si el a simtit ca ceva nu e in regula
Multi nu au simtit sau poate au preferat sa construiasca socialismul-multi nu inteleg nici astazi nimic din ce a fost chiar daca au trait zeci de ani in acea epoca
Ma deranjeaza cand cineva imi trucheaza viitorul-am prins toti presedintii de dupa revolutie -au fost toti -fosti comunisti-niste lichele -e timpul sa alegem altceva
Chiar si un rockherist cu plete si barba e altceva decat un marinar chior si plesuv care-si dadea fleica de par ,peste chelie-la inceputul mandatului


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 10:23

De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 20:55:52
De la: 9am072632, la data 2009-11-16 11:04:17

UN SIMPLU MUZEOGRAF FARA CAPACITATI MAMAGERIALE ,IMI PARE RAU DAR DIN PUNCT DE VEDERE ESTE MULT INFERIOR LUI BECALI , IN REST CE SA MAI SPUNEM 00000000000000000000000000000 BARAT


De unde lipsa asta de respect fata de orice alta meserie in afara de cea de comandant de nava ? In tara asta s-a cultivat constat dezinteresul fata de munca pe ambele planuri. Din punct de vedere material cam toti am ajuns la concluzia ca nu merita sa ai o slujba pentru a fi un sarac de la un salariu la altul, indiferent de pregatire, sau daca te duci la slujba muncesti in dorul lelii, adica munca prost facut din lipsa cointeresarii si a frustrarii ca nu esti platit si respectat pentru ceea ce faci. Celalat punct de vedere este cel al dispretului afisat sistematic fata de cate o meserie, luate pe rand, ba isi bat joc de doctori, ba de juristi, ba de profesori, ba de jurnalisti, ba de muncitor (vezi subalternul etern), asa "in rem" ca asa le place. Consider ca munca oricui trebuie respectata, nu batjocorita. Numai asa se pastreaza cultul pentru munca si constiinta lucrului bine facut.
Oamenii normali la cap gasesc de cuviinta sa respecter si vanzatorul de covrigi, hamburger, forneti sau ziare, casiera care iti incaseaza factura, operatorul bancar. Simti nevoia sa interactionezi civilizat cu cel care iti ofera un serviciu si care iti pune munca lui la dispozitie.O societate nu poate functiona daca unul din cei enumerati ar lipsi. Fiecare meserie, calificare, functie are rolul sau intr-o societate si sunt importante in egala masura.
Actualmente, fiecare dintre noi nu se simte bine daca nu-l umileste pe celalalt. Suntem o natie de sefi facuti dupa chipul si asemanarea marelui grangur.


cita dreptate ai,broscuto ! si m-am tot mirat cum o societate ca cea in care am trait atitia amar de ani- vorbesc despre comunism- societate intemeiata pe cultul muncii ,cu muncitorii si taranii posesori ai unei constiinte inalta poate desconsidera Munca in asa hal ! suntem absurzi,cred ca asta-i explicatia ....si nebuni !


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 14:50

De la: gabigabi, la data 2009-11-17 10:23:55
De la: broscuta_super_verde, la data 2009-11-16 20:55:52
De la: 9am072632, la data 2009-11-16 11:04:17

UN SIMPLU MUZEOGRAF FARA CAPACITATI MAMAGERIALE ,IMI PARE RAU DAR DIN PUNCT DE VEDERE ESTE MULT INFERIOR LUI BECALI , IN REST CE SA MAI SPUNEM 00000000000000000000000000000 BARAT


De unde lipsa asta de respect fata de orice alta meserie in afara de cea de comandant de nava ? In tara asta s-a cultivat constat dezinteresul fata de munca pe ambele planuri. Din punct de vedere material cam toti am ajuns la concluzia ca nu merita sa ai o slujba pentru a fi un sarac de la un salariu la altul, indiferent de pregatire, sau daca te duci la slujba muncesti in dorul lelii, adica munca prost facut din lipsa cointeresarii si a frustrarii ca nu esti platit si respectat pentru ceea ce faci. Celalat punct de vedere este cel al dispretului afisat sistematic fata de cate o meserie, luate pe rand, ba isi bat joc de doctori, ba de juristi, ba de profesori, ba de jurnalisti, ba de muncitor (vezi subalternul etern), asa "in rem" ca asa le place. Consider ca munca oricui trebuie respectata, nu batjocorita. Numai asa se pastreaza cultul pentru munca si constiinta lucrului bine facut.
Oamenii normali la cap gasesc de cuviinta sa respecter si vanzatorul de covrigi, hamburger, forneti sau ziare, casiera care iti incaseaza factura, operatorul bancar. Simti nevoia sa interactionezi civilizat cu cel care iti ofera un serviciu si care iti pune munca lui la dispozitie.O societate nu poate functiona daca unul din cei enumerati ar lipsi. Fiecare meserie, calificare, functie are rolul sau intr-o societate si sunt importante in egala masura.
Actualmente, fiecare dintre noi nu se simte bine daca nu-l umileste pe celalalt. Suntem o natie de sefi facuti dupa chipul si asemanarea marelui grangur.


cita dreptate ai,broscuto ! si m-am tot mirat cum o societate ca cea in care am trait atitia amar de ani- vorbesc despre comunism- societate intemeiata pe cultul muncii ,cu muncitorii si taranii posesori ai unei constiinte inalta poate desconsidera Munca in asa hal ! suntem absurzi,cred ca asta-i explicatia ....si nebuni !

ATIT TIMP CIT DIN FACULTATI AU IESIT NUMAI TIMPITI,sigur ca mai bine ar cadea la romani o scoala de calificare in pescuit,la care sa fie un comandant de nave ,capitan.Absolventii scolii sa devina parlamentari dintre care sa se aleaga premierul.Cu asa profesionisti,as putea conduce Romania


alexandrumitache

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:09

De la: gabigabi, la data 2009-11-16 08:55:18ma scuzati domnu' c-am intervenit ! am crezut ca-i un topic liber la pareri si m-am adresat tie,ptr.ca si eu cred ca tu esti black si esti ofiter si rostul tau pe aici este sa faci propaganda lui B ! sa fii sanatos ! micii agitatori stind in ploaie au si ei o scuza : NU dispun de banul public sifonat si folosit de PDL ! nu au nici-o companie a lignitului care sa le puna la dispozitie 60 de autobuze si autocare ....mi-ar fi si jena sa mai pomenesc de cit de curata si de bun simt este aceasta campanie portocalie !


@ Gabix2

Cred ca esti in inca o eroare (in afara de aceea de a spera in Antonescu). Eu nu sunt Black, eu sunt eu, cu nume, prenume si identitate reale. Stiu ca la voi acest lucru nu se practica, de curajosi ce sunteti. Si mie mi-ar rusine in locul vostru.

Lozinca cu autobuzele e penibila si te pune in postura de zvonaca care se bazeaza pe informatii de "pe surse", ca orice tonomata. De unde stii ca PDL nu a platit chirie pentru acele autibuze? Ce dovezi ai? In afara ca spus la televizor...

Cat despre "zecile de mii de sustinatori" (pretinse de colegul tau Geoana) care au venit de ex. ieri la Slatina la mitingul PSD, acestia vin, desigur, cu metroul, bicicleta si caruta proprie.

Cred ca de fapt tu rosesti, te enervezi, busesti ceva, transpiri cand cineva iti arata asa, in public, ce ineptii scrii? Pacat!

Nu vad decat sloganuri, clisee, fraze goale. Niciun argument, logic sau de alt fel. Despre dovezi nici nu poate fi vorba.

In 2012 te vad si pe tine cu pelrina rosie la lipit afise garantate Vanghelie.

SERVICIURI USOARE!


@lexandru
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:17

Alexandru Mitache, este un fost secretar UTC. Azi, la vârsta de 51 de ani, este doar absolvent al liceului muncitoresc. Nu a putut mai mult. El reprezintă modelul băsescian. Un tâmpit produs de școala de tâmpiți cotroceniste. A încercat, pe la diverse partide, însă a primit câte un picior în dos. Motivul era simplu. Un îndoctrinat PCR, fără școală, reprezenta și reprezintă o buruiană pentru orice partid care se respectă.
În schimb, un asemenea individ a putut să fie încadrat cu succes în adunătura buruienilor fostului PCR, azi denumit pompos PD-L.
Alexandru Mitache mai postează pe forum și sub denumirea de Apex și black.
Măi, putoare politică, nu te pot trimite la școală, fiindcă bucățica ta de creier nu a făcut față când erai tânăr, darmite acum la vârsta de 51 de ani, și nici nu mai există facultăți muncitorești. În schimb, te pot trimite între picioarele Elenei Udrra Cocoș, pe post de tampon absorbant. Acolo unde îți este locul !


Nici clătita cu brânză nu se diferențiază de celelalte clătite politice. Găoaza este un desert prezidențial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondă" și negru. Cine se scoală "prea" de dimineață, rămâne cu "noaptea în cap".
alexandrumitache

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:26

@ GCristea

Atat va trebuit. Sa calcati in Vanea. Pfui!

Asta e genul "luati-l de pe mine, ca-l omor!"

De-acum o sa va dedice postari una dupa alta, visand erotic ca-i veti raspunde. El e genul acela de baiat rau care smulge colegilor caciula din cap ca sa-l admire fetele. E o forma de frustrare. Are, dupa cum ati putut constata, idei putine, exprimate intr-un limbaj frust, dar fixe. Cu cat NU-i veti raspunde mai... des, cu atat va spumega mai tare.
Poatea ati observat ca are un soi de vulgaritate de locatar la parterul unui camin de nefamilisti. Stiti genul... D'ala care joaca table in fata blocului, in pantaloni de pijama in dungi, in maieu gaurit si in papuci facuti din pantofi cu calcaiul aplatizat. Nu va puneti mintea. Ca n'aveti cu cine, dom'le, n'aveti cu cine. Un...


@lexandru
alexandrumitache

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:52

De la: 111dinu, la data 2009-11-17 15:17:04Alexandru Mitache, este un fost secretar UTC. Azi, la vârsta de 51 de ani, este doar absolvent al liceului muncitoresc. Nu a putut mai mult. El reprezintă modelul băsescian. Un tâmpit produs de școala de tâmpiți cotroceniste. A încercat, pe la diverse partide, însă a primit câte un picior în dos. Motivul era simplu. Un îndoctrinat PCR, fără școală, reprezenta și reprezintă o buruiană pentru orice partid care se respectă.
În schimb, un asemenea individ a putut să fie încadrat cu succes în adunătura buruienilor fostului PCR, azi denumit pompos PD-L.
Alexandru Mitache mai postează pe forum și sub denumirea de Apex și black.
Măi, putoare politică, nu te pot trimite la școală, fiindcă bucățica ta de creier nu a făcut față când erai tânăr, darmite acum la vârsta de 51 de ani, și nici nu mai există facultăți muncitorești. În schimb, te pot trimite între picioarele Elenei Udrra Cocoș, pe post de tampon absorbant. Acolo unde îți este locul !



@ 111dinu

Nu stiu daca aveti si probe cu care sa va argumentati presupunerile. Presupun ca nu.
Nu sunt nici Black, nici Apex, iar moderatorul forumului care stie IP-urile cred ca moare de ras citindu-va.
Am terminat in 1982 facultatea de filologie (franceza) la Universitatea din Bucuresti.
Nu stiu cate batai ati mancat in mediul social in care vietuiti, dar cu capul nu stati bine. Aveti o problema.
Iar nervii astia cu care va apucati de scris nu va fac bine nici dv., nici tastaturii.
Recunostinta dv. vesnica, pentru ca am catadicsit sa va raspund, o donez fatucelor (am inteles ca unele nu se simt "doamne").

In fond chiar nu va inteleg de ce nu-l votati, dv. si ceilalti ca dv., pe Basescu...
Este totusi omul politic care a intervenit la guvern pentru ca fiecare dintre voi sa primeasca 200 lei, respectiv 45 lei per capita. Si, daca il votati si iese presedinte, va mai da in decembrie o transa.
Putina recunostinta ca v-a scos din foame s-ar impune.


P.S. - Ca sa va enervati si mai tare, citi postarea dv. si apoi pe-a mea. Faceti apoi comparatia.


@lexandru
mishto

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 18:06

voua, pedelistilor, va place sa postati in chiloti?


Voy_con_Dios

6 mesaje
Membru din: 14/09/2009
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 21:36

In timpul guvernarii Tariceanu Romania a cunoscut cea mai buna crestere economica. Cine nu recunoaste e rau intentionat.


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 08:08

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-17 15:26:30@ GCristea

Atat va trebuit. Sa calcati in Vanea. Pfui!

Asta e genul "luati-l de pe mine, ca-l omor!"

De-acum o sa va dedice postari una dupa alta, visand erotic ca-i veti raspunde. El e genul acela de baiat rau care smulge colegilor caciula din cap ca sa-l admire fetele. E o forma de frustrare. Are, dupa cum ati putut constata, idei putine, exprimate intr-un limbaj frust, dar fixe. Cu cat NU-i veti raspunde mai... des, cu atat va spumega mai tare.
Poatea ati observat ca are un soi de vulgaritate de locatar la parterul unui camin de nefamilisti. Stiti genul... D'ala care joaca table in fata blocului, in pantaloni de pijama in dungi, in maieu gaurit si in papuci facuti din pantofi cu calcaiul aplatizat. Nu va puneti mintea. Ca n'aveti cu cine, dom'le, n'aveti cu cine. Un...


Mda,se vede educatia si decenta ta portocalie mai Mitache. Vrei sa dau citate ca sa vada lumea cum vorbesti tu pe forumuri cu cei care nu iti sustin idolul?Iti amintesti de ala pe care pe un forum doreai sa-l aplauzi ritmic peste fata?Dar izbucnirile tale in care ,fara sa cunosti oamenii spuneai depre ei ca sunt homosexuali,rahati,gunoaie,aurolaci etc ?Vrei sa postez odele tale la adresa doamnei Nutzi ca sa ne distram putin,sa mai inveselim forumul?Ar ramane lumea socata sa vada ce este capabil sa faca si sa spuna un'telectual ca tine mai ales daca are si o gasca de lingai care sa se hahaie langa el .Dar modul cum vorbesti despre colegii tai care in marea lor majoritate sunt profesori vrei sa-l postez pe forum?Pe tine intr-adevar te-a uns partidul pe un alt post si nu esti profesor.Sa iti ataci insa colegii si profesia doar ca asa ai primit ordin de la Basescu este jenant!

Cu caminul ala de nefamilisti Mitache eu zic sa te razgandesti.Omenii aia saracii,batuti de soarta,au mult mai mult bun simt decat ai tu si nu ar trebui sa fie subiect de mistocareala portocalie.


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 11:14

De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:41:41
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-16 23:25:45
De la: black10131307, la data 2009-11-16 23:12:10
De la: ioanna_dark, la data 2009-11-14 14:37:18
De la: danielemarcos, la data 2009-11-14 13:38:00TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


subscriu


Vaniucika, ce le faci tata la femeile astea?
Te iubeste femeile si e moarte dupe tine ca dupe cretin antonescu! N'oi fi el si te-ai deghizat?

Doamna, daca vreti ca dl. Vanea, va ordon sa treceti Prutul! Acolo veti gasi cu duiumul! Chiar si pentru tine Ioana s-o gasi un Aliosa!

PS: luati-l si pe cretin antonescu cu dvs! Ma ofer sa-i platesc eu biletul, doar dus!


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 11:23

DRAGA BLACK.....ESTI UN IGNORANT CARE NU PUI PRET PE OPINIILE ALTORA SI NU RESPECTI NICI O VALOARE,AI UN EGOISM RAUTACIOS.....
ASA CA I-ATI MARINARUL SI NAUFRAGIAZA PE O INSULA PUSTIE CA SA SCAPI DE NOI


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 11:31

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-17 15:09:57
De la: gabigabi, la data 2009-11-16 08:55:18ma scuzati domnu' c-am intervenit ! am crezut ca-i un topic liber la pareri si m-am adresat tie,ptr.ca si eu cred ca tu esti black si esti ofiter si rostul tau pe aici este sa faci propaganda lui B ! sa fii sanatos ! micii agitatori stind in ploaie au si ei o scuza : NU dispun de banul public sifonat si folosit de PDL ! nu au nici-o companie a lignitului care sa le puna la dispozitie 60 de autobuze si autocare ....mi-ar fi si jena sa mai pomenesc de cit de curata si de bun simt este aceasta campanie portocalie !


@ Gabix2

Cred ca esti in inca o eroare (in afara de aceea de a spera in Antonescu). Eu nu sunt Black, eu sunt eu, cu nume, prenume si identitate reale. Stiu ca la voi acest lucru nu se practica, de curajosi ce sunteti. Si mie mi-ar rusine in locul vostru.

Lozinca cu autobuzele e penibila si te pune in postura de zvonaca care se bazeaza pe informatii de "pe surse", ca orice tonomata. De unde stii ca PDL nu a platit chirie pentru acele autibuze? Ce dovezi ai? In afara ca spus la televizor...

Cat despre "zecile de mii de sustinatori" (pretinse de colegul tau Geoana) care au venit de ex. ieri la Slatina la mitingul PSD, acestia vin, desigur, cu metroul, bicicleta si caruta proprie.

Cred ca de fapt tu rosesti, te enervezi, busesti ceva, transpiri cand cineva iti arata asa, in public, ce ineptii scrii? Pacat!

Nu vad decat sloganuri, clisee, fraze goale. Niciun argument, logic sau de alt fel. Despre dovezi nici nu poate fi vorba.

In 2012 te vad si pe tine cu pelrina rosie la lipit afise garantate Vanghelie.

SERVICIURI USOARE!


si tu de unde stii ca Pdl a platit chiria pentru acele autobuze si autocare , din care surse altele decit cele de la Nasu sau de la deontologi ? toti se folosesc de acele mijloace de locomotie,doar ca niste oameni au facut afirmatia ca acele masini au fost date de ind Lignitului....eu nu am alte surse,asa ca tine; eu citesc un ziar,ma uit la tv.la ala si la alalt si trag niste concluzii....tu nu faci asa ? ok - si black zice ca nu esti tu ! sa fiti sanatosi amindoi !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 11:58

De la: alexandrumitache, la data 2009-11-17 15:09:57
Lozinca cu autobuzele e penibila si te pune in postura de zvonaca care se bazeaza pe informatii de "pe surse", ca orice tonomata. De unde stii ca PDL nu a platit chirie pentru acele autibuze? Ce dovezi ai? In afara ca spus la televizor...


Iata o intrebare haioasa foc,genul cu care doar Mitache ne poate delecta.Mai Mitache, societatea aia nationala a lignitului este autobaza?Te intreb ca sa stiu daca in codul lor CAEN AU DREPTUL SA INCHIRIEZE AUTOBUZE CUIVA?Unde intra banii aia in contabilitatea firmei,la ce capitol ar putea sa intre ?Venituri din activitati sezoniere electorale ?

Fostul director al Termocentralei Rovinari, Laurențiu Ciurel, a declarat că sumele obținute de Turceni în urma închirierii de mijloace de transport către PD-L ar trebui confiscate de comisarii Gărzii Financiare Gorj, întrucât în obiectul de activitate al termocentralelor nu există închirierea de autovehicule cu sau fără șofer.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 12:14

De la: vaneamarin, la data 2009-11-18 11:58:06
De la: alexandrumitache, la data 2009-11-17 15:09:57
Lozinca cu autobuzele e penibila si te pune in postura de zvonaca care se bazeaza pe informatii de "pe surse", ca orice tonomata. De unde stii ca PDL nu a platit chirie pentru acele autibuze? Ce dovezi ai? In afara ca spus la televizor...


Iata o intrebare haioasa foc,genul cu care doar Mitache ne poate delecta.Mai Mitache, societatea aia nationala a lignitului este autobaza?Te intreb ca sa stiu daca in codul lor CAEN AU DREPTUL SA INCHIRIEZE AUTOBUZE CUIVA?Unde intra banii aia in contabilitatea firmei,la ce capitol ar putea sa intre ?Venituri din activitati sezoniere electorale ?

Fostul director al Termocentralei Rovinari, Laurențiu Ciurel, a declarat că sumele obținute de Turceni în urma închirierii de mijloace de transport către PD-L ar trebui confiscate de comisarii Gărzii Financiare Gorj, întrucât în obiectul de activitate al termocentralelor nu există închirierea de autovehicule cu sau fără șofer.

asta daca s-au platit intr-adevar si nu-i o simpla afirmatie care sa inchida gura circotasilor ca noi !


rayna

5 mesaje
Membru din: 16/11/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2009, ora 13:41

De la: black10131307, la data 2009-10-15 11:38:28Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28


Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear­ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei­lalti, dar este prizo­nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro­ma­nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can­didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian­ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren­duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato­rilor, MTS trebuia sa dispa­ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi­nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde­pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru­purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina­lul” Anto­nescu nu e in stare sa lamureasca de­pen­den­ta fata de miliar­darul Patriciu, care i-a asigu­rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari­ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul­tan­tii si fondurile de campa­nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone­scu nu are ras­punsuri nici la alega­tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie­tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa­rea unui grup de inte­rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo­reas­ca, unde se afla coo­pe­rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre­luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga­jate selectate la concur­suri de miss ii con­vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina­lul. Si nu poate da expli­catii nici despre liderul judetean liberal amenin­tat cu taierea contrac­telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre­sul parti­dului. Iar fostii di­rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo­zioane NATO, nu sa tra­ga sforile pentru un can­didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con­ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini­tatea politica.


Chiar va doriti un presedinte ca asta?


Mai bine Crin decat un ratat de handicapat care a adus tarii numai nenorocire de cand a venit la conducere.
" Un popor care asi alege un conducator cu handicap numai de nenorociri o sa aiba parte"
Avem nevoie si-ncontinuare de asa ceva???
"

" NU EXISTA VANT FAVORABIL PENTRU CEL CARE NU STIE INCOTRO SE-NDREAPTA" !!!!! valabil si in economie.


Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: