back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:26

De la: alehin, la data 2009-11-13 14:18:19E preferabil sa faci abstractie de viata personala a unui politician atunci cind ii judeci prestatia dar, in cazul domnului Calin Popescu Tariceanu, este imposibil sa nu constati ca dumnealui face si desface aliantele politice cu gratia cu care a trecut prin patru casnicii. Consfintind in drept o alianta cu PSD care functiona de multa vreme in fapt, dumnealui rezolva mai multe chestiuni dintr-o lovitura: aduce PNL in zona periculoasa a extinctiei politice, subsumeaza actul guvernamental intereselor mafiote transpartinice si creeaza conditiile unei guvernari corupte, ineficiente, schioape si nelegitime.

Continuind o comparatie de mai sus, e ca si cum Tariceanu si-ar fi batut la singe vreuna dintre fostele neveste exact in timp ce i-ar fi jurat dragoste vesnica si-apoi ar mai fi sustinut in fata instantei ca doamna in chestiune n-are nici un motiv sa ceara divortul. Oricum, partajul ii este net defavorabil: sondajele de opinie confirma sec faptul ca electoratul Aliantei se indreapta intr-o proportie covirsitoare (peste 75 %) catre PD. Imi asum riscul de a afirma ca acest trend se va accentua in continuare, pina cind Tariceanu si gasca lui vor ajunge sa mai fie votati, eventual, de propriile neveste, de fini, rude si parteneri de business bugetar.


Probabil ca aceste aspecte tin de o simbolistica profunda mai mult decit de domeniul coincidentei. Vorba românului: Cum iti asterni, asa dormi. Gasca lui Tariceanu s-a asezat singura pe farasul care se va deserta curind la groapa de gunoi a istoriei.


Nu inteleg ce faci Alehin.Imi dai citate din toti dobitocii de pe internet ( Adrian GURZAU)ca sa...ce?Doresti sa spui ceva sau pur si simplu astea sunt mentalitatile si pasiune ta pentru scandaluri si minciuni .Ceva mai sus ai spus ca tatal lui Patriciu a fost director de inchisoare,ca a omorat oameni.Ti-am aratat CA NU ESTE ADEVARAT iar tu Alehin,in loc sa iti ceri scuze ai devenit si mai .....Deh,nu toti oamenii sunt capabili sa isi accepte greselile . .


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:32

Vanea stiam........ dar Tariceanu si-a tradat pana si tatal ,pe Amedeus Lazarescu ,cand l-au gasit ca a fost turnator. Nu stiu daca-si cunoaste tatal biologic dar un pic de respect fata de cel care l-a crescut.


Oricum e foarte abil ....mie mi-este usor sa-l judec ...si doar dupa cele 4 casnicii ...orice-ati spune ...putea sa aiba relatii ....mii ...dar cand s-a casatorit ... :sml-indifferent0014...:deja..... .si dupa o perioada persoana si relatia n-au mai coincis cu ..interesul ...lui ....gata ...Este nu instabil ...ci loial propriului lui interes .......lipsit de caracter .....
Acum nu prea am timp, am sa raspund mai pe larg dupa amiaza....insa cu scuzele ....hai si tu ...ce naiba .....doar nu se amesteca atat de mult la tine opinia politica cu interesul personal ...sau ,, amorul propriu ...,,
Am sa ma mai documentez sa vad daca ai intr-adevar dreptate cu Valeriu Patriciu ....si mai vad cine cui isi cere scuze ...


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:37

Vanea,


,,.Imi dai citate din toti dobitocii de pe internet ,,



Hai si tu acuma prin ce deosebesti niste dobitoci de altii ca si noi ..suntem in aceeasi situatie ....adica
adica tot niste ....,, dobitocii de pe internet ,,


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:44

De la: danielemarcos, la data 2009-11-13 12:03:39ESTE UN OM DE BUN SIMT,CARE NU S-A PLIMBAT DIN PARTID IN PARTID CA SA IASA IN FATA CU ORICE PRET ,S-A RIDICAT IN PARTID PRIN PROPRIILE FORTE CU PASI MICI SI SIGURI.

NU SI-A CALCAT COLEGII IN PICIOARE CA SA SE PROPULSEZE PE PRIMUL LOC

DE CE VA PLAC DOAR ASTIA CARE SE CEARTA CU TOATA LUMEA CA SA IASA IN FATA???????

DE CE NU VA PLAC SI OAMENII MODESTI?????

ASTIA CARE ARUNCA CU NOROI IN TOATA LUMEA SI INVINOVATESTE PE TOATA LUMEA PENTRU PROSTIILE LOR,SUNT OAMENI DE NIMIC (VEZI BASESCU).INCAPABILI SI INCOMPETENTI.

ANTONESCU ESTE UN OM AL SOLUTIILOR,VORBESTE PUTIN ASTA INSEAMNA CA GANDESTE MULT SI VA FACE SI MAI MULT,NU ESTE UN OM DE MAHALA CA BASESCU ,NE-AM SATURAT DE CEARTA,MAHALA SI BETIVI.
UN BETIV NICIODATA NU VA AVEA CREIERUL CU EL,CREIERUL LUI ESTE UNDEVA INTR-O STICLA,NU LA PROBLEMELE REALE.


ASA CA NU VA MAI LASATI MANIPULATI SI PACALITI DE SUSTINATORII LUI BASESCU SI CHIAR DE CEI MA LUI GEOANA CARE NU VA PUTEA FACE NIMIC FARA PRIETENUL LUI VANGHELIE SI ESTE ,,CUM IL BATE VANTUL,,.

ASA CA AVEM NEVOIE DE UN OM CA ANTONESCU CARE SUSTINE O POLITICA LIBERALA.
AMINTITI-VA PERIOADA DE GUVERNARE A LIBERALILOR,2005-2008.
TOTI INCEPUSE-M S-O DUCEM BINE CU LIBERALUL TARICEANU.
CU TOATE CA AVEA PIEDICI DE LA MARINAR EL TOT A REUSIT SA FACA CEVA PENTRU NOI.
ASA CA AVEM NEVOIE DE LIBERALI!!!!!!!!!!!!!






Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28


Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear­ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei­lalti, dar este prizo­nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro­ma­nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can­didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian­ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren­duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato­rilor, MTS trebuia sa dispa­ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi­nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde­pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru­purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina­lul” Anto­nescu nu e in stare sa lamureasca de­pen­den­ta fata de miliar­darul Patriciu, care i-a asigu­rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari­ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul­tan­tii si fondurile de campa­nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone­scu nu are ras­punsuri nici la alega­tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie­tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa­rea unui grup de inte­rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo­reas­ca, unde se afla coo­pe­rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre­luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga­jate selectate la concur­suri de miss ii con­vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina­lul. Si nu poate da expli­catii nici despre liderul judetean liberal amenin­tat cu taierea contrac­telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre­sul parti­dului. Iar fostii di­rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo­zioane NATO, nu sa tra­ga sforile pentru un can­didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con­ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini­tatea politica.


Chiar va doriti un presedinte ca asta?


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:44

Am vazut cu Valeriu Patriciu ..ai dreptate ...dar punct ....ce legatura ...cu onorabilitatea fiului ....??/


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:49

De la: alehin, la data 2009-11-13 14:44:56Am vazut cu Valeriu Patriciu ..ai dreptate ...dar punct ....ce legatura ...cu onorabilitatea fiului ....??/


Nici nu am zis ca ar avea.Tu ai zis .


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:52

De la: alehin, la data 2009-11-13 14:32:43Vanea stiam........ dar Tariceanu si-a tradat pana si tatal ,pe Amedeus Lazarescu ,cand l-au gasit ca a fost turnator. Nu stiu daca-si cunoaste tatal biologic dar un pic de respect fata de cel care l-a crescut.


Oricum e foarte abil ....mie mi-este usor sa-l judec ...si doar dupa cele 4 casnicii ...orice-ati spune ...putea sa aiba relatii ....mii ...dar cand s-a casatorit ... :sml-indifferent0014...:deja..... .si dupa o perioada persoana si relatia n-au mai coincis cu ..interesul ...lui ....gata ...Este nu instabil ...ci loial propriului lui interes .......lipsit de caracter .....
Acum nu prea am timp, am sa raspund mai pe larg dupa amiaza....insa cu scuzele ....hai si tu ...ce naiba .....doar nu se amesteca atat de mult la tine opinia politica cu interesul personal ...sau ,, amorul propriu ...,,
Am sa ma mai documentez sa vad daca ai intr-adevar dreptate cu Valeriu Patriciu ....si mai vad cine cui isi cere scuze ...


Alehin,fara suparare dar este limpede ca vrei ca liberalii sa nu aiba sapca . .Eu nu am interese legate de liberali iar amorul propriu nu inseamna nimic important pentru mine.Sunt obisnuit Alehin sa recunosc imediat ce imi arata cineva ca am gresit cu ceva.


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 14:54


În condiþiile în care avem un guvern condus de un fost manechin, cu hobby-uri de puºtan, în jurul cãruia s-au înfipt onorabili cu gusturi de ciudaþi ºi manifestãri de handicapaþi. Iar des însuratul - de patru ori, o datã cu o varã primarã - rãmâne deasupra oricãrei bãnuieli

Deºi nevasta lui tânãrã ºi frustratã, bântuie tabloidele cu gãrzile de corp - are un corp remarcabil - în faþã ºi în spate.







Tãriceanu: manechin la Apaca, coleg cu Botezatu ºi alþi iubitori de viaþã, „epicurei”, cum s-ar spune pe urma premergãtorului (tot) grec. ªi se mai gândea ºi la notele de comã de la liceu ale viitorului domn premier, care au dus, peste ani, la un episod homeric, ce meritã amintit. Când Bãsescu s-a dat mare cu notele lui mici la deschiderea Liceului Xenopol (acum un an), „Adevãrul” a publicat ºi situaþia ºcolarã a lui Tãriceanu: 3 (trei), 4 (patru) ºi 5 (cinci) cu ghiotura! Au gãsit ºi o profesoarã bãtrânã care a zis cam aºa: i-am avut elevi ºi pe Geoanã, care era ambiþios, ºi pe Tãriceanu, care era bâtã! Asta a fãcut-o pe mama domnului prim-ministru s-o sune pe reporteriþã ºi sã precizeze: domniºoarã, Kuki a învãþat la ºcoalã pe vremea când funcþiona sistemul sovietic de notare, pânã la 5. Aºa cã avea numai note de zece ºi nouã, în echivalent. Dã o dezminþire, cã te dau în judecatã. Da, doamnã, a rãspuns fata, dar de ce avea ºapte la purtare? Adevãrul e cã Cãlin (n-am gãsit altã rimã) era un bãieþel submediocru, iar la vârsta lui ºcolarã (nãscut în 1952, conform nr. de înmatriculare a motorului Harley Davidson B-52-HOG), sistemul sovietic mai funcþiona poate doar în familia lui.
Un episod anecdotic, dar absolut real ºi cât se poate de pilduitor. Nu vom face un bildungsroman al dlui Tãriceanu, dar ar fi interesant. Cu patru neveste la activ, primele trei pãrãsindu-l ºi nici blonda nu dã semne de stabilitate definitivã, (ele ºtiu de ce, ca niºte duºmance jurate, deºi una îi era ºi rudã, cum spuneam, Cãlin Cãtãlin Anton Popescu Tãriceanu (cred cã mai ºtiu vreo douã nume ºi prenume, dar nu le trec din lipsã de spaþiu tipografic) a devenit atât de superstiþios, încât a hotãrât sã-ºi schimbe locul ca sã-ºi schimbe norocul. Astfel cã s-a cununat cu frumoasa ºi foarte tânãra lui soþie la Budapesta, în cultul catolic, deºi la Nicula ºi Patriarhie urcã pe coate, precum cel mai habotnic ortodox. ªi-a pus însã pirostriile acolo unde a dus Godju fundaþia ce-i poartã numele, pe care a donat-o Tãriceanu ºi alþii ca el (Ungureanu, Olteanu et ejusdem farinae) iubiþilor lor prieteni maghiari. Acolo, de unde ne vine periodic echipa guvernamentalã naþionalã maghiarã, ca sã împlineascã visul de aur al unora dintre apropiaþii bunicii domnului Olteanu, Gissela Vass, de a face din România o regiune autonomã maghiarã, cu sediul la Budapesta.


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 15:19

NU POT SA INTELEG CE TOT RASCOLITI MORTII ATAT ????

CE LEGATURA ARE RELATIA FAMILIALA A ORCARUIA DINTRE EI CU PROFESIONALISMUL POLITIC SAU CU SUCCESUL LOR IN AFACERi???

NOI CA TARA AVEM NEVOIE DE OAMENI CARE STIU SA ATRAGA INVESTITII,INVESTITORI,SI LA RANDUL LOR SA FACA INVESTITII.

NU MAI AVEM NEVOIE DE DICTATORI,CARE SA CONTROLEZE TOT SI SA AJUNGEM SA MUNCIM CU TOTII PENTRU O SINGUIRA FAMILIE,BASESCU SI METRESELE LUI.

NU AVEM CUM PROGRESA CU UNUL CA BASESCU SAU CU UN MAIMUTOI CA GEOANA.

ASA CA LASATI CARCOTELILE IEFTINE CA NU VA TINE NICI DE CALD SI NICI DE FOAME.
NU CONTEAZA NICI FRUMUSETEA NICI PARINTII,UNCHII SAU NEPOTII,CONTEAZA VIZIUNEA LARGA PE CARE O ARE ANTONESCU SI ECHIPA LUI.
DESPRINDETI-VA DE GANDIRILE ASTEA DISTRUCTIVE DE AI URA SAU DEFAIMA PE CEI CE STIU SA FACA AFACERI.
A NU SE CONFUNDA AFACERI CE FACE UDREA ,VIDEANU,POTERAS.
IN MARE PARTE HOTIILE SE FAC DE CATRE CEI CE FAC AFACERI CU STATUL NU DE CATRE CEI CE FAC AFACERI IN SECTORUL PRIVAT.
DETURNARI DE FONDURI TOT DIN BANII STATULUI SE FAC NU DIN SECTORUL PRIVAT.ASA CA INCERCATI SA FITI RATIONALI IN CE GANDITI SI IN CE TRANSMITETI MAI DEPARTE.
PENTRU CA TREBUIE SA AVEM O ECHIPA LIBERALA LA CONDUCERE.CA SIGUR POATE INTARI CLASA DE MIJLOC SI LA RANDUL EI ACEASTA CLASA SA-I TRAGA DUPA EA SI PE CEI MAI PUTIN EVOLUATI.

AVETI GRIJE CA DACA NE TRAG CEI INVOLUATI IN JOS O SA AJUNGEM CA IN BANGLADESH.SAU SA TRAIM CA NISTE SCLAVI PE PLANTATIE.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 15:38

De la: vaneamarin, la data 2009-11-13 14:26:04
De la: alehin, la data 2009-11-13 14:18:19E preferabil sa faci abstractie de viata personala a unui politician atunci cind ii judeci prestatia dar, in cazul domnului Calin Popescu Tariceanu, este imposibil sa nu constati ca dumnealui face si desface aliantele politice cu gratia cu care a trecut prin patru casnicii. Consfintind in drept o alianta cu PSD care functiona de multa vreme in fapt, dumnealui rezolva mai multe chestiuni dintr-o lovitura: aduce PNL in zona periculoasa a extinctiei politice, subsumeaza actul guvernamental intereselor mafiote transpartinice si creeaza conditiile unei guvernari corupte, ineficiente, schioape si nelegitime.

Continuind o comparatie de mai sus, e ca si cum Tariceanu si-ar fi batut la singe vreuna dintre fostele neveste exact in timp ce i-ar fi jurat dragoste vesnica si-apoi ar mai fi sustinut in fata instantei ca doamna in chestiune n-are nici un motiv sa ceara divortul. Oricum, partajul ii este net defavorabil: sondajele de opinie confirma sec faptul ca electoratul Aliantei se indreapta intr-o proportie covirsitoare (peste 75 %) catre PD. Imi asum riscul de a afirma ca acest trend se va accentua in continuare, pina cind Tariceanu si gasca lui vor ajunge sa mai fie votati, eventual, de propriile neveste, de fini, rude si parteneri de business bugetar.


Probabil ca aceste aspecte tin de o simbolistica profunda mai mult decit de domeniul coincidentei. Vorba românului: Cum iti asterni, asa dormi. Gasca lui Tariceanu s-a asezat singura pe farasul care se va deserta curind la groapa de gunoi a istoriei.


Nu inteleg ce faci Alehin.Imi dai citate din toti dobitocii de pe internet ( Adrian GURZAU)ca sa...ce?Doresti sa spui ceva sau pur si simplu astea sunt mentalitatile si pasiune ta pentru scandaluri si minciuni .Ceva mai sus ai spus ca tatal lui Patriciu a fost director de inchisoare,ca a omorat oameni.Ti-am aratat CA NU ESTE ADEVARAT iar tu Alehin,in loc sa iti ceri scuze ai devenit si mai .....Deh,nu toti oamenii sunt capabili sa isi accepte greselile . .



eu vreau doar sa remarc un lucru : care electorat DA se indreapta covirsitor( 75%) spre PDL ,cind nu are decit 30% din alegatori ,iar PNL isi mentine constanta cota de 20% si UDMR cu cei 7%ai lui ? hm,hm ! si tocmai de aceea pretentia unora ca Base va iesi din primul tur ,mi se pare absurda:de unde sa faca rost de cei 21% necesari ptr. a avea 51% ? ! aaaa, daca-si baga coada,da !


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 15:42

De la: danielemarcos, la data 2009-11-13 15:19:05NU POT SA INTELEG CE TOT RASCOLITI MORTII ATAT ????

CE LEGATURA ARE RELATIA FAMILIALA A ORCARUIA DINTRE EI CU PROFESIONALISMUL POLITIC SAU CU SUCCESUL LOR IN AFACERi???

NOI CA TARA AVEM NEVOIE DE OAMENI CARE STIU SA ATRAGA INVESTITII,INVESTITORI,SI LA RANDUL LOR SA FACA INVESTITII.

NU MAI AVEM NEVOIE DE DICTATORI,CARE SA CONTROLEZE TOT SI SA AJUNGEM SA MUNCIM CU TOTII PENTRU O SINGUIRA FAMILIE,BASESCU SI METRESELE LUI.

NU AVEM CUM PROGRESA CU UNUL CA BASESCU SAU CU UN MAIMUTOI CA GEOANA.

ASA CA LASATI CARCOTELILE IEFTINE CA NU VA TINE NICI DE CALD SI NICI DE FOAME.
NU CONTEAZA NICI FRUMUSETEA NICI PARINTII,UNCHII SAU NEPOTII,CONTEAZA VIZIUNEA LARGA PE CARE O ARE ANTONESCU SI ECHIPA LUI.
DESPRINDETI-VA DE GANDIRILE ASTEA DISTRUCTIVE DE AI URA SAU DEFAIMA PE CEI CE STIU SA FACA AFACERI.
A NU SE CONFUNDA AFACERI CE FACE UDREA ,VIDEANU,POTERAS.
IN MARE PARTE HOTIILE SE FAC DE CATRE CEI CE FAC AFACERI CU STATUL NU DE CATRE CEI CE FAC AFACERI IN SECTORUL PRIVAT.
DETURNARI DE FONDURI TOT DIN BANII STATULUI SE FAC NU DIN SECTORUL PRIVAT.ASA CA INCERCATI SA FITI RATIONALI IN CE GANDITI SI IN CE TRANSMITETI MAI DEPARTE.
PENTRU CA TREBUIE SA AVEM O ECHIPA LIBERALA LA CONDUCERE.CA SIGUR POATE INTARI CLASA DE MIJLOC SI LA RANDUL EI ACEASTA CLASA SA-I TRAGA DUPA EA SI PE CEI MAI PUTIN EVOLUATI.

AVETI GRIJE CA DACA NE TRAG CEI INVOLUATI IN JOS O SA AJUNGEM CA IN BANGLADESH.SAU SA TRAIM CA NISTE SCLAVI PE PLANTATIE.


Care este doamna viziunea lui Antonescu, ca pina acum, in afara de jos Basescu eu nu am auzit de la el! Are vreun program economic, vreo perspectiva clara de viitor?

Care sunt afacerile necurate ale lui Udrea, Videanu, Poteras? Daca stiti ceva ilegalitati facute de ei, spuneti-ne si noua si mai ales sesizati organele abilitate! Nu mai veniti cu vorbe goale de genul "ei, mai lasati-ma cu doveziile ca e clar pentru toata lumea!" Uite ca nu e clar! Faceti intai dovada si dupa aia acuzati!

Trebuie sa avem o echipa liberala la conducere? De ce? Nu am avut-o timp de 4ani? Si ce au facut?
Daca ar fi fost atat de buni i-ar fi votat lumea in 2008 si ar fi avut mai mult decat PD-L-l sau PSD, nu 18%!
De buna ce a fost guvernarea, l-au schimbat pe presedinte (fostul prim-ministru care se presupune ca era apreciat de populatie, cu un individ sters, fara caracter


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 15:50

De la: alehin, la data 2009-11-13 14:54:09
În condiþiile în care avem un guvern condus de un fost manechin, cu hobby-uri de puºtan, în jurul cãruia s-au înfipt onorabili cu gusturi de ciudaþi ºi manifestãri de handicapaþi. Iar des însuratul - de patru ori, o datã cu o varã primarã - rãmâne deasupra oricãrei bãnuieli

Deºi nevasta lui tânãrã ºi frustratã, bântuie tabloidele cu gãrzile de corp - are un corp remarcabil - în faþã ºi în spate.







Tãriceanu: manechin la Apaca, coleg cu Botezatu ºi alþi iubitori de viaþã, „epicurei”, cum s-ar spune pe urma premergãtorului (tot) grec. ªi se mai gândea ºi la notele de comã de la liceu ale viitorului domn premier, care au dus, peste ani, la un episod homeric, ce meritã amintit. Când Bãsescu s-a dat mare cu notele lui mici la deschiderea Liceului Xenopol (acum un an), „Adevãrul” a publicat ºi situaþia ºcolarã a lui Tãriceanu: 3 (trei), 4 (patru) ºi 5 (cinci) cu ghiotura! Au gãsit ºi o profesoarã bãtrânã care a zis cam aºa: i-am avut elevi ºi pe Geoanã, care era ambiþios, ºi pe Tãriceanu, care era bâtã! Asta a fãcut-o pe mama domnului prim-ministru s-o sune pe reporteriþã ºi sã precizeze: domniºoarã, Kuki a învãþat la ºcoalã pe vremea când funcþiona sistemul sovietic de notare, pânã la 5. Aºa cã avea numai note de zece ºi nouã, în echivalent. Dã o dezminþire, cã te dau în judecatã. Da, doamnã, a rãspuns fata, dar de ce avea ºapte la purtare? Adevãrul e cã Cãlin (n-am gãsit altã rimã) era un bãieþel submediocru, iar la vârsta lui ºcolarã (nãscut în 1952, conform nr. de înmatriculare a motorului Harley Davidson B-52-HOG), sistemul sovietic mai funcþiona poate doar în familia lui.
Un episod anecdotic, dar absolut real ºi cât se poate de pilduitor. Nu vom face un bildungsroman al dlui Tãriceanu, dar ar fi interesant. Cu patru neveste la activ, primele trei pãrãsindu-l ºi nici blonda nu dã semne de stabilitate definitivã, (ele ºtiu de ce, ca niºte duºmance jurate, deºi una îi era ºi rudã, cum spuneam, Cãlin Cãtãlin Anton Popescu Tãriceanu (cred cã mai ºtiu vreo douã nume ºi prenume, dar nu le trec din lipsã de spaþiu tipografic) a devenit atât de superstiþios, încât a hotãrât sã-ºi schimbe locul ca sã-ºi schimbe norocul. Astfel cã s-a cununat cu frumoasa ºi foarte tânãra lui soþie la Budapesta, în cultul catolic, deºi la Nicula ºi Patriarhie urcã pe coate, precum cel mai habotnic ortodox. ªi-a pus însã pirostriile acolo unde a dus Godju fundaþia ce-i poartã numele, pe care a donat-o Tãriceanu ºi alþii ca el (Ungureanu, Olteanu et ejusdem farinae) iubiþilor lor prieteni maghiari. Acolo, de unde ne vine periodic echipa guvernamentalã naþionalã maghiarã, ca sã împlineascã visul de aur al unora dintre apropiaþii bunicii domnului Olteanu, Gissela Vass, de a face din România o regiune autonomã maghiarã, cu sediul la Budapesta.


frumos,frumos....iata ca sti sa scri si fara acele multe puncte,puncte, pe care le folosesti in mod curent ! acest text ,bine scris ,iti apartine sau ai uitat- cum ti s-a mai intimplat pe un alt topic- sa spui de la cine ai citat ? ei,nu conteaza : da' ptr. echidistanta,ia fa-ne si o informare despre porturile prin care a trecut Capitanul si "fetitele " dragute cu el,contra bani,ca doar nu pe ochi frumosi ....ca si "fetele" lui Ancuta boagiu sau Roberta,Sulfina, Elenuta....


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 16:01

De la: black10131307, la data 2009-11-13 15:42:10
De la: danielemarcos, la data 2009-11-13 15:19:05NU POT SA INTELEG CE TOT RASCOLITI MORTII ATAT ????

CE LEGATURA ARE RELATIA FAMILIALA A ORCARUIA DINTRE EI CU PROFESIONALISMUL POLITIC SAU CU SUCCESUL LOR IN AFACERi???

NOI CA TARA AVEM NEVOIE DE OAMENI CARE STIU SA ATRAGA INVESTITII,INVESTITORI,SI LA RANDUL LOR SA FACA INVESTITII.

NU MAI AVEM NEVOIE DE DICTATORI,CARE SA CONTROLEZE TOT SI SA AJUNGEM SA MUNCIM CU TOTII PENTRU O SINGUIRA FAMILIE,BASESCU SI METRESELE LUI.

NU AVEM CUM PROGRESA CU UNUL CA BASESCU SAU CU UN MAIMUTOI CA GEOANA.

ASA CA LASATI CARCOTELILE IEFTINE CA NU VA TINE NICI DE CALD SI NICI DE FOAME.
NU CONTEAZA NICI FRUMUSETEA NICI PARINTII,UNCHII SAU NEPOTII,CONTEAZA VIZIUNEA LARGA PE CARE O ARE ANTONESCU SI ECHIPA LUI.
DESPRINDETI-VA DE GANDIRILE ASTEA DISTRUCTIVE DE AI URA SAU DEFAIMA PE CEI CE STIU SA FACA AFACERI.
A NU SE CONFUNDA AFACERI CE FACE UDREA ,VIDEANU,POTERAS.
IN MARE PARTE HOTIILE SE FAC DE CATRE CEI CE FAC AFACERI CU STATUL NU DE CATRE CEI CE FAC AFACERI IN SECTORUL PRIVAT.
DETURNARI DE FONDURI TOT DIN BANII STATULUI SE FAC NU DIN SECTORUL PRIVAT.ASA CA INCERCATI SA FITI RATIONALI IN CE GANDITI SI IN CE TRANSMITETI MAI DEPARTE.
PENTRU CA TREBUIE SA AVEM O ECHIPA LIBERALA LA CONDUCERE.CA SIGUR POATE INTARI CLASA DE MIJLOC SI LA RANDUL EI ACEASTA CLASA SA-I TRAGA DUPA EA SI PE CEI MAI PUTIN EVOLUATI.

AVETI GRIJE CA DACA NE TRAG CEI INVOLUATI IN JOS O SA AJUNGEM CA IN BANGLADESH.SAU SA TRAIM CA NISTE SCLAVI PE PLANTATIE.


Care este doamna viziunea lui Antonescu, ca pina acum, in afara de jos Basescu eu nu am auzit de la el! Are vreun program economic, vreo perspectiva clara de viitor?

Care sunt afacerile necurate ale lui Udrea, Videanu, Poteras? Daca stiti ceva ilegalitati facute de ei, spuneti-ne si noua si mai ales sesizati organele abilitate! Nu mai veniti cu vorbe goale de genul "ei, mai lasati-ma cu doveziile ca e clar pentru toata lumea!" Uite ca nu e clar! Faceti intai dovada si dupa aia acuzati!

Trebuie sa avem o echipa liberala la conducere? De ce? Nu am avut-o timp de 4ani? Si ce au facut?
Daca ar fi fost atat de buni i-ar fi votat lumea in 2008 si ar fi avut mai mult decat PD-L-l sau PSD, nu 18%!
De buna ce a fost guvernarea, l-au schimbat pe presedinte (fostul prim-ministru care se presupune ca era apreciat de populatie, cu un individ sters, fara caracter



si programul lui Base si al PDL.ului care-i ? ca nu-l aud vorbind decit despre : JOS Parlamentul, mogulii,presa,intelectualii ! care-i ideea lui ,innafara de vesnicele contradictii intre ce-a zis ieri ,alaltaieri si azi ,cind vine cu o alta idee? si nu trebuie si nici nu se poate a fi o echipa liberala,intrucit distributia este cea care este ! si a si spus -o : va fi-de va iesi el presedinte- un prim-ministru in persoana lui Johannis care-si va alege SINGUR ministrii....iar daca PDL.nu se da scortos ,poate face parte din acest guvern !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 16:07

De la: black10131307, la data 2009-11-13 15:42:10
Care sunt afacerile necurate ale lui Udrea, Videanu, Poteras? Daca stiti ceva ilegalitati facute de ei, spuneti-ne si noua si mai ales sesizati organele abilitate! Nu mai veniti cu vorbe goale de genul "ei, mai lasati-ma cu doveziile ca e clar pentru toata lumea!" Uite ca nu e clar! Faceti intai dovada si dupa aia acuzati!

Trebuie sa avem o echipa liberala la conducere? De ce? Nu am avut-o timp de 4ani? Si ce au facut?
Daca ar fi fost atat de buni i-ar fi votat lumea in 2008 si ar fi avut mai mult decat PD-L-l sau PSD, nu 18%!
De buna ce a fost guvernarea, l-au schimbat pe presedinte (fostul prim-ministru care se presupune ca era apreciat de populatie, cu un individ sters, fara caracter


Black,apreciez modul tau decent de a pune problemele.Sper ca de acum inainte nu vei mai veni cu acuzatii de furt la adresa lui Patriciu,Tariceanu etc,PNL in general.Daca stii ceva atunci anunta organele abilitate dar nu mai veni cu vorbe goale.Chiar,mai sustii ca Antonescu a corupt minore ca sa le toarne la securitate ? .Dar de Johannis ce zici?A facut trafic de organe de copii ?

Echipa aia liberala de la conducere a avutt cel mai bun guvern avut de la revolutie pana acum in ciuda tuturor injuraturilor si minciunilor portocalii care i-au acuzat degeaba de tot ce se putea acuza,de toate relele lumii.Faceau PDLul si Basescu exact ceea ce spui tu acum in mod fals ca facem noi cand vorbim de Videanu ,uitand spre exemplu ca Videanu a fost condamnat la plata a 1milion euro catre primaria Bucuresti pentru decontari ilegale ,plati nejustificate etc(*vezi mai jos).Decizie a unui tribunal Black,a unui tribunal .

Acel premier ,Tariceanu,a fost schimbat deoarece S-A VOTAT DEMOCRATIC in PNL ,ceea ce nu se poate concepe in PDL unde doar se executa orbeste ordinele sefului iar cei 18% au fost rezultatul erodarii de la guvernare si a minciunilor portocalii.Nu-i nimic,vei vedea ca acum,dupa ce a condus Base oribil tara(liberalii au avut succes iar Base a avut doar "esece" si a facut totul zob) ca va pierde urat de tot .

*Fostul primar al Capitalei, Adriean Videanu, a fost condamnat de Tribunalul Bucureºti, alãturi de 12 funcþionari ai Primãriei Generale, la plata unor daune de 4,4 milioane de lei (peste 1 milion de euro) cãtre PMB. Actualul ministru al economiei, Adriean Videanu, este acuzat cã, în complicitate cu angajaþii executivului Capitalei, a utilizat bugetul primãriei în mod defectuos. Acestora li se reproºeazã decontãri ilegale, nereguli în procedurile de achiziþie, plãþi nejustificate ºi întocmirea necorespunzãtoare ºi incompletã a documentaþiei de achiziþie. Dupã ce vor fi plãtite despãgubirile, sentinþa "obligã Primãria Municipiului Bucureºti sã vireze sumele recuperate în contul bugetului local ca restituiri din finanþarea anilor precedenþi".


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 16:25

De la: black10131307, la data 2009-11-13 15:42:10
Care este doamna viziunea lui Antonescu, ca pina acum, in afara de jos Basescu eu nu am auzit de la el! Are vreun program economic, vreo perspectiva clara de viitor?


Ma bucur ca ai intrebat Black.Uite ,iti dau linkul ca sa citesti tu singur viziunea lui Crin Antonescu .

www.crinantonescu.ro/solutii.html


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 17:51



All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

1572 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 20:58



alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 22:42


Ggeorghe .Nasaramba.:

""Mult mai tarziu am gasit in Gazeta de Vest lucruri extrem de interesante. In anii de rezistenta 1949-1953, procuror general al Regiunii Oltenia era Sasa Sidorovici, nimeni alta decat sotia lui Silviu Brucan, iar director al inchisorii de la Craiova a fost Cornel Patriciu, tatal lui Dinu Patriciu. Cu alte cuvinte si ei doi au fost raspunzatori de soarta celor omorati in acele vremuri. Nu vreau sa fac alte comentarii pentru ca imi aduc perfect aminte ce imi spunea tata: “Eu ma lupt sa scapam de ciuma rosie de la Rasarit, iar pe voi o sa va manance cainii de la apus”"".

Tatal lui Nasaramba a fost executat-

Este o postare a lui karpov ,care spune totul despre ce se intampla pe la liberali !,,,


Vanea revin ...sa nu raman cu onoarea,, nereperata ,,:
Eu am citat in prima postare (de la care am pornit ) un citat din ce a spus Karpov .... si pana la proba contrarie ...ai dreptate ....nu am gasit altceva despre tatal lui Patriciu ,.....decat ce ai gasit si tu ....nu stiu daca el nu a gasit alta sursa ...si daca nu cumva il cheama si Corneliu ....Valeriu Patriciu ....poate era o confuzie in sursa citata ...sigur nu a inventat-o Karpov....


alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 23:04

frumos,frumos....iata ca sti sa scri si fara acele multe puncte,puncte, pe care le folosesti in mod curent ! acest text ,bine scris ,iti apartine sau ai uitat- cum ti s-a mai intimplat pe un alt topic- sa spui de la cine,,




Sunt cateva persoane care posteaza ...nu multe una -doua trei ...si de care mi-e drag ...accept tot ce posteaza ,aproape ma confund ....ar trebui sa le enumar dar ...poate altadata ......
Mai sunt sunt si alte 2-3 persoane care sunt in tabara (e mult spus ...dar nu stau sa caut alt termen...) credinciosilor si pe care ii accept ,ii citesc, caut sa inteleg ce i-a facut pe ei sa inteleaga altceva decat am inteles eu din Biblie si alte surse ....ii respect ...si cred ca asemenea oameni pot convietui oricand impreuna indiferent de confesiunea , apartenenta lor religioasa sau nu .
Insa exista o categorie , in care Gabigabi ocupa locul fruntas ..cu care n-o sa pot comunica in veci (am eu termeni mai duri ...dar cred ca mi-am cam epuizat arsenalul....)...
Eu nu-mi pot inchipui cum se impaca RAUTATEA ,suspiciunea egoismul cu credinta ...
Da Gabi gabi ...m-ai exasperat ..nu te poti abtine ....raspunsul pt tine (nu vreau sa intru in alte amanunte ,,picante ,, ...cu marinarul tau ...) este ca uneori postez citate de pe net ...care corespund cu ceea ce cred sau stiu si eu ....de regula fac o delimitare cu emoticonuri ...sau detasez textul meu de cel citat ....

Oricum ce postez ma reprezinta .....
Nu ma intereseaza acum atat de mult Basescu ...parerea mea este ca oricand si acum si acum 20 de ani ca forma de guvernamant as fi ales MONARHIA .


9am129302

3 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Oras: Braila

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 08:14

Da...


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 08:41

De la: alehin, la data 2009-11-13 22:42:36
Vanea revin ...sa nu raman cu onoarea,, nereperata ,,:
Eu am citat in prima postare (de la care am pornit ) un citat din ce a spus Karpov .... si pana la proba contrarie ...ai dreptate ....nu am gasit altceva despre tatal lui Patriciu ,.....decat ce ai gasit si tu ....nu stiu daca el nu a gasit alta sursa ...si daca nu cumva il cheama si Corneliu ....Valeriu Patriciu ....poate era o confuzie in sursa citata ...sigur nu a inventat-o Karpov....


Stai linistita ,stiu ca de la Karpov provine aceasta informatie .Stiu si ca a postat pe multe topicuri aceasta informatie.Nu cred insa ca a fost o confuzie in sursa citata ci cred ca a fost O PORCARIE INTENTIONATA facuta de acea sursa, pe principiul ca daca arunci des cu noroi,ceva ceva ramane oricat ai incerca sa te cureti.Nu ii aduc acuzatii lui Karpov pentru acea sursa ci pentru ca nu a facut minimul efor de a verifca cat de cat acea informatie si a preferat sa o posteze pe forum in multe locuri. Daca vrei acuzatia asta s-ar traduce in faptul ca accepta prea usor informatii de doi lei doar deoarece aude exact ce vrea ea sa auda!O alta acuzatie ar fi faptul ca desi a vazut ca informatia aceea este clar o aiureala nu a facut nici macar o rectificare desi era o informatie adusa de ea pe forum.

Stim toti ca in campanii electorale apar tot felul de porcarii.Am fost "informati" ca Antonescu a corupt minore pentru a le turna la securitate,ca Johannis a facut trafic cu organe de copii.Faptul ca noi acceptam astfel de informatii arata doar un nivel scazut ,(vorba lui Black,de carciuma si de spart seminte pe sant)al discernamantului si o tendinta fantastica catre scandalurile ieftine .


andrei_cristianva

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 11:57

E vorba de CRIN ANTONESCU si nu de CALIN POPESCU TARICEANU ,dar atata este puterea voastra de intelegere se pare ca vorbiti din auzite si probabil voi sunteti cei care nu mergeti la vot sau daca mergeti va pretati la 2 mici si-o chifla.Probabil nu stiti ca tara asta e ,,croita,, asa cum trebuie de REGE si LIBERALI si se pare ca n-a avut nevoie de nici o cusatura pana acum dar daca intram in istorie cred ca va prindeti urechile sau mai nou va incurcati in tastatura.Sfatul meu este mergeti la vot si lasati comentariile pe seama altora nu pe acesti internauti care stiu si ei ceva soft si nici p-ala cum trebuie.


9am049573

976 mesaje
Membru din: 11/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 12:33

Black!
daca esti interesat de programul economic a lui antonescu de ce nu itri pe site-ul lui?
citeste si spune-mi ce nu-ti place!
te chinui sa citezi din toti anonimii de pe internet... zau asa.
oricum excelenta ideea de a deschide un topic si despre antonescu. chiar daca, stii tu, iadul , pavat cu bune intentii, ideea ta merita salutata!
Bravaa!


Abatele:Cum poate fi controlatã o populaþie? Rim: În primul rând prin forþã. Abatele: Cînd fraþii mei înaintaºi au fost puºi în situaþia de a controla o lume s-au gindit prima datã la religie. Rim: Mai existã ºi politica! Ea este cel mai folosit instrument pentru a controla o populaþie.Abatele: Desigur. Numai cã e o unealtã nesigurã. Rim: Un popor mai poate fi condus ºi prin acþiuni economice. Abatele: Asta da! Aici ai mare dreptate. Ajunge doar sã spun cã înrobirea omului faþã de valorile materiale este indiscutabil superioarã celei obþinute prin religie.
9am049573

976 mesaje
Membru din: 11/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 12:36

Apropo,
e adevarat ca antonescu a cistigat olimpiada nationala la istorie, cind era elev?


Abatele:Cum poate fi controlatã o populaþie? Rim: În primul rând prin forþã. Abatele: Cînd fraþii mei înaintaºi au fost puºi în situaþia de a controla o lume s-au gindit prima datã la religie. Rim: Mai existã ºi politica! Ea este cel mai folosit instrument pentru a controla o populaþie.Abatele: Desigur. Numai cã e o unealtã nesigurã. Rim: Un popor mai poate fi condus ºi prin acþiuni economice. Abatele: Asta da! Aici ai mare dreptate. Ajunge doar sã spun cã înrobirea omului faþã de valorile materiale este indiscutabil superioarã celei obþinute prin religie.
twincle

275 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 12:53

CRIN ANTONESCU ESTE UN NENOROCIT INGIMFAT , CARE EMANA IZ DE INTELECTUAL , DAR IN REALITATE ,CEL MAI PLICTISIT DE TOATE (MAI PUTIN DE LEAFA DE GUVERNANT ) SI CARE E GREU DE INTELES (SAU USOR ?)DE CE L-A ASCULTAT PE PATRICIU SA CANDIDEZE ,PENTRU A FI SICTIRIT DE O MARA MAJORITATE A TARIII


teo
mirciu57

104 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 13:17

si dupa tine pe cine ai vrea sa votezi?tu spui ca antonescu e o copie a politicianului romin imi spui si mie cu cine sa votez??nu vezi ce panarame de candidati avem?


mirciu57

104 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 13:30

mai twincle de ce nu-ti pui si tu poza sa te vada lumea cine esti??eu mi-am pus-o sau ti-e rusine cu tine?


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 13:31

De la: twincle, la data 2009-11-14 12:53:11 CRIN ANTONESCU ESTE UN NENOROCIT INGIMFAT , CARE EMANA IZ DE INTELECTUAL , DAR IN REALITATE ,CEL MAI PLICTISIT DE TOATE (MAI PUTIN DE LEAFA DE GUVERNANT ) SI CARE E GREU DE INTELES (SAU USOR ?)DE CE L-A ASCULTAT PE PATRICIU SA CANDIDEZE ,PENTRU A FI SICTIRIT DE O MARA MAJORITATE A TARIII

CRED CA SI EU LA VARSTA DUMNEAVOASTRA DE 69 DE ANI VOI GANDI POATE LA FEL(EU SPER DIN TOT SUFLETUL CA NU)DAR DE CE SUNT SIGURA VOI STA LA PENSIE SI-I VOI LASA PE CEI TINERI SA HOTARASCA SOARTA TARII.PT CA CEI DIN GENERATIA DV.AM VAZUT CE AU FACUT PENTRU TARA ASTA,
VA ROG SA NU O LUATI CA PE UN CONFLICT INTRE GENERATII.DAR NU CREDETI CA TINERII TREBUIE SA HOTARASCA SOARTA TARII???
ASA CA VA DORESC ODIHNA PLACUTA


danielemarcos

18 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 13:38

TOATA STIMA PENTRU VANEAMARIN.
AVETI O GANDIRE SPECIALA. DACA AR PESTE 50% CU ASFEL DE GANDIRE AM DUCE-O SI NOI IN TARA NOASTRA MULT MAI BINE SI AM PUTEA SCAPA DE MAFIOTII CARE NE CONDUC.


Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 13:42

Romania are oameni mult mai capabili decat toti basestii si crin antonestii si iliestii !
Problema e ca din cauza unora ca acestia,nu ajung in sa se afirme in functii de conducere .


Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: