back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 1 Ianuarie 2009, ora 17:42

De la: AZAZEL, la data 2008-12-17 23:30:40eu stiu ca voi ...decola din asta lume la o anumita data ...calendaristica...

inseamna ca am cancer ,si ca trebuie sa disper ?

voi sunteti niste ...lasi ...si nu vreti sa acceptati ...adevarul , ca noi venim si ...plecam din asta lume in baza unei...programari genetice ...

deci ...fratii mei ,surorile mele , dragii mei , fi-ti curajosi si ...constienti...






necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 1 Ianuarie 2009, ora 17:45

De la: palaghita, la data 2008-08-22 08:10:11Buna,

Si eu am suferit de Limfom Hodking (un cancer malign la mediastin) pe cand aveam 25 de ani impliniti. Am crezut ca se rupe lumea in doua si ca nu mai e nici o speranta. Am urmatg tratamente grele adica chimioterapie si radioterapie aproape 7 luni de zile. A fost o perioada urata din viata mea si la inceput am crezut ca nu o sa rezist.
Dar am fost optimista si cu ajutorul familiei si a colegilor am resusit sa trec cu bine peste asta. Acum sunt in remisie de 7 ani si totul este perfect slava lui D-zeu. Cu toate ca medicii au zis sa ma pesionez eu am refuzat din start.
Dupa 2 ani am ramas si insarcinata si acum am un baietel minunat care va implini curand 4 ani. Ma simt implinita si cu voia lui D-zeu sper sa nu mai trec odata prin asta.
Trebuie sa luptam cu boala si nu sa ne dam invinsi niciodata.
O zi buna
Ana-Maria


marisofi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 5 Ianuarie 2009, ora 09:22

Link to Document:
www.scribd.com/doc/3673748/Tratamentul-total-al-cancerului?ga_fr...

si

Regim Montignac.doc (957KB)


csehak_mihaela

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 14:38

TOATA LUMEA SPUNE CA AR LUPTA CU BOALA.TATAL MEU A AVUT CANCER BUNICA MEA ,SOACRA MEA ,UNCHIUL MEU ,VECINA MEA, TOTI AU AVUT CANCER TOTI AU LUPTAT DIN TOATE PUTERILE LOR SI TOTI AU MURIT.AS VREA SA INTALNESC O PERSOANA CARE S-A VINDECAT DE CANCER.IMI PARE RAU PT PESIMISMUL MEU DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA,CANCERUL NU POATE SA FIE INVINS.RESEMNARE ASTA AS FACE.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 21:42

De la: csehak_mihaela, la data 2009-01-06 14:38:41TOATA LUMEA SPUNE CA AR LUPTA CU BOALA.TATAL MEU A AVUT CANCER BUNICA MEA ,SOACRA MEA ,UNCHIUL MEU ,VECINA MEA, TOTI AU AVUT CANCER TOTI AU LUPTAT DIN TOATE PUTERILE LOR SI TOTI AU MURIT.AS VREA SA INTALNESC O PERSOANA CARE S-A VINDECAT DE CANCER.IMI PARE RAU PT PESIMISMUL MEU DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA,CANCERUL NU POATE SA FIE INVINS.RESEMNARE ASTA AS FACE.

lupta cu boala ?
sunteti niste naivi !
cui i-a venit randul...i-a venit !


si electronica !
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 21:52

Probabil mi-as pune in practica idei care nu le pun in practica zicind ca am destul timp si de scrupule. Spun probabil fiindca nici un om nu stie cum reactioneaza in astfel de situatii. Si spun ca as face ceea ce ma macina ca sa mor impacat, fiindca eu am mai trecut printr-o sitautie un care stiam practic sigur ca urmeaza distrugere din partea altora, am facut cu mare viteza tot ce mi-am propus si a fost bine dupa ce a trecut tavalugul. Eu m-am linistit si sint pe internet. Cu toate ca situatiile s-ar putea sa nu se compare, totusi e o solutie, pe care unii chiar o aplica si culmea sint si cazuri care se vindeca de la sine.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
marisofi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 14:53

Link to Document: www.scribd.com/doc/3673748/Tratamentul-total-al-cancerului?ga_fr...
SI de pe www.google.ro cautati"Regim Montignac.doc (957KB)
Dumnezeu sa va ajute.


mitaru_anca

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 14:37

De la: laurakidgirlie, la data 2008-08-18 15:35:37in stadiu nu tocmai incipient...eu cred ca as lupta.
mi-am pus intrebarea asta pt ca pe multi oameni i-am auzit ca s-ar sinucide.
eu nu cred ca as renunta atat de usor.


opris_anna_maria

228 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 16:22

DIN PACATE AM TRECUT PRIN ACESTE MOMENTE NEPLACUTE. CAND MEDICUL CURANT A DORIT SA VORBEASCA CU FAMILIA AM REFUZAT SA LAS FAMILIA SA DECIDA PENTRU MINE .AM PARTICIPAT SI EU LA DISCUTIE SI "EU" AM HOTARAT CE SE FACE IN CONTINUARE. IN PRIMUL RAND AM CERUT SA FIU TRANSFERATA LA ALT SPITAL SIMILAR DIN JUDET VECIN SI SA REFAC TOATE ANALIZELE. A MERITAT TOT EFORTUL PENTRU CA ERA EROARE DE RECUNOASTERE A UNOR CELULE. SANT SANATOASA ADICA NU AM CANCER CI ALTA AFECTIUNE CARE DACA AM GRIJA SI MA INGRIJESC CORESPUNZATOR SI NU REACUTIZEZ BOALA E OK. SI DACA REVINE BOALA STIU CE AM SI TRATAM BINEINTELES CU ACELASI MEDIC CARE MI-A DAT NEGRUL DIAGNOSTIC. NU E VINA MEDICULUI E EROARE DE INTERPRETARE SI ACUM TOTUL MERGE BINE SI NU SANTEM SUPARATI UNII PE ALTII EU PT DIAGNOSTIC SI MEDICUL PT CA AM CERUT O ALTA PARERE.


Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 20:08

Poveste pentru SUFLET


"Era odata un rege care avea 4 neveste. Cel mai mult o iubea pe cea de-a patra sotie, pe care o imbraca cu straie din cele mai scumpe si o trata cu cele mai fine delicatese. Ii dadea tot ce era mai bun.
De asemenea, o iubea si pe cea de-a treia sotie si ea era cea cu care se mandrea cel mai mult in fata regatelor vecine. Totusi, regele traia cu teama ca aceasta sotie il va lasa intr-o zi pentru un altul.
Regele o iubea si pe cea de-a doua sotie. Ea era confidenta lui si era intotdeauna draguta, intelegatoare si rabdatoare cu el. De cate ori regele avea o problema, putea avea incredere in ea ca il va ajuta sa treaca peste
momentele grele.
Prima sotie a regelui era foarte loiala si isi adusese o mare contributie in mentinerea regatului. Totusi, regele nu o iubea pe prima sotie. Desi ea il iubea cu adevarat, el de abia o observa!

Intr-o zi, regele simti ca sfarsitul ii este aproape. Se gandi la viata lui plina si isi spuse: "Acum am 4 sotii cu mine, dar cand voi muri, voi fi singur."
O intreba pe cea de-a patra nevasta: "Te-am iubit cel mai mult, ti-am daruit cele mai frumose haine si ti-am aratat cea mai mare grija. Acum, eu am sa mor, vrei sa vii cu mine si sa-mi tii companie?"
"Nici vorba!" replica cea de-a patra sotie, si pleca fara un alt cuvant. Raspunsul ei strapunse inima regelui ca un cutit.
Regele o intreba si pe cea de-a treia sotie: "Te-am iubit toata viata mea. Acum ca mor, vrei sa vii cu mine si sa-mi tii companie?" "Nu!" veni raspunsul celei de-a treia sotii. "Viata e prea buna! Cand vei muri, ma voi recasatori!" Inima regelui se stranse de durere.
Apoi o intreba si pe cea de-a doua sotie: "Intotdeauna am gasit la tine intelegere si ajutor si mereu ai fost acolo pentru mine. Cand voi muri, vrei sa vii cu mine si sa-mi tii companie?"
"Imi pare rau, nu te pot ajuta de data aceasta!" replica cea de-a doua sotie. "Te pot doar inmormanta si veni la mormantul tau." Regele fu devastat si de acest raspuns.
Apoi se auzi o voce: "Eu te voi urma oriunde vei merge!" Regele se uita imprejur si vazu ca cea care rostise aceste cuvinte era prima sotie.Era atat de slaba, pentru ca suferise mult din cauza foamei si a neglijarii sale.
Adanc indurerat, regele spuse: "Trebuia sa fi avut mult mai multa grija de tine cand am avut ocazia!"

In realitate, noi toti avem 4 sotii in viata noastra:

Cea de-a patra sotie este TRUPUL nostru. Indiferent cat timp si efort investim in a-l face sa arate bine, el ne va lasa cand murim.

Cea de-a treia sotie este AVEREA noastra. Cand murim, merge la altii.

Cea de-a doua sotie este FAMILIA SI PRIETENII. Indiferent cat de apropiati ne-au fost in timpul vietii, ei nu pot decat sa vina la mormantul nostru dupa ce nu mai suntem.

Prima sotie este SUFLETUL nostru.
Adesea este neglijat in goana dupa averi, bunastare si putere.
Totusi, SUFLETUL este singurul care ne va urma oriunde vom merge.

Deci, sa-l cultivam, sa-l facem puternic si sa-l bucuram acum, pentru ca este singura particica din noi care ne va urma si va fi cu noi pentru eternitate."


Dana P


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 14:47

Stimata Chezac Mihaela (nu stiu daca am retinut exact numele ) Afirmatiile dvs sunt total neavenite pe acest subiect , daca apropiatii dvs nu au putut invinge aceasta boala e posibil sa nu fi fost depistata in timp util sau medicii care au facut tratamentele sa nu fi fost din cei mai buni .Eu am doi ani de la interventia chirurgicala ma simt excelent si ca mine cunosc f.f. multi. Mesajul dvs . poare descuraja persoane depistate cu aceasta boala carora le trebuie incurajarare nu resemnare ca nu se mai poate face nimic .Compasiune pentru pierderile suferite . Cu stima o fosta bolnava revoltata de mesajul dvs .


Nimeni nu poate fi liber ,daca nu se stapaneste pe sine deplin Ce este toleranta?Atributul umanitatii. Cunosc multi oameni care de departe par ceva , iar de aproape nimic. Nu suntem vrednici de stima decat in masura in care noi stim sa stimam. INSULTA E DECLARATIA INFRANGERII.
anonimouslost

1 mesaj
Membru din: 10/01/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 14:36

buna ziua
ma bucur ca am descoperit acest site. e pt sufletul meu si mai ales sunt tare bucuroasa ca intr un fel sau altul vin in contact cu oameni care au aceleasi probleme ca ale mele/ este intradevar mare pacat ca pt aceasta boala nu se faceconsiliere, desi cred ca daca s ar face macar o data pe saptamana o ora lucrurile ar fi altfel. am citit acesta mesaje si poate ca am gasit ce cautam de atata timp- invatarea de a lupta cu aceasta boala.eu acum am 44 de ani, dar la 38 am fost diagnosticata cu cancer la colon. am gasit descrise aceleasi stari pe care le am trait si eu , negare , revolta si maiapoi acceptare si cautarea de solutii.eu sunt si am fost doar eu cu fiica mea care atunci avea 16 ani si a fost pas cu pas alaturi de mine. a venit cu mine la clij a stat cu mine de la biopsie pana la operatie . a trecut prin traume f mari ea ca si copil dar de atunci si pana acum ma tot lupt. au trecut 6 ani , fac analize din 6 in 6 luni si ies bine, dar burta tot ma sacaie. nu stiu ce sa mai mananc, ce sa mai beau ca sa imi fie si mie maibine .doctorii spun ca daca ai reusit sa treci de 5 ani s ar putea sa fie bine . nici nu stiu ce sa mai cred nu inteleg d c ma sacaie burta.asta e un aspect legat de problema fizica dar cred ca cel mai crunt aspect il cconstituie cel psihologic . e atat de greu sa te lupti , ca asa cum spunea cineva, numai cine trece prin asta poate intelege u adevarat ce se intampla si ce se poate rtaii in astfel de situatii..il admir maxim pe domnul de 93 de ani. cred ca cineva acolo sus il iubeste. sa va dea Domnul multa sanatate si de acum in colo si poate ne mai dati si noua sfaturi ce sa mai facemsa invingem aceasta boala.tot ceea ce pot spune este doar ca asta sa nu doresti nici celui care vrea sa te vada mort . multa sanatate tuturor si mai vreau sa spun ceva. nustiu daca e sf sau e adevarat.cica ar exista de ceva timp leac impotriva cancerului dar e o politica dubioasa care mai asteapta pana ce il v a scoate leacul pt toata lumea. cine mai stie . ramane doar speranta in Dumnezeu sanatate maxima intregii lumi


stan_jana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 14:51

Angela,esti tanara si frumoasa,lupta cu boala,fii optimista,D-zeu este cu tine,crede-n El. Cunosc o persoana 52 ani operata in interval de un an de 2 ori de cancer si traieste,lucreaza,se simte bine,sunt 4 ani de atunci,dar mananca numai naturist_ fara carne,peste putin, branza de capra,lape tot de capra si multe fructe si legume nefierte.Am uitat, cereale ,nu paine.Nu mananca nimic fiert sau prajit. Multa sanatate! Ioana


leticia_calin

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 12 Ianuarie 2009, ora 11:30

daca as afla in stadiu incipient si daca dispun de resursele necesare,as lupta pentru insanatosire,dar daca or nu pot face rost de resursele necesare or este intro faza destul de avansata as dori doar sa petrec timpul ramas cu demnitate si alaturi de cei dragi incercand probabil sa fac ce nu am avut curaj inainte.


palaghita

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Ianuarie 2009, ora 14:07

Buna,
Si eu am trecut prin o perioada f grea din viata. Dupa biopsii am aflat ca nu mediicii nu mi-au dat decat 6 luni de viata. Era un limfom Hodgin care este nalign. Au urmat ca su chemioterapia si radioterapia. Lunile treceau si minunea s-a implinit. Cele 6 luni au trecut si acum sunt in remisie de 8 ani.
Optimismul ete in continuare foarte mare si incerc sa nu ma gandesc la acest lucru.
O zi buna si ai grija de tine.


bpetanca

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 18:28

De la: , la data 2008-08-22 03:13:06 cancerul exista in organismul fiecarui individ,depinde cum si cind i-l declansezi.Eu am 93 de ani,la o virsta mai tinara am fost diagnosticat ca am cancer,de atunci ceaiul din soc,musetel,tei si menta nu a lipsit din viata mea,am insa problema acum cu prostata,daca o mai duc 30-40 de ani o rezolv si pe asta Ceaiul de amestec,flori de soc,tei,musetel,menta se face punind 4 linguri cu virf din fiecare planta intru-un vas cu 3 litrii de apa ,se fierbe ,se raceste si indulceste slab dupa gust.Ceaiurile din comert in recipienti sint cancerigene facute cu esente chimice.


bpetanca

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 18:33

De la: , la data 2008-08-22 03:13:06 cancerul exista in organismul fiecarui individ,depinde cum si cind i-l declansezi.Eu am 93 de ani,la o virsta mai tinara am fost diagnosticat ca am cancer,de atunci ceaiul din soc,musetel,tei si menta nu a lipsit din viata mea,am insa problema acum cu prostata,daca o mai duc 30-40 de ani o rezolv si pe asta Ceaiul de amestec,flori de soc,tei,musetel,menta se face punind 4 linguri cu virf din fiecare planta intru-un vas cu 3 litrii de apa ,se fierbe ,se raceste si indulceste slab dupa gust.Ceaiurile din comert in recipienti sint cancerigene facute cu esente chimice.


bpetanca

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 18:42

SOTUL MEU A FOST OPERAT IN 2000 DE ADENOM DE PROSTATA CARE NU A FOST CANCER LA BIOPSIE. IN AUGUST 2008 LA O TOMOGRAFIE A FOST DIAGNOSTICAT CU CANCER DE PROSTATA FIIND AFECTATI SI GANGLIONII DIN ABDOMEN. NU ARE NICI-UN FEL DE DURERE DOAR CA ARE INCONTINENTA URINARA TOTALA SI BEA F MULTA APA. MEDICUL UROLOG A ZIS CA NU ESTE OPERABIL.ARE 73 ANI. CE TRATAMENTE NATURISTE IMI RECOMANDATI CEI CARE ATI FOST IN ACEASTA SITUATIE? VA ROG SA-MI SCRIETI PE bpetanca@yahoo.com. va multumesc si multa sanatate MARIANA


Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 14:15

SOLUTIA DVS .< PUNETI MAINILE PE PIEPT >SUNTETI SUFICIENT DE BINE INFORMAT CA NU SUNT CAZURI DIGNOSTICATE CU CANCER , CARE CU TRATAMENT AU SUPRAVIETUIT/? ?PENTRU A POSTA ASEMENEA INCURAJARI PE ACEST TOPIC ? VA DORESC SA NU FITI IN PIELEA LOR .SUNTETI TANAR AVETI TOT TIMPUL CA VIATA SA VA PUNA LA INCERCARE .O ZI BUNA


Nimeni nu poate fi liber ,daca nu se stapaneste pe sine deplin Ce este toleranta?Atributul umanitatii. Cunosc multi oameni care de departe par ceva , iar de aproape nimic. Nu suntem vrednici de stima decat in masura in care noi stim sa stimam. INSULTA E DECLARATIA INFRANGERII.
Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 14:16

AM OMIS SA MENTIONEZ CA MA ADRESEZ D-LUI "AZAZEL"


Nimeni nu poate fi liber ,daca nu se stapaneste pe sine deplin Ce este toleranta?Atributul umanitatii. Cunosc multi oameni care de departe par ceva , iar de aproape nimic. Nu suntem vrednici de stima decat in masura in care noi stim sa stimam. INSULTA E DECLARATIA INFRANGERII.
ninetacostaforu

1 mesaj
Membru din: 19/01/2009
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 20:14

De la: vasix, la data 2008-08-19 09:44:12Poti lupta cu aceasta boala,majoritatea formelor de cancer acum sint vindecabile.Dar niciodata nu cred ca esti pregatit sa afli ca ai cancer.Drumul catre vindecare e lung si dureros si iti trebuie motivatii puternice sa ramii in viata.Dar,ce poate fi mai important decit viata insasi?[/q


melikgabitzu

1 mesaj
Membru din: 24/11/2008
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 14:12

personal nu stiu ce as face,dar credca as lupta cu boala din cauza copiilor sa nu creasc fara mama.nu leas spune ca sunt bolnava casa sai protejez de suferinte ,sa nu sufere odata cu mine


Fosta membra 9am.ro

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 19:50

datu ce ai face


roxafoxa

34 mesaje
Membru din: 14/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 09:47

Anul acesta fac 10 ani de trait dupa 2 tipuri de cancer care m-au afectat foarte mult mi-au schimbat si mie si familiei mele viata dar traiesc si ma bucur de viata si merg regulat la dr. care chiar acum din ianuarie mi-a schimbat trat cu tamoxifen si iau femara un medicament nou dare te ajuta sa nu mai revina cancerul. urmaresc mereu stirile cu noile descoperiri in tratarea acestei maladii urate si ascunse si ma bucur pentru fiecare descoperire noua fiindca stiu ca generatiile viitoare vor avea multe optiuni de trat. nu numai chimioterapie care te devasteaza.va doresc multa sanatate si nu neglijati sa va faceti analizele cel putin anual fiindca boala nu alege loveste.


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 06:16

Azazel este un biet tinerel teribilist care obisnuieste sa vorbeasca-n dodii crezand ca e spiritual nevoie mare....
Nu-l bagati in seama !
Tocmai din acest motiv scrie asa. I s-a cautat in coarne ...
Nu stie ce spune.
In urma cu cateva zile am auzit-o pe Monica Anchel spunand la EuropaFM, cu seninatatea su usurinta pe care le are tot timpul, ca cine are cancer, gata, e ca si mort.... Eu stiu cel putin un exemplu viu, un domn Niculae, din Loloiasca, om care a suferit de 5 forme de cancer de la varsta de 27 de ani si acum are 71 si este piln de viata. Un om foarte credincios. Are 4 clase. Este un om admirabil.
Pe lumea asta sunt destui care vorbesc de dragul de a se auzi singuri, doar asa ca sa se afle in treaba. Nu pot macar sa-ti tina gura, sa citeasca si sa mediteze, atat....
Asta este lumea. Nu-i bagati in seama pe cei care nu gandesc pozitiv !
E vorba de viata voastra, nu de a lor ....


Acum nu e momentul !
roxy_bluecik

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 14:19

Imi pare rau sa spun ca aproximativ stiu cum se manifesta...am fost langa cineva care a avut. Nu as vrea sa va inchipuiti ce dureri sunt. A fost descoperit in faza incipienta, a suferit 2 ani, s-a luptat cu boala dar la un moment dat si-a dorit moartea din cauza durerilor si sa nu mai fie povara pt cei ce o ingrijeau. Nu judec dorinta ei de a muri pt ca nu stiu cat de mult a suferit si cat a indurat durerile acelea.nu stiu daca va puteti inchipui cum e sa nu isi mai faca morfina efectul, sa urli de durere iar organele tale sa se macine de-a dreptul in tine si sa mai si vezi lucrul acesta si copii tai....pt ca nu mai putea sta in picioare fara ajutor Imi pare rau ca v-am spus lucrurile astea dar asta am simtit
O zi faina sa aveti


roxy_bluecik

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 14:21

Am uitat sa specific ca a facut si citostatice a ramas fara par...cand a inceput sa ii creasca parul la loc ne bucuram ca se v-a face bine...dar din pacate nu a fost asa. Dar acuma are cineva de sus grija de ea.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 23:55

scrisoare din inima lui azazel celor napastuiti ...
-pe acesti falsi si ...prosti ! pretinsi profeti de ...felul atotputernicului ...abandonati-i ,si apelati numai la resursele voastre psihice !
-nu sunteti in stare sa va priviti in ...proprii vostri ochi ? este asa de simplu ...sa va expuneti intr-o ...simpla oglinda .priviti-va insa din strafundul sufletului vostru chinuit ...ma refer la cei bolnavi cu adevarat ,si o sa descoperiti cu siguranta secretul ...nesansei voastre ...in aceasta lume ...aparent reala .
-voi care ati avut nenorocul sa va intalniti cu napraznica maladie , dupa nefasta si distrugatoarea experienta cu ...radioterapia ,chimioterapia ,evident ,fara nici un rezultat ,esuati in disperarea voastra ...apeland la ...minuni ...biblie ...dumnezeu ...etc.
-salvarea este la indemana fiecaruia .dar nu prin obedienta si raportarea la ceva care nu exista .eliminati in primul rand raul chiar din voi insiva ; frica ,oroarea si disperarea ! apoi stabiliti si eliminati elementele nefaste care au inlesnit celulelor canceroase (oricum existente in stare latenta in ...haina bilogica a fiecaruia ) , sa va cotropeasca nepermis functiile vitale . ma refer efectiv la ...hrana .fiecare dintre voi poate stii cu exactitate in ce a constat abuzul !
-si in fine, incercati sa-l ...cititi si ...urmati pe JOHN HOPKINS . il puteti gasi pe internet ! stiti cum ,nu ma indoiesc !
Sanatate si supravietuire tuturor !
Iar celor pt. care timpul irosit in van nu a mai lasat speranta unei sanse ,azazel le doreste mult curaj si tarie . aceasta este menirea omului pe pamant...o nesfarsita si obositoare alergare spre ...moarte ...acolo ...unde nici macar durere nu mai exista ...
in fond ,priviti-va propria viata desfasurata in timp...copilul din voi abea nascut ,a murit la un moment dat ca apoi sa renasca in cel care a implinit 1 an ...apoi acesta la randul lui a murit ...ca sa renasca in acela care a implinit 3 ani ...si tot asa ,pe etape ...ati murit mereu ca apoi sa renasteti la nesfarsit ...
frumos gandit ,nu ?
va pup dragilor,si noapte buna , si buna dimineata ,si iar noapte buna ...si iar buna dimineata ...acesta este ciclul vietii si al mortii ...viata inseamna moarte iar moartea este inceputul vietii ...


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 11:10

Oamenii se nasc ºi mor, dar, uneori, uita sã zâmbeascã, uita sa iubeasca, uitã sã trãiascã !

Zambeste Adrian !

Dana P


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 12:23

De la: csehak_mihaela, la data 2009-01-06 14:38:41TOATA LUMEA SPUNE CA AR LUPTA CU BOALA.TATAL MEU A AVUT CANCER BUNICA MEA ,SOACRA MEA ,UNCHIUL MEU ,VECINA MEA, TOTI AU AVUT CANCER TOTI AU LUPTAT DIN TOATE PUTERILE LOR SI TOTI AU MURIT.AS VREA SA INTALNESC O PERSOANA CARE S-A VINDECAT DE CANCER.IMI PARE RAU PT PESIMISMUL MEU DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA,CANCERUL NU POATE SA FIE INVINS.RESEMNARE ASTA AS FACE.


Mergi in Loloiasca, Prahova si intreaba de nea Niculaie Tanase, adventistul. Are 70 de ani. A suferit de cinci forme de cancer dintre care una de cancer la san (foarte rara la barbati) incepand de la varsta de 27 de ani.
Vei vedea atunci ca se poate si nea Niculaie te va face sa te razgandesti. Si-ti va spune si ce trebuie sa faci, sa mananci, sa crezi ....


Acum nu e momentul !
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: