back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:28

La cancer e bine de urmat chiar 2-3 tratamente. Dar cu acordul celor care ti le dau.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:29

Baiatul meu a avut cancer la pancreas.
A fost in spital 2 luni.
Pe mine ma cunosc foarte multi in Lume.
Am trimis 3 mii de scrisori in Australia, America, Africa, Europa, da si Romania mai ales.
Mii de oameni s-au rugat pentru el si pentru noi.
Cind nevasta mea a plecat sa-si ia o cafea, ca ea a stat cu el 2 luni in spital, si cind s-a-ntors, baiatul i-a spus ca o femeie imbracata in alb, a intrat in salon si i-a dat o bucata de tort alb.
Tort? Pancreas? imposibil, nimeni in spital nu-i dadea dulce!
A doua zi "femeia" i-a adus verdeturi.
Si a treia zi a fost vindecat.
Copilul nu stia ca ingerii au parul lung si sint imbracati in alb. Avea numai 3 ani.
Da cred in vindecarile divine!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:35

Gigi
Nu stiu exact, dar e de zeci de mii de dolari si se face in Franta!
ZYZY
Da e Foreverliving products, dar pentru cancer la piept este recomandat bidonasul cu dop albastru.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:37

Clinic
Singele este scos treptat si reintrodus dupa ce a trecut printr-un sistem electric de joasa intensitate.
Cred ca si Bucurestiul ar putea face.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:38

De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:27:47Stiu si eu pe cineva vindecat de cancer la plamini, cu hidrochinona. Si a murit dupa 2 luni de cancer la ficat, fiindca nu stia nimeni ca de fapt acolo avea. La plamini a fost mai vizibil. Cu cancerul nu te joci. E de departe cea mai grava boala.
.

Asta e in Romania. Se ,,trateaza ca in anii 70, se greseste diagnosticul, ai diagnostic de cancer, s-a terminat! Afara se trateaza si se vindeca si nu de putin timp.Stiu ca prin 90, pe un M6 era o emisiune in care il omagiau pe Sacha Diiestel......printre altele ce viata a avut, accident de avion si doua canceruri vindecate!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:39

De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:28:38La cancer e bine de urmat chiar 2-3 tratamente. Dar cu acordul celor care ti le dau.

Mihai
Am crezut ca nu mai esti copil!
Pai farmaceuticii nu-ti vor spune niciodata ce ai citit aici.
Le strici afacerea.
Un pacient vindecat=un client pierdut

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:41

De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:35:17Gigi
Nu stiu exact, dar e de zeci de mii de dolari si se face in Franta!
ZYZY
Da e Foreverliving products, dar pentru cancer la piept este recomandat bidonasul cu dop albastru.


Cam asa stiu si eu, intre 20000 euro in Turcia si 80 000 in Franta

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:41

De la: Gigi_Octan, la data 2010-02-10 23:38:21
De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:27:47Stiu si eu pe cineva vindecat de cancer la plamini, cu hidrochinona. Si a murit dupa 2 luni de cancer la ficat, fiindca nu stia nimeni ca de fapt acolo avea. La plamini a fost mai vizibil. Cu cancerul nu te joci. E de departe cea mai grava boala.
.

Asta e in Romania. Se ,,trateaza ca in anii 70, se greseste diagnosticul, ai diagnostic de cancer, s-a terminat! Afara se trateaza si se vindeca si nu de putin timp.Stiu ca prin 90, pe un M6 era o emisiune in care il omagiau pe Sacha Diiestel......printre altele ce viata a avut, accident de avion si doua canceruri vindecate!!!
Chiar in anii 70 a fost. 79. Inteleg ca acum se vindeca majoritatea. Stiu pe cineva de 84 ani. operat de 2 ori, si inca in viata. Chiar strong.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:43

O, da cind pui firele pe mina, sa fie cam 3-4 centimetri distanta intre ele, sa nu faci scurt la baterie.
Si cind ai cancer ce mai ai de pierdut?
Incearca!
Dar de te vindeci cine are de cistigat?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:44

N-a murit nimeni de 9 Voltzi

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:45

De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:39:03
De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:28:38La cancer e bine de urmat chiar 2-3 tratamente. Dar cu acordul celor care ti le dau.

Mihai
Am crezut ca nu mai esti copil!
Pai farmaceuticii nu-ti vor spune niciodata ce ai citit aici.
Le strici afacerea.
Un pacient vindecat=un client pierdut
Asta stiu si eu. De aceea e atita suferinta in lume. Iar cancerul e virful acesei mentalitati. Boala nu trebuie sa fie afacere. Ar trebui interzise astfel de practici. Am f multa incredere ca asa va fi in scurt timp.
Stim cu totii de ce stagna vindecarea cancerului. Fiindca ieseau f multi bani.
As fi in stare sa spun tot ce stiu...dar nu stiu prea multe despre cancer. Decit ca e un fel de epuizare genetica. La multe forme.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:47

De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:41:28
De la: Gigi_Octan, la data 2010-02-10 23:38:21
De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:27:47Stiu si eu pe cineva vindecat de cancer la plamini, cu hidrochinona. Si a murit dupa 2 luni de cancer la ficat, fiindca nu stia nimeni ca de fapt acolo avea. La plamini a fost mai vizibil. Cu cancerul nu te joci. E de departe cea mai grava boala.
.

Asta e in Romania. Se ,,trateaza ca in anii 70, se greseste diagnosticul, ai diagnostic de cancer, s-a terminat! Afara se trateaza si se vindeca si nu de putin timp.Stiu ca prin 90, pe un M6 era o emisiune in care il omagiau pe Sacha Diiestel......printre altele ce viata a avut, accident de avion si doua canceruri vindecate!!!
Chiar in anii 70 a fost. 79. Inteleg ca acum se vindeca majoritatea. Stiu pe cineva de 84 ani. operat de 2 ori, si inca in viata. Chiar strong.


Esti optimist...se imbolnaveste majoritatea. Se vindeca cine gaseste banii aia Si ARE INFORMATIA.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:53

De la: Gigi_Octan, la data 2010-02-10 23:47:49
De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:41:28
De la: Gigi_Octan, la data 2010-02-10 23:38:21
De la: nastasemihail, la data 2010-02-10 23:27:47Stiu si eu pe cineva vindecat de cancer la plamini, cu hidrochinona. Si a murit dupa 2 luni de cancer la ficat, fiindca nu stia nimeni ca de fapt acolo avea. La plamini a fost mai vizibil. Cu cancerul nu te joci. E de departe cea mai grava boala.
.

Asta e in Romania. Se ,,trateaza ca in anii 70, se greseste diagnosticul, ai diagnostic de cancer, s-a terminat! Afara se trateaza si se vindeca si nu de putin timp.Stiu ca prin 90, pe un M6 era o emisiune in care il omagiau pe Sacha Diiestel......printre altele ce viata a avut, accident de avion si doua canceruri vindecate!!!
Chiar in anii 70 a fost. 79. Inteleg ca acum se vindeca majoritatea. Stiu pe cineva de 84 ani. operat de 2 ori, si inca in viata. Chiar strong.


Esti optimist...se imbolnaveste majoritatea. Se vindeca cine gaseste banii aia Si ARE INFORMATIA.
Care majoritatea. Se cunosc factorii majori de risc cancerigen"
-benzinele
-gudroanele, deci fumatul si prajelile
-plasticele, dar destul de putin
-o mica parte din e-uri
-clofen, DDT, benzen, si mai sint si alte substante
-iritatiile netratate rapid
-ciuperci, infectii puternice inchistate sau nu
-taieturi care trebuiesc urmarite toata viata.
-radiatiile
-soarele in exces
-unii virusi
Si mai sint, dar astea trebuiesc evitate la maxim, fara obsedare. Stenic. Cit e posibil. Sintem intr-o mare cancerigena, din care nu avem cum sa scapam fara sa ne obisnuim intii.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 23:58

Iar ptr fiecare organ se cunosc deja factorii de risc. Cine nu tine cont o face pe raspunderea lui. De exemplu pancreasul este imbolnavi de dulciuri in exces, piine, si mincat in general hipercaloric. Ficatul, bautura, grasimi in exces si iritante digestive. Stomacul, de la ulcere netratate. Si exemple multe.
Cu virusurile e o problema mare. Ca intra si nu mai ies. Si nici nu stii ca ii ai.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:03

Ce aratã statisticile - facute de statul roman, atunci cand ne-au facut analizele acelea gratuite.

-peste 400.000 de bolnavi de cancer
-peste 40 de infarcte PE ZI
-peste 70.000 de accidente vasculare cerebrale noi pe an
.............................

4,1 mil cu risc de imbolnãvire:
-3,3 mil cu risc de diabet
-0,8 mil cu risc de boli cardiovasculare
- 0,7 mil cu risc de cancer

la nivel mondial: 1 din 3 persoane se va confrunta cu una dintre cele 3 afectiuni

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:06

De la: Gigi_Octan, la data 2010-02-11 00:03:09Ce aratã statisticile - facute de statul roman, atunci cand ne-au facut analizele acelea gratuite.

-peste 400.000 de bolnavi de cancer
-peste 40 de infarcte PE ZI
-peste 70.000 de accidente vasculare cerebrale noi pe an
.............................

4,1 mil cu risc de imbolnãvire:
-3,3 mil cu risc de diabet
-0,8 mil cu risc de boli cardiovasculare
- 0,7 mil cu risc de cancer

la nivel mondial: 1 din 3 persoane se va confrunta cu una dintre cele 3 afectiuni
Si au dat vreun tratament cuiva, in functie de cum pot plati, fiecare? Sau numai i-au bagat in statistici.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:33

De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:29:12Baiatul meu a avut cancer la pancreas.
A fost in spital 2 luni.
Pe mine ma cunosc foarte multi in Lume.
Am trimis 3 mii de scrisori in Australia, America, Africa, Europa, da si Romania mai ales.
Mii de oameni s-au rugat pentru el si pentru noi.
Cind nevasta mea a plecat sa-si ia o cafea, ca ea a stat cu el 2 luni in spital, si cind s-a-ntors, baiatul i-a spus ca o femeie imbracata in alb, a intrat in salon si i-a dat o bucata de tort alb.
Tort? Pancreas? imposibil, nimeni in spital nu-i dadea dulce!
A doua zi "femeia" i-a adus verdeturi.
Si a treia zi a fost vindecat.
Copilul nu stia ca ingerii au parul lung si sint imbracati in alb. Avea numai 3 ani.
Da cred in vindecarile divine!
multa sanatate emile,tie,baiatului si intregii familii

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:38

De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:29:12Baiatul meu a avut cancer la pancreas.
A fost in spital 2 luni.
Pe mine ma cunosc foarte multi in Lume.
Am trimis 3 mii de scrisori in Australia, America, Africa, Europa, da si Romania mai ales.
Mii de oameni s-au rugat pentru el si pentru noi.
Cind nevasta mea a plecat sa-si ia o cafea, ca ea a stat cu el 2 luni in spital, si cind s-a-ntors, baiatul i-a spus ca o femeie imbracata in alb, a intrat in salon si i-a dat o bucata de tort alb.
Tort? Pancreas? imposibil, nimeni in spital nu-i dadea dulce!
A doua zi "femeia" i-a adus verdeturi.
Si a treia zi a fost vindecat.
Copilul nu stia ca ingerii au parul lung si sint imbracati in alb. Avea numai 3 ani.
Da cred in vindecarile divine!
Sanatate la toti

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:50

De la: nastasemihail, la data 2010-02-11 00:38:12
De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:29:12Baiatul meu a avut cancer la pancreas.
A fost in spital 2 luni.
Pe mine ma cunosc foarte multi in Lume.
Am trimis 3 mii de scrisori in Australia, America, Africa, Europa, da si Romania mai ales.
Mii de oameni s-au rugat pentru el si pentru noi.
Cind nevasta mea a plecat sa-si ia o cafea, ca ea a stat cu el 2 luni in spital, si cind s-a-ntors, baiatul i-a spus ca o femeie imbracata in alb, a intrat in salon si i-a dat o bucata de tort alb.
Tort? Pancreas? imposibil, nimeni in spital nu-i dadea dulce!
A doua zi "femeia" i-a adus verdeturi.
Si a treia zi a fost vindecat.
Copilul nu stia ca ingerii au parul lung si sint imbracati in alb. Avea numai 3 ani.
Da cred in vindecarile divine!
Sanatate la toti
si tie,ulatule

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 00:54

De la: florinpreda999, la data 2010-02-11 00:50:40
De la: nastasemihail, la data 2010-02-11 00:38:12
De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-10 23:29:12Baiatul meu a avut cancer la pancreas.
A fost in spital 2 luni.
Pe mine ma cunosc foarte multi in Lume.
Am trimis 3 mii de scrisori in Australia, America, Africa, Europa, da si Romania mai ales.
Mii de oameni s-au rugat pentru el si pentru noi.
Cind nevasta mea a plecat sa-si ia o cafea, ca ea a stat cu el 2 luni in spital, si cind s-a-ntors, baiatul i-a spus ca o femeie imbracata in alb, a intrat in salon si i-a dat o bucata de tort alb.
Tort? Pancreas? imposibil, nimeni in spital nu-i dadea dulce!
A doua zi "femeia" i-a adus verdeturi.
Si a treia zi a fost vindecat.
Copilul nu stia ca ingerii au parul lung si sint imbracati in alb. Avea numai 3 ani.
Da cred in vindecarile divine!
Sanatate la toti
si tie,ulatule
Fa o cura de ardei iute sa te tonifici. Fara gluma. Dar numai daca nu ai afectiuni pe traiectul digestiv.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 11:23

Daca totul e atat de simplu si procentul de vindecare e de 100%, eu tot nu pot sa inteleg , cum de chinuie si mor atatia oameni cu zile?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 13:41

Revin cu o problema. Pe topicul Basescu, un user, Silviu, cere sprijin pt sotia sa care se lupta cu cancerul.D-le Radita, ai trecut prin experienta asta, hai sa-ncercam sa-l ajutam! Mai spuneti si altora Multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 13:53

SA FOLOSIM MAI CU INCREDERE TOPICUL ,,S.O.S.'',CRED CA SUNT ANUMITE FUNDATII UMNAITARE .ESTE UN AVATAR CU TUTANNES CARE SCRIE IN TOPICUL RELIGIA ....POATE ESTE PARTE A UNEI FUNDATII.A DESCRIS CUM SI CAT AJUTA PE CEI CARE AU UN REAL AJUTOR...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 15:11

Aveti informatia, pe gratis, aici pe topic, tot pe gratis s-o dati si la altii!
Doctorul Beck a fost omorit pentru ce voi ati primit aici!
Este datoria voastra de om sa ajutati si pe altii!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 15:16

SILVIU
Ia legatura cu doctora Sopt (Shoptz) din Timisoara!
Telefon:
56214686
Ne vom ruga pentru voi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 15:19

De la: rodik_mi, la data 2010-02-11 11:23:00Daca totul e atat de simplu si procentul de vindecare e de 100%, eu tot nu pot sa inteleg , cum de chinuie si mor atatia oameni cu zile?

Pentru ca, pina acum nu a stiut nimeni.
Doctorul Beck a platit cu viata pentru informatia care v-am dat-o!
Aplicati si veti vedea rezultate!
Indoiti-va, si se va bucura popa-la inmormintere.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4916 mesaje
Membru din: 22/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2010, ora 15:21

De la: radita09_telus_net, la data 2010-02-11 15:16:13SILVIU
Ia legatura cu doctora Sopt (Shoptz) din Timisoara!
Telefon:
56214686
Ne vom ruga pentru voi.


Baga la 'basescu', pe politica, te rog...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 10:27

Si iata ce ne transmiter SILVIU:


Sa incercam, nu stiu cum se va face dar iti dau contul meu de la BCR: 4689180210060000203 iar seria cardului se termina in 2217 titular fiind Bucur Constantin Silviu.
Multumesc oricum, eu sunt sceptic, dar asta poate si pentru ca nu mai stiu incotro s-o apuc si ce sa fac.
Silviu

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 12:59


De la: florinpreda999, la data 2010-02-12 10:02:32
Oameni buni,fac un apel disperat la bunavointa dumneavoastra,UN OM--------SILVIU BUCUR,traieste printre noi si are un mare necaz,sotia sa este bolnava de boala secolului----CANCERUL,are nevoie de sprijinul nostru neconditionat,cine poate,cine vrea,haideti sa incercam sa-l ajutam,atat moral,dar mai ales financiar,VA ROG DIN SUFLET si VA MULTUMESC !!!




SILVIU NE TRANSMITE LA RUGAMINTEA NOASTRA de a incerca sa strangem niste bani in contul lui pentru Elena:


,,Sa incercam, nu stiu cum se va face dar iti dau contul meu de la BCR: 4689180210060000203 iar seria cardului se termina in 2217 titular fiind Bucur Constantin Silviu.
Multumesc oricum, eu sunt sceptic, dar asta poate si pentru ca nu mai stiu incotro s-o apuc si ce sa fac.
Silviu''



Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 19:27

VEZI VIDEO AICI: sperantapentruromania.ro/2010/02/16/ajuta-l-pe-cristi-sa-vada-di...

SURSA: www.sperantapentruromania.ro


Cristi Lazar este din Oravita jud. Caras Severin si de mai mult timp este in atentia asociatiei noastre. Ramas de mic orfan de tata, este alungat de acasa la 16 ani de tatal lui vitreg. Ajunge in orasul Oravita jud. Caras Severin, iar mai mult timp a locuit pe la rude, prieteni sau in gara. S-a nascut cu o boala care ii afecteaza grav ochii. De mic copil nu a fost tratat astfel ca acum, medicii i-au spus ca are toate sansele ca la varsta de 40 de ani sa orbeasca complet. Datorita bolii nu are voie sa munceasca, iar din partea statului primeste un ajutor de handicap de 230 ron.

lungat de acasa de mai bine de 10 ani, in 2010 viata lui Cristi a luat o intorsatura cum nu se astepta: pentru ca nu avea o locuinta, cu ajutorul Asoc. Misiunea Speranta pentru Romania Cristi are acum un loc pe care il poate numi ,,acasa”. In urma cu o luna Cristi s-a casatorit, iar pe langa toate acestea,in urma unei consultatii de specialitate din Rep. Moldova a aflat ca va putea sa vada din nou daca va efectua o operatie la ambii ochi care va costa 1320 de euro. Aceasta operatie se va efectua la sfarsitul lunii martie inceputul lunii aprilie.
Cristi nu are posibilitatea din cei 230 de ron ajutorul de handicap sa suporte pretul operatiei, de aceea, face un apel la toti cei care doresc sa ii ofere sansa de a avea o viata normala.
Cei care doresc sa il sustina pe Cristi ne pot contacta pentru mai multe informatii la nr de tel: 0766 365 833 sau 0749 402 098 sau email: misiuneasperantapentruromania@yahoo.com

CONTURILE IN CARE POT FI FACUTE DONATII SUNT:

-IN LEI direct, în contul bancar al organizatiei noastre RO39RZBR0000060012042338 deschis la Raiffeisen Bank, Chisineu Cris

-IN EURO direct in contul bancar al organizatiei noastre RO 24 RZBR 0000060012189757, la Raiffeisen Bank, CODE SWIFT: RZBRROBU

-IN DOLARI direct in contul bancar al organizatiei noastre: RO 31 RZBR 00000 60012246958 deschis la Raiffeisen Bank CODE SWIFT: RZBRROBU

Raporteaza abuz de limbaj
Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
Pagini: << 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: