back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Noiembrie 2009, ora 15:11

De la: enkivioleta, la data 2009-10-29 21:25:40da, chiar imi doresc un presedinte ca asta, ai tu o alegere mai buna?

presedinte care sa te invete...istoria !?
ma faci sa rad !
mai bine unu' ca mine...am sa te invat de...toate...si o sa-tzi placa...cu sigurantza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


si electronica !
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 2 Noiembrie 2009, ora 15:32

De la: lala_cri, la data 2009-11-02 09:22:38Draga broscuta, nici el nu a facut nimic de 10 ani de cand a fost ministru al tineretului, doar si-a luat leafa si a trait fericit....pana cand a aparut la orizont un os mai mare! DAR....mereu exista un dar, e un rau mai mic decat ceilalati.....de facut nu va face nimic e clar.....sau mai nimic. Dar poate asa vom scapa de Basescu! Nu stiu ce va fi dar vom vedea! E o solutie trista din aceste alegeri, dar e unica solutie din pacate!


Alo, doamna fãrã vârstã ºi fãrã localitate, Crin Antonescu a fost doar 3 ani ministrul tineretului ºi sportului, nu 10, cum probabil îþi ºopteºte cineva care, la rându-i, nu are vârstã ºi nici localitate. Madam Ridzi a emis o ordonanþã de urgenþã prin care se diminuau pensiile create de Antonescu pentru marii sportivi ai României. Acea majoritate pe care o blamaþi voi, mafioþii pedeliºti, a respins nesimþirea unei excroace.
Nu am încotro, trebuie sã observ cã faci parte din cursanþii ºcolii înfiinþate de userul black. Vã meritaþi din plin.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Noiembrie 2009, ora 21:16

noiembrie 2, 2009
Jaful Tãriceanu ºi perspectiva Antonescu
Salariile, sporurile si primele ilegale ale functionarilor din administratiile locale au fost in perioada guvernarii Tariceanu cu 2,2 miliarde de euro mai mari decat in 2005.

Evolutia catastrofala a chel­tuielilor se datoreaza atat ma­jorarilor salariale acordate pe baza de acte normative, emise secvential pe categorii de salariati, cat si faptului ca au fost acordate, la nivel local, o serie de sporuri si drepturi pe baza de acte administrative in afara cadrului legal. …

In cadrul operatiunilor de audit desfasurate, controlorii Curtii de conturi au descoperit si drepturi sau sporuri care nu eludeaza doar cadrul legal, ci si pe ce al bunului simt. S-au acordat in administratia publica locala, potrivit controlorilor, prime de refacere dupa concediul de odihna, prime de toamna sau bonificatii pentru ziua localitatii.

Lângã cele de mai sus, alãturaþi vã rog urmãtoarele date informative incontestabile :
- România se confruntã acum cu probleme economice grave, fiind în dificultate de a plãti salariile ºi pensiile, pe un “ROªU” de 2,5 miliarde ce ar fi putut veni ca împrumut de la FMI;
- Crin Antonescu, candidat la funcþia de preºedinte al României,funcþie ce desemneazã Primul Ministru, îl consideraã pe Cãlin Popescu Tãriceanu foarte valabil pentru funcþia respectivã DIN NOU, la egalitate propozabil cu Dinu Patriciu; (Dinu Patriciu, adicã personul pentru care primul menþionat a încercat sã intervinã la administraþia prezidenþialã spre a bloca cercetarea organelor de justiþie – deci favorizarea pre-infractorului – prin celebrul “bileþel roz”, a nu se uita! )

Nu vreau sã înjur pe nimeni, dar aºa cum am mai spus, gaºca de derbedei PNL se transformã lent dar sigur într-un pericol naþional. Dupã ce au risipit banii pe rubedeniile angajate abuziv în administraþie, acum blocheazã efectiv posibilitatea de a putea fi ajutaþi din exterior ºi – culmea nesimþirii – au în vedere reabilitarea fostului executiv ºi repetarea demenþei guvernului ce a declanºat nenorocirile.

Mã întreb dacã acþiunile acestei gãºti, pretins politicã, nu intrã cumva sub incidenþa “trãdãrii interesului naþional” !

Viq


danaela_45

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 19:33

Maica!!! Ce pacat ca toti aveti dreptate! Unul nu-i mai breaz!
NU cred ca vreunul se da in laturi de la a face orice (dar ORICE) ca sa ii mearga bine.Basescu e mai din topor,Antonescu e mai studiat in cuvinte si atitudine.Dar ca valoare umana...sorry,zau nu merita sa va certati,sunt doua zerouri umane.
Basescu e lipsit de moralitate.Vezi Udrea. Antonescu -aflu de la o emisiune s-a insurat cu una ,uitand sa-i spuna celei cu care era de ani de zile ca s-a hotarat sa se casatoreasca,aia mai ca a facut soc ,ca a aflat de la televiziune.Norocul ca e o doamna,si nu cred ca mai revine sa-i puna o vorba buna!
Basescu a facut praf transporturile romanesti.and era Crin la Sport a facut ceva similar cu campionii olimpici de atunci.
Si unul si celalalt au prieteni pe care poporul roman ii numeste generic ''hoti'',''curve''...etc.
Mi-e sila!Nici nu mai vreau sa aud de ei!Sper sa-i secere gripa si sa apara cineva,de undeva..Ca din nenumaratii eu nu am de ales.Refuz sa ma duc la vot pentru raul cel mai mic.Ca nu-s Dumnezeu si iar gresesc.
Sa ne dea D-zeu sanatate,sa trecem de gripa asta afurisita!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 22:04



Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 22:05



Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 22:10



www.youtube.com/watch?v=k5dPtIUL3Yc


Crin Antonescu despre Ion Iliescu ºi Piaþa Universitãþii
Oct.27, 2009 în Politix ºi Obelix 944 afiºãri
“Candidatul PNL la prezidentiale, Crin Antonescu, a declarat la “Stirea zilei” (Antena 3) ca Ion Iliescu este de apreciat pentru ca in anii ‘90 nu a pus armata sa impuste oameni in Piata Universitatii.

Acesta l-a atacat apoi pe seful statului spunand ca nu vrea sa-si imagineze ce ar fi facut Traian Basescu daca conducea Romania atunci “stiind ca acesta nu suporta criticile, nu suporta o majoritate parlamentara potrivnica”.

Liderul PNL a mai spus ca traseul lui Ion Iliescu de la partidul comunist la cel al unui politician care a ajuns sa lupte pentru Constitutie si pluralism genereaza “optimism din punct de vedere antropologic” si este “un efort care merita salutat”.

Sursa: Hotnews


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 22:48

www.youtube.com/watch?v=Cbe3VSlAOTI

Rusine tovarasi liberali!

Stiu ca tradarile v-au marcat istoria, stiu ca dupa 1990 partidul vostru a fost reinviat de generalii de Securitate la ordinul lui Iliescu, dupa scenariul ordionat de la Moscova! Altfel nu ati fi avut in fruntea voastra in anii urmatori numai cozi de topor, numai pe cei care au ales sa toarne la Securitate si chiar sa fie retribuiti pentru asta! Spre deosebire de arhanghelul anticomunist Corneliu Coposu, fruntasii vostrii Amedeo Lazarescu, Balaceanu Stolnici, M.I. Quintus, au ales calea usoara a tradarii, a vanzarii pe 30 de arginti!
Stiu ca toate actiunile voastre de dupa 1990 au fost coordonate pas cu pas cu ale partidului lui Iliescu, cel care a acces la putere in Romania cu intentia de a salva partidul comunist si a-l curata de cei care "au intinat valorile comunismului". Pentru el, care s-a manjit cu sangele a mii de romani la Revolutie, care a trimis Romania in bezna Evului Mediu prin aducerea hoardelor de mineri ca sa reprime miscarile de protest din Piata Universitatii, toate facute doar pentru a-si satisface setea de putere acumulata in umbra lui Ceausescu, pentru el nicio pedeapsa nu ar fi prea mica!

Dezgustator si revoltator in acelasi timp este gestul unui neica nimeni, a unei non-valori ridicate din stuful Deltei, un intelectual care a fost repetent in Facultatea de Istorie, care nu a lasat in urma lui, pina la varsta de 50 de ani, nici macar o carte, o brosua, un articol scris intr-o revista pentru copii!

Cum poate acest insetat de putere sa batjocoreasca memoria celor ucisi in 13-15 iunie 1990? Cum poate sa scuipe victimile care au cazut prada barbariei dezlantuite atunci?

Cum poti sa pactizezi cu Diavolul si sa-i dedici Ode pentru umanismul lui de a nu fi ordonat armatei sa secere dupa bunul plac niste romani neinarmati? Sa apreciezi un criminal pentru transformarea lui intr-un aparator aldemocratiei si al Constitutiei?

Tovarase Crin Antonescu! Faptele unui criminal ca Iliescu nu se prescriu niciodata! Chiar daca nu sunt pedepsite de Justitia oarba, surda si muta din Romania, ele ramin in istoria insingerata a poporului! In acea istorie pe care nu ati fost in stare sa o studiati in facultate!

Din partea mea, toata greata pentru un animal politic ca tine!

Sa nu va ierte Dumnezeu!


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 00:07

De la: black10131307, la data 2009-11-03 22:48:48www.youtube.com/watch?v=Cbe3VSlAOTI

Rusine tovarasi liberali!

Stiu ca tradarile v-au marcat istoria, stiu ca dupa 1990 partidul vostru a fost reinviat de generalii de Securitate la ordinul lui Iliescu, dupa scenariul ordionat de la Moscova! Altfel nu ati fi avut in fruntea voastra in anii urmatori numai cozi de topor, numai pe cei care au ales sa toarne la Securitate si chiar sa fie retribuiti pentru asta! Spre deosebire de arhanghelul anticomunist Corneliu Coposu, fruntasii vostrii Amedeo Lazarescu, Balaceanu Stolnici, M.I. Quintus, au ales calea usoara a tradarii, a vanzarii pe 30 de arginti!
Stiu ca toate actiunile voastre de dupa 1990 au fost coordonate pas cu pas cu ale partidului lui Iliescu, cel care a acces la putere in Romania cu intentia de a salva partidul comunist si a-l curata de cei care "au intinat valorile comunismului". Pentru el, care s-a manjit cu sangele a mii de romani la Revolutie, care a trimis Romania in bezna Evului Mediu prin aducerea hoardelor de mineri ca sa reprime miscarile de protest din Piata Universitatii, toate facute doar pentru a-si satisface setea de putere acumulata in umbra lui Ceausescu, pentru el nicio pedeapsa nu ar fi prea mica!

Dezgustator si revoltator in acelasi timp este gestul unui neica nimeni, a unei non-valori ridicate din stuful Deltei, un intelectual care a fost repetent in Facultatea de Istorie, care nu a lasat in urma lui, pina la varsta de 50 de ani, nici macar o carte, o brosua, un articol scris intr-o revista pentru copii!

Cum poate acest insetat de putere sa batjocoreasca memoria celor ucisi in 13-15 iunie 1990? Cum poate sa scuipe victimile care au cazut prada barbariei dezlantuite atunci?

Cum poti sa pactizezi cu Diavolul si sa-i dedici Ode pentru umanismul lui de a nu fi ordonat armatei sa secere dupa bunul plac niste romani neinarmati? Sa apreciezi un criminal pentru transformarea lui intr-un aparator aldemocratiei si al Constitutiei?

Tovarase Crin Antonescu! Faptele unui criminal ca Iliescu nu se prescriu niciodata! Chiar daca nu sunt pedepsite de Justitia oarba, surda si muta din Romania, ele ramin in istoria insingerata a poporului! In acea istorie pe care nu ati fost in stare sa o studiati in facultate!

Din partea mea, toata greata pentru un animal politic ca tine!

Sa nu va ierte Dumnezeu!


Ai vãzut ce s-a întâmplat? Te-ai trezit brusc, ai atribuit lui Antonescu apelativul "tovarãºe",(fapt ce la supãrat pe Ion Iliescu), ºi acum eºti plin de cufurealã. Nu ai respectat regulile ºcolii sovietice din gãoaza lui nea Ion, unde eºti cursantul ºef, reguli care prevãd clar cã apelativul tovarãºe se atribuie exclusiv urmaºilor lui Traian, Traian Bãsescu, care, la rândul lui este urmaºul gãoazei lui Ion Iliescu.
Mergi ºi te spalã, reia-þi funcþia de cursant ºef ºi altãdatã sã fii mai atent la miºcãrile bruºte, dar mai ales la atribuirea apelativului tovarãºe unora care nu au aceeaºi origine cu urmaºii lui Traian, Traian Bãsescu. Nu de alta, dar ai simþit pe pielea ta cã Iliescu nu prea mai poate sã-ºi controleze cufureala....


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

43 mesaje
Membru din: 5/08/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 08:30

De la: 111dinu, la data 2009-11-02 15:32:50
De la: lala_cri, la data 2009-11-02 09:22:38Draga broscuta, nici el nu a facut nimic de 10 ani de cand a fost ministru al tineretului, doar si-a luat leafa si a trait fericit....pana cand a aparut la orizont un os mai mare! DAR....mereu exista un dar, e un rau mai mic decat ceilalati.....de facut nu va face nimic e clar.....sau mai nimic. Dar poate asa vom scapa de Basescu! Nu stiu ce va fi dar vom vedea! E o solutie trista din aceste alegeri, dar e unica solutie din pacate!


Alo, doamna fãrã vârstã ºi fãrã localitate, Crin Antonescu a fost doar 3 ani ministrul tineretului ºi sportului, nu 10, cum probabil îþi ºopteºte cineva care, la rându-i, nu are vârstã ºi nici localitate. Madam Ridzi a emis o ordonanþã de urgenþã prin care se diminuau pensiile create de Antonescu pentru marii sportivi ai României. Acea majoritate pe care o blamaþi voi, mafioþii pedeliºti, a respins nesimþirea unei excroace.
Nu am încotro, trebuie sã observ cã faci parte din cursanþii ºcolii înfiinþate de userul black. Vã meritaþi din plin.

Ai inteles gresit!!!!!!!!!!!!!! Am spus ca au trecut 10 ani de cand a fost ministru al tineretului!!!!!!!!!!!Nu sunt pdlista si nu am nici o culoara politica!
Si nu stiu de ce te-ar interesa varsta mea? Si de ce esti atat de agresiv verbal? Cine te-a suparat domnule?


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 08:38

De la: black10131307, la data 2009-11-03 22:10:38

www.youtube.com/watch?v=k5dPtIUL3Yc


Crin Antonescu despre Ion Iliescu ºi Piaþa Universitãþii
Oct.27, 2009 în Politix ºi Obelix 944 afiºãri
“Candidatul PNL la prezidentiale, Crin Antonescu, a declarat la “Stirea zilei” (Antena 3) ca Ion Iliescu este de apreciat pentru ca in anii ‘90 nu a pus armata sa impuste oameni in Piata Universitatii.

Acesta l-a atacat apoi pe seful statului spunand ca nu vrea sa-si imagineze ce ar fi facut Traian Basescu daca conducea Romania atunci “stiind ca acesta nu suporta criticile, nu suporta o majoritate parlamentara potrivnica”.

Liderul PNL a mai spus ca traseul lui Ion Iliescu de la partidul comunist la cel al unui politician care a ajuns sa lupte pentru Constitutie si pluralism genereaza “optimism din punct de vedere antropologic” si este “un efort care merita salutat”.

Sursa: Hotnews


ªtiri B1 Tv.

La propunerea conducerii PD-L-iste, black, cursantul ºef de la ºcoala sovieticã din gãoaza lui Ion Iliescu, a primit medalia "arheologul anului" pentru învãþãturile sovietice redescoperite în urma sãpãturilor fãcute în labirintul gãoazei iliesciene.
De asemenea, medaliatul a fost mângâiat pe creºtet de mai toþi democrat-liberalii, pentru diversele avataruri adoptate în vederea ascunderii lucrãrilor arheologice executate în gãoaza lui nea Ion.
În interviul pe care l-a dat, imediat dupã decernarea medaliei, black afirmã cã este pe cale de a definitiva ultimele lucrãri la situl arheologic FSN-ist, din gãoaza lui nea Ion, sit capabil sã dovedeascã, fãrã tãgadã, originea lui Traian, Traian Bãsescu ºi implicit a urmaºilor lui Traian, Traian Bãsescu.
De asemenea, a continuat black, descoperirile se referã la „habitatul” ideologic democrat-liberal în diferite etape ale evoluþiei sale, mai precis de la dominaþia FSN-istã la dictatura PD-L-istã.
„Jurnalistul” Radu Moraru, care patroneazã emisiunea NAªUL de la televiziunea B1, a solicitat permisiunea de a vizita ºi dumnealui situl arheologic, motivând cã, în calitatea lui de fan atât al lui Traian, Traian Bãsescu, cât ºi al urmaºilor lui Traian, Traian Bãsescu, va putea face o emisiune specialã pe aceastã temã.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 09:10

De la: lala_cri, la data 2009-11-04 08:30:29
De la: 111dinu, la data 2009-11-02 15:32:50
De la: lala_cri, la data 2009-11-02 09:22:38Draga broscuta, nici el nu a facut nimic de 10 ani de cand a fost ministru al tineretului, doar si-a luat leafa si a trait fericit....pana cand a aparut la orizont un os mai mare! DAR....mereu exista un dar, e un rau mai mic decat ceilalati.....de facut nu va face nimic e clar.....sau mai nimic. Dar poate asa vom scapa de Basescu! Nu stiu ce va fi dar vom vedea! E o solutie trista din aceste alegeri, dar e unica solutie din pacate!


Alo, doamna fãrã vârstã ºi fãrã localitate, Crin Antonescu a fost doar 3 ani ministrul tineretului ºi sportului, nu 10, cum probabil îþi ºopteºte cineva care, la rându-i, nu are vârstã ºi nici localitate. Madam Ridzi a emis o ordonanþã de urgenþã prin care se diminuau pensiile create de Antonescu pentru marii sportivi ai României. Acea majoritate pe care o blamaþi voi, mafioþii pedeliºti, a respins nesimþirea unei excroace.
Nu am încotro, trebuie sã observ cã faci parte din cursanþii ºcolii înfiinþate de userul black. Vã meritaþi din plin.

Ai inteles gresit!!!!!!!!!!!!!! Am spus ca au trecut 10 ani de cand a fost ministru al tineretului!!!!!!!!!!!Nu sunt pdlista si nu am nici o culoara politica!
Si nu stiu de ce te-ar interesa varsta mea? Si de ce esti atat de agresiv verbal? Cine te-a suparat domnule?


Nu-l lua in seama! Este un alcoolic cronic si obsedat sexual. Daca il bagi prea mult in seama o sa intre in criza de epilepsie si o sa inceapa sa delireze despre clatite, chiloti, si alta porcarii care ii bantuie mintea incetosata de alcool. L-a suparat rau de tot o doamna: tanti Scleroza.

E ca la cai, nu se mai face bine, trebuie impuscat!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 09:23

De la: 111dinu, la data 2009-11-04 08:38:18
De la: black10131307, la data 2009-11-03 22:10:38

www.youtube.com/watch?v=k5dPtIUL3Yc


Crin Antonescu despre Ion Iliescu ºi Piaþa Universitãþii
Oct.27, 2009 în Politix ºi Obelix 944 afiºãri
“Candidatul PNL la prezidentiale, Crin Antonescu, a declarat la “Stirea zilei” (Antena 3) ca Ion Iliescu este de apreciat pentru ca in anii ‘90 nu a pus armata sa impuste oameni in Piata Universitatii.

Acesta l-a atacat apoi pe seful statului spunand ca nu vrea sa-si imagineze ce ar fi facut Traian Basescu daca conducea Romania atunci “stiind ca acesta nu suporta criticile, nu suporta o majoritate parlamentara potrivnica”.

Liderul PNL a mai spus ca traseul lui Ion Iliescu de la partidul comunist la cel al unui politician care a ajuns sa lupte pentru Constitutie si pluralism genereaza “optimism din punct de vedere antropologic” si este “un efort care merita salutat”.

Sursa: Hotnews


ªtiri B1 Tv.

La propunerea conducerii PD-L-iste, black, cursantul ºef de la ºcoala sovieticã din gãoaza lui Ion Iliescu, a primit medalia "arheologul anului" pentru învãþãturile sovietice redescoperite în urma sãpãturilor fãcute în labirintul gãoazei iliesciene.
De asemenea, medaliatul a fost mângâiat pe creºtet de mai toþi democrat-liberalii, pentru diversele avataruri adoptate în vederea ascunderii lucrãrilor arheologice executate în gãoaza lui nea Ion.
În interviul pe care l-a dat, imediat dupã decernarea medaliei, black afirmã cã este pe cale de a definitiva ultimele lucrãri la situl arheologic FSN-ist, din gãoaza lui nea Ion, sit capabil sã dovedeascã, fãrã tãgadã, originea lui Traian, Traian Bãsescu ºi implicit a urmaºilor lui Traian, Traian Bãsescu.
De asemenea, a continuat black, descoperirile se referã la „habitatul” ideologic democrat-liberal în diferite etape ale evoluþiei sale, mai precis de la dominaþia FSN-istã la dictatura PD-L-istã.
„Jurnalistul” Radu Moraru, care patroneazã emisiunea NAªUL de la televiziunea B1, a solicitat permisiunea de a vizita ºi dumnealui situl arheologic, motivând cã, în calitatea lui de fan atât al lui Traian, Traian Bãsescu, cât ºi al urmaºilor lui Traian, Traian Bãsescu, va putea face o emisiune specialã pe aceastã temã.[/quote}

Ma ingrijorezi dinule! Imi este teama, dupa cat de rau ti-a luat-o la vale mintea si cate tembelisme vomiti, ca nu ai sa-l prinzi nici pe Mos Niculae! Nu mai lua medicamentele astea, nu vezi ca iti fac rau?
Hai rezista, incearca sa infrunti boala! Nu te lasa rapus acum. De ce sa nu-ti tai tu venele cu mana ta in seara de Mos Niculae, dupa anuntarea rezultatelor alegerilor, decit sa-i faci pe plac acum doamnei in negru?

Hai ca mai am putin si straing toata suma necesara pentru coroana! Ai costum de haine?
Daca nu, n-am ce sa-ti fac, te impachetam in ziare! Hai ca o sa-ti fie bine si in alea, o sa fac rost doar de Jurnalul National al lui Voiculescu ca sa mai citesti si tu pe lumea ailalta.

Hait...sicriu ai? Daca nu,..in sac de plastic!




111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 09:59

@ black

Felicitãri pentru medalie, black...Ai dat lovitura! Bravo ! Când trebuie sã recunosc ceva "mãreþ", recunosc.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

43 mesaje
Membru din: 5/08/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 10:14

Mersi black@! Pe forumul asta sunt prea multe certuri,jigniri si nu inteleg de ce? Ar trebui macar noi sa ne intelegem ca si asa traim vremuri grele!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 21:49

"Dupã doar douã zile de campanie electoralã, Crin Antonescu a ales calea dezinformãrii ºi ascunderii adevãrului. În ceea ce ne priveºte, considerãm, în continuare, cã rostul principal al campaniei electorale este acela de a rosti adevãruri, de a asuma proiecte ºi programe pentru România, asigurând astfel cetãþenilor posibilitatea de a alege în deplinã cunoºtinþã de cauzã viitorul preºedinte. Vom rãmâne fideli acestui crez pânã la sfârºitul campaniei ºi, tocmai de aceea, considerãm cã este bine ca cetãþenii sã ºtie exact poziþia politicã a fiecãrui candidat.

Aflat la Constanþa, Crin Antonescu a încercat sã se lepede de alianþa sa cu Ion Iliescu, Mircea Geoanã, Dan Voiculescu ºi Dinu Patriciu. Vã reamintim cã domnul Crin Antonescu este astãzi senator ca urmare a unei legi negociate de Viorel Hrebenciuc ºi Bogdan Olteanu, prin care principiul votului uninominal a fost alterat. Astfel, în noiembrie anul trecut, Crin Antonescu a pierdut alegerile în colegiul bucureºtean pe care îl reprezintã în Senat. Atunci, candidatul PDL, Ionuþ Popescu, a întrunit 34,61% din sufragii, în vreme ce Crin Antonescu a obþinut doar 29,74%. ªi totuºi, ca urmare a aranjamentului Hrebenciuc – Olteanu, legiferat în Parlament de coaliþia anti-Bãsescu, împotriva voinþei electoratului, Crin Antonescu a devenit senator.

Aºadar, Crin Antonescu îi datoreazã lui Viorel Hrebenciuc funcþia de senator. Cum vrea cineva care a pierdut colegiul în care a candidat acum un an, sã câºtige România, rãmâne un mister. Prietenia politicã a lui Crin Antonescu cu lideri ai PSD, precum Ion Iliescu, Mircea Geoanã ºi Viorel Hrebenciuc, e veche. Când a luptat din rãsputeri pentru distrugerea Alianþei D.A. a fãcut exact jocul acestor domni. La fel ºi în cazul suspendãrii preºedintelui Bãsescu, acþiune politicã la care a participat cu sârg. De altfel, ºi astãzi, Crin Antonescu pare cã joacã un rol pe care nu îl înþelege prea bine, încercând sã parã un personaj principal în scenariul scris de Ion Iliescu, Viorel Hrebenciuc ºi Dinu Patriciu, care, însã, i-au rezervat doar un rol secundar.

Apoi, Crin Antonescu a participat la ceas de tainã la constituirea grupului politic Grivco – o coaliþie care refuzã acum sã trateze cu responsabilitate alcãtuirea unui nou guvern. În martie, Crin Antonescu spunea despre Ion Iliescu: „Pot sã apreciez, ceea ce nu pot aprecia la alþii, la alþi oameni politici din România, la mulþi, faptul cã de la Ion Iliescu din `90 la Ion Iliescu din `96, la Ion Iliescu din 2000, din 2008, e o evoluþie pe care n-ai cum sã n-o remarci ºi n-ai cum sã n-o respecþi”. De altfel, în acelaºi context, Ion Iliescu însuºi l-a mângâiat pe creºtet pe Crin Antonescu, spunând cã ºi-l doreºte în PSD pentru cã îl simte ca pe un adevãrat social-democrat. Înþelegem neliniºtea lui Crin Antonescu dupã ce preferatul sãu pentru funcþia de premier, Dinu Patriciu, a anunþat cã cedeazã bucuros aceastã poziþie lui Mircea Geoanã.

Înþelegem cã lui Crin Antonescu îi este ruºine ziua, în campanie, de alianþele ºi prieteniile aranjate noaptea la Grivco, înaintea campaniei. Înþelegem, de asemenea, ºi panica în care se aflã Crin Antonescu la aflarea veºtii cã patronul sãu, Dinu Patriciu, s-a reîntors la dragostea sa mai veche din 2004 pentru Mircea Geoanã. Dar considerãm cã e firesc ºi onest sã nu încerce sã parã acum, în campania electoralã, altceva decât este. Declaraþia de astãzi a lui Crin Antonescu dovedeºte adevãrul trist ºi dezonorant pentru domnia sa cã, orice ar face, nu mai poate ieºi din rolul de candidat secund al lui Iliescu. În acest sens, reamintim cã în viziunea pe care Traian Bãsescu o propune României ºi pe care a fãcut-o deja publicã, primul punct se referã la o societate construitã pe baza valorilor, libertãþii ºi responsabilitãþii, exigenþe cãrora clasa politicã trebuie sã se conformeze în primul rînd."

Sever Voinescu, purtãtor de cuvânt al candidatului Traian Basescu


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 09:12

De la: AZAZEL, la data 2009-11-02 15:11:57
De la: enkivioleta, la data 2009-10-29 21:25:40da, chiar imi doresc un presedinte ca asta, ai tu o alegere mai buna?

presedinte care sa te invete...istoria !?
ma faci sa rad !
mai bine unu' ca mine...am sa te invat de...toate...si o sa-tzi placa...cu sigurantza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nu-i aºa cã ne vei învãþa tu istoria stalinistã gãsitã de black în gãoaza lui Ion Iliescu?
Cum Dumnezeu de vã gãsiþi ciorchine în jurul sceleratului de la Cotroceni (vorba lui Patapievici), nu înþeleg !? Vã adunã cu goarna, sau cine se aseamãnã se adunã? Atâta prostie la un loc n-am întâlnit în viaþa mea. Mai grav, umilinþa la care vã supuneþi întrece orice imaginaþie. Cred cã sunteþi înscriºi în "clubul beþivilor bãsescieni" ºi vã împleticiþi limba pe forumuri.Mai bine vã luaþi alcoolicul de la Cotroceni ºi vã internaþi la dezalcoolizare!


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 09:40

De la: 111dinu, la data 2009-11-05 09:12:12
De la: AZAZEL, la data 2009-11-02 15:11:57
De la: enkivioleta, la data 2009-10-29 21:25:40da, chiar imi doresc un presedinte ca asta, ai tu o alegere mai buna?

presedinte care sa te invete...istoria !?
ma faci sa rad !
mai bine unu' ca mine...am sa te invat de...toate...si o sa-tzi placa...cu sigurantza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nu-i aºa cã ne vei învãþa tu istoria stalinistã gãsitã de black în gãoaza lui Ion Iliescu?
Cum Dumnezeu de vã gãsiþi ciorchine în jurul sceleratului de la Cotroceni (vorba lui Patapievici), nu înþeleg !? Vã adunã cu goarna, sau cine se aseamãnã se adunã? Atâta prostie la un loc n-am întâlnit în viaþa mea. Mai grav, umilinþa la care vã supuneþi întrece orice imaginaþie. Cred cã sunteþi înscriºi în "clubul beþivilor bãsescieni" ºi vã împleticiþi limba pe forumuri.Mai bine vã luaþi alcoolicul de la Cotroceni ºi vã internaþi la dezalcoolizare!

Lasa vrajeala asta mosule si nu mai copia ca un papagal idiot! Nu-ti poate lua nimeni titlul de betivan ordinar.
Mai bine ai grija i puii mei sa nu iti explodeze ciroza si sa dai in primire pina de Mos Niculae ca sunt ocupat pina atunci si nu pot sa vin sa dau cu tarana pe tine.

Ia zi, vrei si fanfara cind te-on duce la groapa? La groapa de gunoi, bineinteles.
Iti trimit niste soricioaica? La cat esti tu de penelist, adica las, sigur n-ai sange in duda sa-ti tai venele asa ca poti sa-ti bei soricioaica cu vodca ta ordinara!
Abia astept sa te vad cu vata in nas!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 22:11

Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28


Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear­ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei­lalti, dar este prizo­nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro­ma­nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can­didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian­ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren­duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato­rilor, MTS trebuia sa dispa­ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi­nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde­pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru­purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina­lul” Anto­nescu nu e in stare sa lamureasca de­pen­den­ta fata de miliar­darul Patriciu, care i-a asigu­rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari­ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul­tan­tii si fondurile de campa­nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone­scu nu are ras­punsuri nici la alega­tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie­tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa­rea unui grup de inte­rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo­reas­ca, unde se afla coo­pe­rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre­luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga­jate selectate la concur­suri de miss ii con­vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina­lul. Si nu poate da expli­catii nici despre liderul judetean liberal amenin­tat cu taierea contrac­telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre­sul parti­dului. Iar fostii di­rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo­zioane NATO, nu sa tra­ga sforile pentru un can­didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con­ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini­tatea politica.



broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 23:52

Exista probabilitatea ca unii oameni sa evolueze in bine dupa o anumita varsta ? Eu asta am observat la Crin Antonescu. Nu-l iau de suflet dar il privesc ca pe lozul in plic inca nedeschis. Celelalte au fost deschise si pe ele scrie clar NECASTIGATOR.. Imi iau o alta sansa. Mai rau ca brambureala pe care o intalnim acum in toate institutiile statului chir nu poate fi. Abia dupa ce se va dovedi contrariul ne vom putea asuma coruptia ca sistem in sine. Dupa ce vom fi incercat toate posibilitatile ne vom resemna si vom accepta ce ni se va da de-a gata. Speram insa sa nu ajungem la asta.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 14:46

De la: danaela_45, la data 2009-11-03 19:33:47Maica!!! Ce pacat ca toti aveti dreptate! Unul nu-i mai breaz!
NU cred ca vreunul se da in laturi de la a face orice (dar ORICE) ca sa ii mearga bine.Basescu e mai din topor,Antonescu e mai studiat in cuvinte si atitudine.Dar ca valoare umana...sorry,zau nu merita sa va certati,sunt doua zerouri umane.
Basescu e lipsit de moralitate.Vezi Udrea. Antonescu -aflu de la o emisiune s-a insurat cu una ,uitand sa-i spuna celei cu care era de ani de zile ca s-a hotarat sa se casatoreasca,aia mai ca a facut soc ,ca a aflat de la televiziune.Norocul ca e o doamna,si nu cred ca mai revine sa-i puna o vorba buna!
Basescu a facut praf transporturile romanesti.and era Crin la Sport a facut ceva similar cu campionii olimpici de atunci.
Si unul si celalalt au prieteni pe care poporul roman ii numeste generic ''hoti'',''curve''...etc.
Mi-e sila!Nici nu mai vreau sa aud de ei!Sper sa-i secere gripa si sa apara cineva,de undeva..Ca din nenumaratii eu nu am de ales.Refuz sa ma duc la vot pentru raul cel mai mic.Ca nu-s Dumnezeu si iar gresesc.
Sa ne dea D-zeu sanatate,sa trecem de gripa asta afurisita!


daca nu-l votati pe basescu, nu o sa trecetzi de ...gripa asta afurisita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
clar ?


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 14:51

De la: enkivioleta, la data 2009-10-29 21:25:40da, chiar imi doresc un presedinte ca asta, ai tu o alegere mai buna?


AM ! B A S E S C U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asta macar e barbat de...barbat ...le arde pe toate din jurul lui.
mascul dominant, ce mai ...
antonescu e un ...fatalau...ramanetzi fetelor...ne*u*ute ...cu el presedinte ...si ne da si pe mana bulangiilor !
asa ca draghe enkivioleta voteaza-l pe basescu...si-tzi pun o vorba buna ...(ce-tzi strica ?!)


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 14:57

De la: 111dinu, la data 2009-11-02 15:32:50
De la: lala_cri, la data 2009-11-02 09:22:38Draga broscuta, nici el nu a facut nimic de 10 ani de cand a fost ministru al tineretului, doar si-a luat leafa si a trait fericit....pana cand a aparut la orizont un os mai mare! DAR....mereu exista un dar, e un rau mai mic decat ceilalati.....de facut nu va face nimic e clar.....sau mai nimic. Dar poate asa vom scapa de Basescu! Nu stiu ce va fi dar vom vedea! E o solutie trista din aceste alegeri, dar e unica solutie din pacate!


Alo, doamna fãrã vârstã ºi fãrã localitate, Crin Antonescu a fost doar 3 ani ministrul tineretului ºi sportului, nu 10, cum probabil îþi ºopteºte cineva care, la rându-i, nu are vârstã ºi nici localitate. Madam Ridzi a emis o ordonanþã de urgenþã prin care se diminuau pensiile create de Antonescu pentru marii sportivi ai României. Acea majoritate pe care o blamaþi voi, mafioþii pedeliºti, a respins nesimþirea unei excroace.
Nu am încotro, trebuie sã observ cã faci parte din cursanþii ºcolii înfiinþate de userul black. Vã meritaþi din plin.


stiam io ca voi banatzenii suntetzi nishte...p*le...dar tu in plus eshti si nesimtzit !
asha se vorbeshte cu o ...fimee ?
la noi in moldova te-ar scopi (adica ai ramane fara fudulii !) daca ai vb asha cu o...domnitza ...
voi banatzenii stizi uina shi buna; slana,ceapa,tzuica shi...ragaitu'
e bini ?


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 15:08

De la: AZAZEL, la data 2009-11-06 14:57:30
De la: 111dinu, la data 2009-11-02 15:32:50
De la: lala_cri, la data 2009-11-02 09:22:38Draga broscuta, nici el nu a facut nimic de 10 ani de cand a fost ministru al tineretului, doar si-a luat leafa si a trait fericit....pana cand a aparut la orizont un os mai mare! DAR....mereu exista un dar, e un rau mai mic decat ceilalati.....de facut nu va face nimic e clar.....sau mai nimic. Dar poate asa vom scapa de Basescu! Nu stiu ce va fi dar vom vedea! E o solutie trista din aceste alegeri, dar e unica solutie din pacate!


Alo, doamna fãrã vârstã ºi fãrã localitate, Crin Antonescu a fost doar 3 ani ministrul tineretului ºi sportului, nu 10, cum probabil îþi ºopteºte cineva care, la rându-i, nu are vârstã ºi nici localitate. Madam Ridzi a emis o ordonanþã de urgenþã prin care se diminuau pensiile create de Antonescu pentru marii sportivi ai României. Acea majoritate pe care o blamaþi voi, mafioþii pedeliºti, a respins nesimþirea unei excroace.
Nu am încotro, trebuie sã observ cã faci parte din cursanþii ºcolii înfiinþate de userul black. Vã meritaþi din plin.


stiam io ca voi banatzenii suntetzi nishte...p*le...dar tu in plus eshti si nesimtzit !
asha se vorbeshte cu o ...fimee ?
la noi in moldova te-ar scopi (adica ai ramane fara fudulii !) daca ai vb asha cu o...domnitza ...
voi banatzenii stizi uina shi buna; slana,ceapa,tzuica shi...ragaitu'
e bini ?
SEFU!!! HAI.....SAC SAC


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 01:13

Glume proaste! Liberalii si FMI-ul
vezi toate articolele de Cristian Pãtrãșconiu
06 nov la 21:13 8 comentarii 123 vizualizari.
Mie imi place logica

Asadar, logic:

a mic:

vreo 6-7 luni, liberalii de TV (multi si cu mult timp liber la dispozitie) ne-au asasinat cu ideea ca acordul Romaniei cu FMI (girat de PSD, dar mai ales de PDL&TBasescu!) e unul toxic pentru Romania.

b mic

acum cind, neavind guvern, transa nr 3 de la FMI intirzie sa vina (la limita, poate sa nici nu vina!), penelistii tipa de mama focului ca TBasescu si PDL sint de vina pentru ca Romania nu va primi banii de la FMI.

c mic

Cu o asemenea flagranta contradictie la purtator, PNL face parte din Romania bunului – simt? Sau nu?

Cu respect, v-am semnalat un moment de mare ipocrizie al PNL. Nu e singurul pe care il afiseaza, mindri de ei, liberalii



super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 01:24

Foarte bine ca intarzie transa, a cata o fi. Celelalte unde s-au dus ??? Vad ca ne imprumutam pentru subventii, pentru salarii, pentru pensii. Au topit tot. Lipsa de transa ii va lega de maini si de picioare. Asta ii va opri sa mai arunce banii nostri cu lopata in diverse directii fara directie. Un dus rece, asa de Craciun chiar meritau, oricat ne-ar costa ! Sa vezi ce li se increteste parul celor care vor urma cand vor gasi ororile lasate. Asta daca vor fi suficient de destepti sa se prinda despre ce e vorba. Si daca le va pasa si astora ca s-ar putea sa aiba alte preocupari stringente (adica vor fi si ei saracii stransi cu usa de propriile scadente). Jale mare .
Oricum ofi fi, oricine in afara de clica lui Basescu. Ne trebuie kilograme de lamai sa putem suporta ceea ce se intampla de vreo sase luni incoace.


All Things Grow With Love
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 01:27

De la: lala_cri, la data 2009-11-04 10:14:05Mersi black@! Pe forumul asta sunt prea multe certuri,jigniri si nu inteleg de ce? Ar trebui macar noi sa ne intelegem ca si asa traim vremuri grele!




All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Noiembrie 2009, ora 13:15

joi, 29 octombrie 2009
De ce nu-l votez pe Crin Antonescu?

Pentru cã este suþinut de un partid care, dupã pãrerea mea, are de a face cu liberalismul tot atât cât are un vin la pet cu strugurii, doar numele de pe etichetã fiind unica legãturã. PNL este un partid care ºi-a exclus membrii cu o vitezã ºi o înverºunare ce aducea aminte de epurãrile staliniste. Unii dintre aceºtia erau personaje marcante, foºti preºedinþi ai partidului, precum profesorul Valeriu Stoica sau Theodor Stolojan, cãrora li se datora prezenþa la guvernare. În cazul altora excluderea a fost pentru delicte de opinie, în motivarea acesteia fiind scris negru pe alb formula aberantã ºi absolut hilarã "pentru abateri de ieºit în presã". Comportamentul anti-reformator al PNL ºi jocul duplicitar faþã de FSN/PDSR/PSD mã face sã cred cã acestã formaþiune nu este decât un "tovar㺠de drum" al lui Ion Iliescu ºi cã afirmaþiile lui Ioan Talpeº referitoare la naºterea controlatã a PNL de cãtre generalul DIE/SIE Mihai Caraman, trebuie cã sunt adevãrate.

Nu îl voi vota pe Crin Antonescu nici pentru cã a preferat sã nu se implice în nimic, niciodatã, lãsând sã ajungã în guvernul liberal al domnului Tãriceanu personaje precum, Chioariu, Adomniþei ori Remeº ºi sã strãluceascã "in absenetia" în Parlamentul României.

Nu îl voi vota nici pentru cã oferta sa politicã se rezumã doar la atât: "Jos Bãsescu!" ºi "Dinu Patriciu, premier!". Restul sunt vorbe, schimburi de politeþuri cu Ion Ilici Iliescu ºi atacuri permanente îndreptate împotriva preºedintelui, construite pe ideea propagandei goebelsiene conform cãreia o minciunã ori o exagerare repetate suficient de mult vor ajunge sã fie crezute, ajungând astfel a declaraþii halucinante de genul celei prezentate la "ªtirea zilei" Antena 3, conform cãreia "Ion Iliescu este de apreciat pentru ca in anii '90 nu a pus armata sa impuste oameni in Piata Universitatii. Nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi facut Traian Basescu daca conducea Romania atunci ºtiind ca acesta nu suporta criticile, nu suporta o majoritate parlamentara potrivnica".

Nici eu nu vreau sã-mi imaginez cum ar arãta România avându-l preºedinte pe Crin Antonescu ºi prim ministru pe Dinu Patriciu, aºa cã sigur nu îl voi vota.

Publicat de Cosmin Radu Aldea la 11:46


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Noiembrie 2009, ora 23:16

Nea 111dinuleeeeee! Scoal'te bre si da cu niste apa rece pe ochi sa-ti mai treaca mahmureala! Ia pune-ti mata ochelarii aia legati cu elastic si da-te aproape sa-ti dai dau ceva sa citesti de la Mitache, ca baiatul asta a fost pe la scoli, n-a fost militian ca matale.

Ia de silabiseste aici si daca nu intelegi ceva imi spui si iti traduc eu. Si schimba-ti naibii izmenele alea, nu vezi ca iar te-ai scapat pe mata! Of a bautura asta, ca nu te mai saturi! Bei cat bea boul apa!


Liberalii”
By ALEXANDRU MITACHE


Ludovic Orban, prim-vicepreºedinte PNL, a declarat cã actualul preºedinte este votat de alcoolici, þigani ºi probabil de prostituate.

“Eu aº rezuma aºa: cine votea- zã cu Bãses- cu, alcoolici, þiganii (…) prostituatele, probabil, deºi mã îndoiesc cã prostituatele vor vota cu Bãsescu, având în vedere cum aratã (ºeful statului, n.r.)”, a declarat Orban.

Apare o întrebare fireascã: cãrui tip de electorat i se adreseazã Orban în acest fel? Electoratului liberal “veteran” al Pieþii Universitãþii? Intelectualilor? Întreprinzãtorilor? Þãrãnimii? Muncitorilor? Sper cã nu aceºtia vor accepta aºa ceva.


În emisiunea “100%” a lui Robert Turcescu de sâmbãtã, candidatul Crin Antonescu a declarat cã ar vota în turul doi al alegerilor prezidenþiale chiar ºi cu Becali sau Vadim Tudor, doar ca sã nu câºtige Bãsescu.

Vã daþi seama ce caracter are Crin Antonescu…

Despre celãlalt se ºtie cã nu mai e demult în crinul lui.

Dar ONG-urile? Unde sunt ONG-urile???

Pârvulescu, Mungiu-Pippidi… Ce pãrere aveþi???



Nea dinule, asta e! Acu tre' sa votezi cu Base, daca asa a zis sefu' lu' matale! Ca te incadrezi la toate categoriile: tigan, betiv si prostituat prin parcul Operei!



Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Noiembrie 2009, ora 23:39

Presedintele
By anti

2 Votes


Azi stateam si ma gandeam cam ce ar face Chiul Antonescu la Cotroceni. Pai, cred ca s-ar plictisi enorm. Detasarea sa de formula de presedinte jucator ar arunca plictiseala si sictirul asupra clasei politice. Pai de cine sa se lege pitzipoanecele lui SOV si carcalacii lui Voiculescu. Aseara o prietena imi spunea ca Chiul ar prinde bine in “Vizita” lui Nenea Iancu, pe post de Ionel. Sta pe cal si trambiteaza sau bate la toba, toarna contracandidracilor dulceata in sosoni, dar va lesina la primul fum pe care-l va trage din tigaretul presedintiei.
Apropo, pe unde-a disparut asta? Iar chiuleste? Numai presedinte
“dormitor” sa n-avem!

By Mistretzu


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: