back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 12:38

De la: AZAZEL, la data 2009-01-23 23:55:33 scrisoare din inima lui azazel celor napastuiti ...

-pe acesti falsi si ...prosti ! pretinsi profeti de ...felul atotputernicului ...abandonati-i ,si apelati numai la resursele voastre psihice !

-nu sunteti in stare sa va priviti in ...proprii vostri ochi ? este asa de simplu ...sa va expuneti intr-o ...simpla oglinda .priviti-va insa din strafundul sufletului vostru chinuit ...ma refer la cei bolnavi cu adevarat ,si o sa descoperiti cu siguranta secretul ...nesansei voastre ...in aceasta lume ...aparent reala .

-voi care ati avut nenorocul sa va intalniti cu napraznica maladie , dupa nefasta si distrugatoarea experienta cu ...radioterapia ,chimioterapia ,evident ,fara nici un rezultat ,esuati in disperarea voastra ...apeland la ...minuni ...biblie ...dumnezeu ...etc.

-salvarea este la indemana fiecaruia .dar nu prin obedienta si raportarea la ceva care nu exista .eliminati in primul rand raul chiar din voi insiva ; frica ,oroarea si disperarea ! apoi stabiliti si eliminati elementele nefaste care au inlesnit celulelor canceroase (oricum existente in stare latenta in ...haina bilogica a fiecaruia ) , sa va cotropeasca nepermis functiile vitale . ma refer efectiv la ...hrana .fiecare dintre voi poate stii cu exactitate in ce a constat abuzul !

-si in fine, incercati sa-l ...cititi si ...urmati pe JOHN HOPKINS . il puteti gasi pe internet ! stiti cum ,nu ma indoiesc !

Sanatate si supravietuire tuturor !

Iar celor pt. care timpul irosit in van nu a mai lasat speranta unei sanse ,azazel le doreste mult curaj si tarie . aceasta este menirea omului pe pamant...o nesfarsita si obositoare alergare spre ...moarte ...acolo ...unde nici macar durere nu mai exista ...

in fond ,priviti-va propria viata desfasurata in timp...copilul din voi abea nascut ,a murit la un moment dat ca apoi sa renasca in cel care a implinit 1 an ...apoi acesta la randul lui a murit ...ca sa renasca in acela care a implinit 3 ani ...si tot asa ,pe etape ...ati murit mereu ca apoi sa renasteti la nesfarsit ...

frumos gandit ,nu ?

va pup dragilor,si noapte buna , si buna dimineata ,si iar noapte buna ...si iar buna dimineata ...acesta este ciclul vietii si al mortii ...viata inseamna moarte iar moartea este inceputul vietii ...





In sfarsit, s-a intamplat minunea ...

Am ajuns sa scriu ca Azazel are dreptate pentru ca vad, in sfarsit , de la el un post serios, optimist ... chiar daca ma injura....

Ma bucur ca poate scrie si serios nu numai la misto cum face de obicei ....
Nu inteleg de ce spui ca sunt un fals profet, dar ... asta este.
Sa fii sanatos Azazele !



Nu-i inteleg pe cei care au o atitudine defetista si mai se simt si datori sa induca prin posturile lor si altora... La ce cred ei ca ajuta ? Care este sensul unui asemenea post ? Sa moara toata lumea ?



Am mai spus ca nevasta mea sufera de cancer ovarian, a fost operata in urma cu un an si jumatate, saptamana trecuta inca odata, a facut 8 sedinte de chimioterapie si si-a revenit. Credinta si schimbarea modului de viata, a modului de a manca ...

Nu numai John Hopkins ci si Maria Treban, precum si alti autori care se mai gasesc pe tarabe arata cum trebuie sa manance un om pentru a fi sanatos si pentru a se vindeca de boli critice.



Boala exista in mintea omului. Daca te convingi ca esti sanatos, daca te rogi sa fii sanatos (si respecti cu strictete si un regim alimentar adecvat) ai mari sanse sa te vindeci sau sa-ti ameliorezi semnificativ boala de care suferi ...

In asta consta "lupta" impotriva bolii ...


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 15:47

De la: Atotputernicul, la data 2009-01-25 12:38:42
De la: AZAZEL, la data 2009-01-23 23:55:33 scrisoare din inima lui azazel celor napastuiti ...
-pe acesti falsi si ...prosti ! pretinsi profeti de ...felul atotputernicului ...abandonati-i ,si apelati numai la resursele voastre psihice
-nu sunteti in stare sa va priviti in ...proprii vostri ochi ? este asa de simplu ...sa va expuneti intr-o ...simpla oglinda .priviti-va insa din strafundul sufletului vostru chinuit ...ma refer la cei bolnavi cu adevarat ,si o sa descoperiti cu siguranta secretul ...nesansei voastre ...in aceasta lume ...aparent reala .

-voi care ati avut nenorocul sa va intalniti cu napraznica maladie , dupa nefasta si distrugatoarea experienta cu ...radioterapia ,chimioterapia ,evident ,fara nici un rezultat ,esuati in disperarea voastra ...apeland la ...minuni ...biblie ...dumnezeu ...etc.

-salvarea este la indemana fiecaruia .dar nu prin obedienta si raportarea la ceva care nu exista .eliminati in primul rand raul chiar din voi insiva ; frica ,oroarea si disperarea ! apoi stabiliti si eliminati elementele nefaste care au inlesnit celulelor canceroase (oricum existente in stare latenta in ...haina bilogica a fiecaruia ) , sa va cotropeasca nepermis functiile vitale . ma refer efectiv la ...hrana .fiecare dintre voi poate stii cu exactitate in ce a constat abuzul !

-si in fine, incercati sa-l ...cititi si ...urmati pe JOHN HOPKINS . il puteti gasi pe internet ! stiti cum ,nu ma indoiesc !
Sanatate si supravietuire tuturor !
Iar celor pt. care timpul irosit in van nu a mai lasat speranta unei sanse ,azazel le doreste mult curaj si tarie . aceasta este menirea omului pe pamant...o nesfarsita si obositoare alergare spre ...moarte ...acolo ...unde nici macar durere nu mai exista ...
in fond ,priviti-va propria viata desfasurata in timp...copilul din voi abea nascut ,a murit la un moment dat ca apoi sa renasca in cel care a implinit 1 an ...apoi acesta la randul lui a murit ...ca sa renasca in acela care a implinit 3 ani ...si tot asa ,pe etape ...ati murit mereu ca apoi sa renasteti la nesfarsit ...
frumos gandit ,nu ?
va pup dragilor,si noapte buna , si buna dimineata ,si iar noapte buna ...si iar buna dimineata ...acesta este ciclul vietii si al mortii ...viata inseamna moarte iar moartea este inceputul vietii ...

In sfarsit, s-a intamplat minunea ...
Am ajuns sa scriu ca Azazel are dreptate pentru ca vad, in sfarsit , de la el un post serios, optimist ... chiar daca ma injura....
Ma bucur ca poate scrie si serios nu numai la misto cum face de obicei ....
Nu inteleg de ce spui ca sunt un fals profet, dar ... asta este.
Sa fii sanatos Azazele !

Nu-i inteleg pe cei care au o atitudine defetista si mai se simt si datori sa induca prin posturile lor si altora... La ce cred ei ca ajuta ? Care este sensul unui asemenea post ? Sa moara toata lumea ?

Am mai spus ca nevasta mea sufera de cancer ovarian, a fost operata in urma cu un an si jumatate, saptamana trecuta inca odata, a facut 8 sedinte de chimioterapie si si-a revenit. Credinta si schimbarea modului de viata, a modului de a manca ...
Nu numai John Hopkins ci si Maria Treban, precum si alti autori care se mai gasesc pe tarabe arata cum trebuie sa manance un om pentru a fi sanatos si pentru a se vindeca de boli critice.

Boala exista in mintea omului. Daca te convingi ca esti sanatos, daca te rogi sa fii sanatos (si respecti cu strictete si un regim alimentar adecvat) ai mari sanse sa te vindeci sau sa-ti ameliorezi semnificativ boala de care suferi ...
In asta consta "lupta" impotriva bolii ...




Sanatate, sanatate si , nu in ultimul rand, sanatate !

Tot binele din lume sa se rasfranga asupra noastra, a Romanilor !
Sunt convinsa ca vom putea sa il impartim si celorlalti !
Dar din dar se face Rai !



Dana P


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
darksethstorm

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 12:20

as lupta cat pot si imi permite fizicul si psihicul, insa inainte de a ma angaja in lupta, as pune un membru al familiei sau persoana foarte apropiata sa-mi promita ca in cazul in care as ajunge intr-o stare de neputinta sa faca tot posibilul pentru a ma transporta in .nl sau .ch unde sa pot fi eutanasiat in liniste, sa nu fiu o povara pentru nimeni.


http://supravietuitoriinromania.wordpress.com
miriam_h57

15 mesaje
Membru din: 20/10/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 23:06

93 de ani? Don't tell me! Te descurci bine cu calculatorul! Te vreau de bunicuta. Ce zici?


geofive2006

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 17:34

bravo celor care lupta si reusesc dar ii inteleg si pe cei care pierd familia servicul si sanatatea si ajung la disperare! am ajuns sa cred ca totul este scris de cand te nasti iar liberul arbitru este doar o iluzie! deci raspunsul nu este ce ai face daca raspunsul este ca ce tie scris in frunte ti-e pus


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 22:18

simplu......as intra pe www.schimbdeneveste.ro....
iti trece de zici ca l-ai luat cu mana....


danaivasile

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 14:09

pai...am aflat deja, am luptat si l-am invins. oamenii au spus ca sunt ghinionista, eu zic ca am fost norocoasa, caci am invins! fruntea sus celor care trec prin asta! viata e frumoasa!


seherezada

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campia Turzii

Postat pe: 15 Februarie 2009, ora 22:20

diagnosticata in martie 2008 cu aceasta boala......e usor de dat sfaturi dar va spun eu se prabuseste lumea pe tine cand ai doar suspiciunea nu si confirmarea...........s/a intervenit chirurgical in 12 mai, apoi a II a interventie in 3 august in Franta,..........s/ar parea ca problema a fost inlaturata chirurgical............dar ramane intrebarea cand va reveni.......un lucru cu care va trebui sa invat sa traiesc........
repet...e usor de dat sfaturi, greu este sa treci prin asemenea suferinte, si mai greu este cand treci singur prin ele.........


Bunutul mi/a dat un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 17:33

am cancer pe colonul descendent din anul 1997 cand mi s-a propus sa=l operez ,dar am renuntat.In anul 2007 in dec,in urma unor investigatii mi s-a depistat si cancer la prostata.Toate tinand cont ca in 2004 mi s-a depistat si virus hepatic C. Bunul dumnezeu are grija de mine


ali_nathalie

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 17:48



ali_nathalie

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 17:52

Ganoderma Lucidum (reishi) - 100 capsule

Pret produs: 55 RON
Producator: Vita Crystal
Cantitate: 100 capsule
Tip produs: Capsule
Tratament pentru afectiuni ca:
alergie
antioxidanti - efecte
bronsita
cancer
chimioterapie - urmari
colon iritabil
digestie lenta
sistem imunitar - intarire

Compozitie
Hidrati de carbon, albumine in proportie redusa, grasimi, alcaloizi, vitamine si saruri minerale.

Utilizare / administrare
In mod normal 1 capsula, iar in cazuri extreme cel mult 2 capsule pe zi. Se inghite cu multa apa.

Indicatii
Omenirea cunoaste de mai bine de 2000 de ani efectele miraculoase ale ciupercii Ganoderma Lucidum care contine cateva sute de elemente biologic active, cu efecte benefice asupra sistemului imunitar. Cea mai importanta valenta o constituie efectul de intarire a sistemului imunitar, cu consecinta directa in efectul de inhibare a tumorilor.

Aceasta ciuperca contine hidrati de carbon, albumine in proportie redusa, grasimi, alcaloizi, vitamine si saruri minerale. De asemenea contine si un numar de 17 aminoacizi. Albuminele prezinta o valoare biologica mult superioara in raport cu orice alte albumine de origine vegetala, atingand valorile specifice albuminelor de origine animala. Prezinta efect de diminuare a consecintelor secundare ale tratamentului chemotherapeutic. Are efect de scadere a presiunii arteriale si a nivelului de colesterol. Regleaza activitatea intestinala, ajutand in cazul procesului de digestie. Preintampina procesele inflamatorii.

Elementele active pot fi impartite in trei categorii:

- 30% elemente solubile in apa
- 65% elemente solubile organic
- 5% elemente volatile.

Principalele proprietati ale Ganodermei sunt:

- purificarea sangelui, eliminarea toxinelor, amplificarea puternica a functiei rinichilor, protejarea ficatului, intarirea inimii si curatirea colonului.
- scade nivelul colesterolului si grasimilor din sange (reduce colesterolul si presiunea sanguina)
- reduce nivelul zaharului din sange si reface functiile pancreasului
- impiedica degenerarea organelor, celulelor, tesuturilor mentinand astfel starea de tinerete a organismului
- creste capacitatea naturala de vindecare a organismului, ajuta organismul sa isi formeze un sistem imunitar puternic
- impiedica aparitia alergiilor
- este un antioxidant puternic, elimina radicalii liberi
- are activitate antitumorala, amelioreaza durerile provocate de cancer
- este un bun anti-inflamator
- are efect antibronsitic








Cyto Flavin 7+

Pret produs: 80 RON
Producator: Vita Crystal
Cantitate: 90 capsule
Tip produs: Capsule
Tratament pentru afectiuni ca:
cancer
chimioterapie - urmari
colon iritabil
detoxifiere

Compozitie
Este un complex de flavonoide vegetale, enzime (germeni de grau, germeni de broccoli, germeni de lucerna) cu actiune sinergica de combatere a tumorilor.

Indicatii
Efectul flavonoidelor este bine-venit pacientilor cu afectiuni tumorale, ca si adjuvant in tratamentul principal, in reducerea efectelor secundare ale chimioterapiei sau prevenirea aparitiei tumorilor.

Ce anume trebuie sa cunoastem in legatura cu enzimele?
- sunt compusi proteici, care maresc viteza reactiilor chimice din organism (exercita rol catalitic)
- s-au pus in evidenta 3000 de enzime apartinand organismului uman
- in decursul unui singur minut enzimele catalizeaza 36 milioane de procese biochimice
- organismul este echipat la nastere cu o anumita cantitate de enzime, care - ca si vitaminele - trebuiesc suplimentate continuu
- contrar vitaminelor, enzimele pot fi sintetizate doar de organismele vii
- principala sursa de enzime pentru om o reprezinta germenii vegetali

Datorita efectului umiditatii si caldurii, din minuscula samanta viata erupe cu o energie covarsitoare. Semintele contin o cantitate uriasa de enzime, necesare cresterii plantei, continutul acestora fiind considerabil marit in momentul germinarii.
Starea noastra de sanatate depinde de existenta unei cantitati suficiente de enzime in organism!

Starile post-tratament, alimentatia deficitara si expunerea la boli reduce considerabil numarul enzimelor din sistemul nostru enzimatic, determinand alterarea echilibrului in timp si expunerea organismului la maladii severe.

Germenele contine toate elementele necesare bunei functionari a organismului. In cursul procesului de germinare, continutul in vitamina C creste de 27 ori, continutul in caroten creste cu 200% dupa 2 ore de germinare; continutul in vitamina B creste cu 50%, iar cel al vitaminei E cu 120%. Germenii contin o cantitate de energie cu 25% mai mare in comparatie cu carnea, dar nu determina crestere ponderala.

Germenele de broccoli

Este considerat cel mai eficace remediu in tratamentul cancerului de colon si gastric, dar si in tratamentul cancerelor de prostata, rect, faringian, pulmonar si al vezicii urinare, datorita continutului in hidrochinonglicozide, care ii confera proprietati de prevenire si stopare a aparitiei si dezvoltarii procesului cancerigen.

Germenele de grau

Utilizat in Egiptul antic, respectiv in medicina traditionala pentru efectul roborant, de fortificare, detoxifiere si de combatere a aparitiei tumorilor.

Germenele de lucerna

Datorita continutului de estrogeni vegetali are rol in prevenirea aparitiei cancerului mamar, respectiv in tratamentul adjuvant al proceselor inflamatorii ale colonului.








Germeni de brocoli - purifica sangele, imbunatateste circulatia sangelui

Pret produs: 60 RON
Producator: Vita Crystal
Cantitate: 100 capsule
Tip produs: Ceaiuri
Tratament pentru afectiuni ca:
cancer

Compozitie
Enzime in cantitate mare; continut insemnat de clorofila; datorita continutului sau de inolat de glucoza intervine in combaterea cancerului; vitamine (C, B-complex, U), minerale Fe, Ca, P, K, Mn, Se, Zn, Mg, (fier, calciu, fosfor, potasiu, mangan, seleniu, zinc, magneziu).

Indicatii
Prin continutul de hidrochinonglicozid poate preveni aparitia si dezvoltarea cancerului.
Este recomandat pentru tratamentul cancerului esofagian, gastric, putand avea, de asemenea, un efect benefic in tratamentul cancerului pulmonar, de prostata si de vezica urinara.

Actiune:
- are rol major in eradicarea infectiei cu Helicobacter Pylori;
- continutul in calciu este identic cu cel al laptelui, efect favorabil asupra oaselor, dintilor si ganglionilor limfatici;
- purifica sangele, imbunatateste circulatia sangelui si metabolismul celular;
- antiinflamator.



LA CAt costa...merita incercate. eu, DE IERI, i le dau tatalui meu, alaturi de flavin7+ tot de la ei...
Are cancer la stomac, diabet, ciroza. RUgati-va sa mearga. Daca merge tratamentul la el...merge la oricine!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Februarie 2009, ora 00:24

Asta spui acum pentru ca probabil nu ai, dar daca ai avea ar fi alta situatie.Normal ca orice om s-ar lupta pentru a o invinge(boala), dar nu cred ca cuiva i-ar trece prin cap sa se sinucida.


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Februarie 2009, ora 00:50

AM FOST DIAGNOSTCAT IN MARTIE 1998 CU :"HEPATICA TOXICA DECOPRESIVA"(SPER CA NU AM FACUT NICIO GRESALA DE EXPRIMARE-DAR DETIN ACTELE DOVEDITOARE).
MEDICUL MI-A SPUS CA VOI MAI TRAI MAX. 6 LUNI !
SI MI-A PROPUS SA IMI FACA DOSAR DE PENSIONARE !
AM REFUZAT !
AM PARIAT CU MEDICUL PE VIATA MEA !
DPDV PSHIC NU AM ACCPTAT NICIODATA BOALA !
AM RESPECTAT INTOCMAI TRATAMENTUL IMPUS !
MI-AM RELUAT ACTIVITATEA !
PERIODIC IMI FAC CATE UN SET DE SET ANALIZE !
IN TOATA ACEASTA PERIOADA AM AVUT ALATURI DE MINE FAMILIA (SOTIA SI COPII ) SI AM AVUT UN MARE AJUTOR PSIHIC DIN PARTEA UNEI BUNE PRIETENE PERSONALE (ATENTIE -PRIETENA , NU AMANTA ).
AM AVUT CATIVA ANI FOARTE GREI !
ACTIVITATEA MEA PRESUPUNE FOARTE MULT EFORT FIZIC !
CRED CA SI ASTA MI-A AJUTAT !
TREBUIE SA SPUN CA SUNT DE PROFESIE INGINER TOPOGRAF (IN ACEST MOMENT SUNT DIRECTORUL TEHNIC AL UNEI FIRME DE SPECIALITATE) IAR ACTIVITATEA MEA PRESUPUNE PESTE 70% MUNCA FIZICA ,CHIAR SI IN ACEST MOMENT !
MAI PRECIZEZ CA BOALA A FOST URMAREA UNEI HEPATITE NEDIAGNOSTICATE PE CARE AM CONTRACTATO FIE DATORITA ACTIVITATII DIN MINERITUL ROMANESC FIE PE SANTIERUL INTERNATIONAL DE LA KRIVOI-ROG DI UKRAINA !
NU STIU EXACT !
TOT CE V-AM SPUS SE POATE VERIFICA CU DOCUMENTE !


steliq

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 24 Februarie 2009, ora 08:50

Da, ar trebui sa lupti dar de ai avut ghinionu sa te nasti in Romania si nici sa nu fi eu stiu ce bogatas, atunci esti ca si mort, din pacate asta ii trista realitate, de ajungi la doctori nostri cu cancer si nai zeci de mii de euro sai mituiesti atunci ai sanse aproape nule de supravietuire.
Cred ca daca ai money atunci ai o sansa si se merita sa lupti, de te gasesti in categoria fara money atunci numa te lupti cu morlile de vant ................................................ asta ii trista realitate de la noi :(


Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 24 Februarie 2009, ora 14:17

D.le Stelig , afirmatia dvs este total gresita .ATI FOST IN SITUATIA DESCRISA DE DVS.??Eu am fost dignosticata cu cancer in nov 2006(cancer ovarian gr 2a) , am fost depistata, operata si tratata de medici din Romania fara a mi se cere un ban .Am urmat intocmai prescriptiile medicale , chimioterapie , acum ma simt bine , merg la control la 3 luni .Medicul curant ongolog mi-a dat nr de telefon pentru a-i semnala toate problemele ce apar in intervalul dintre curele cu citostatice si apoi in intervalul dintre controale (mentionez ca locuiesc in Vatra Dornei , medicul oncolog care m-a tratat este la IOB Fundeni).Nu sunt o exceptie am vazut multe cazuri .NUMAI FACETI AFIRMATII GRATUITE


Nimeni nu poate fi liber ,daca nu se stapaneste pe sine deplin Ce este toleranta?Atributul umanitatii. Cunosc multi oameni care de departe par ceva , iar de aproape nimic. Nu suntem vrednici de stima decat in masura in care noi stim sa stimam. INSULTA E DECLARATIA INFRANGERII.
seherezada

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campia Turzii

Postat pe: 24 Februarie 2009, ora 18:01

De la: danyflor_clicknet_ro, la data 2009-02-20 17:33:46am cancer pe colonul descendent din anul 1997 cand mi s-a propus sa=l operez ,dar am renuntat.In anul 2007 in dec,in urma unor investigatii mi s-a depistat si cancer la prostata.Toate tinand cont ca in 2004 mi s-a depistat si virus hepatic C. Bunul dumnezeu are grija de mine


redu pe cat posibil proteina si consuma mai multe cruditati, celula se multiplica folosind proteina:)


Bunutul mi/a dat un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!
analisys_2007

403 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 14:56

Eu lupt cu cancerul de aproape 10 ani de zile...sufar de o boala Hodgking un cancer limfatic al ganglionilor si ma tratez intr o clinica de hematologie de la spitalul fundeni.in tot acest timp luptand cu aceasta boala cruda am pierdut tot ce se poate pierde..am putin peste 26 ani si nici o speranta de viitor...nu m am gandit niciodata la sinucidere sau mai stiu ce ganduri din astea negre...Dumnezeu mi a dat o viata si o pretuiesc exact asa cum este ea cu bune si cu rele...de multe ori ma gandesc ca aceasta boala ma face deosebit fata de alti oameni si ca sunt un expemplu pentru acei oameni care trec prin situatii similare mie...o sa lupt pentru viata pana in ultima clipa pana cand nu se mai poate...iubesc viata sunt viu si asa am de gand sa raman..moartea e doar o trecere pentru a ne apropia mai mult de Dumnezeu...eu ii sfatuiesc pe toti cei care se afla in situatii asemanatoare mie sa ,lupte sa fie optimisti..miracole inca mai exista chiar daca traim in Romania unde sistemul sanitar este pur si simplu in coma.Dumnezeu ne iubeste si nu ne paraseste in momente dificile..cine vrea sa mi scrie o poate face pe adresa de e mail valentin19c@yahoo.com

multa sanatate la toata lumea ca e mai buna decat toate.Doamne Ajuta!


valentin19c@yahoo.com
MIRELA_MIRELA49_YAHOO_COM

1 mesaj
Membru din: 25/02/2009
Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 21:59

NU STIU CE SA ZIC CHIAR NU STIU, TATAL MEU A FOST DIAGNOSTICAT CU TUMORA DAR INCA NU STIM DE CATE E.EU SUNT FOARTE DISPERATA CA MIE MIA SPUS MEDICUL.AM IN MINTE SI ACUM CUVINTELE PE CARE MI_LEA SPUS MEDICUL,NU POT TRECE PESTE ASTA IL IUBIM MULT PREA MULT SA STIU CA SE VA INTANPLA CEVA CU EL,EL NU STIE SI INCERCAM SA NE FERIM DE EL SA NU AFLE DE ACEASTA BOALA INGROZITOARE MI_E TARE FRICA LA CE VA FII ...DA DEA DUMNEZEU SA FIE BINE PT TOATA LUMEA SI SA NU SE CONFRUNTE NIMENI CU ACEASTA BOALA


ali_nathalie

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 22:16

Dumnezeu sa va ajute si sa dati vesti bune !!!


steliq

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:11

Nu am fost eu personal, dar a fost bunica mea ..............pe care au plimbato atat de la un sarlatan de doctor la altu pana a murit si ea nu era singura ce o avut parte de tratament similar, din pacate nu am avut miile de euro sa le dam spagi si iar spagi doar sasi dea un pic interesu, ti se zicea ai banu? nu ai atunci la "garsoniera cu tine"..............asa ca ni mai slavit atat pe sarlatani de doctori de la noi..
Nu zic ca nu sunt si doctori de treaba, daca ai money atunci is foarte de treaba uni dintre ei :)

am patito chiar eu chiar de nu era caz de viata sau moarte, mam operat la mana pt chist sinovial, o operatie simpla, cum am sarit cu banu numai stia cum sa se poarte de bine, so mirat si asistenta lui ca mo cusut asa de frumos sa nu ramana cicatrice mare, sa numai zic de restu pacientilor din salon, in general batrani ce probabil nu aveau nici un banut pt spagi..........

Asta ii realitatea ai banu, atunci poate isi da un pic interesu, de nu la "garsoniera cu tine " ........................................


seherezada

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campia Turzii

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 14:37

De la: analisys_2007, la data 2009-02-25 14:56:24Eu lupt cu cancerul de aproape 10 ani de zile...sufar de o boala Hodgking un cancer limfatic al ganglionilor si ma tratez intr o clinica de hematologie de la spitalul fundeni.in tot acest timp luptand cu aceasta boala cruda am pierdut tot ce se poate pierde..am putin peste 26 ani si nici o speranta de viitor...nu m am gandit niciodata la sinucidere sau mai stiu ce ganduri din astea negre...Dumnezeu mi a dat o viata si o pretuiesc exact asa cum este ea cu bune si cu rele...de multe ori ma gandesc ca aceasta boala ma face deosebit fata de alti oameni si ca sunt un expemplu pentru acei oameni care trec prin situatii similare mie...o sa lupt pentru viata pana in ultima clipa pana cand nu se mai poate...iubesc viata sunt viu si asa am de gand sa raman..moartea e doar o trecere pentru a ne apropia mai mult de Dumnezeu...eu ii sfatuiesc pe toti cei care se afla in situatii asemanatoare mie sa ,lupte sa fie optimisti..miracole inca mai exista chiar daca traim in Romania unde sistemul sanitar este pur si simplu in coma.Dumnezeu ne iubeste si nu ne paraseste in momente dificile..cine vrea sa mi scrie o poate face pe adresa de e mail valentin19c@yahoo.com
multa sanatate la toata lumea ca e mai buna decat toate.Doamne Ajuta!



multa putere si un pic de forta iti transmit......doar Bunutul hotaraste zilele omului si doar cine a trecut pe langa moarte stie sa iubeasca viata...........ne/am invatat noi romanii sa ne plangem fara sa stim sa ne bucuram de ce avem, de faptul ca putem privi rasaritul soarelui si zambetul unui copil inca o data:)


Bunutul mi/a dat un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 15:28

In afara tratamentelor medicale care incep sa dea rezultatae, as minca in proportie dee 90% caloric legume, fructe, si seminte crude sau prelucrate bio.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Turb_ina

6 mesaje
Membru din: 27/02/2009
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 21:38

Din cate stiu vitamina B contribuie la cresterea si dezvoltarea celulelor. ...deci si cele canceroase ...... Recomand sa cititi cartea CANCER SI LEUCEMIE scrisa de RUDOLF BRESSUS. O gasiti in magazine naturiste. E bine sa o citesca si cei cu afectiuni mai .... blande. cancerul nu este o boala incurabila este o disfunctie a organismului care se poate trata.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 Martie 2009, ora 19:35

Pentru intrebarea din topic.... O gluma din vremea razboiului rece:

La ora de pregatire a formatiunilor de aparare civila s epune intrebarea
CE TREBUIE SA FACI INCAZ DE ATAC NUCLEAR?

Rasppende tov.BULA:

- Iti iei un cearceaf alb pe tine si pornesti incet catre cimitir!

Instructorul:

- Dar de ce incet tov. Bula?

Bula:
-Pentru a nu crea panica!

Se poate pune intrebarea si altfel:

Ce ai face daca afli ca ai SIDA?



analisys_2007

403 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 6 Martie 2009, ora 20:31

Eu sufar de aproape 10 ani de o forma de cancer ganglionar si anume de o Boala Hodgking...pana in acest moment nu m am dat batut inca mai mult pentru viata si sper ca intr o zi sa am o viata cat mai apropiata de cea normala...un cancer e o boala foarte grava..stiu ca Dumnezeu ma iubeste si ca nimic din ce se intampla nu este intamplator.Dumnezeu are un plan pentru fiecare dintr noi..In romania in astfel de cazuri numai Dumnezeu ne poate ajuta!!!cine vrea sa discute cu mine poate sa mi scrie pe adresa de e mail
valentin19c@yahoo.com
Doamne Ajuta!


valentin19c@yahoo.com
tilsor

1415 mesaje
Membru din: 2/02/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Martie 2009, ora 23:15

Ei fratilor aici s-a cam domolit "vitejia" de pe celelalte topicuri.....
si e foarte bine..
Va dau un raspuns deschis dintr-o situatie asemanatoare(la fel de grav ca si cancerul)...primul lucru este de a analiza la "rece" situatia cit de grava este....
Apoi de a discuta deschis cu medicul curant cit de grava este situatia,posibilitatile existente si schimbarea de urgenta a stilului de viata.
Bineinteles toata viata trebuie reorganizata pe alte prioritati....
Predarea completa a "cazului" in mina lui DUMNEZEU pentru a a aduce armonie in suflet...
A-i face pe cei din jur sa inteleaga ca nu am nevoie de compasiune ci de dragoste si intelegere...
A-i face pe cei din jur sa inteleaga ca privesc la un om viu (pentru ca multi vin si soptesc..vai saracu...e ca si mort..)
Activitateanu trebuie intrerupta ci reorganizata dupa puterea cazului..
Relatia dintre mine si Dumnezeu trebuie sa capete alte intelesuri...
Va asigur ca toate acestea puse la "lucru" va da rezultatul scontat...
Creatorul stie de aceste "vase"..de lut.
SA NE INTARIM CREDINTA SI SA NU PIERDEM MINTUIREA....CACI ACESTE CORPURI SI ASA SINT SUPUSE PIEIRII


Maranatha
jojondurant

148 mesaje
Membru din: 3/02/2009
Postat pe: 13 Martie 2009, ora 23:27

Ce as mai putea adauga la cele spuse;
sa se evite teama,frica,care paralizeaza mentalul si impiedica vindecarea in orice boli. Speranta e ultima care moare,increderea si vointa actioneaza mai bine pe langa orice medicament.


rares_muresan

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 12:01

esti un tampit


rares_muresan

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 12:02

ma refer la averea ..ala care sa da ca are 93 de ani


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 22:19

Astazi , eu am postat un mesaj care probabil s a sters ... am urmat corect pasii de postare ... nu mai repet istoria ... povestea mea ... eu am deja cancer ... si am de un an ... de atunci fac citostatice si din august 2008 mabthera / concomitent cu citostaticele / nu stiu de ce va puneti intrebarea aceasta ... asa probabil sa aflati citi sunt bolnavi de cancer ... sa citit experienta ... etc... ce ai face ... ai lupta ca de aceea ti a dat dumnezeu zile sau ai claca ... eu lupt ... am nonhodgkin cu celula b gradul 3a ... ce pot face ... ma pozitivez singura , ma rog la dumnezeu si respect tratamentul ... lupt sa fiu cit mai mult cu familia mea ... toti sau aproape toti prieteni sau cunostinte te uita ... motiveaza ca de au treburi ... sunt ocupati ...numai cind sunt prinsi de aceasta boala isi schimba opinia ... eu am ajutat si pe cine nu a meritat si .... acum astept ... astept sa merg la rmn sau poate un pet ... sanatate ...


Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: