back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
 
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 09:35

De la: Dorulet, la data 2009-06-04 23:57:02
De la: The, la data 2009-06-04 23:47:24
De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-06-04 09:31:48
De la: The, la data 2009-06-04 09:16:54Cel mai tare ma enerveaza idiotii care profita de suferinta bolnavului oncologic si in loc de un sprijin real, vin cu tot felul de .... "tratamente" .... care mai de care mai ... miraculoase
He,he..totul este o afacere,multi bani se fac de pe urma suferintelor oamenilor!



Din nefericire asa este .... dar nu-i bai ca mai devreme sau mai tarziu primeste fiecare rasplata cuvenita si pentru binele si pentru raul facut .....


Miram-aº!!! ...din pãcate nu prea primeºte fiecare ceea ce meritã!!! Este un concept total greºit!
Ba,cica astia vor avea parte de o smoala mai vascoasa dincolo!


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 09:51

Eu nu ma refeream la smoala de ... dincolo

Dar sunt convinsa ca, mai devreme sau mai tarziu, fiecare ajunge sa-si plateasca toate ... "datoriile"


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:04

De la: The, la data 2009-06-06 09:51:16Eu nu ma refeream la smoala de ... dincolo

Dar sunt convinsa ca, mai devreme sau mai tarziu, fiecare ajunge sa-si plateasca toate ... "datoriile"
Eu nu-s asa convins.In general,nevinovatii achita nota de plata!Nu stiu cum o fi dincolo...


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:11

Nici eu nu stiu cum este dincolo .... si ca sa fiu sincera nici nu vreau sa aflu prea curand



Sunt multe situatii in care ... aparent ... cei nevinovati sunt obligati sa achite nota de plata , insa lucrurile nu se opresc acolo



Am trait momente in care .... cel ce avea "pete" la activ , a fost nevoit sa plateasca fara drept de apel





Asadar, rabdare ... "nu mor caii cand vor cainii , nici cainii cand vor stapanii !"


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:49

Eu o sa aflu in curand cum e dincolo, peste max. 80 ani....atat mi-a spus medicul.


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:52

Urarea mea pentru tine este: sa treci "dincolo" peste 100 - 120 de ani de acum incolo !!!


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
bubulynaaaa

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 11:15

Pana de curand credeam ca nici o boala nu te paote dobora ..dar in urma cu 3 luni mi-a fost descoperit niste noduli in zona genitala..de atunci nu exista zi sa nu ma gandesc ca m-as putea trezi in orice clipa cu un ms de genu..imi pare rau aveti cancer...sper sa nu aud asta prea devreme, ca am doar 21 de ani :(


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 11:21

De la: bubulynaaaa, la data 2009-06-06 11:15:32Pana de curand credeam ca nici o boala nu te paote dobora ..dar in urma cu 3 luni mi-a fost descoperit niste noduli in zona genitala..de atunci nu exista zi sa nu ma gandesc ca m-as putea trezi in orice clipa cu un ms de genu..imi pare rau aveti cancer...sper sa nu aud asta prea devreme, ca am doar 21 de ani :(
Poate ca nu-i decat o alarma falsa,,,


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 11:23

De la: The, la data 2009-06-06 10:52:31Urarea mea pentru tine este: sa treci "dincolo" peste 100 - 120 de ani de acum incolo !!!
Multumesc,dar nici bunicu' n-a trait 150,si a dus o viazta cumpatata.


maridar

2 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 12:30

Mi-era teama sa ma gandesc ce as putea face in acea situatie... pana cand...intr-adevar am aflat ca am CANCER intr-o faza foarte avansata , incat ,trebuia sa ma operez. Totul s-a petrecut foarte repede , diagnosticul, operatia...totul. Nu vroiam sa ma operez, dar medicul nu-mi garanta ca mai traiesc prea mult...asa ca m-a convins , fetita mea de 7 ani are nevoie de mine.Am supravietuit. Nu pot spune decat ca : aveam nevoie de multa intelegere, afectiune, dragoste , a celor pe care ii iubesc. Nu prea am avut parte, a fost f. dificil ...si este. Foarte usor e sa renunti la viata, mai greu este sa-ti doresti sa traiesti !


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 12:46

Bravo Ana-Maria! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de viata si copil!


clau_claudia89

19 mesaje
Membru din: 17/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 13:06

Ma scuzati dra mie mi se pare o intrebare fara sens , adik ce rost are o intrebare ca asta?e usor de vb despre acest subiect daca nu ne aflam in situatia respectiva ,cred k nu-ti poti face planuri despre cum sa reactionezi , etc , totul vine de la sine , doar oamenii care se afla in aceasta situatie pot vorbi , penru ca trebuie mai intai sa simti pe propria piele si apoi sa vorbesti.Numai bine!


9am053446

3 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: Buzau

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 13:42

in cazul i ncare aflu ca am cancer as incerca sa luppt pana la capatul puterilor si prin rugaciuni inchinate domnului. fiti lutatori..domnul va va ajuta


octavian
9am065849

1 mesaj
Membru din: 4/06/2009
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 15:55

buna. as incerca toate modalitatile ce exista k sa scap cu viata si ma-s lupta cu aceasta boala k sa scap de ea,deoarece sunt foarte multi tineri care au aceasta boala si se dau batuti dar nu trebuie sa ne lasam, fiindca suntem tineri si avem foarte multe de invatat in viata.


mariah_kan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 16:08

Buna ! Pana nu esti in postura aceea, doar iti dai cu parerea; EU daca as afla ca am cancer....hmmm!!!! spun ca as avea nevoie de multa dragoste de la cei din jurul meu, multa pricepere in acei doctori care au grija de mine printr-un tratament adecavat, si as lupta pana la ultima suflare. Daca as dispune de posibilitati..grija mea mare este...carpe diem!

Cu iubire si dragoste...rasturnam muntii...


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 23:57

asa este ... de acord cu tine ... dar am deja cancer ! ... scria cineva ca platim ... uneori platim si ce nu i pe nota noastra de plata ... este asa de usor sa ti dai cu parerea ... atunci cind , credeam ca sunt la sfirsit ... un taciune care sper sa nu se aprinda niciodata , trebuie ars pina la capat ! ...


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 10:34

De la: ioanapana2307, la data 2009-06-06 23:57:30 asa este ... de acord cu tine ... dar am deja cancer ! ... scria cineva ca platim ... uneori platim si ce nu i pe nota noastra de plata ... este asa de usor sa ti dai cu parerea ... atunci cind , credeam ca sunt la sfirsit ... un taciune care sper sa nu se aprinda niciodata , trebuie ars pina la capat ! ...


Eu cand am scris ca "toate se platesc" ma refeream la cei ce profita de suferinta bolnavilor ..... am intalnit prea multi sarlatani care sustin .... ca au tot felul de tratamente miraculoase .... ca pot vindeca diferite forme de cancer ..... Sunt dezgustatori toti cei ce nu au respect fata de semenii lor


Nu sunt de acord cu unii care atunci cand aud ca o persoana este diagnosticata cu o forma de cancer la plamani comenteaza ceva de genul : " aaaaa .... pai ala a fumat timp de 20 de ani" (acesta este doar un exemplu)

Parerea mea este ca orice persoana bolnava trebuie ajutata si sustinuta din toate punctele de vedere .... cine nu-i in stare sa stea in banca lui


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Fosta membra 9am.ro

118 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 10:40

Toti avem cancer, numai ca unii si-l descopere mai devreme. Oricum toti murim. Eu as face tot ce am facut si inainte. Cei care nu si l-au descoperit inca este bine sa se poarte ca si cum l-ar avea. Demnitate creaza un sentiment extraordinar.


9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 10:46

De la: anonimouslost, la data 2009-01-11 14:36:15buna ziua
ma bucur ca am descoperit acest site. e pt sufletul meu si mai ales sunt tare bucuroasa ca intr un fel sau altul vin in contact cu oameni care au aceleasi probleme ca ale mele/ este intradevar mare pacat ca pt aceasta boala nu se faceconsiliere, desi cred ca daca s ar face macar o data pe saptamana o ora lucrurile ar fi altfel. am citit acesta mesaje si poate ca am gasit ce cautam de atata timp- invatarea de a lupta cu aceasta boala.eu acum am 44 de ani, dar la 38 am fost diagnosticata cu cancer la colon. am gasit descrise aceleasi stari pe care le am trait si eu , negare , revolta si maiapoi acceptare si cautarea de solutii.eu sunt si am fost doar eu cu fiica mea care atunci avea 16 ani si a fost pas cu pas alaturi de mine. a venit cu mine la clij a stat cu mine de la biopsie pana la operatie . a trecut prin traume f mari ea ca si copil dar de atunci si pana acum ma tot lupt. au trecut 6 ani , fac analize din 6 in 6 luni si ies bine, dar burta tot ma sacaie. nu stiu ce sa mai mananc, ce sa mai beau ca sa imi fie si mie maibine .doctorii spun ca daca ai reusit sa treci de 5 ani s ar putea sa fie bine . nici nu stiu ce sa mai cred nu inteleg d c ma sacaie burta.asta e un aspect legat de problema fizica dar cred ca cel mai crunt aspect il cconstituie cel psihologic . e atat de greu sa te lupti , ca asa cum spunea cineva, numai cine trece prin asta poate intelege u adevarat ce se intampla si ce se poate rtaii in astfel de situatii..il admir maxim pe domnul de 93 de ani. cred ca cineva acolo sus il iubeste. sa va dea Domnul multa sanatate si de acum in colo si poate ne mai dati si noua sfaturi ce sa mai facemsa invingem aceasta boala.tot ceea ce pot spune este doar ca asta sa nu doresti nici celui care vrea sa te vada mort . multa sanatate tuturor si mai vreau sa spun ceva. nustiu daca e sf sau e adevarat.cica ar exista de ceva timp leac impotriva cancerului dar e o politica dubioasa care mai asteapta pana ce il v a scoate leacul pt toata lumea. cine mai stie . ramane doar speranta in Dumnezeu sanatate maxima intregii lumi


Spui: "...si mai vreau sa spun ceva. nustiu daca e sf sau e adevarat.cica ar exista de ceva timp leac impotriva cancerului dar e o politica dubioasa care mai asteapta pana ce il v a scoate leacul pt toata lumea. cine mai stie ."

Chiar nu ºtii cât de cinici pot fi oamenii?!? ...
Sã-þi dau un exemplu: un bioterapeut român, care a construit niºte piraminde pentru diverse tratamente (este bine-cunoscut efectul de piramidã), a conceput pe acelaºi principiu un sutien cu care s-a prezentat la spitalul de oncologie din Cluj; femeile aflate in diverse stadii, au fost întrebate dacã sunt de acord sã renunþe la tratamentul clasic, ce nu dãdea oricum rezultate, ºi sã poarte o perioadã acest sutien; s-au oferit destul de multe; toate au reacþionat pozitiv, în funcþie de mãrimea tumorii: cele mici au dispãrut, cea mai mare, care ar fi necesitat extirparea sânului pânã la os, s-a micºorat la 2-3 cm, apoi operaþia a fost f simplã. Când i-a întrebat pe medici dacã sunt de acord sã trateze bolnavele în acest fel, rãspunsul lor a fost nãucitor: "ªi noi cum ne mai câºtigãm banii?" ... ºi te mai întrebi dacã oamenii pot fi chiar atât de cinici !... Tratamentul în piramide are efect benefic garantat (verificat); nu-ºi face reclamã, cãci nu are nevoie, spunând: Cine "trebuie" sã ajungã aici, ajunge... adicã, Dumnezeu îi îndrumã paºii, ºi exact aºa este. Dacã cineva este interesat, îi pot da informaþiile necesare. Cu cele mai frumoase gânduri...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 17:25

De la: palaghita, la data 2008-08-22 08:10:11Buna,

Si eu am suferit de Limfom Hodking (un cancer malign la mediastin) pe cand aveam 25 de ani impliniti. Am crezut ca se rupe lumea in doua si ca nu mai e nici o speranta. Am urmatg tratamente grele adica chimioterapie si radioterapie aproape 7 luni de zile. A fost o perioada urata din viata mea si la inceput am crezut ca nu o sa rezist.
Dar am fost optimista si cu ajutorul familiei si a colegilor am resusit sa trec cu bine peste asta. Acum sunt in remisie de 7 ani si totul este perfect slava lui D-zeu. Cu toate ca medicii au zis sa ma pesionez eu am refuzat din start.
Dupa 2 ani am ramas si insarcinata si acum am un baietel minunat care va implini curand 4 ani. Ma simt implinita si cu voia lui D-zeu sper sa nu mai trec odata prin asta.
Trebuie sa luptam cu boala si nu sa ne dam invinsi niciodata.
O zi buna
Ana-Maria


Multa sanatate in continuare pt. ca esti intr-adevar o luptatoare si o invigatoare.
Mult noroc.


silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 17:49

De la: The, la data 2009-06-05 23:30:30Bolnavul oncologic are nevoie de sprijinul unui medic bun si nu de vanzatori de ...... "pilule miraculoase"


si de un sistem imunitar capabil sa lupte si sa invinga boala...!!!! dar treaba asta o uita toata lumea ....de ce oare???


www.4life-romania.ro
silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 17:58

De la: The, la data 2009-06-05 23:26:11
De la: silviu_m74, la data 2009-06-05 18:49:35uitati ce fac unii oameni cand afla ca au cancer...se informeaa temeinic si cauta solutii sa combata boala...una dintre ele ar fi TRANSFER FACTOR PLUS....
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+canc...

mai departe va pot pune la dispozitie multe alte materiale informative pe aceasta tema...
www.4life-romania.ro/Contact.html[/quote]


....... quod erat demonstrandum .....

Am intrat si ..... m-am lamurit .... multi sunt cei ce profita de suferinta semenilor


Inteleg ca propui .... chestiile alea .... drept tratament ..... pentru cancer ??????
nu draguta,eu nu propun nimic....am dat decat o informatie pe care tu se pare ca nu o intelegi...."chestiile alea" au capacitatea de a stimula activitatea celulelor NK(natural killer) ale sistemului imunitar cu pana la 437% !!! tinand cont de faptul ca este demonstrat stiintific ca o celula NK pe parcursul vietii sale poate elimina pana la 27 celule canceroase fara a fi sprijinita cumva,cam cate celule poate elimina daca are un sprijin de 437% ??? parca suna cumva logic,nu??? vezi tu,este simplu sa vb atunci cand nu ai informatia completa,dar in 99% din cazuri o sa spui prostii...eu zic sa-ti mai aloci putin timp pt studiu si apoi sa-ti spui o parere in cunostinta de cauza...vezi ca pe acel site se afla si un studiu independent facut de catre cercetatorii Academiei Ruse de Stiinte Medicale,printre care se afla si un medic renumit DOCTOR in Imunologie...daca cumva nu crezi cele spuse de mine pe aici,poti sa cauti pe net :TRANSFER FACTOR CANCER" si ai sa vezi cata lume vorbeste despre aceste produse care sunt cele mai bune si eficiente la ora actuala in lume ca si suport pentru SISTEMUL IMUNITAR !!!! si dupa cum se stie,sistemul imunitar este principalul raspunzator de starea de sanatate a organismului,fiind capabil sa lupte si sa elimine infectii cauzate de bacterii,virusuri,fungi sau diversi paraziti,inclusiv celule sau tumori canceroase,vezi:
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=sistemul+imunitar&so...


www.4life-romania.ro
Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 21:22

De la: silviu_m74, la data 2009-06-07 17:58:55
De la: The, la data 2009-06-05 23:26:11
De la: silviu_m74, la data 2009-06-05 18:49:35uitati ce fac unii oameni cand afla ca au cancer...se informeaa temeinic si cauta solutii sa combata boala...una dintre ele ar fi TRANSFER FACTOR PLUS....
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+canc...

mai departe va pot pune la dispozitie multe alte materiale informative pe aceasta tema...
www.4life-romania.ro/Contact.html[/quote]


....... quod erat demonstrandum .....

Am intrat si ..... m-am lamurit .... multi sunt cei ce profita de suferinta semenilor


Inteleg ca propui .... chestiile alea .... drept tratament ..... pentru cancer ??????
nu draguta,eu nu propun nimic....am dat decat o informatie pe care tu se pare ca nu o intelegi...."chestiile alea" au capacitatea de a stimula activitatea celulelor NK(natural killer) ale sistemului imunitar cu pana la 437% !!! tinand cont de faptul ca este demonstrat stiintific ca o celula NK pe parcursul vietii sale poate elimina pana la 27 celule canceroase fara a fi sprijinita cumva,cam cate celule poate elimina daca are un sprijin de 437% ??? parca suna cumva logic,nu??? vezi tu,este simplu sa vb atunci cand nu ai informatia completa,dar in 99% din cazuri o sa spui prostii...eu zic sa-ti mai aloci putin timp pt studiu si apoi sa-ti spui o parere in cunostinta de cauza...vezi ca pe acel site se afla si un studiu independent facut de catre cercetatorii Academiei Ruse de Stiinte Medicale,printre care se afla si un medic renumit DOCTOR in Imunologie...daca cumva nu crezi cele spuse de mine pe aici,poti sa cauti pe net :TRANSFER FACTOR CANCER" si ai sa vezi cata lume vorbeste despre aceste produse care sunt cele mai bune si eficiente la ora actuala in lume ca si suport pentru SISTEMUL IMUNITAR !!!! si dupa cum se stie,sistemul imunitar este principalul raspunzator de starea de sanatate a organismului,fiind capabil sa lupte si sa elimine infectii cauzate de bacterii,virusuri,fungi sau diversi paraziti,inclusiv celule sau tumori canceroase,vezi:
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=sistemul+imunitar&so...]


Multumesc pentru grija pe care o acorzi nivelului meu de studiu ... foarte dragut din partea ta

Am o curiozitate .... daca-mi permiti .... tu ce pregatire ai ??? Unde lucrezi ???

Eu lucrez aici : www.ieo.it/italiano/il%20nostro%20istituto/istituto.shtml

Nu am sustinut si nu voi sustine in vecii vecilor ca stiu totul despre patologiile oncologice .... am bunul simt sa recunosc ca zilnic mai invat ceva nou

Tu , se pare , ca esti un "renumit doctor" si daca vei putea iarta-mi nesabuinta insa pentru mine nu esti altceva decat un VANZATOR DE FALSE ILUZII


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
GELU1938

113 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 15:19

DA SI EU VREAU SA VA RELATEZ UN CAZ''SOTIEA MEA , A FACUT OPERATIE DE COLON,SI FACE TRATAMENT.; SI SUPORTA CAM GREU TRATAMENTUL.. DAR ASTA E VEATA TREBUI SA LUPTAM,, SI SA FIM-POATE DUMNEZEU NE AJUTA SA INVINGEM ACEASTA BOALA NECRUTATOARE''


GHE NITULICA
robyleonard11

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 15:50

as jefui o banca


9am038460

17 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 18:12

Buna! Ma numesc Doina si va cer rabdarea de a-mi citi istorioara.In nov.2004 am facut o criza de ulcer,mi-sa facut un tratament gresit in urma caruia am orbit 3 ore si mi-au fost afectati rinichii,ireversibil.In ian 2005 mi-a fost pus diagnosticul glomeruronefrita si am fost anuntata ca voi face hemodializa in cel mai scurt timp,am crezut ca mor dar am doi fii si un sot la care tin mai mult ca la viata mea,ei au fost alaturi de mine si m-au incurajat, tot atunci c,cel mare Daniel a plecat in Anglia( invata si lucreaza)in 2006 am inceput hemodializa,5ore pe zi de 3 ori pe saptamana,a fost groaznic la inceput dar baieti si sotul au fost mereu alaturi de mine, Daniel a venit urgent in tara sa imi fie alaturi,mergeau cu mine la spital sa imi fac dializa,au tot incercat sa ma convinga sa faca schimb de rinichi(sa dea un rinichi de grupa A2 pt un rinichi 01)Nu am fost deacord,tocmai aflasem de legea care interzice asemenea practici.In ian 2008 m-am inscris pe lista de asteptare la spitalul Fundeni iar in mai 2008 am facut transplant.Multumesc medicilor,familiei dar mai ales Domnului ca mi-a dat sansa de a avea o noua viata.Din experienta mea pot spune ca:trebui sa gandesti pozitiv,sa ai incredere in propiile puteri si mai ales in Cel de Sus,sa fii sustinut moral de familie si prieteni,sa fii inteles,dar mai ales sa nu iti fie adus aminte mereu ca esti o persoana bolnava.Acum sant bimne,baieti sant plecati amandoi,ma suna sau vb pe net mereu,iar sotul ma rasfata dar in acelasi timp ma trateaza ca pe o persoana normala.Cred ca numai asa putem trece peste boli si greutati.Sper ca nu v-am plictisit.


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 23:38

De la: 9am038460, la data 2009-06-08 18:12:30Buna! Ma numesc Doina si va cer rabdarea de a-mi citi istorioara.In nov.2004 am facut o criza de ulcer,mi-sa facut un tratament gresit in urma caruia am orbit 3 ore si mi-au fost afectati rinichii,ireversibil.In ian 2005 mi-a fost pus diagnosticul glomeruronefrita si am fost anuntata ca voi face hemodializa in cel mai scurt timp,am crezut ca mor dar am doi fii si un sot la care tin mai mult ca la viata mea,ei au fost alaturi de mine si m-au incurajat, tot atunci c,cel mare Daniel a plecat in Anglia( invata si lucreaza)in 2006 am inceput hemodializa,5ore pe zi de 3 ori pe saptamana,a fost groaznic la inceput dar baieti si sotul au fost mereu alaturi de mine, Daniel a venit urgent in tara sa imi fie alaturi,mergeau cu mine la spital sa imi fac dializa,au tot incercat sa ma convinga sa faca schimb de rinichi(sa dea un rinichi de grupa A2 pt un rinichi 01)Nu am fost deacord,tocmai aflasem de legea care interzice asemenea practici.In ian 2008 m-am inscris pe lista de asteptare la spitalul Fundeni iar in mai 2008 am facut transplant.Multumesc medicilor,familiei dar mai ales Domnului ca mi-a dat sansa de a avea o noua viata.Din experienta mea pot spune ca:trebui sa gandesti pozitiv,sa ai incredere in propiile puteri si mai ales in Cel de Sus,sa fii sustinut moral de familie si prieteni,sa fii inteles,dar mai ales sa nu iti fie adus aminte mereu ca esti o persoana bolnava.Acum sant bimne,baieti sant plecati amandoi,ma suna sau vb pe net mereu,iar sotul ma rasfata dar in acelasi timp ma trateaza ca pe o persoana normala.Cred ca numai asa putem trece peste boli si greutati.Sper ca nu v-am plictisit.


Departe de a plictisi pe cineva, povestea ta este plina de caldura si arata ca si cele mai grele suferinte pot fi depasite prin iubire, rabdare si speranta . Din tot sufletul iti urez multa sanatate si multe zile pline de fericire alaturi de frumoasa ta familie


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 23:45

De la: GELU1938, la data 2009-06-08 15:19:34DA SI EU VREAU SA VA RELATEZ UN CAZ''SOTIEA MEA , A FACUT OPERATIE DE COLON,SI FACE TRATAMENT.; SI SUPORTA CAM GREU TRATAMENTUL.. DAR ASTA E VEATA TREBUI SA LUPTAM,, SI SA FIM-POATE DUMNEZEU NE AJUTA SA INVINGEM ACEASTA BOALA NECRUTATOARE''


Este dificil, este foarte dificil , insa chiar si aceasta boala poate fi invinsa. Multa sanatate si putere , sa treceti impreuna cu bine peste aceasta incercare. Nu trebuie sa renuntati nici o clipa la lupta si la speranta. Toate zilele sa va fie pline de lumina si fericire


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
9am038460

17 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Postat pe: 9 Iunie 2009, ora 20:52

The,iti multumesc din suflet pt urare si iti doresc la randu-mi multa sanatate si multe clipe de fericire sa iti lumineze viata.


silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iunie 2009, ora 22:56

De la: The, la data 2009-06-07 21:22:46
De la: silviu_m74, la data 2009-06-07 17:58:55
De la: The, la data 2009-06-05 23:26:11
De la: silviu_m74, la data 2009-06-05 18:49:35uitati ce fac unii oameni cand afla ca au cancer...se informeaa temeinic si cauta solutii sa combata boala...una dintre ele ar fi TRANSFER FACTOR PLUS....
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+canc...

mai departe va pot pune la dispozitie multe alte materiale informative pe aceasta tema...
www.4life-romania.ro/Contact.html[/quote]


....... quod erat demonstrandum .....

Am intrat si ..... m-am lamurit .... multi sunt cei ce profita de suferinta semenilor


Inteleg ca propui .... chestiile alea .... drept tratament ..... pentru cancer ??????
nu draguta,eu nu propun nimic....am dat decat o informatie pe care tu se pare ca nu o intelegi...."chestiile alea" au capacitatea de a stimula activitatea celulelor NK(natural killer) ale sistemului imunitar cu pana la 437% !!! tinand cont de faptul ca este demonstrat stiintific ca o celula NK pe parcursul vietii sale poate elimina pana la 27 celule canceroase fara a fi sprijinita cumva,cam cate celule poate elimina daca are un sprijin de 437% ??? parca suna cumva logic,nu??? vezi tu,este simplu sa vb atunci cand nu ai informatia completa,dar in 99% din cazuri o sa spui prostii...eu zic sa-ti mai aloci putin timp pt studiu si apoi sa-ti spui o parere in cunostinta de cauza...vezi ca pe acel site se afla si un studiu independent facut de catre cercetatorii Academiei Ruse de Stiinte Medicale,printre care se afla si un medic renumit DOCTOR in Imunologie...daca cumva nu crezi cele spuse de mine pe aici,poti sa cauti pe net :TRANSFER FACTOR CANCER" si ai sa vezi cata lume vorbeste despre aceste produse care sunt cele mai bune si eficiente la ora actuala in lume ca si suport pentru SISTEMUL IMUNITAR !!!! si dupa cum se stie,sistemul imunitar este principalul raspunzator de starea de sanatate a organismului,fiind capabil sa lupte si sa elimine infectii cauzate de bacterii,virusuri,fungi sau diversi paraziti,inclusiv celule sau tumori canceroase,vezi:
www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=sistemul+imunitar&so...]


Multumesc pentru grija pe care o acorzi nivelului meu de studiu ... foarte dragut din partea ta

Am o curiozitate .... daca-mi permiti .... tu ce pregatire ai ??? Unde lucrezi ???

Eu lucrez aici : www.ieo.it/italiano/il%20nostro%20istituto/istituto.shtml

Nu am sustinut si nu voi sustine in vecii vecilor ca stiu totul despre patologiile oncologice .... am bunul simt sa recunosc ca zilnic mai invat ceva nou

Tu , se pare , ca esti un "renumit doctor" si daca vei putea iarta-mi nesabuinta insa pentru mine nu esti altceva decat un VANZATOR DE FALSE ILUZII
cu atat mai grav este ca esti in bransa...de obicei cei din "bransa" nu vor sau nu se mai obosesc ei sa vada si ceea ce este nou in jurul lor...iti spun asta din proprie experienta,fiindeca am sta de vb cu multi medici " specialisti" dupa cum pui problema se vede ca nu esti chiar asa sigura de ceea ce spui( Tu , se pare , ca esti un "renumit doctor".....) eu zic sa te informezi mai temeinic pentru ca facand niste afirmatii fara baza solida risti sa....Eu am o afacere proprie prin care ajut oamenii sa traiasca mai bine,ei si familiile lor....ce spui,suna bine???


www.4life-romania.ro
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: