back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
 
9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 15:28

De la: 9am032662, la data 2009-09-26 14:49:38 oricum nu e asa usor sa accepti o boala ca asta,dar daca as fii intr-o asemenea situatie si nu as avea cale de scapare cred ca as fc tot ce-mi este interzis de la viata si pacat de Dumnezeu doar ca sa ma amuz si sa-mi fc suferintza mai usoara si viata mai vesela distrandu-ma cu cei dragi si apropiati mie,in nici un caz nu trebuie sagandesti negativ,fiecare la randul lui moare de cv,nu-i asa???fiti optimisti intotdeauna


Gandesti corect despe situatia discutata... dar te inseli in privinta lui Dumnezeu... Sa-ti explic: oamenii, NU Dumnezeu, spun... e pacat... Citeste neaparat Conversatii cu Dumnezeu, de Neale Donald Wrlsch si optica ti se va schimba complet, vei avea un alt orizont si-ti vei trai viata cu totul altfel decat acum cand esti prizoniera prejudecatilor. Daca te intereseaza, da un semn si ti le trimit in format electronic.


FLORIANDA07

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 15:42

In primul rand faci niste citostatice apoi o operatie apoi iar citostatice si daca e cazul mai faci si niste radiatii cu cobalt si dupa ce ai terminat cu toate aceste tratamente care-ti seaca energia astepti cuminte , treci la regim vegetarian , bei 2 litri de apa pe zi si ceaiuri, te rogi zi si noapte sa nu-ti lasi copii sa creasca fara parinti si dupa un timp incepi sa uiti si chiar te obisnuiesti cu ideea ca nimeni nu traieste o vesnicie. Adevarul este ca pana nu esti pus intr-o situatie nu sti cum vei reactiona


doy67ada

1 mesaj
Membru din: 29/12/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 17:36

. vreau sa felicit pe toti cei ce trec prin asa ceva si au puterea si forta necesara de a lupta cu aceasta boala necrutatoare.si eu trec printr-un moment dificil.acum 2 luni mi-am facut mamografia nici nu ma-m gandit ca pot avea ceva.mentionez ca muncesc in spania unde se pune mult pret pe sanatate si esti tratat ca o persoana nu ca in romania nu se uita un medic sau o asu¡istenta la tine daca nu dai bani.aici toti suntem tratati la fel ai sau nu bani-dar ma-m luat cu vorba ....am fost chemata la cabinet de medicul de familie si surpriza...........mamografia nu a iesit tocmai bine .....grupuri de microcalcifieri suspect patologic-nu va pot spune ce am simtit in acel moment de ce eu a fost intrebarea care mi-am puso am plans si mai plang am zile si zile dar dupa cateva ore ma-m adunat si mi-am zis ca trebuie sa lupt indiferent prin ce o sa trec trebuie sa repet mamografia dupa 3 luni upa care se va lua o decizie in cele 3 luni de asteptare am trecut de la o stare la alta pe 27 octombrie treb sa fac mamografia sper sa iasa bine imi doresc sa traiesc macar 10 ani oricum multumesc domnului ca sunt aici si tot ce treb sa fac nu ma costa nimic ce facceam in romania fara bani?aici medici iti vorbesc f.frumos se intereseaza de sanatatea ta.in parte mi-am facut testamentul un seguro in cazul in care voi muri pentru repatriere etc sunt f. trista cu lacrimile in ochii,singura pe aici e greu sa mai gasesc forta necesara de a lupta.nu stiu ce se va intampla daca se va adeveri ceea ce eu banuiesc va salut si va doresc la toti numai bine


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 21:41

De la: FLORIANDA07, la data 2009-09-26 15:42:14In primul rand faci niste citostatice apoi o operatie apoi iar citostatice si daca e cazul mai faci si niste radiatii cu cobalt si dupa ce ai terminat cu toate aceste tratamente care-ti seaca energia astepti cuminte , treci la regim vegetarian , bei 2 litri de apa pe zi si ceaiuri, te rogi zi si noapte sa nu-ti lasi copii sa creasca fara parinti si dupa un timp incepi sa uiti si chiar te obisnuiesti cu ideea ca nimeni nu traieste o vesnicie. Adevarul este ca pana nu esti pus intr-o situatie nu sti cum vei reactiona
/// Sunt de acord cu tot ceea ce ai scris .... eu am trecut o parte din ceea ce ai prezentat .. si lupt ca trebuie !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 21:43

De la: doy67ada, la data 2009-09-26 17:36:01. vreau sa felicit pe toti cei ce trec prin asa ceva si au puterea si forta necesara de a lupta cu aceasta boala necrutatoare.si eu trec printr-un moment dificil.acum 2 luni mi-am facut mamografia nici nu ma-m gandit ca pot avea ceva.mentionez ca muncesc in spania unde se pune mult pret pe sanatate si esti tratat ca o persoana nu ca in romania nu se uita un medic sau o asu¡istenta la tine daca nu dai bani.aici toti suntem tratati la fel ai sau nu bani-dar ma-m luat cu vorba ....am fost chemata la cabinet de medicul de familie si surpriza...........mamografia nu a iesit tocmai bine .....grupuri de microcalcifieri suspect patologic-nu va pot spune ce am simtit in acel moment de ce eu a fost intrebarea care mi-am puso am plans si mai plang am zile si zile dar dupa cateva ore ma-m adunat si mi-am zis ca trebuie sa lupt indiferent prin ce o sa trec trebuie sa repet mamografia dupa 3 luni upa care se va lua o decizie in cele 3 luni de asteptare am trecut de la o stare la alta pe 27 octombrie treb sa fac mamografia sper sa iasa bine imi doresc sa traiesc macar 10 ani oricum multumesc domnului ca sunt aici si tot ce treb sa fac nu ma costa nimic ce facceam in romania fara bani?aici medici iti vorbesc f.frumos se intereseaza de sanatatea ta.in parte mi-am facut testamentul un seguro in cazul in care voi muri pentru repatriere etc sunt f. trista cu lacrimile in ochii,singura pe aici e greu sa mai gasesc forta necesara de a lupta.nu stiu ce se va intampla daca se va adeveri ceea ce eu banuiesc va salut si va doresc la toti numai bine
/// Lupta , nu da inapoi.. asa este ce o fi o fi ... trebuie sa lupti si sa traiesti .. sa te rogi si iar sa te rogi! Sa auzim de bine !


Fosta membra 9am.ro

30 mesaje
Membru din: 11/05/2009
Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 22:58

felicitari :: tataie!!la 93 ani stai la comp?ai gasit ceva on-line pe net sau in-direct?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 23:02

De la: 9am047813, la data 2009-09-27 22:58:16felicitari :: tataie!!la 93 ani stai la comp?ai gasit ceva on-line pe net sau in-direct?
Cine are 93?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 09:44

Trebuie da luptam. Ca oameni sa fim pozitivi, cu ajutorul lui Dumnezeu binenteles. Am prins pe un sait povestea catorva persoane care au fost VINDECATE de CANCER . Cautati Rodica Bercean.. video.resursecrestine.ro/marturii-vechi


Fosta membra 9am.ro

30 mesaje
Membru din: 11/05/2009
Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 14:55

RASPUNSUL MEU ERA PENTRU D-NUL averea1916 de la pg.1,cica are 93 de ani...cred ca a gresit blogul,cauta senzatii tari xxl


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 16:09

De la: doy67ada, la data 2009-09-26 17:36:01. vreau sa felicit pe toti cei ce trec prin asa ceva si au puterea si forta necesara de a lupta cu aceasta boala necrutatoare.si eu trec printr-un moment dificil.acum 2 luni mi-am facut mamografia nici nu ma-m gandit ca pot avea ceva.mentionez ca muncesc in spania unde se pune mult pret pe sanatate si esti tratat ca o persoana nu ca in romania nu se uita un medic sau o asu¡istenta la tine daca nu dai bani.aici toti suntem tratati la fel ai sau nu bani-dar ma-m luat cu vorba ....am fost chemata la cabinet de medicul de familie si surpriza...........mamografia nu a iesit tocmai bine .....grupuri de microcalcifieri suspect patologic-nu va pot spune ce am simtit in acel moment de ce eu a fost intrebarea care mi-am puso am plans si mai plang am zile si zile dar dupa cateva ore ma-m adunat si mi-am zis ca trebuie sa lupt indiferent prin ce o sa trec trebuie sa repet mamografia dupa 3 luni upa care se va lua o decizie in cele 3 luni de asteptare am trecut de la o stare la alta pe 27 octombrie treb sa fac mamografia sper sa iasa bine imi doresc sa traiesc macar 10 ani oricum multumesc domnului ca sunt aici si tot ce treb sa fac nu ma costa nimic ce facceam in romania fara bani?aici medici iti vorbesc f.frumos se intereseaza de sanatatea ta.in parte mi-am facut testamentul un seguro in cazul in care voi muri pentru repatriere etc sunt f. trista cu lacrimile in ochii,singura pe aici e greu sa mai gasesc forta necesara de a lupta.nu stiu ce se va intampla daca se va adeveri ceea ce eu banuiesc va salut si va doresc la toti numai bine
TE ROG SA FI OPTIMISTA SI SA CREZI IN BUNUL DUMNEZEU ,FIINCA EL NE CUNOASTE TOATE NECESITATILE SI ACTIONEAZA LA MOMENTU POTRIVIT,TOTI TRECEM PRIN NECAZURI DAR DIFERIT, SA TE BUCURI DE TOATE SI SA FI SANATOASA POATE CA MEDICU ITI V-A DA VESTI BUNE CAND VEI MERGE LA ANAL SA UZIM NUMAI DE BINE


TASA
Fosta membra 9am.ro

314 mesaje
Membru din: 31/05/2009
Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 16:11

am fost la un pas de a fi diagnosticata cu acesasta boala, (din fericire nu s-a confirmat), insa acea stare de incertitudine asupra continuarii vietii, nu poti sa o exprimi in cuvinte. Doar cei ce trec prin asa ceva, dar mai ales cei se li se confirma boala, isi pot da seama de incarcatura psihica. Totul se schimba, valorile vietii, daca esti un om bun la suflet te gindesti la chinul celor ce te iubesc, daca esti mai egoist de fire, te gindesti doar la chinul tau personal. Si totusi cred ca avind cancer, Doamne fereste, cred ca treci prin multe stari negative. Am avut in familie o fata, profesoara de meserie, ce a murit la virsta de 28 ani dupa trei ani de la diagnosticarea acestei boli, si stiu ca doar credinta in DUMNEZEU, te poate mentine sa-ti pastrezi echilibru interior.


Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 17:59

De la: doy67ada, la data 2009-09-26 17:36:01. vreau sa felicit pe toti cei ce trec prin asa ceva si au puterea si forta necesara de a lupta cu aceasta boala necrutatoare.si eu trec printr-un moment dificil.acum 2 luni mi-am facut mamografia nici nu ma-m gandit ca pot avea ceva.mentionez ca muncesc in spania unde se pune mult pret pe sanatate si esti tratat ca o persoana nu ca in romania nu se uita un medic sau o asu¡istenta la tine daca nu dai bani.aici toti suntem tratati la fel ai sau nu bani-dar ma-m luat cu vorba ....am fost chemata la cabinet de medicul de familie si surpriza...........mamografia nu a iesit tocmai bine .....grupuri de microcalcifieri suspect patologic-nu va pot spune ce am simtit in acel moment de ce eu a fost intrebarea care mi-am puso am plans si mai plang am zile si zile dar dupa cateva ore ma-m adunat si mi-am zis ca trebuie sa lupt indiferent prin ce o sa trec trebuie sa repet mamografia dupa 3 luni upa care se va lua o decizie in cele 3 luni de asteptare am trecut de la o stare la alta pe 27 octombrie treb sa fac mamografia sper sa iasa bine imi doresc sa traiesc macar 10 ani oricum multumesc domnului ca sunt aici si tot ce treb sa fac nu ma costa nimic ce facceam in romania fara bani?aici medici iti vorbesc f.frumos se intereseaza de sanatatea ta.in parte mi-am facut testamentul un seguro in cazul in care voi muri pentru repatriere etc sunt f. trista cu lacrimile in ochii,singura pe aici e greu sa mai gasesc forta necesara de a lupta.nu stiu ce se va intampla daca se va adeveri ceea ce eu banuiesc va salut si va doresc la toti numai bine

NU TREBUIE SA DISPERI NICI TU SI NICI ALTE PERSOANE CARE AUCANCER DE ORICE TIP!!!!
Si nu trebuie sa acceptati sub nicio forma citostaticele, chimioterapia!!!!
De aceste boli crunte se poate vindeca in mod natural, folosind hrana curata, necontaminata chimic, mai concret terapie cu sucuri de verdeturi si fructe BIOLOGICE. Si aceste terapii le puteti urma acasa la voi. Dau rezultate extraordinare, in toate cazurile in care bolnavii le urmeaza cu determinare, credinta si incredere. Aceste terapii le gasiti in cartile dr. Max Gerson, ing. Rudolf Breuss, Catherine Kousmine, Giuseppe Nacci: Pentru cei care cred in puterea plantelor tamaduitoare, exista o comoara mai presus de orice alta comoara, care este cartea Mariei Treben intitulata: "Sanatate din gradina Domnului" Eu va pot DARUI pe primele doua si pe ultima in limba romana. Pe cea a dr. Nacci o pot oferi doar in italiana dar stiu ca exista si tradusa in limba romana). Cine doreste sa le primeasca, ma poate contacta pe adresa. floriingrau@gmail.com. Va rog, aveti incredere in sansa voastra de a va vindeca si nu recurgeti la tratamentele chimice, care doar va vor slabi si distruge si mai mult sistemul imunitar. Sunt mult prea putine cazurile in care acestea dau rezultate pozitive, decat cele in care esueaza. In plus, in timp se va dovedi ca au generat efecte colaterale grave. Protejati-va sanatatea si deveniti constienti de cat de important este sa treceti la alimentatie sanatoasa ,cu alimente fara produse chimice. A te hrani bine nu inseamna a manca mult si prost ci putin si santis, plin de vitamine si minerale naturale. Va doresc din suflet sa va vindecati pentru ca SE POATE! Sanatate tuturor!


*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
Celina

180 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: Baia Mare

Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 08:18

Bine v-am regasit! Nu trebuie sa disperam!! Bunul Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce! El are grija de fiecare! Ar fi bine ,daca am discuta la subiect, fara ironii sau jigniri! Este un forum liber si multi oameni care scriu aici sunt;disperati; au nevoie de sfaturi nu de ;ironii, jigniri sau injurii. Daca; averea 1916; are ceva bun de adaugat lasati-l in pace! Dar ,nu prea vad eu o persoana de 93 ani stand pe net! Varstra lui este o minciuna! Si eu am o nepoata care, a fost operata de cancer , uteriun,la 28 ani , avea o fetita de 13 ani, a facut la Cluj chimiooterapie, a cheltuit multi bani ajungand sa si vanda garsoniera unde locuiau. Acum este bine, dar viata cruda le-a dat multe lovituri. Sotul a plecat departe, lasandu-le pe drumuri fara un ban nolnavva fiind ea, fetita facea inot s-a lasat desi era campioana, apoi ea a plecat dincolo unde robeste sa supravietuiasca. Fta imediat are 18ani invata singura, face naveta de la tara, locuieste la bunici,(parintii mamei)tatal este dus prin Spania au divortat uitand de ;unicul lui copil. Din toata istoria asta cel care sufera este ;copilul! Mama este bine. Pana cand? Numai Dumnezeu stie! Afost operata in urma cu 5 ani.


-
Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 17:18

"NU TREBUIE SA DISPERI NICI TU SI NICI ALTE PERSOANE CARE AUCANCER DE ORICE TIP!!!!
Si nu trebuie sa acceptati sub nicio forma citostaticele, chimioterapia!!!!
De aceste boli crunte se poate vindeca in mod natural, folosind hrana curata, necontaminata chimic, mai concret terapie cu sucuri de verdeturi si fructe BIOLOGICE. Si aceste terapii le puteti urma acasa la voi. Dau rezultate extraordinare, in toate cazurile in care bolnavii le urmeaza cu determinare, credinta si incredere. Aceste terapii le gasiti in cartile dr. Max Gerson, ing. Rudolf Breuss, Catherine Kousmine, Giuseppe Nacci: Pentru cei care cred in puterea plantelor tamaduitoare, exista o comoara mai presus de orice alta comoara, care este cartea Mariei Treben intitulata: "Sanatate din gradina Domnului" Eu va pot DARUI pe primele doua si pe ultima in limba romana. Pe cea a dr. Nacci o pot oferi doar in italiana dar stiu ca exista si tradusa in limba romana). Cine doreste sa le primeasca, ma poate contacta pe adresa. floriingrau@gmail.com. Va rog, aveti incredere in sansa voastra de a va vindeca si nu recurgeti la tratamentele chimice, care doar va vor slabi si distruge si mai mult sistemul imunitar. Sunt mult prea putine cazurile in care acestea dau rezultate pozitive, decat cele in care esueaza. In plus, in timp se va dovedi ca au generat efecte colaterale grave. Protejati-va sanatatea si deveniti constienti de cat de important este sa treceti la alimentatie sanatoasa ,cu alimente fara produse chimice. A te hrani bine nu inseamna a manca mult si prost ci putin si santis, plin de vitamine si minerale naturale. Va doresc din suflet sa va vindecati pentru ca SE POATE! Sanatate tuturor!"

Am revenit pentru a-mi corecta eroarea facuta in postul precedent. Cartea Mariei Treben de fapt se numeste "Sanatate din farmacia Domnului" si nu "Sanatate din gradina Domnului" cum scrisesem inainte.


*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 17:51

De la: 9am047813, la data 2009-09-27 22:58:16felicitari :: tataie!!la 93 ani stai la comp?ai gasit ceva on-line pe net sau in-direct?
//// despre ce vorbesti ... cine este cel de 93 ani.. fa referire la ceea ce ai citit !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 17:55

De la: 9am130394, la data 2009-09-29 08:18:43 Bine v-am regasit! Nu trebuie sa disperam!! Bunul Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce! El are grija de fiecare! Ar fi bine ,daca am discuta la subiect, fara ironii sau jigniri! Este un forum liber si multi oameni care scriu aici sunt;disperati; au nevoie de sfaturi nu de ;ironii, jigniri sau injurii. Daca; averea 1916; are ceva bun de adaugat lasati-l in pace! Dar ,nu prea vad eu o persoana de 93 ani stand pe net! Varstra lui este o minciuna! Si eu am o nepoata care, a fost operata de cancer , uteriun,la 28 ani , avea o fetita de 13 ani, a facut la Cluj chimiooterapie, a cheltuit multi bani ajungand sa si vanda garsoniera unde locuiau. Acum este bine, dar viata cruda le-a dat multe lovituri. Sotul a plecat departe, lasandu-le pe drumuri fara un ban nolnavva fiind ea, fetita facea inot s-a lasat desi era campioana, apoi ea a plecat dincolo unde robeste sa supravietuiasca. Fta imediat are 18ani invata singura, face naveta de la tara, locuieste la bunici,(parintii mamei)tatal este dus prin Spania au divortat uitand de ;unicul lui copil. Din toata istoria asta cel care sufera este ;copilul! Mama este bine. Pana cand? Numai Dumnezeu stie! Afost operata in urma cu 5 ani.
/// asa este , aici sunt oameni ce au nevoie de o vorba buna nu de ironii .. multumesc !


Celina

180 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: Baia Mare

Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 22:53

De la: ioanapana2307, la data 2009-09-29 17:55:59
De la: 9am130394, la data 2009-09-29 08:18:43 Bine v-am regasit! Nu trebuie sa disperam!! Bunul Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce! El are grija de fiecare! Ar fi bine ,daca am discuta la subiect, fara ironii sau jigniri! Este un forum liber si multi oameni care scriu aici sunt;disperati; au nevoie de sfaturi nu de ;ironii, jigniri sau injurii. Daca; averea 1916; are ceva bun de adaugat lasati-l in pace! Dar ,nu prea vad eu o persoana de 93 ani stand pe net! Varstra lui este o minciuna! Si eu am o nepoata care, a fost operata de cancer , uteriun,la 28 ani , avea o fetita de 13 ani, a facut la Cluj chimiooterapie, a cheltuit multi bani ajungand sa si vanda garsoniera unde locuiau. Acum este bine, dar viata cruda le-a dat multe lovituri. Sotul a plecat departe, lasandu-le pe drumuri fara un ban nolnavva fiind ea, fetita facea inot s-a lasat desi era campioana, apoi ea a plecat dincolo unde robeste sa supravietuiasca. Fta imediat are 18ani invata singura, face naveta de la tara, locuieste la bunici,(parintii mamei)tatal este dus prin Spania au divortat uitand de ;unicul lui copil. Din toata istoria asta cel care sufera este ;copilul! Mama este bine. Pana cand? Numai Dumnezeu stie! Afost operata in urma cu 5 ani.
/// asa este , aici sunt oameni ce au nevoie de o vorba buna nu de ironii .. multumesc !
,,,,,,,Parerea mea este, ca acei care nu baga in seama, tema de pe forum, care este fff, serioasa, ar fi bine sa se abtina! De la ;glume; ironii sau alte lucruri! E usor a scrie , dar; este fff, greu sa fii in pielea omului suferind! Care nu prea are nevoie de postari; indecente sau fara sens! Acei care faceti acest lucru v-ati pus macar o data in locul acestor persoane???! Haideti oameni buni sa fim ;seriosi; in cazuri de acestea! Ca nu-i ;o gluma; sa aflii ca suferi si sa nu stii cand se termina totul!! Sanatate tuturor si dragilor! Hai sa luptam! Sa nu lasam ;boala ;sa ne invinga!!


-
mariah_kan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 14:02

Trebuie sa lupti pana la capat, nu trebuie sa te lasi invins, nici macar de moarte: dincolo poate o fi mai bine.


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 14:18

Tema acestui topic ar fi trebuit sa fie alta ... poate ,, am cancer ... hai sa ne unim si sa discutam ! ... oricum , eu ii multumesc persoanei care a initiat acest topic . Nu sunt de acord cu oamenii ce se cred spirituali dar sunt oamenii fara caracter ... educatie ... oameni ce nu si au aici locul ... acesta i punctul de vedere personal desi am observat aici oameni de omenie ... cu suflete sensibile si frica de Dumnezeu ! Tuturor celor ce m au incurajat le multumesc si le doresc o viata linistita si plina de realizari ! Sunt persoane care mi au scris pe mail si le multumesc ! Voi ceilalti , credeti ma ... traiti va viata intelept si onorabil , asa ca sa demonstrati lumii ca sunteti oameni cu o gindire superiora !


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 14:46

am cancer limfatic.Ce pot face?nu intarzii de la tratament mai merg pe la biserica si fac ce nu aveam timp cand eram sanatoasa :learat membrilor familiei ca ii iubesc'citesc ma delectez cu internetul 'imi croiesc o bluza si ma bucur de fiecare zi cand ma trezesc Am intalnit odata o doamna care avea cancer de piele si m-am trezi ca ii mltumesc lui dumnezeu ca'daca tot trebuia sa trec prin suferinta asta 's-a indurat si nu ma mutilat! In definitiv tot trebuie sa mori intr-c zi 'intr-un fel sau altul .iMPORTANT E CUM TRAIESTI ,si e si un avantaj:te poti pregati un picDoresc tuturor multa sanatate si pe cei tineri 'frumosi 'grabitisi neinfricati ii rog ca uneori sa se opreasca doar o clipa si sa se gandeasca si la sanatatea lor


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

194 mesaje
Membru din: 28/09/2009
Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 15:00


Am citit aici marturii care m-au cutremurat si mi-au smuls lacrimi... Cati oameni demni si puternici, in ciuda suferintei pe care o poarta! Tot respectul si toate gandurile mele bune pentru voi!


"Adevarata moralitate nu consta in a urma calea batatorita, ci in a descoperi adevarata cale pentru noi insine si a o urma fara teama."
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 15:20

Curaj,curaj . ALTII AU BIRUIT ACEASTA BOALA ! ..video.resursecrestine.ro/marturii


ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 15:23

COMPLETARE LA CELE DE MAI SUS ; CAUTATI : LETITIA JOLDIS .... video.resursecrestine.ro/marturii


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 23:36


De la: 9am114782, la data 2009-10-02 14:46:27am cancer limfatic.Ce pot face?nu intarzii de la tratament mai merg pe la biserica si fac ce nu aveam timp cand eram sanatoasa :learat membrilor familiei ca ii iubesc'citesc ma delectez cu internetul 'imi croiesc o bluza si ma bucur de fiecare zi cand ma trezesc Am intalnit odata o doamna care avea cancer de piele si m-am trezi ca ii mltumesc lui dumnezeu ca'daca tot trebuia sa trec prin suferinta asta 's-a indurat si nu ma mutilat! In definitiv tot trebuie sa mori intr-c zi 'intr-un fel sau altul .iMPORTANT E CUM TRAIESTI ,si e si un avantaj:te poti pregati un picDoresc tuturor multa sanatate si pe cei tineri 'frumosi 'grabitisi neinfricati ii rog ca uneori sa se opreasca doar o clipa si sa se gandeasca si la sanatatea lor
CE POT SA-TI SPUN A ESTE F GREU SA DAI ,,SFATURI, IN ACESTE MONENTE ,DAR TE FELICIT CA GANDESTI POZITIV ,SI VREAU SA STI CA ADEVARATU D-ZEU CARE IN CURAND V-A PUNE CAPAT TUTUROR NEAZURILOR SI INCLUSIV BOLILOR NE DA O SPERANTA CAND NE SPUNE CA V-A VENI UN TIMP ,,CAND NIMENI NU V-A ZICE SUNT BOLNAV,,
GANDESTETE CE BUCURIE V-A FI ATUNCI CAND MILIOANE DE OAMENI ,,VOR SALTA CA CERBI ,, SI TOATE ASTE SE VOR ADEVERI IN CURAND ,TE ROG CREDEMA ,ASTA E O SPERANTA SI O CERTITUDINE CARE NE DA PUTEREA SA MERGEM -MAI DEPARTE!EU TE SALUT CU PSALMU 20 SA FI SANATOASA


TASA
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 11:46

De la: 9am114782, la data 2009-10-02 14:46:27am cancer limfatic.Ce pot face?nu intarzii de la tratament mai merg pe la biserica si fac ce nu aveam timp cand eram sanatoasa :learat membrilor familiei ca ii iubesc'citesc ma delectez cu internetul 'imi croiesc o bluza si ma bucur de fiecare zi cand ma trezesc Am intalnit odata o doamna care avea cancer de piele si m-am trezi ca ii mltumesc lui dumnezeu ca'daca tot trebuia sa trec prin suferinta asta 's-a indurat si nu ma mutilat! In definitiv tot trebuie sa mori intr-c zi 'intr-un fel sau altul .iMPORTANT E CUM TRAIESTI ,si e si un avantaj:te poti pregati un picDoresc tuturor multa sanatate si pe cei tineri 'frumosi 'grabitisi neinfricati ii rog ca uneori sa se opreasca doar o clipa si sa se gandeasca si la sanatatea lor
/// ... cred ca avem un diagnostic asemanator...iti doresc sa ai acelasi tonus si respect fata de viata ta si a celor din jur ... avem preocupari comune si luptam .. speram si iar ne ridicam pentru a lupta in fiecare zi ... felicitari si ginduri bune ...


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 11:49

De la: Thelma, la data 2009-10-02 15:00:52
Am citit aici marturii care m-au cutremurat si mi-au smuls lacrimi... Cati oameni demni si puternici, in ciuda suferintei pe care o poarta! Tot respectul si toate gandurile mele bune pentru voi!
/// multumesc eu si cred ca toti cei care sunt oameni deosebiti ... mulktumesc ca ne sprijini moral .. ca ne spui o vorba buna si iti doresc multa sanatate si liniste in sufletul tau deosebit si aropiat de Dumnezeu !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 12:18

De la: tasa_nuti, la data 2009-10-02 23:36:45
De la: 9am114782, la data 2009-10-02 14:46:27am cancer limfatic.Ce pot face?nu intarzii de la tratament mai merg pe la biserica si fac ce nu aveam timp cand eram sanatoasa :learat membrilor familiei ca ii iubesc'citesc ma delectez cu internetul 'imi croiesc o bluza si ma bucur de fiecare zi cand ma trezesc Am intalnit odata o doamna care avea cancer de piele si m-am trezi ca ii mltumesc lui dumnezeu ca'daca tot trebuia sa trec prin suferinta asta 's-a indurat si nu ma mutilat! In definitiv tot trebuie sa mori intr-c zi 'intr-un fel sau altul .iMPORTANT E CUM TRAIESTI ,si e si un avantaj:te poti pregati un picDoresc tuturor multa sanatate si pe cei tineri 'frumosi 'grabitisi neinfricati ii rog ca uneori sa se opreasca doar o clipa si sa se gandeasca si la sanatatea lor
CE POT SA-TI SPUN A ESTE F GREU SA DAI ,,SFATURI, IN ACESTE MONENTE ,DAR TE FELICIT CA GANDESTI POZITIV ,SI VREAU SA STI CA ADEVARATU D-ZEU CARE IN CURAND V-A PUNE CAPAT TUTUROR NEAZURILOR SI INCLUSIV BOLILOR NE DA O SPERANTA CAND NE SPUNE CA V-A VENI UN TIMP ,,CAND NIMENI NU V-A ZICE SUNT BOLNAV,,
GANDESTETE CE BUCURIE V-A FI ATUNCI CAND MILIOANE DE OAMENI ,,VOR SALTA CA CERBI ,, SI TOATE ASTE SE VOR ADEVERI IN CURAND ,TE ROG CREDEMA ,ASTA E O SPERANTA SI O CERTITUDINE CARE NE DA PUTEREA SA MERGEM -MAI DEPARTE!EU TE SALUT CU PSALMU 20 SA FI SANATOASA
/// multumesc si eu pentru raspunsul dat ... citesc psaltira dar cu mare frica de Dumnezeu ... mai mult psalmii 50 142 si uneori 3 sau 6 sau 45 ...


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 19:22

IOANA ,este bine ca citesti in biblie ,dar in 2 TIMOTEI 3 CU VERSETU 16 SI 17 SE SPUNE CA TOTA SCRIPTURA ESTE INSUFLATA DE D-ZEU SI DE FOLOS ....(te rog sa citesti tot vers,) apoi cand meditam la tot ce va face EL ptr, noi ne simtim bucurosi ca SUVERANU UNIVERSULUI ne este un prieten care cum zice in PROVERBE 17 CU 17 adevarat care si-a dat unicu fiu pentru noi oameni
Sa fi tare si aruncat-i poverile asupra lui DUMNEZEU SI EL NU V-A LASA SA SE CLAINE CEL NEPRIHANIT
cu stima TASA


TASA
ramonyko1

1 mesaj
Membru din: 22/07/2009
Oras: Focsani

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 21:25

CRED CA MI-AS MARI PRIMA DE ASIGURARE IN PRIMUL RAND! TREBUIE SA MA GANDESC SI LA CE LAS IN URMA MEA .....DAR AS LUPTA CU TOATE FORTELE MELE SA-L INVING!!!!!


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 14:25

De la: ramonyko1, la data 2009-10-03 21:25:30CRED CA MI-AS MARI PRIMA DE ASIGURARE IN PRIMUL RAND! TREBUIE SA MA GANDESC SI LA CE LAS IN URMA MEA .....DAR AS LUPTA CU TOATE FORTELE MELE SA-L INVING!!!!!
/// .. cu respect dar daca mai ai timp sa faci asta ... toata lumea se gindeste sa lase in urma ceva dar lasa si suferinta .. nu numai banutii care nu tin asa de cald .. nu as lasa nimic dar as prefera sa fiu cu cei dragi ... pe mine m a luat asa de pe picioare .. nu m a intrebat si nu mi a lasat timp sa fac ceea ce vream .. si mai este ceva .. se cheltuie o caruta de banet pentru a te restali asa cit de cit ... sanatate !


Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: